Skocz do zawartości

Zdjęcie

pojenie prosiąt sztucznym mlekiem

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share juras411

juras411

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 17:27

pojenie prosiąt sztucznym mlekiem Witam padła mi locha po oproszeniu i poje prosięta sztucznym mlekiem. Wiecie co ile mam je karmić bo boje się że jak za często to dostana biegunki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pojenie prosiąt sztucznym mlekiem Dzisiaj, 05:38
  •  

#2 Share klusek

klusek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 20:44

pojenie prosiąt sztucznym mlekiem Ja juz dokładnie nie pamiętam co ile ale zdaje mi się że chyba do 4 lub 5 razy dziennie. Mój wujek miał taką sytuacje kiedyś. Tylko pamiętaj żeby nie mieszać proszku z zimną wodą tylko tak pół gorącej pół zimnej żeby to było takie w miarę ciepłe ale nie znowu gorące... No i dwa ta zimna lepiej żeby była przegotowana....
"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

#3 Share tomeq

tomeq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 17:56

pojenie prosiąt sztucznym mlekiem Panowie u mnie sytuacja jak u juras411. Prosięta sa trzy dniowe. Jedno prosię jest takie jakby dziwne tzn jest takie jakby zaspane i trzęsie się ( raczej nie z zimna bo mają żarówke i mają ciepło) i uszy ma położone na sobie. Dodam, że jedno z prosiąt po urodzeniu miało chyba porażenie mózgowe, bo nie chodziło tylko pełzało i padło. I stąd pytanie czy to prosię mogło zostać niedotlenione przy porodzie i przez to się tak zachowuje, czy jest może przeziębione, czy to poprostu taki "stan przejściowy" i zaraz wyzdrowieje?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 19 marzec 2013 - 13:22

pojenie prosiąt sztucznym mlekiem mi niedawno nagle padla locha zostawiajac 12 5 dniowych prosiat pare dosadzilem do innych loch pozostale ratowalem podajac sztuczne mleko rescuemilk w ilosci150gr na litr wody o temp min 70 st aby sie dobrze rozpuscilo podawalem im to praktycznie do woli przez specjalny milkboks kazdy dobry hodowca powinien miec taki zestaw ja mysle jeszcze nad inkubatorem zrobie go z 1000 l bialego zbiornika i tam bede odchowywal jabym mial nadliczbowe prosieta ktorych matki wszystkich nie dalyby rady wykarmic a nie byloby mamki bo jednak natura najlepsza
a jak ktos nie pamieta waznych rzeczy albo wydaje mu sie ze wie bo gdzies sasiada wujka szwagra kolegi brat tak mial......? to niech nie doradza bo zrobi wiecej szkody niz dobrego

#5 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2689 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 15:54

pojenie prosiąt sztucznym mlekiem Co to jest ten milkboks? i po co ci ten inkubator?
ja często odsadzam prosięta 2-tygodniowe i wtedy trafiają normalnie do kojca na stacje odpajania i jeszcze 2 tyg dostają mleko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 20 marzec 2013 - 18:38

pojenie prosiąt sztucznym mlekiem milkboks totaki specjalny zbiornik o pojemnosciach kilku do kilkunastu litrow tam wlewam mleko i mam zawsze czyste bo go nie moga zanieczyscic nogami i wystarcz zrobic raz na dobe ale ja robie dwa razy bo swiezsze a inkubator to do 2 dniowych nadliczbowych prosiat bo np. jak wszystkie beda rodzic duzo prosiat a mam danbreda to nie bedzie gdzie dosadzic wczoraj pierwiastka urodzila 20 szt fakt 5 martwych i slabych

#7 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2689 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 19:17

pojenie prosiąt sztucznym mlekiem masz zdjęcie tego milkboksa? w jaki sposób on dozuje mleko?

#8 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 20 marzec 2013 - 22:21

pojenie prosiąt sztucznym mlekiem ze zdjeciem u mnie to problem nie potrafie wstawiac ale jak przyjedzie szwgier to na bank dam z 10 zdjec moze bedzie wczesniej w top agrarze a milkboks dziala na zasadzie przelewu tak ze nie wyleci gora zawsze jest ten sam poziom jak odpijaja a na raz moze pic 3 lub 8 szt

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2689 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 22:26

pojenie prosiąt sztucznym mlekiem to ja mam u siebie lepsze rozwiązanie. Sam ostatnio cos takiego zrobiłem do dokarmiania prosiąt przy wczesnym odsadzeniu. Mam podgrzewany pojemnik do którego wlewam mleko. On utrzymuje jego temperaturę na poziomie 45 stopni. Do tego mam komputerek który połączyłem z pompką. I ustawiam sobie ilość dozowanego mleka, prędkość dozowania i czas miedzy pojeniami, a reszte już załatwia komputer. jest to o tyle dobre że zawsze dostają ciepłe i świeże mleko bo zimnego u mnie nie za bardzo chcą pić.