Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik Nowy od 150 do 170km

57 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 12 kwiecień 2010 - 14:09

Ciągnik Nowy od 150 do 170km Wszedłbyś na mój profil to wiedział byś ile mam hektarów. Mówię tyle ile ojciec na razie mi przepisze;/ żebym mógł wziąść ciągnik na PROW bo on nie może. A nie chce mi wszystkiego przepisać bo to różnie bywa. I stąd moje pytanie ile by mi musiał przepisać

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik Nowy od 150 do 170km Dzisiaj, 23:40
  •  

#42 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 15:26

Ciągnik Nowy od 150 do 170km Panowie co sie tak klucicie ja tez wziolem ciagnik 160(prawie 170)km na 60ha .Ale juz z planem pozniejszym o zakupie ziemi ok 80ha albo wiecej ,taki sam plan ma kolega @Macius jak mi wczoraj pisal .Tak wiec przyda mu sie ciagnik jak dokupi np. 100 ha to mtz'em sie nie wyrobi ,a jak bedzie mial cos wiekszego i mocniejszego to wiadomo ze tak
Dodany obrazek

#43 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 kwiecień 2010 - 16:10

Czy do 350tyś zł brutto kupie jakiś dobry ciągnik w dobrym wyposażeniu.

Tak. :P

Każdy na zamiar kupić ziemie, moim zdaniem lepiej kupić ciągnik z głową i do niego porządne wydajne maszyny. Ile to już razy powtarza się sytuacja, że ciągnik z najwyższej półki, a na porządne maszyny zabrakło już kasy.

#44 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 16:41

Ciągnik Nowy od 150 do 170km nie zawsze tak jest ja kupilem ciagnik i teraz do niego bede kupywal osprzet : pulg juz jest,siewnik ,przyczepy,horsch terrano fx 3 ....
Dodany obrazek

#45 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 12 kwiecień 2010 - 20:56

Ciągnik Nowy od 150 do 170km Dziedzio92 dzięki za zrozumienie :P No ogólnie to my mamy blisko 100 hektarów, ale ojciec nie chce mi wszystkiego na razie przepisywać bo mówi że jest jeszcze młody

#46 Share InstruktorFitness

InstruktorFitness

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 maj 2010 - 23:23

Ciągnik Nowy od 150 do 170km Pozwolicie że tak się wtrącę do dyskusji...

Rzecz tyczy się "Maciusia" i użytkownika "dziedzi92". Jeżeli nie macie hodowli zwierzęcej, plantacji ziemniaków które kupuje McDonald i robi z nich frytki ,tudzież nie prowadzicie innej działalności rolniczej która przynosi wam kolosalne zyski ,a waszym źródłem dochodu jest produkcja roślinna na stosunkowo nie wielkim areale to wykażcie mi opłacalność takiej inwestycji.

Pisaliście też że nosicie się z zamiarem kupna ziemi. Wspominaliście coś o 80-100ha. Nie potępiam tego zamiaru, tylko pytam się skąd chcecie tyle kupić? Bo sam się rozglądam od jakiegoś czasu i ciężko jest kupić więcej niż 2ha w jednym kawałku i nie wspomnę tu o irracjonalnej cenie [sic!].

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2010 - 14:21

Ciągnik Nowy od 150 do 170km @InstruktorFitness mądrze i składnie napisane :)

#48 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 maj 2010 - 14:29

Ciągnik Nowy od 150 do 170km No może oprócz tego -"hodowli zwierzęcej" Dodany obrazek -bo akurat takową prowadzę i żeby przynosiła kolosalne zyski to bym nie powiedział Dodany obrazek (no ale może sie nie znam...).
PS.W mojej okolicy nie można dokupić nawet 0,2 ha...

#49 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 07 maj 2010 - 16:58

Ciągnik Nowy od 150 do 170km oj o ziemię to ciężko bo wszyscy mają na nią apetyt :) szkoda że nie można się rozwijać jak kiedyś dawali za 5 koni dobra gospodara a dziś za 5 ciągników <nowych> i to taka sobie będzie.mówiąc o ciągniku zawsze warto kupić większy patrząc w przyszłość,wydajność.a im większy tym mniej awaryjny <moim zdaniem> bo nie warto kupować na styk ciężkie warunki duże obciążenia itd wykańczają raz dwa.więc plus te 20 30 km nie zaszkodzi i lepiej trochę dopłacić a nie potem żałować że za mały :)
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 15 maj 2010 - 14:45

Ciągnik Nowy od 150 do 170km Ziemniaki na frytki też kolosalnych zysków nie przynosza, ale na pewno więcej niż ze zboża. Co do ciągnika to zawsze lepiej mieć 20 koni za duży niż 20 koni za mały. Wiem jak u mnie, ciągniki kupione pare lat temu np mały nh 70 koni 8 lat temu to było coś, w porównaniu do c360, mf255 czy c385, ale w tym roku go sprzedaliśmy bo jest za mały nawet na ciągnik pomocniczy. Gdyby ten nh miał z 90 koni to byśmy go nie sprzedali, poprostu coraz więcej ziemniaków sadzimy, nowy duży opryskiwacz, duży kombajn, i nie ma co zaczepić zbytnio do takiego małego ciągnika, a kiedyś był on bardzo uniwersalny. J
Jak się bierze na prow to najlepiej jak największy jaki przyznają i z dobrym wyposażeniem , bo to co dzisiaj jest wypasem za parę lat będzie standardem.

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 maj 2010 - 14:50

Ciągnik Nowy od 150 do 170km Tak tylko ktoś to musi spłacić. B)

#52 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 maj 2010 - 15:16

Ciągnik Nowy od 150 do 170km Czasami spotyka sie w ogloszeniach 2 - 3 letnie ciągniki ostatnio gdzies fendta widziałem 07 rok.

#53 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 15 maj 2010 - 15:18

Ciągnik Nowy od 150 do 170km I później kupi ciągnik 160 KM i zaczepi do niego pług od mtzta? :)To lepiej kupić 20 KM mniejszy i mieć chociaż coś na jakąś maszynę. Wydajność nie wzrośnie od samego ciągnika bo co z tego że bedzie miał te 80KM więcej pod maska jak z tyłu będzie to samo.
Druga sprawa jest taka że to i tak bardzo duży ciągnik na ten areał. I prosze nie wchodzić z tekstami typu "ale ja chce kupić 100ha" bo co z tego że chcesz, chcieć to nie znaczy móc. Tez bym chciał dokupić pare ha ale to nie znaczy żeby brać od razu ciągnik nie wiadomo jaki wielki.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#54 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 maj 2010 - 15:29

Ciągnik Nowy od 150 do 170km Chęci można mieć ale widze ludzie chyba realiów nie znają weź kup 80 h gleby kto ci sprzeda i za ile? Potem przy tych cenach produktów rolnych kiedy to się zwróci. Zasada ekonomi jest taka że majątek pozatym że powinien przynosić zyski musi miec jeszcze zdolność odtworzeniową tzn aby było można za ileś lat kupić nowy ciągnik (nie wiadomo czy dotacje z ue będą)

#55 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 maj 2010 - 15:29

Ciągnik Nowy od 150 do 170km Tak się zastanawiam, jakie maszyny byście kupili na 200ha, skoro na mniejszym obszarze typowa moc jest dla Was za mała. B)

#56 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 15 maj 2010 - 15:44

Ciągnik Nowy od 150 do 170km Bobek czy 160KM na 60ha jak u @dziedzia to normalna moc ? B) Albo na 100ha? Nie zdaje mi się. No chyba że prowadzi dużą hodowlę i jakąś działalność poza rolnicza i nie ma czasu to wtedy można pomyślec o dużym ciągniku :)
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#57 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 maj 2010 - 16:01

Ciągnik Nowy od 150 do 170km To też zależy od ilości i mocy pozostałych ciągników. Nie mniej, jednak w gosp. bez hodowli, to 120KM się na 60ha będzie nudzić. :) Też jestem za kupowaniem z zapasem, ale nie z przesadą. :) Zresztą do mnie też ktoś się może przyczepić. B) W przyszłości nie ukrywam, że w naszym gosp. będzie 160KM, jako główny ciągnik. Także czy 120ha jest wystarczające do głównego ciągnika tej mocy? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#58 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 15 maj 2010 - 16:14

nie zawsze tak jest ja kupilem ciagnik i teraz do niego bede kupywal osprzet : pulg juz jest,siewnik ,przyczepy,horsch terrano fx 3 ....

Ciakwe bo 3 tygodnie temu na chacie zastanawiałeś się czy kupić pług GB czy UG a tu pług już masz B)

Ave, Bobek oni hodowli nie mają co już pisali. Także patrząc na nich to wy powinniście kupić coś pokroju serii 900 Vario lub 8R :) i to z górnej numeracji bo wam hodowla dojdzie.

Niech kupują co chcą a my będziemy mieli z tego ładny ubaw :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem