Macius

Ciągnik Nowy od 150 do 170km

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prawie z najlepszym tzn. z jakim? Lista wyposażenia jest długa i są tam takie cuda, że czasem nie śni nam się aby to posiadać w ciągniku. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

@Macius ty masz samych znajomych którzy kupili ciągniki z bogatym wyposażeniem w bardzo niskiej cenie więc ich się pytaj jaki ciągnik kupić i jak się targować, bo jak widzisz u nas na AF to ludzie mają jakieś drogie ciągniki w bogatym wyposażeniu :P

Jak ostatnio braliśmy Valtry wąskie koła, skrzynia 50km/h, Twim Trac, oś Aires (amortyzowana), Isobus, przedni WOM i TUZ, Auto Gilde i Eco Speed bardzo szybko podniosły cenę :) i to znacznie. A to przecież tylko 180-200KM (w zależności od wersji :) )


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

"luknołem" i nic mi to nie dało :P znam sporo osób które jak jadą po sprzęt rolniczy to kupują go o 30-40% taniej od pozostałych :) tylko jak co do czego to ich kredyty cisnął że ja .... :) także

@Macius ty masz samych znajomych którzy kupili ciągniki z bogatym wyposażeniem w bardzo niskiej cenie więc ich się pytaj jaki ciągnik kupić i jak się targować, bo jak widzisz u nas na AF to ludzie mają jakieś drogie ciągniki w bogatym wyposażeniu :)

i po co masz sobie na nas nerwy szargać. Jak kupisz to się pochwał ceną najlepiej z faktury w tedy zobaczymy czy ciągniki o mocy 160 KM można kupić w cenie ciągnika 120 KM


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

nie podoba mi sie ta wersja t6090 za lekki na jego moc ,t7030 ac kupuje na 60ha ale mysle powiekszyc areal na 2,3x tyle , ciagnik zmiescil sie w prow ze wzgledu na to ze ciagniki ktore mam maja powyzej 30 lat czyli zt300 78r ,c330 tez 78r +bydlo 9szt czyli wychodzi ze moge miec 277km na moje gosp. nieliczac ciagnikow starych


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoko12    7

JD 6630 Comfort z turem JD 663 zapłaciłem 245 tyś netto :P.

Nie wiem skąd wy bierzecie takie kolosalne ceny 280 netto bez TLS i tura (comfort) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

@szoko12 co z takim słabym gównem wchodzisz w ten temat wyraźnie pisze Ciągnik Nowy od 150 do 170km

6630 ma 130 km . Takie cene sa ciagnikow o mocy 150-170 myslisz ze w takiej samej cenie jest 6630 i 7430 porownujac do jd :P


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Wcale sobie nerwów"nie szarpie" BO nie ma takiej potrzeby. Ostatnie pytanie podsumowujące Czy do 350tyś zł brutto kupie jakiś dobry ciągnik w dobrym wyposażeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Masz hodowlę czy tylko uprawę? Jak się będziesz dobrze targował to powinieneś się zmieścić w tej cenie


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Hodowli nie mamy sama uprawa zboża buraki rzepak. Ale jest taka sprawa bo ogólnie mamy blisko 100ha ale ojciec chce na mnie przepisać tylko 20ha własnowściowego i 18ha dzierżawy z agencji i czy na taki areał wystarczy czy by mi jeszcze musiał coś przepisac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na te 38ha chcesz 150KM? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja na taki areał będę brał ponad 160 KM i się wcale nie dziwię jak ktoś bierze taki ciągnik na taki areał, ponieważ ma kilka powodów, m.in może to być: dodatkowa praca czy możliwość oraz chęć powiększania gospodarstwa. Mi taki ciągnik jest potrzebny głównie do brony talerzowej (jego moc), a także do szybkiego obrobienia pól, gdyż jest oprócz tego praca i studia. Mam już Ursusa 1634 i widzę jak pole szybko ubywa (2 dni i po robocie). :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To zależy czy gosp. utrzymywać gospodarstwo, czy ono ma utrzymać nas. Przy obecnych cenach trzeba liczyć złotówki i zastanowić się czy rzeczywiście potrzebny mi taki traktor. Co to za sens mieć ciągnik, który orze tylko 2 dni w roku? Ojciec miał 1/3 tego co teraz orał tydzień, miał 2/3 orał tydzień, teraz też orze tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
20ha własnowściowego i 18ha dzierżawy

Ojciec i brat z pastwiskami i łąkami ma ponad 10 razy tyle i się zastanawiali czy dwie Valtry T182KM nie będą za duża przy naszej hodowli :P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Bobek_Farmer

 

Racja taki ciągnik jest za duży, tyle że ja wychodzę z założenia takiego:

-Kupuję nowy ciągnik o wartości plus/minus 300 000 zł brutto

-Odciągam sobie VAT, czyli jakieś bagatela 66 000 zł- pozostaje do zapłaty 234 000 zł netto

-Z tego odliczam z UE (PROW) 40% i pozostaje do zapłaty ok 140 000 zł

-Licząc skromnie sprzedaję swoją "16" za ok 55 000 zł

-Suma sumarum do zapłaty za nowy ciągnik wychodzi mi jakieś 85 000 zł

 

Więc, wychodzę z założenia, że kupując nowy ciągnik mam pewność, że będę nim jeździł bez awarii ok 10 lat (przynajmniej), ma to być zachodni ciągnik więc będzie bardziej dopracowany niż mój Ursus (więcej przełożeń w skrzyni biegów, większy uciąg itp). Ponadto będę miał prawdziwy komfort- klima, radio itp.

