markpp

Doping opasów

Polecane posty

markpp    1

Wiem, że kiedyś mój dziadek podawał bykowi zastrzyki po czym byk w króciutkim czasie bardzo przybrał na masie, ale było to jakieś 40 lat temu.

A później te zastrzyki zostały zabronione. Ciekawi mnie ten temat i proszę was o informacje czy ktoś kiedyś miał takie przypadki??


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Wiesz jaki jest najlepszy doping?? Ja stosowałem otręby pszenne kukurydza (gnieciona) Mieszanka (gnieciona(owies, jęczmień pszenica)) i do tego sambul i byczki mleczne w wieku niecałym 1.5r osiągały masę przeszło 700kg jak dla mnie imponujące bo kiedyś gdy karmiłem jak każdy w okolicy i z dziada pradziada to taka masa to w 2 lata. Ale chętnie zapoznam się z opinią innych użytkowników pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Dzienny przyrost powyżej 1,22 kg na mlecznym byku ciekawe, ciekawe, niektórzy nie potrafią tego dokonać na mięsnych :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Już dawno temu pytałem weterynarza o sterydy, żeby tak dać jeden strzał po mięśniach ale mówił mi że serce mu może tego nie wytrzymać, ale wiem z doświadczenia że niektórzy z nas już na pewno dawno to testowali.??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiem, że sterydy daje się bykom, które wystawiane są na zawodach i konkursach mięsności. Często praktykuje się, że na dwa lub trzy tygodnie przed zawodami, byki dostają wodę z białkiem. Ma to na celu odtłuszczenie byka i wyeksponowanie mięśni. Byka można sterydami faszerować, ale zupełnie jak u człowieka można to zweryfikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Lukasz1987 muszę Ci powiedzieć, że te jak piszesz 1,22 kg to realne, bo u mnie HF-y w 18-19 miesięcy ważą ponad 700 kg.

Najważniejsze są pierwsze 3 miesiące życia - odpojenie. Jeżeli tu się oszczędza lub trafi się zbyt długa biegunka to dobre przyrosty oddalają się w siną dal.....


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik88    0

Pewien niemiec który Posiada ponad 120 sztuk hf karmi byczki tym samym co krowy. Efekt taki że przyrost dzienny wynosił 1.3kg Słyszałem również że można osiągnąć 1.6kg do wagi 550kg tylko miało by sie niezłe tyły :unsure: -ekonomicznie nie uzasadnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

1,6kg !! bracie między bajki takie rzeczy


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No jak dla mnie 1,6kg to wręcz zdumiewające i jak na HF nigdy ale to nigdy nie uwierzę. Mi jak narazie udało się wychować jednego mięsnego bysia w 14 miesięcy osiągną wagę 680kg, ale to był mój fenomen. Tak przeciętnie to 18 miechów i dopiero waga jest.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buzzka21    0

Koledzy jak to 1.6kg dziennie nie możliwe?????????? U mnie bysio w wieku 20miesiecy miał 915kg wiec 1.52kg dziennie :lol: tylko byczki muszą dostać odpowiednią paszę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Co innego mięsny on może tyle osiągnąć bo jego organizm przystosowany jest do dużych przyrostów dziennych, a HF to byk mleczny czyli skóra i kości i trochę radości ( to sarkazm oczywiście :lol: ) i osiągnięcie 1,2kg do już dobrze


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Zawsze trafią się jakieś wyjątki co szybko rosną, ale trzeba patrzeć na średnią, też nie wierzę aby HF tak przyrastały. Swojego czasu mieliśmy kilka byków hodowlanych, od których pobierane było nasienie dla stacji hodowlanych, tak więc nie były to byle jakie byki i one do wagi ok 750 kg potrzebowały około 20-22 miesięcy. Reszta bez rewelacji ok 1 kg dziennie to dobry wynik, a co do mięsnych to 1.5kg będzie też bardzo dobrym wynikiem. Chociaż zdarzają się takie co w wieku 11 miesięcy ważą po 550 kg, ale to rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

@buzzka21 20 miesięcy czyli ok 610 dni, waga 915-ok35kg przy urodzeniu=880... 880/615=1,44kg ale to i tak b.dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

A czy w ogóle to jest opłacalne przy cenach skupu żywca wołowego?

Nie jest kwestią osiągnięcie wysokiego przyrostu dziennego, tylko chodzi o to by wołowina była najwyższej jakości a tusza miała jak największą wartość rzeźniczą. Ile my mamy przyrost dzienny to pisać nie będę bo i tak nie wiele osób by mi uwierzyło, ale nie o to w tym temacie chodzi. Mięsny będzie miał zawsze większe przyrosty niż mleczny bo jest do tego genetycznie przystosowany.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiol6    0

Miałem byka który przed ukończeniem 2 lat (24 miesiecy)miał 1200kg. Byk rzecz jasna był mięsny stal długo przy mamce

 

Jego matka była hf wiec mleka miał trochę dziwi mnie to ze jak cielaka się samemu poi to przy większej ilości mleka by zdechł albo dostał by biegunki ale mieliśmy taka krowę która nie pozwoliła się wydoić wiec woleliśmy pościć cielaka i niech się dzieje co chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Koledzy jak to 1.6kg dziennie nie możliwe?????????? U mnie bysio w wieku 20miesiecy miał 915kg wiec 1.52kg dziennie :blink: tylko byczki muszą dostać odpowiednią paszę. Pozdrawiam

A jego pasterz musi mieć odpowiednią kasę na tą paszę. Co z tego jak za byczka dostaniesz marne 6zł/kg. Tak i tak przegrywamy z krajami o naturalnym wypasie. Jak oglądałeś Cejroskiego to w Ameryce Południowej pół roku byczek chodzi z mamusią a po półtora roku są odławiane i ich mięcho pchane do Europy. Trawka i woda oto cała ich pasza.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Ja miałem ostatnio hf w 17misiecy 725kg także dobre wyniki są możliwe tylko trzeba dbać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie co bajki możecie pisać wszystkim tak szybko rosną te byki a co do czego to chowają po 3 lata i sprzedają 600kg a pisać i się chwalić cwaniakować to byle debil może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

:)Zgadzam sie,ja mialem 660 w 14 miesięcy,ale pól roku ssal krowę.a ci co tak dobrze dają to licza w ogóle za ile im ten byk zeżre dziennie przy tych przyrostach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

u mnie na normalnym opasie czyli qq i sianokiszonka + pasza treściwa ( ok 3-4 kg dziennie od ok 400 kg) srednio 22-24 miesiące i 700 kg, z tym że mam głównie hfy nieszczęsne, niektóre z dolewem ras mięsnych.

Chowane na uwięzi (jeszcze :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj