Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozmiar sit w kombajnie

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adfur

adfur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 16:19

Rozmiar sit w kombajnie Witam
Zbliża sie sezon żniw poszukuje informacji na temat jakie sita stosować do poszczególnych żbórz przenica owies żyto itd... Bede wdzieczny jak ktoś sie pochwali:) A może ktoś ma dane jakie sita stosować żeby czyste były ziarna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozmiar sit w kombajnie Dzisiaj, 09:09
  •  

#2 Share rolnik7333

rolnik7333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:uprawa roli i produkcja roślinna, budowa i obsługa kombajnu zbożowego,

Napisany 21 lipiec 2009 - 19:16

Rozmiar sit w kombajnie jeżeli masz sita perforowane to zazwyczaj do zbóż stosuje się te same, np. w moim kombajnie górne jest żaluzjowe, dolne perforowane ( wymienne 3 rodzaje: zboża, rzepak i grubonasienne) dodatkowo mam wialnię z dwoma sitami wymiennymi, których mam 4 rodzaje i w zależności od uprawy wymieniam je

#3 Share adfur

adfur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 19:58

Rozmiar sit w kombajnie

jeżeli masz sita perforowane to zazwyczaj do zbóż stosuje się te same, np. w moim kombajnie górne jest żaluzjowe, dolne perforowane ( wymienne 3 rodzaje: zboża, rzepak i grubonasienne) dodatkowo mam wialnię z dwoma sitami wymiennymi, których mam 4 rodzaje i w zależności od uprawy wymieniam je

Ale mnie chodzi o wymiary sit na przykład 8mm to do czego sie stosuje? Jakie są wogóle stosowane sita ich rozmiary?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share rolnik7333

rolnik7333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:uprawa roli i produkcja roślinna, budowa i obsługa kombajnu zbożowego,

Napisany 24 lipiec 2009 - 06:05

Rozmiar sit w kombajnie mam 5 mm do rzepaku lub zboża ale wtedy należy wolniej jechać, czyści b.dobrze, 10 mm do zboża ( trochę brudniejsze) i drobniejszych motylkowych itp., 12 mm np. bobik itp. pamiętaj, że u mojego jest jeszcze wialnia

dodatkowo zasada podobna jak u sita żaluzjowego- otwory muszą być większe od czyszczonego ziarna, im mniejsza różnica tym czystsze nasiona, ale wtedy może więcej iść podajnikiem kłosowym na bęben-straty,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share adfur

adfur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 13:35

Rozmiar sit w kombajnie A to dzięki skorzystam z informacji:) ja mam MF i chciałem dobrze ustawić młocarnie wraz z sitami żeby w miarę szybko i czysto omłot przeprowadzić.