Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z rozdzielaczem hydrauliki

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pago85

pago85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 21:31

Problem z rozdzielaczem hydrauliki Witam. Mój problem jest następujący. Wczoraj rozkręciłem rozdzielacz hydrauliki (dwusekcyjnego) w moim bizonie w celu wymiany uszczelniaczy (gumek) po skręceniu i założeniu nie można ruszyć żadną z dwóch dzwigni. Gdy go rozkręciłem problem znikł jednak po ponownym skręceniu to samo się dzieje. Gdy śruby są naprawdę bardzo lekko skręcone (z tym ze jak mi się zdaje aż za lekko bo prawie tylko rękom z małom ingerencją klucza) problemu nie ma. Gdy go skręce to znów się blokuje. Jag go rozkręcałem przed wymianą uszczelnien to był skręcony dosc mocno. Nie wiem co jest grane? czy go za moco skręciłem i cos w nim pę kło? czy jest z jakiegos miękkiego materiału i jak się go troche mocniej skręci to się zgniata i ten mechanizm w srodku jest zduszony i nie moze się presuwac?

co jest grane. czy ktos może mi pomóc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z rozdzielaczem hydrauliki Dzisiaj, 21:47
  •  

#2 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 25 lipiec 2009 - 08:36

Problem z rozdzielaczem hydrauliki Z tymi sekcjami to się właśnie czasami tak dzieje.
Przede wszystkim czy oringi są dokładnie takie jak w katalogu? jak będą za grube lub za duże to już może być problem
Powierzchnia styku sekcji musi być dokładnie oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń, najlepiej się to czyśći zmywaczem do hamulców w spraju.
śruby trzeba dokręcać nie zbyt mocno (właściwie tylko tak żeby się sekcje nie przemieszczały względem siebie) i w odpowiedniej kolejności - najpierw dwie środkowe a póżniej skrajne najlepiej równomiernie powtarzając kilkakrotnie i dokręcając coraz mocniej.
Można jeszcze spróbować zamienić sekcje miejscami bo chyba obie są jedokierunkowe.
Jest jeszcze inna możliwość, jeśli zanieczyściłeś suwaki wewnątrz rozdzielacza to nie wiem czy coś im jeszcze pomoże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 13:47

Problem z rozdzielaczem hydrauliki Kolego sekcje muszą być skręcone delikatnie, miałem taki przypadek że śruby były prawie luźne na rozdzielaczu i je dokręciłem i rozdzielacz się zablokował poluzowanie pomogło (jest to dziwna ale prawdziwe).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Smigu32

Smigu32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 21:14

Problem z rozdzielaczem hydrauliki Zgadzam się z przedmówcą miałem tak samo żadną dźwignią nie mogłem poruszyć :/

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 28 lipiec 2009 - 21:27.

Dodaj odpowiedź