 

Wniosek jest taki, póki jest jeszcze PROW, jest jakieś dofinansowanie będę się o to starał. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Wszedłbyś na mój profil to wiedział byś ile mam hektarów. Mówię tyle ile ojciec na razie mi przepisze;/ żebym mógł wziąść ciągnik na PROW bo on nie może. A nie chce mi wszystkiego przepisać bo to różnie bywa. I stąd moje pytanie ile by mi musiał przepisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Panowie co sie tak klucicie ja tez wziolem ciagnik 160(prawie 170)km na 60ha .Ale juz z planem pozniejszym o zakupie ziemi ok 80ha albo wiecej ,taki sam plan ma kolega @Macius jak mi wczoraj pisal .Tak wiec przyda mu sie ciagnik jak dokupi np. 100 ha to mtz'em sie nie wyrobi ,a jak bedzie mial cos wiekszego i mocniejszego to wiadomo ze tak


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy do 350tyś zł brutto kupie jakiś dobry ciągnik w dobrym wyposażeniu.

 

Tak. :P

 

 

Każdy na zamiar kupić ziemie, moim zdaniem lepiej kupić ciągnik z głową i do niego porządne wydajne maszyny. Ile to już razy powtarza się sytuacja, że ciągnik z najwyższej półki, a na porządne maszyny zabrakło już kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

nie zawsze tak jest ja kupilem ciagnik i teraz do niego bede kupywal osprzet : pulg juz jest,siewnik ,przyczepy,horsch terrano fx 3 ....


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Dziedzio92 dzięki za zrozumienie :P No ogólnie to my mamy blisko 100 hektarów, ale ojciec nie chce mi wszystkiego na razie przepisywać bo mówi że jest jeszcze młody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie że tak się wtrącę do dyskusji...

 

Rzecz tyczy się "Maciusia" i użytkownika "dziedzi92". Jeżeli nie macie hodowli zwierzęcej, plantacji ziemniaków które kupuje McDonald i robi z nich frytki ,tudzież nie prowadzicie innej działalności rolniczej która przynosi wam kolosalne zyski ,a waszym źródłem dochodu jest produkcja roślinna na stosunkowo nie wielkim areale to wykażcie mi opłacalność takiej inwestycji.

 

Pisaliście też że nosicie się z zamiarem kupna ziemi. Wspominaliście coś o 80-100ha. Nie potępiam tego zamiaru, tylko pytam się skąd chcecie tyle kupić? Bo sam się rozglądam od jakiegoś czasu i ciężko jest kupić więcej niż 2ha w jednym kawałku i nie wspomnę tu o irracjonalnej cenie [sic!].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@InstruktorFitness mądrze i składnie napisane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No może oprócz tego -"hodowli zwierzęcej" biggrin.gif -bo akurat takową prowadzę i żeby przynosiła kolosalne zyski to bym nie powiedział biggrin.gif (no ale może sie nie znam...).

PS.W mojej okolicy nie można dokupić nawet 0,2 ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

oj o ziemię to ciężko bo wszyscy mają na nią apetyt :) szkoda że nie można się rozwijać jak kiedyś dawali za 5 koni dobra gospodara a dziś za 5 ciągników <nowych> i to taka sobie będzie.mówiąc o ciągniku zawsze warto kupić większy patrząc w przyszłość,wydajność.a im większy tym mniej awaryjny <moim zdaniem> bo nie warto kupować na styk ciężkie warunki duże obciążenia itd wykańczają raz dwa.więc plus te 20 30 km nie zaszkodzi i lepiej trochę dopłacić a nie potem żałować że za mały :)


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Ziemniaki na frytki też kolosalnych zysków nie przynosza, ale na pewno więcej niż ze zboża. Co do ciągnika to zawsze lepiej mieć 20 koni za duży niż 20 koni za mały. Wiem jak u mnie, ciągniki kupione pare lat temu np mały nh 70 koni 8 lat temu to było coś, w porównaniu do c360, mf255 czy c385, ale w tym roku go sprzedaliśmy bo jest za mały nawet na ciągnik pomocniczy. Gdyby ten nh miał z 90 koni to byśmy go nie sprzedali, poprostu coraz więcej ziemniaków sadzimy, nowy duży opryskiwacz, duży kombajn, i nie ma co zaczepić zbytnio do takiego małego ciągnika, a kiedyś był on bardzo uniwersalny. J

Jak się bierze na prow to najlepiej jak największy jaki przyznają i z dobrym wyposażeniem , bo to co dzisiaj jest wypasem za parę lat będzie standardem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj