Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maszyny z PGRu

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 22:15

Maszyny z PGRu Czy posiadacie jakąś maszynę lub ciągnik z PGRu.I w jakim stanie ona była?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maszyny z PGRu Dzisiaj, 06:07
  •  

#2 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 22:42

Maszyny z PGRu Ja mam C-355 z silnikiem c-360. kupiona za 5 mln starych w 93 roku Czyli 500zł :rolleyes: Po kapitalce silnika, na gwarancji. plomby do dziś ale tak: Kabina orzech pokrzywiona szyby potuczone, błotników brak lub pourywane, w stnaie nie jeżdżacym z opon płutno wyłaziło. Miał 10MTH jak kupiony był :huh: dostał u nas nowe życie bo by po kapitalce po prostu poszedł na żyletki. Połowe ceny remontu wyszła Sokólka ale wtedy to była fill wypas kabina ludze zazdrościli a teraz to wiele lepsze robią
Mój Wladimirec podbija świat

#3 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 20 lipiec 2009 - 22:53

Maszyny z PGRu ja mam bizona ale jak go kupiliśmy był po remoncie i pierwsze lata chodził elegancko jeszcze ursusa 1014 tylko wizualnie kiepski ale stan techniczny zadowalający :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 21 lipiec 2009 - 07:40

Maszyny z PGRu Ja mam c-385 z PGR i powiem tak żadnej maszyny z pgr już nigdy nie kupie :rolleyes: :huh: cały czas ponoć chodził w pługu i bronach itp czyli od 75 roku do 1998 my go kupiliśmy w 2001 te 3 lata stał

#5 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 07:48

Maszyny z PGRu My kupiliśmy Ursusa C-355 i jeszcze parę maszynek :rolleyes:
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#6 Share jd3

jd3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 21 lipiec 2009 - 14:48

Maszyny z PGRu Ja kupiłem kombajn do ziemniakow Anna troche pordzewiały ale go pomalowałem i śmiga jak nalezy :rolleyes:
Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

#7 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 15:05

Maszyny z PGRu ja mam rotacje za 400 stówki dołożyłem do niej ok. 600pln i mam jak nową za 1000pln :rolleyes:
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

#8 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 22:25

Maszyny z PGRu Sipma 276/1 przetarg 18500pln :)14 miesięcy temu, stan bdb. Nie miało co się zepsuć

#9 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 21 lipiec 2009 - 22:35

Maszyny z PGRu Przyzepę D-47A rok nieznany stan fatalny ,opony zero bieżnika, hamuców brak, oświetlenia tak samo, połamana,pokrzywiona , zardzewiała ale jeździ :rolleyes: i cyklop w trochę lepszym stanie. Wszystko za grosze.
:)

#10 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 21 lipiec 2009 - 22:59

Maszyny z PGRu Ja mam C-355 z SKRu. Kupione w 85roku? chyba. Rocznik 1974, niebyła na chodzi, części rozkradzione co lepsze, bez kabiny, maski itp, opony też wraki, bez zaczepów itp. Ale kupione za grosze. Więcej włożone niż dane na zakup. Silnik od C-360 założony, skrzynia była podobno dobra, nowy komplet podnośnik, zaczepy oponki, kabinka orzech, pomalowany i jak z fabryki. Opłacało sie. Mało było dbane, bo w 99 chyba była znowu malowana i nowa maska kabina i błotniki. Silnik był robiony chyba z 5lat temu i do dzisiaj żyleta, ale dopiero 2,5 tyś mtg od remontu. Wcześniej też mniej nie robiła. Ale zawsze coś z podnośnikiem sie działo bo zawsze puszczał, ale taki fachowiec robił że zawsze jedną część wymienił i miało być ok, a tu poszedł na jeden dzień w pług i znowu puszczał. Jakiś rok temu zrobił fachwiec dopiero, wszystko wymienione, pompa (wzmocniona), tłok, rozdzielacz i jeszcze coś tak że z robotą wyszło ze 2tysie ale opłacało sie. Maszyne np. kosiarke czeską można na nawet kilka dni w powietrzu postawić i nie opuści, obojętnie z czym to tylko sie podniesie i wałek można wyłączyć bo niema możliwości żeby opuścił chociaż milimetr, a jak sie same ramiona podniesie do góry to wajche sie na opuszczanie weźmi ale nie opuści i trzeba wyjść i z oporem ręcami docisnąc to dopiero opuści, troche jest to uciążliwe przy zaczepianiu maszyn samemu.
Chociaż niewiem co by sie działo, to nigdy nie sprzedam tego ciągnika, chociaż by z sentymentu :rolleyes:
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share macursus

macursus

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 304 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 lipiec 2009 - 15:10

Maszyny z PGRu JA mam silnik do 60-tki z PGR-U
Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

#12 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 09:03

Maszyny z PGRu Ja mam sieczkarnię Fortschritt E-281 kupioną z z PGR-u. Pracowała tam tylko 2 sezony w i była w bardzo dobrym stanie. Sieczkarnia była razem z 3 chederami: do zbioru trawy, do koszenia i zbioru trawy lub zbóż, a ostatni do kukurydzy.
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#13 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 25 lipiec 2009 - 18:37

Maszyny z PGRu Mam agregat uprawowo-siewny aktywny Maschio, wziąłem go w rozliczeniu to był największy grat w moim handlowaniu ,połowa trybów w środku była pospawana na stałe a reszta tak wymęczona że nawet na części niewiele odzyskałem.Z wierzchu wszystko było popękane ,pospawane ,nawet klucz 17-19 był przyspawany jako wzmocnienie.Nie wiem w jaki sposób można zamęczyć taki mocny agregat.Maszyny jak i PGR-y
są różne ,ale najwięcej zależy od ludzi.

#14 Share Domin902

Domin902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze!!!
    Bizon!!!Ursus!!!

Napisany 25 lipiec 2009 - 18:47

Maszyny z PGRu Ja mam drobniejsze maszynki z PGR-u mianowicie siedzenie od Ursusa 902 i podwójną kolczatkę do pługa i najlepsze że to wszystko za flaszkę wódki-to były czasy hehe :rolleyes:
Kierownicę ujął w dłoń, Przeżegnał się, beret na skroń, W stacyjce kluczyk raz i dwa, I spalin kłąb i silnik gra. Już na polu za łanem łan, I wykonany za planem plan. A w sercu radość albo gniew. Słoneczko mu gdzieś zza drzew!!!

#15 Share JohnDeere6030 JohnDeere6030

JohnDeere6030
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 lipiec 2009 - 19:44

Maszyny z PGRu Ja mam Bizona Z056, przyczepę 10 - tonową i prasę Z - 224, ale te maszynki mam z kółka rolniczego :rolleyes:

Edytowany przez krolikNH, 26 lipiec 2009 - 08:51.

#16 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 24 luty 2010 - 12:06

Maszyny z PGRu Ja mam Ursusa 1012 z PGR kupionego
A co ciekawe to był 5 wyprodukowany egzemplarz
I kilka przyczep

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2010 - 15:44

Maszyny z PGRu Mój ojciec kupił ursusa c-385 z pgr-u w 1992r :P ,ale zaraz po przywiezieniu do domu robił mu remont :) czyli można się domyślić w jakim był stanie :)

#18 Share Globus

Globus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, rolnictwo

Napisany 26 grudzień 2010 - 22:38

Maszyny z PGRu Ja kupiłem ursusa c-360
Anna z-644

#19 Share rolnik9595

rolnik9595

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 111 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 22:12

Maszyny z PGRu Rozwijacz bel na tylny TUZ (za free) B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ursus355

ursus355

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 22:35

Maszyny z PGRu Ja mam z SKRu Ursusa C-355 kupiony w roku 1981, przyczepę 6-cio tonową (wywrot na 3 strony)kupiona w 2005, i mam jescze Ursusa C-385 z GSu kupiony w 2007r.