Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tur na linkę i zdejmowanie bel z przyczepy

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 21 lipiec 2009 - 18:37

Tur na linkę i zdejmowanie bel z przyczepy Witam

Kupiłem tura na linkę do ładowania balotów słomy i pojawił się problem zdejmowania bel z przyczepy(igły są pionowo w góre) Czy tak sie da zdejmować czy kombinować drugą sekcję lub prostowody?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tur na linkę i zdejmowanie bel z przyczepy Dzisiaj, 13:36
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 18:40

Tur na linkę i zdejmowanie bel z przyczepy Da się ściągać bo sąsiad jakoś rade daje.
Po prostu bela nie będzie równo nabita na widły i może się trudniej nabijać na nie, przez to że pójdzie po ukosie, ale najpierw spróbuj.

#3 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 18:48

Tur na linkę i zdejmowanie bel z przyczepy A masz regulacje wiedeł ? bo ja sciągałem zwykłym turem bez problemu, tylko musisz widły w turze odpowiednio ustawić :rolleyes:

#4 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 18:49

Tur na linkę i zdejmowanie bel z przyczepy kombinowałem tylko jak się przestawi to wysoko jest poziomo a niżej wcześnij moze spaść

#5 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 18:58

Tur na linkę i zdejmowanie bel z przyczepy To troche za mocno ustawiłeś, ja miałem tak że jak w bele wbijałem to widły były poziomo, gdzieś w połowie beli :rolleyes:

#6 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 19:05

Tur na linkę i zdejmowanie bel z przyczepy to jak jest 10 położeń to na które dwie miałeś nastawiane?

#7 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 19:07

Tur na linkę i zdejmowanie bel z przyczepy Tego już nie pamiętam :rolleyes: po opuszczeniu tura było coś takiego http://www.agrofoto....image81640.html
Tu też było do bel przestawione http://www.agrofoto....mage100464.html

#8 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 22:46

Tur na linkę i zdejmowanie bel z przyczepy Po prostu ustaw sobie widły tak, żeby dobrze wbijać w belę leżącą na ziemi i po kłopocie. Ja mam zwykłego Tura na c-360 i ładuje nim dwie warstwy na HW 80 i zdejmuję też bez problemu.
good God damn and other such phrases...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share radek4312

radek4312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 07:07

Tur na linkę i zdejmowanie bel z przyczepy nabijasz bele troche na widły troszeczke do góry troche do tyłu ruszysz i belka bendzie się ssuwała i ty wtedy traktorem do przodu i bela jest równo nadziana na widłach
Zapalniczka- 2 zł
Benzyna- 50 zł
Widok palącej się szkoły- bezcenne

#10 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 07:19

Tur na linkę i zdejmowanie bel z przyczepy Ja ładuję 2 warstwy na przyczepę z Metaltechu i nie ma problemu.Kolega @Ursus na fotach ma 2 zęby ja mam wszystkie i nabijam ale nie za mocno bele poniżej środka tak, że jak unoszę belę do góry to ona przechyla siędo przodu(jest prawie w poziomie),ładuję na przyczepę,pociągam za linkę i jazda do tyłu.Niekiedy potrzebna jest pomoc żeby przytrzymać belę(można nawet widłami)jak za mocno nabijesz.Widłów nie przestawiałem.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#11 Share KOLES

KOLES

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 22:26

Tur na linkę i zdejmowanie bel z przyczepy Moim zdaniem praca turem na linke to kompletna porażka.

#12 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 09:36

Tur na linkę i zdejmowanie bel z przyczepy @lukasz345
Jakie masz kolce na widłach i ile sztuk? Jeśli masz standardowe walcowe pręty zaostrzone tylko na końcach to proponuje zamienić je na cztery kolce zwężające sie po całej długości, są mocniejsze, dużo łatwiej sie je wbija i wyjmuje. Krótsze czarne to ok. 35zł sztuka a dłuższe czerwone z przegięciem za gwintem ok. 65zł sztuka.

W małym ładowaczu widły ustawiłem tak że po opuszczeniu do ziemi kolce są poziomo, a przy zdejmowaniu beli z przyczepy zadzierają sie do góry, dlatego podczas nabijania jednocześnie podnoszę bele. Generalnie nie ma większych problemów.

Nie zgodze sie że tur na linke to kompletna porażka bo jeśli chodzi o załadunek bel z pola to sprawniej mi idzie prostym turem na linke, niż dużym trzysekcyjnym z chwytakiem do bel - mniej kombinacji :rolleyes: Także do czegoś sie nadaje :huh:

#13 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 10:03

Tur na linkę i zdejmowanie bel z przyczepy Zgodzę się z Tobą @mirasek :rolleyes:
U mnie jak brali TUR'a tylko do wożenia belek to tylko mechaniczne na linkę brali.

#14 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 24 lipiec 2009 - 10:38

Tur na linkę i zdejmowanie bel z przyczepy Ja też mam zwykłego tura na linkę założonego do T-25 i trochę kombinowania było na początku, ale jak już wyczujesz co trzeba zrobić ile podnieść ile cofnąć(tak jak koledzy wyżej pisali) to robota nieźle nawet idzie :rolleyes: jeden znajomy założył do tura na 330 drugą sekcję i muszę przyznać że fajnie mu to chodzi
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 25 lipiec 2009 - 14:33

Tur na linkę i zdejmowanie bel z przyczepy

@lukasz345
Jakie masz kolce na widłach i ile sztuk? Jeśli masz standardowe walcowe pręty zaostrzone tylko na końcach to proponuje zamienić je na cztery kolce zwężające sie po całej długości, są mocniejsze, dużo łatwiej sie je wbija i wyjmuje. Krótsze czarne to ok. 35zł sztuka a dłuższe czerwone z przegięciem za gwintem ok. 65zł sztuka.

W małym ładowaczu widły ustawiłem tak że po opuszczeniu do ziemi kolce są poziomo, a przy zdejmowaniu beli z przyczepy zadzierają sie do góry, dlatego podczas nabijania jednocześnie podnoszę bele. Generalnie nie ma większych problemów.

Nie zgodze sie że tur na linke to kompletna porażka bo jeśli chodzi o załadunek bel z pola to sprawniej mi idzie prostym turem na linke, niż dużym trzysekcyjnym z chwytakiem do bel - mniej kombinacji :rolleyes: Także do czegoś sie nadaje :huh:

2 sztuki takie jak o kolegi @Ursusc385 z tym że na fabryczne otwory. Założone są na nie redukcje z 1.5 cala na 1/2 cala i dokręcone.