Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ładowacz czołowy do proximy 7441

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetorus7441

zetorus7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 19:32

jaki ładowacz czołowy do proximy 7441 Planuje zakup ładowacza. Jakiej firmy polecacie? Czy ładowacze firmy hydramet lub hydrometal sa wytrzymałe?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ładowacz czołowy do proximy 7441 Dzisiaj, 22:22
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 21:12

jaki ładowacz czołowy do proximy 7441 Tak, oba ładowacze mają dobrą opinię.
Hydramet produkuje zgodnie z ISO 9001
Hydrometal opracowuje ładowacze razem z IBMER
Czyli obie marki byle czego nie sprzedawają <_<
Z jednego i drugiego powinieneś być zadowolony.
Porównuj parametry ładowaczy, cene, dealerstwo i np. masę konstrukcji bo po co wozić zbędną stal <_<

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 21:54

jaki ładowacz czołowy do proximy 7441 primo to taki temat chyba już jest ale nie chce mi się szukać, ale jak już ktoś zaczoł to i ja napiszę, o hydrometalu słyszałem że jest mizerny i się wygina - coś za coś, lekka konstrukja nie znaczy że wytrzymała podobnie jak stoll też podobno lubi pękać, z polskich ładowaczy to ja bym decydował się na metalfach tylko ten mniejszy bo szybciej reaguje, lub biedaszki i tyle w temacie, bo nawet cały stoll podobno taki super lekki jest oszukany bi 400kg to masa samej ramy, podczas gdy biedaszki ważą 550kg więc różnica jest 150kg a nie jak podają dielerzy 2 razy lżejszy, a hydrometal jest tylko symbolicznbie tańczy od w.w. więc wybór prosty

#4 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 lipiec 2009 - 22:11

jaki ładowacz czołowy do proximy 7441 co do firmy z hydrometalu słyszałem same dobre opinie, a że przy turze coś peknie to nie ma mocnych jak się po głupiemu jeździ to i hydramet trzaśnie hehe(sam wiem po swoim 3A), ja jednak zastanowił bym się nad turem z hydrometalu

#5 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 17:21

jaki ładowacz czołowy do proximy 7441 Ja bym ci radził kupic oryginalny zetorowski trac lift troche droższy ale jakos wykonania nieporównywalna! sam bylem przed takim dylematem do swojej 7441 i zdecydowalem sie wlasnie na trac lifta 120sl i naprawde polecam jest to moim zdaniem idealny ladowacz do proximy! Pozdo

#6 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 20 lipiec 2009 - 17:29

jaki ładowacz czołowy do proximy 7441 Tak, popieram @tomcio1 najlepiej troche dołożyć i kupić orginalny zetorowski, niż bawić się z innymi firmami nie koniecznie lepszymi. Wystarczy przejrzeć galerię i większość zetorów na orginalne ładowacze 120 lub 220 i sądzę że ten pierwszy jest bardzo dobry do zetora 7441/75

#7 Share zetorus7441

zetorus7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 18:58

jaki ładowacz czołowy do proximy 7441 a dlaczego zakładacie trac lift 120 do 7441? Nie wiem czy dobrze mi sie wydaje ale trzeba w pełni wykożystywać ciagnik a trac lift 220 ma wiekszy udzwig i wyżej podnosi.a moze jest cos o czym nie pomyslałem ze mniejszy jest lepszy??? Nie jest to tanie a trzeba wybrać jak najlepiej. Jeszcze mam takie jedno zapytanko czy da sie załadować takim ładowaczem zboże na tira???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 19:12

a dlaczego zakładacie trac lift 120 do 7441? Nie wiem czy dobrze mi sie wydaje ale trzeba w pełni wykożystywać ciagnik a trac lift 220 ma wiekszy udzwig i wyżej podnosi.a moze jest cos o czym nie pomyslałem ze mniejszy jest lepszy??? Nie jest to tanie a trzeba wybrać jak najlepiej. Jeszcze mam takie jedno zapytanko czy da sie załadować takim ładowaczem zboże na tira???

mozesz załozyc 220 ale moim zdaniem troche jest za duzy do proximy wiem ze wiekszosc ludzi ma wlasnie ten model bo nie bylo wyboru byla jeszcze 100 ale niemial poziomowania a 120 dopiero od niedawna zetor wprowadzil do oferty na polski rynek i juz cieszy sie duzym zainteresowaniem! ja jestem bardzo zadowolony ale to twoje pieniadze i twój wybór...

#9 Share zetorus7441

zetorus7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 19:15

jaki ładowacz czołowy do proximy 7441 moj znajomy ma przy proximie 6441 trac lift 220 i mówił że daje rade spokojnie zetorek. więc nie wiem kogo słuchać

#10 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 20:20

jaki ładowacz czołowy do proximy 7441 Jeżeli znajomy mowi że się sprawdza i zetor nie ma z nim problemu to weź 220 w końcu on wie co mówi bo ma, ale większość do 7441 biorą 120 dopiero do 8441 i forterry zakładają 220,

#11 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 20:51

jaki ładowacz czołowy do proximy 7441 do frotki kolego jest 260 :rolleyes: ale ja czegoś tu nie rozumie mówisz ze do 7441 większość bierze 120 a do 8441 220 ale z tego co się orientuje to te ciągniki maja te same wymiary różnią się tylko mocą silnika tak wiec nie wiem w jaki sposób wywnioskowałeś ta swoja ze tak powiem "ZALEŻNOŚĆ"
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#12 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 21:06

jaki ładowacz czołowy do proximy 7441 Kolego @bartus16 a więc tak bo widzę, że nie załapałeś po pierwsze wiem że to jest prawie to samo, Wywnioskowałem tę twoją zależność po przez zapoznanie się z galerią Agrofoto i tobie też radzę obejrzeć oraz oglądanie ciągników <zetorów z turem> na wystawach i dlatego stwierdziłem że większość a nie wszyscy. Jeżeli jeszcze czegoś nie wiesz zapraszam na PW :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 21:56

do frotki kolego jest 260 :rolleyes: ale ja czegoś tu nie rozumie mówisz ze do 7441 większość bierze 120 a do 8441 220 ale z tego co się orientuje to te ciągniki maja te same wymiary różnią się tylko mocą silnika tak wiec nie wiem w jaki sposób wywnioskowałeś ta swoja ze tak powiem "ZALEŻNOŚĆ"

To chyba logiczne że jak jest duży tur to i duża przeciwwaga musi być a żeby to w grząskim terenie "szło" musi być zapas kilku km, bo turbodziura to jedno a 2gie praca na odpowiednich obrotach, a jak już ktoś może zauważył to 220stka jest wysunięta do przodu w porównaniu do zetorów 7340 o 20 kilka cm ze względu na tłumik i oczywiście ma to też swoje zalety bo jest duży zasięg tura ale i minusy - bardzo obciążona pzrednia oś i konieczność używania pzreciwwagi, więc jeśli ktoś decyduje się na orginalny ładowacz powinien liczyc się z tym że tur będzie wysunięty przed ciągnik bardziej niż jest to w innych ciągnikach i pod tym względem również należy się zastanowić