Skocz do zawartości

Ursus c330 3p

168 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 31 październik 2013 - 09:39

Ursus c330 3p 8KM mocniejszy silnik nic nie zrobi trzydziestce

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus c360 c362 TUR 2 SEK wspomaganie Ferguson 265 MTZ 820 RATY

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 21000.00 PLN
  • 19 cze 2017
Ciagnik Ursus C-385, nie 902,912

• 12900.00 PLN
  • 19 cze 2017
Ursus 1224 DL FINN Turbo + Nowy Tur

• 59000.00 PLN
  • 18 cze 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus c330 3p Dzisiaj, 05:39
  •  

#122 Share kamyk82

kamyk82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 31 październik 2013 - 17:27

Ursus c330 3p Moc to nic gorzej wypada moment obrotowy który wynosi ponad 140 Nm przy 1300 czyli zdecydowanie za dużo jak na układ przeniesienia napędu w poczciwym ciapku .

Dla porównania moment 30 to 100 Nm przy 1600-1800 obr/min , być może bez obciążenia jakoś by to chodziło ale nie wydaje mi się żeby ktoś przekładał taki silnik i używał tego do lekkich prac , bo do takiej roboty 30 nadaje się bez zbędnych przeróbek .

Reasumując :
Moc 30 - 30,5 KM , Moment 100 Nm
Moc perkinsa 38 KM , Moment 144 Nm

Więc moment większy o ponad 40 % to zdecydowanie za dużo i taka przeróbka zrobi krzywdę układowi przeniesienia napędu .

Edytowany przez KRISTOFORn, 31 październik 2013 - 18:05.
Cytowanie poprzedniego posta

#123 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 16:31

Ursus c330 3p Nie trzeba korzystac zaraz z pelnej mocy i momentu, po to mamy glowe na szyi zeby myslec i ten kto zalozyl silnik 3p wie ze jest mocniejszy. Warto go wlozyc chocby za nieporownywalnie latwiejsze rozruchy, znajomemu jak padlo aku odpalal z nieduzej gorki. W c330 nawet dobra bys musial podjechac pod Giewont.

Edytowany przez Junkers, 02 listopad 2013 - 16:31.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#124 Share kamyk82

kamyk82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 18:55

Ursus c330 3p Skoro nie chcesz korzystać z całej mocy i momentu to jak Ty chcesz go eksploatować ? Max moment osiąga przy 1300 to musiał byś go kręcić do 1000 obr/min żeby nic nie uszkodzić . Wyobrażasz sobie jazdę tym ciągnikiem tylko do tej prędkości obrotowej silnika ? . Jeżeli tak to życzę powodzenia , możesz poszukać tabeli prędkości dla 30 i zobacz jak to wygląda przy 1000 obr/min . Oczywiście te 1000 obr napisałem orientacyjnie bo nie znam przebiegu mocy i momentu dla tego silnika .

Edytowany przez kamyk82, 02 listopad 2013 - 19:07.

#125 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 22:38

Ursus c330 3p może i wypowiedź kamyka jest prawdziwa ale nie zakładajmy z góry że pancerna skrzynia ciapka bądź jego most zaraz miałyby się rozsypać od tego silnika z resztą posiłkując się Wikipedią nie ma tam nic napisane o zmianach konstrukcyjnych przeniesienia napędu czyli ludzie z fabryki przewidzieli że ta skrzynia i most wytrzymają :)

#126 Share kamyk82

kamyk82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 23:12

Ursus c330 3p Poczekajmy aż ktoś zrobi taką przeróbkę i wtedy wszystko będzie jasne .

#127 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2493 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 23:18

Ursus c330 3p Na sąsiedniej wsi gość założył 3p do c 330 z 15 lat do tyłu i silnik w niej zajechał a skrzyni nie robił wiem bo robiłem mu kapitalkę a silnik miał z tarpana którego okazyjnie kupił po cenie złomu.

#128 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 09:49

Ursus c330 3p czyli mamy dowód że skrzynia wytrzyma aby zakładac :) jak za pare lat dostane części to sam MOŻE sobie przerobie

Edytowany przez kamil927, 03 listopad 2013 - 14:51.

#129 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1717 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 03 listopad 2013 - 11:17

Ursus c330 3p Zostawiając kase, którą wydałbym na silnik i sprzedając ciapka mam albo oryginalny 3P lub dokładając parę tysięcy MF235 lub jakąś zachodnią używkę, może nawet z 4x4, komfort niebagatelnie lepszy i pewność, że nic nie pieprznie.
Przypomnę tylko co niektórym, że w eksploatacji istnieje takie pojęcie jak zużycie i starzenie się materiału i gadanie, że ileś tam lat temu ktoś w fabryce do nowych podzespołów założył silnik 3P jest odpowiednim argumentem na kombinacje w 30-letnich trupach, jest dość naiwne. Jak ktoś umie ciągnikiem pracować to mu te 30KM do pomocy spokojnie starczy, a jak nie umie to i tak te 38 będzie mu za mało.

#130 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 14:56

Ursus c330 3p od kiedy w zachodniej używce jest pewnośc że nic nie pieprznie ? w zachodniej używce jest większe prawdopodobieństwo że coś pieprznie jeśli ma nakręcone tyle mth co w naszych 30 letnich trupach a poza tym wiemy co w nich gra i nie musimy wołac nie wiadomo co za mechanika żeby ich naprawic. A na usprawiedliwienie w swoim poście dodałem "może" bo zapomniałem że może już nie bede miał tego 30 letniego trupa albo może nie bede miał już gospodarki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1717 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 15:16

Ursus c330 3p Pisząc, że nic nie pieprznie miałem na myśli to, iż te ciągniki tak jak wyszły z fabryki tak je kupisz. Nie ma tam żadnych dzikich przeróbek typu wsadzanie mocniejszego silnika i dorabianie mocowań do przedniej osi czy dorobionej obudowy sprzęgła. Zepsuć może się każdy ciągnik, czy to Ursus czy Fendt lub JD. I nie - nie będziesz wiedział co w nich gra jeśli wsadzisz mu nowy silnik. Wtedy zmieniają się wszystkie najważniejsze układy prócz przeniesienia napędu, to już nie będzie ten sam ciągnik

#132 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 23:12

Ursus c330 3p Patrząc na to z tej strony z której to teraz przedstawiasz, masz stuprocentową racje. Młody jestem i do Waszej wiedzy mi daleko, chyba za dużo się udzielam a i mam nadzieje że naucze się od was sporo tak jak w tym przypadku :P

#133 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1717 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 00:41

Ursus c330 3p No cóż, ja tam stary nie jestem, przynajmniej ja uważam sie za młodego ale różnie ludzie mówią ;) Znajdą się tu dziesiątki ludzi mądrzejszych ode mnie, ale w tego typu kwestiach myślę, że mogę zabrać głos, bo choć kończe studiować technike rolniczą, to podlegam pod wydział mechaniczny i tam nie było zmiłuj w tematach typu wytrzymałość materiałów, mechanika, eksploatacja, diagnostyka czy technologie napraw i jednak czegoś mnie tam nauczyli, często również wyprowadzali z błędnych przeświadczeń jakich człowiek nabrał stykając się od małego z maszynami. Z każdym obrotem wał jest coraz słabszy, z każdym przeciągniętym spawem materiał zmienia swoją wewnętrzną strukturę, za każdym rozebraniem i złożeniem mechanizmu ten będzie się zużywać dwa razy szybciej. I w przyrodzie i w mechanice wszystko odbywa się na zasadzie "coś za coś", dlatego moje zdanie w tym temacie jest takie a nie inne

#134 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 13:29

Ursus c330 3p

Skoro nie chcesz korzystać z całej mocy i momentu to jak Ty chcesz go eksploatować ? Max moment osiąga przy 1300 to musiał byś go kręcić do 1000 obr/min żeby nic nie uszkodzić . Wyobrażasz sobie jazdę tym ciągnikiem tylko do tej prędkości obrotowej silnika ? . Jeżeli tak to życzę powodzenia , możesz poszukać tabeli prędkości dla 30 i zobacz jak to wygląda przy 1000 obr/min . Oczywiście te 1000 obr napisałem orientacyjnie bo nie znam przebiegu mocy i momentu dla tego silnika .

Wszystko jasne, ale pominąłeś fakt, że moc mierzona jest z gazem wciśniętym do oporu. Przy 1300 obr i małym obciążeniu wciskasz tylko minimalnie gaz a nisko obciążony silnik nie zdewastuje układu napędowego. Dopuki nie przekroczysz efektywnej mocy 30KM i 100nM wszystko z napędem będzie ok. Upraszczając: będzie OK dokąd nie zapniesz za dużej maszyny.
Ciekawi mnie jeszcze temat wibracji i w jakim stylu oddaje moc silnik 2 cylindrowy a niby spokojniejszy silnik 3cyl.
Studend mechaniki powinien się o tym wypowiedzieć ;)
KPK Kumurun Team

#135 Share kamyk82

kamyk82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 17:03

Ursus c330 3p Kolego zupełnie nie rozumiem Twojego toku myślenia a Ty mojego również . Mówisz że będziesz obchodził się delikatnie z gazem tak ? Ok więc mówiąc prościej będziesz go kręcił tak żeby nie przekraczać max moment silnika , czyli poniżej 1300 obr . Więc przyjmijmy 1000 obr i teraz trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie ile będzie wynosiła prędkość jazdy przy założonych " bezpiecznych" obrotach ? Odpowiedz bardzo malo . Czy wyobrażasz sobie pracę w polu na 4 biegu z prędkością 3 km/h jeżeli tak to ok twoja sprawa . Zapisz pługi i tak orasz dwa razy dłużej niż zwykłą 30 i do tego mocniejszym sprzętem . No ale przecież co niektórzy piszą że będą używać go do lekkich prac i teraz śmieszna sytuacja , zmieniamy silnik bo stwierdzamy że nasza piczciwa 30 jest za słaba a po zmianie jest jeszcze gorzej bo co z tego że mamy mocniejszy traktor jak nie możemy wykorzystać jego możliwości tzn możemy ale jak to się skończy dla reszty podzespołów ?

Edytowany przez kamyk82, 04 listopad 2013 - 17:04.

#136 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 19:45

Ursus c330 3p http://www.agrofoto....em-od-c-360-3p/

skrzynia daje rade można korzystać z pełnej mocy ;) bynajmniej przez dwa lata ciągnik nie uległ żadnej awarii ...

Edytowany przez valadin1, 04 listopad 2013 - 19:46.

#137 Share kamyk82

kamyk82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 20:23

Ursus c330 3p Ale jak sam napisałeś robisz nim tylko lekkie prace . Więc wytłumacz mi jaki jest cel takiej modyfikacji gdy montujemy do 30 mocniejszy silnik a robimy nią mniej niż na standardowym motorze ? Bo moim zdaniem po się wkłada większy silnik żeby robić ciągnikiem coś do czego wcześniej był za słaby .

#138 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 20:53

Ursus c330 3p robi mniej bo czasy się zmieniły.... co może mam nim orać 80ha?? :P
mocniejszy motor zakłada się po to żeby zrobić coś szybciej i taniej nie koniecznie coś czego do tej pory nie mógł...
z prac które obecnie wykonuje się tym ciągnikiem to miedzy innymi: bronowanie (brona 5 polowa), siew nawozów (lejek 500kg) tegoroczna wiosna była mokra i miejscami przejeżdżał po podeszwie płużnej na 5 szosowej, opryskiwacz ślęza 1000l, gdy jest konieczność to ciąga przyczepy ze zbożem nawet po 10 ton+, jak robimy kiszonki to też bierze czynny udział a przy wjeździe na pryzmę nikt się nie pieści tylko ciśnie się do końca a przy dodatku gazu ten silnik na pewno ma 60km. w dzisiejszym czasie już po testach wytrzymałościowych korzysta się z mocy silnika w 100% a jedynym efektem tego był przeciągnięty frez na półosi niby jeszcze nie był ścięty ale trzeba było wymienić...

Edytowany przez valadin1, 05 listopad 2013 - 21:10.

#139 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1717 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 21:26

Ursus c330 3p Ale skąd Ty chcesz mieć w silniku, który nie wyciąga nawet 48 KM, aż 60KM? Tego nawet ursusowski silnik z 60tki sobie nie marzył. I dodawanie gazu nie ma tu nic do rzeczy, nawet zamykając licznik nie przekroczysz mocy maksymalnej, jaką dany silnik może osiągnąć.

Ciekawi mnie jeszcze temat wibracji i w jakim stylu oddaje moc silnik 2 cylindrowy a niby spokojniejszy silnik 3cyl.
Studend mechaniki powinien się o tym wypowiedzieć ;)

Jeśli chodziło ci o mnie, to nie studiuję mechaniki, a badaniem drgań silnika i ich wpływu na pojazd nigdy się nie zajmowałem. Silnik dwucylindrowy ma tę przewagę, że w 3-cylindrowym 2 tłoki przeciwdziałają jednemu, łatwiej więc o uszkodzenia i zużycie wału, niż w przypadku silników z parzystą liczbą tłoków

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 21:39

Ursus c330 3p pomyliłem się tak jak mówisz ma 48km z tym mogę przyznać Ci racje...
nie gaz jako pedał w podłogę czy co Ty tam sobie myślałeś tylko dodatkowa instalacja LPG możesz mi wierzyć lub nie ale widać jest wzrost mocy...