Gość Profil usunięty

Ursus c330 Zmiana silnika na Perkins 3p

Polecane posty

ja mam tylko jedno pytanie poniewaz we wczesniejszych postach nie jest to sprecyzowane jak jest z tymi walkami wchodzacymi do skrzynie jakie beda dobre te od c-330 czy od MF poniewaz ja mam c 360 z takim silnikiem i walki musialem zmienic na krótsze ...zadaje to pytanie poniewaz chce zmienic silnik w moim c 330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

Witam koledzy. Mam pytanie czy nie ma ktoś na sprzedanie koło zamachowe i miskę olejową do 3-P?


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja mam tylko jedno pytanie poniewaz we wczesniejszych postach nie jest to sprecyzowane jak jest z tymi walkami wchodzacymi do skrzynie jakie beda dobre te od c-330 czy od MF poniewaz ja mam c 360 z takim silnikiem i walki musialem zmienic na krótsze ...zadaje to pytanie poniewaz chce zmienic silnik w moim c 330

 

to co ty masz za ciągnik c-330 czy c-360 /3P bo pierwsze słyszę żeby pasowały wałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmexpert    54

Witam koledzy. Mam pytanie czy nie ma ktoś na sprzedanie koło zamachowe i miskę olejową do 3-P?

 

 

Ja mam ;)


http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

Ja mam ;)

 

 

Na nowe mnie nie stać, a miskę już praktycznie mam. ale dziękuje za zainteresowanie i pozdrawiam :)

Edytowano przez kubaguzik

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Pompa wtryskowa jest po lewej stronie tak? Więc jak teraz idzie cięgno gazu? W jaki sposób przedłużacie maske czy może podejdzie od c 360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

no wlaśnie panowie od czy walki sprzeglowe od c 330 będa pasowac ?? czy moze mi ktos na to odpowiedziec /


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

hmm powinny pasować tylko tarcza sprzęgłowe od c360 3p chyba ale nie jestem pewien a i gdzie można kupić tą przystawkę bo jak by takiego c330 3p jako pomocniczy to lepszy niż c360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

Przedłużoną maske można zamówić u producenta.

Edytowano przez kubaguzik

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

mam pytanie: czy koło zamachowe od mf 255 podejdzie do silnika 3P i jakie sprzęgło do tego?


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoferr    0

Ciekawe czy ktoś będzie zainteresowanym takim składakiem, jednak cena spora i za to mozna 3p w orginale kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk82    1

Jak znajdziesz mi 3p w takiej cenie to biorę w ciemno.

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

lepiej kiupić zwykłego 360 3p, bo skrzynia biegów bogatsza i podnośnik mocniejszy, a ten silnik do 330 jest za mocny i pewnie szyblo się skrzynia posypie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk82    1

Moc to nic gorzej wypada moment obrotowy który wynosi ponad 140 Nm przy 1300 czyli zdecydowanie za dużo jak na układ przeniesienia napędu w poczciwym ciapku .

 

Dla porównania moment 30 to 100 Nm przy 1600-1800 obr/min , być może bez obciążenia jakoś by to chodziło ale nie wydaje mi się żeby ktoś przekładał taki silnik i używał tego do lekkich prac , bo do takiej roboty 30 nadaje się bez zbędnych przeróbek .

 

Reasumując :

Moc 30 - 30,5 KM , Moment 100 Nm

Moc perkinsa 38 KM , Moment 144 Nm

 

Więc moment większy o ponad 40 % to zdecydowanie za dużo i taka przeróbka zrobi krzywdę układowi przeniesienia napędu .

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Nie trzeba korzystac zaraz z pelnej mocy i momentu, po to mamy glowe na szyi zeby myslec i ten kto zalozyl silnik 3p wie ze jest mocniejszy. Warto go wlozyc chocby za nieporownywalnie latwiejsze rozruchy, znajomemu jak padlo aku odpalal z nieduzej gorki. W c330 nawet dobra bys musial podjechac pod Giewont.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk82    1

Skoro nie chcesz korzystać z całej mocy i momentu to jak Ty chcesz go eksploatować ? Max moment osiąga przy 1300 to musiał byś go kręcić do 1000 obr/min żeby nic nie uszkodzić . Wyobrażasz sobie jazdę tym ciągnikiem tylko do tej prędkości obrotowej silnika ? . Jeżeli tak to życzę powodzenia , możesz poszukać tabeli prędkości dla 30 i zobacz jak to wygląda przy 1000 obr/min . Oczywiście te 1000 obr napisałem orientacyjnie bo nie znam przebiegu mocy i momentu dla tego silnika .

Edytowano przez kamyk82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    229

może i wypowiedź kamyka jest prawdziwa ale nie zakładajmy z góry że pancerna skrzynia ciapka bądź jego most zaraz miałyby się rozsypać od tego silnika z resztą posiłkując się Wikipedią nie ma tam nic napisane o zmianach konstrukcyjnych przeniesienia napędu czyli ludzie z fabryki przewidzieli że ta skrzynia i most wytrzymają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj