Zaloguj się, aby obserwować  
juras411

pojenie prosiąt sztucznym mlekiem

Polecane posty

juras411    20

Witam padła mi locha po oproszeniu i poje prosięta sztucznym mlekiem. Wiecie co ile mam je karmić bo boje się że jak za często to dostana biegunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

Ja juz dokładnie nie pamiętam co ile ale zdaje mi się że chyba do 4 lub 5 razy dziennie. Mój wujek miał taką sytuacje kiedyś. Tylko pamiętaj żeby nie mieszać proszku z zimną wodą tylko tak pół gorącej pół zimnej żeby to było takie w miarę ciepłe ale nie znowu gorące... No i dwa ta zimna lepiej żeby była przegotowana....


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Panowie u mnie sytuacja jak u juras411. Prosięta sa trzy dniowe. Jedno prosię jest takie jakby dziwne tzn jest takie jakby zaspane i trzęsie się ( raczej nie z zimna bo mają żarówke i mają ciepło) i uszy ma położone na sobie. Dodam, że jedno z prosiąt po urodzeniu miało chyba porażenie mózgowe, bo nie chodziło tylko pełzało i padło. I stąd pytanie czy to prosię mogło zostać niedotlenione przy porodzie i przez to się tak zachowuje, czy jest może przeziębione, czy to poprostu taki "stan przejściowy" i zaraz wyzdrowieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

mi niedawno nagle padla locha zostawiajac 12 5 dniowych prosiat pare dosadzilem do innych loch pozostale ratowalem podajac sztuczne mleko rescuemilk w ilosci150gr na litr wody o temp min 70 st aby sie dobrze rozpuscilo podawalem im to praktycznie do woli przez specjalny milkboks kazdy dobry hodowca powinien miec taki zestaw ja mysle jeszcze nad inkubatorem zrobie go z 1000 l bialego zbiornika i tam bede odchowywal jabym mial nadliczbowe prosieta ktorych matki wszystkich nie dalyby rady wykarmic a nie byloby mamki bo jednak natura najlepsza

a jak ktos nie pamieta waznych rzeczy albo wydaje mu sie ze wie bo gdzies sasiada wujka szwagra kolegi brat tak mial......? to niech nie doradza bo zrobi wiecej szkody niz dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Co to jest ten milkboks? i po co ci ten inkubator?

ja często odsadzam prosięta 2-tygodniowe i wtedy trafiają normalnie do kojca na stacje odpajania i jeszcze 2 tyg dostają mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

milkboks totaki specjalny zbiornik o pojemnosciach kilku do kilkunastu litrow tam wlewam mleko i mam zawsze czyste bo go nie moga zanieczyscic nogami i wystarcz zrobic raz na dobe ale ja robie dwa razy bo swiezsze a inkubator to do 2 dniowych nadliczbowych prosiat bo np. jak wszystkie beda rodzic duzo prosiat a mam danbreda to nie bedzie gdzie dosadzic wczoraj pierwiastka urodzila 20 szt fakt 5 martwych i slabych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ze zdjeciem u mnie to problem nie potrafie wstawiac ale jak przyjedzie szwgier to na bank dam z 10 zdjec moze bedzie wczesniej w top agrarze a milkboks dziala na zasadzie przelewu tak ze nie wyleci gora zawsze jest ten sam poziom jak odpijaja a na raz moze pic 3 lub 8 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

to ja mam u siebie lepsze rozwiązanie. Sam ostatnio cos takiego zrobiłem do dokarmiania prosiąt przy wczesnym odsadzeniu. Mam podgrzewany pojemnik do którego wlewam mleko. On utrzymuje jego temperaturę na poziomie 45 stopni. Do tego mam komputerek który połączyłem z pompką. I ustawiam sobie ilość dozowanego mleka, prędkość dozowania i czas miedzy pojeniami, a reszte już załatwia komputer. jest to o tyle dobre że zawsze dostają ciepłe i świeże mleko bo zimnego u mnie nie za bardzo chcą pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj