Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wasze metody na wysokie plony

381 odpowiedzi na ten temat

#321 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 21 lipiec 2012 - 21:29

Wasze metody na wysokie plony Zależy jakie są potrzeby. Jak na sprzedaż to lepsza jest pszenica, ale na pasze lepsze pszenżyto jest moim zdaniem. Najlepiej to na III klasie siać pszenice na IV i ewentualnie V pszenżyto a z VI to lepiej dać se spokój najwyżej jakąś Grykę, łubin, seradelę czy ziemniaki bo zboże to nie interes.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wasze metody na wysokie plony Dzisiaj, 08:33
  •  

#322 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 23 lipiec 2012 - 15:34

Wasze metody na wysokie plony Plony są jak najbardziej realne. Jak będziesz siał tylko pszenżyto i pszenice to w krótkim czasie będziesz musiał zwiększyć nakłady żeby osiągnąć te same plony. Zastanów się nad poplonami, może masz dostęp do innych nawozów organicznych. W monokulturze ciężko jest o dobrą pszenice, może jeszcze jakiś rzepak, strączki

#323 Share BOGDAN

BOGDAN

Użytkownik

• FIRMA
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 13:10

Wasze metody na wysokie plony Proponuję zobaczyć ciekawy film z wypowiedzią prof. Grzebisza o tym, jak duży jest wpływ stanu gleby na plonowanie roślin.

#324 Share BOGDAN

BOGDAN

Użytkownik

• FIRMA
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 10:10

Wasze metody na wysokie plony Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z warsztatów polowych w Zakładzie Doświadczalnym COBORU w Radostowie, gdzie omawiano wiele ciekawych tematów związanych
z uprawą gleby z ośmioletnim stosowaniem UGmax.
Poniżej link:

http://www.agrofoto....ty-z-radostowa/

#325 Share Naskom

Naskom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 18:09

Wasze metody na wysokie plony Witam! Mam pytanie do firmy Bogdan na temat UGmax. Zamierzam przeprowadzić test na 3 ha i zainwestuje w UGmax. Nurtuje mnie jednak jedna rzecz. Czy mogę zastosować UGmax razem z wapnem węglanowo-magnezowym. Zawszę robię tak że po zbiorze roślin wapnuję i przeprowadzam zabieg agregatem podorywkowym. I jak mam zastosować UGmax przed wapnem czy po rozsianiu wapna?

#326 Share BOGDAN

BOGDAN

Użytkownik

• FIRMA
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 19:48

Wasze metody na wysokie plony Oczywiście, wapno węglanowe możemy stosować razem z UGmax. Proszę rozsiać wapno i UGmax zastosować przed uprawą gleby.

#327 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 10:10

Wasze metody na wysokie plony Ja nie jestem zadowolony z UGMax gdyż z tego co zauważyłem bardzo zakwasza ziemię , tak wnioskuję po badaniu ziemi , a robię je co 2 lata , pozatym w tamtym roku pokropiłem ściętą słomę UGMaxem i i teraz na wiosnę spod agregatu się jeszcze wyciagała .
Więc dla mnie to nic specjalnego.Poprostu szkoda kasy na taki wynalazek.
Osobiście daję mocznik 50kg na 450 l wody , i według mnie jest o wiele lepiej.

#328 Share BOGDAN

BOGDAN

Użytkownik

• FIRMA
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 07:45

Wasze metody na wysokie plony

Ja nie jestem zadowolony z UGMax gdyż z tego co zauważyłem bardzo zakwasza ziemię , tak wnioskuję po badaniu ziemi , a robię je co 2 lata , pozatym w tamtym roku pokropiłem ściętą słomę UGMaxem i i teraz na wiosnę spod agregatu się jeszcze wyciagała .
Więc dla mnie to nic specjalnego.Poprostu szkoda kasy na taki wynalazek.
Osobiście daję mocznik 50kg na 450 l wody , i według mnie jest o wiele lepiej.

Panie POL1.

Słoma powinna ulec pełnemu rozłożeniu do kolejnych zbiorów, więc wczesną wiosną może być jeszcze widoczna w warstwie uprawnej gleby.

Działanie UGmax poprawia stan gleby i utrzymuje ją na stabilnym, dobrym poziomie łącznie z jej odczynem, chociaż do poprawy odczynu
zalecamy użycie wapna.

Tabela. Wpływ stosowania UGmax na pH gleby - trzyletnie wyniki badań. Katedra Gleboznawstwa i Ochrony Gleb UTP Bydgoszcz

Dodany obrazek

Niepokoi mnie jednak spadek pH w Pana glebie. Powinien Pan przeanalizować ilości i jakość używanych środków, które to faktycznie powodują spadek
pH i ograniczyć ich stosowanie lub się z nich wycofać.

#329 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 09:19

Wasze metody na wysokie plony Panie Bogdanie wiem że chce Pan zachęcić do kupna UG Max ale niestety nie tędy droga.
Osobiście są dużo lepsze srodki jak UG Max.
Pozdrawiam.

#330 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 10:36

Wasze metody na wysokie plony Mógłby ktoś zdradzić orientacyjną cenę jak to wychodzi na ha?
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share BOGDAN

BOGDAN

Użytkownik

• FIRMA
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 14:53

Wasze metody na wysokie plony Panie POL1.
Nam przede wszystkim zależy na zahamowaniu ubytku i odbudowie próchnicy w glebach. Jeżeli zna Pan inny równie skuteczny i tani sposób, to gratulujemy.

Panie danielhaker.
UGmax stosujemy od 0,6 l/ha na gleby w dobrej kulturze do 0,9 l/ha na gleby w średnim stanie.
Obecnie, w warunkach promocyjnych cena zakupu porcji hektarowej wynosi od 70,8 do 107 zł brutto.

#332 Share jinxxx85

jinxxx85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 20:04

Wasze metody na wysokie plony Czyli jakaś tona wapna dobrego :D

#333 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 20:20

Wasze metody na wysokie plony Za dobre wapno płaciłem w tym roku 260zł za tone, tlenkowe 60%

#334 Share marcinn998

marcinn998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 05 październik 2012 - 17:37

Wasze metody na wysokie plony To troche przeplaciłes ja brałem po 70zł za tone tez tlenkowe 50% oczywiscie z transportem.

#335 Share Pawelooo125

Pawelooo125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 22:00

Wasze metody na wysokie plony Mógłby mi ktos podpowiedzieć jak zmodyfikować całkowitą dawkę azotu na jęczmień jary ?
Otóż w tym roku na polu również był zasiany jęczmień jary (plon 6,5 t/ha), po zbiorze został zasiany poplon z gorczycy. Dawka azotu w wysianego pod poplon wynosiła 30 kg na ha (czysty składnik). Ph w normie, zawartość P- średnia, K-średnia. Gorczyca wyrosłą naprawdę wysoka, miała minimum te 150 cm wysokości i była gęsta. Czy na wiosnę zwiększyć czy zmiejszyć dawkę azotu pod jęczmień jary ? Wiem, że poplon równiez jest źródłem azotu ale przecież wcześniej został on pobrany z gleby. Co Wy na to ?

#336 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 24 grudzień 2012 - 10:13

Wasze metody na wysokie plony Robię podobnie tylko nie sieję jęczmienia po jęczmieniu, tylko z powodu suszy od dwóch lat gorczyca słabo rośnie. Od dawki azotu którą mam dać pod jęczmień odejmuję tyle ile dałem pod gorczycę. Poplon pobierze z gleby pewnie więcej azotu i innych składników niż dałem ale przede wszystkim zapobiegnie wymyciu azotu przez zimę, ale też nie odda wszystkiego przez okres wegetacji jęczmienia, trochę zostanie na przyszły sezon.
Może to błędne założenia. Już od pewnego czasu tak robię i na plony nie narzekam

#337 Share Pawelooo125

Pawelooo125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 12:44

Wasze metody na wysokie plony Gwozd siałeś kiedyś pszenice jarą ? Bo sie zastanawiam czy nie lepiej by bylo posiac pszenice, chociazby dlatego, ze cena jest dobra, a rozmawialem z wytwornia pasz i powiedzieli, ze placa wiecej niz za zimowa. Okoliczni rolnicy mowia, ze przy sprzyjajacych warunkach plon jaki mozna usyskac to max 5,5 - 6 ton. To prawda?. Ja bym to zasial na klasie 3 gleby, ktora wszystkie parametry (zawartosc skladnikow, ph) ma bardzo dobre, po poplonie z gorczycy. Czy jednak lepiej znowu jęczmień ?

Gwozd siałeś kiedyś pszenice jarą ? Bo sie zastanawiam czy nie lepiej by bylo posiac pszenice, chociazby dlatego, ze cena jest dobra, a rozmawialem z wytwornia pasz i powiedzieli, ze placa wiecej niz za zimowa. Okoliczni rolnicy mowia, ze przy sprzyjajacych warunkach plon jaki mozna usyskac to max 5,5 - 6 ton. To prawda?. Ja bym to zasial na klasie 3 gleby, ktora wszystkie parametry (zawartosc skladnikow, ph) ma bardzo dobre, po poplonie z gorczycy. Czy jednak lepiej znowu jęczmień ?

#338 Share Mateusz93

Mateusz93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 20:51

Wasze metody na wysokie plony W 2011r miałem zasiany jęczmień jary plon 5,5t/ha. Słoma została zebrana, UGmax i gruber. Kolejną rośliną miała być pszenica ozima. Pod korzeń dostała obornik ok.20t/ha i 200 kg polifoski 6. Niestety wymarzła i zdecydowałem się znowu zasiać jęczmień jary plon 5t/ha (okres posuchy w maju). Po zebraniu słomy zasiałem poplon - gryka + facelia - urósł bardzo duży i gęsty. Po zaoraniu poplonu zasiałem rzepak ozimy na poplon - pakiet rolnośrodowiskowy. Rzepak zasiałem dość późno by nie wyrósł zbyt duży bo na wiosnę nie zamierzam wykonywać orki. W związku z tym mam dylemat co posiać na wiosnę owies czy po raz 3 jęczmień. Wolał bym jęczmień ( hodowla trzody chlewnej) ale boję się dużego spadku plonu. Co mi radzicie biorąc pod uwagę duży udział poplonów?

#339 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 22:36

Wasze metody na wysokie plony Przez ostatnie 3 lata mialem podobnie. Pszenzyto wyleciało. Wyszło tak, że przez 3 lata z rzędu był jęczmień, Plon za 3 razem nawet większy niż za drugim. Wiec spokojnie można siać. U mnie też poplony były siane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 22:08

Wasze metody na wysokie plony Dodawał ktoś cukier przed kłoszeniem zbóż ??