Skocz do zawartości

Zdjęcie

W co inwestować na rolnictwie

164 odpowiedzi na ten temat

#101 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 28 lipiec 2009 - 10:46

W co inwestować na rolnictwie żeby utrzymać sie z hodowli kur też trzeba sporo zainwestować,chyba że bedzie to jakaś hodowla rzędu ok 400-500 sztuk i bedziemy to traktować jako dodatkowe zródło dochodu i podejmiemy jakieś dodatkowe zajęcie,wtedy majac zbyt na jajka i dodatkowa pensję możemy wyjść na swoje, opłacalne mogłoby być też produkowanie ekologicznych jaj, których cen jest dość wysoka + wyższe dopłaty do ekologicznego gospodarstwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W co inwestować na rolnictwie Dzisiaj, 11:24
  •  

#102 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 11:08

W co inwestować na rolnictwie Właśnie myślalem nad ekologicznym z wybiegiem. Niby ptasia grypa (specjalnie nagłaśniane przez media). Drugim dochodem była by uprawa rzepaku, zboża.

#103 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 28 lipiec 2009 - 11:53

W co inwestować na rolnictwie Byki byki kazdy tylko byki :D To tez nie bedzie w końcu opłacalne ze względy na to ze duzo osob obecnie sie na nie nastawia :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 28 lipiec 2009 - 13:37

W co inwestować na rolnictwie Chłopaki wspomnieliscie o koniach a co wy na to żeby trzymac konie rozwinąc hodowle powiedzmy do 30 sztuk i załozyc cos takiego żeby dzieci czy cos mogły pojezdzic i takie tam może załatwic kontrakt z poradnia żeby jakieś chore dzieci mialy z nimi kontakt słyszalem ze z tego tez by była kasa tylko nie wiem czy nie za dużo zamieszania by było co o tym myślicie ???

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#105 Share Killer628

Killer628

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 15:28

W co inwestować na rolnictwie konie coz pomysł dobry tylko trzeba sporo kasy na początek, bo od jednego źrebaka nie zaczniesz a i stajnie trzeba jakąś mieć co tez kosztuje niestety :D

#106 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 28 lipiec 2009 - 17:00

W co inwestować na rolnictwie a co do byków :D to moze i jest dochodowe ale trzeba mieć sporo sztuk żeby wyjść na swoje, a i na pierwsze zyski z byków trzeba zaczekać do 2 lat

#107 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 18:49

W co inwestować na rolnictwie 10 byków wystarczy, by wyżyć? Jako dodatek dochodów?

#108 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 lipiec 2009 - 21:17

W co inwestować na rolnictwie

konie coz pomysł dobry tylko trzeba sporo kasy na początek, bo od jednego źrebaka nie zaczniesz a i stajnie trzeba jakąś mieć co tez kosztuje niestety :D

Kolego tak można zawsze powiedzieć. Bo podaj mi hodowle w która kasy nie włożę. Nie ma czegoś takiego. W każda hodowle trzeba nakładu i to nie małego...
@wojtek53 racja.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#109 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 28 lipiec 2009 - 22:15

W co inwestować na rolnictwie Ja bym w żadną hodowle na twoim miejscu nie pchał Jak już chcesz w cos inwestować to inwestuj w hektary. Hodowla zajmuje kupe czasu wiem z doświadcznia. Np jak są żniwa wracasz do domu koło 22 zmęczony i musisz jeszcze isc do stajni to jest masakra nieźle można sie wku**ić

#110 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 10:09

W co inwestować na rolnictwie zgadzam się z Maciusiem, zależy jeszcze po ile ziemia u ciebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 10:33

W co inwestować na rolnictwie Tak oczywiście wiadomo,ze najlepsze jest gospodarstwo rolne bo rolno hodowlane to dużo roboty ale człowieku pomyśl jak by mu zależało na tym, żeby się nie narobić to by poszedł do biura.
Oczywiście można się przestawić tylko na produkcję rolną ale trzeba dobrze pomyśleć bo jeśli chcemy żyć z samej produkcji rolnej to będzie ciężko a jak się trzyma jakąś zwierzynę to zawsze jak będzie mniejszy plon to ze zwierzyny nadrobimy i ogółem coś się uzbiera.
Wracają jeszcze do produkcji rolnej to oczywiście można nieźle zarobić ale trzeba pomyśleć żeby nie stracić, aby dobrze na tym wyjść trzeba siać coś co zapewni nam dochód i coś nowego czego sieje lub sadzi się w Polsce mało i na tym będzie albo duży zarobek albo strata gdy nic nie urośnie.
Wiem z doświadczenia, że najwięcej można zarobić gdy się ryzykuje a mieć zapewniony zarobić gdy się trzeźwo myśli nie narażając swoich funduszy.

#112 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 29 lipiec 2009 - 13:32

W co inwestować na rolnictwie a co myślicie o czosnku jest go duzo z hektara i jest opłacalny u nas taki jeden sadził czosnek to mówil ze z hektara na czysto miał 2500zł .... no chyba mnei nie okłamał:D

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)

#113 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 20:50

W co inwestować na rolnictwie no ale żeby ten czosnek sadzić i zbierać trzeba nakupić troche maszyn i 2,500tys za hektar to nie tak dużo. Jak ja hektar pszenicy wyjdziesz na czysto 1500zł i

#114 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 20:57

W co inwestować na rolnictwie mówisz ... no to chyba że tak może i racja bo przy pszenicy sie mniej orobisz no to ja już nie wiem :D

#115 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 30 lipiec 2009 - 05:24

W co inwestować na rolnictwie Macius, a skąd ty masz to info? :D
Jeżeli wpadnie na jeden ha około 7 ton przy intensywnej uprawie, to zarobisz za to około 600-700 zł czystego zysku po odliczeniu wszystkich kosztów wraz z ciągnikiem i pracą ludzką. Jeżeli będzie plon o wys. 4-5 ton - zarobisz około 250-350 zł czystego zysku, a przy 3 tonach wyjdziesz na minusie lub trochę nad zerem. Już to przerabiałem. Wszystkie podane przeze mnie stawki są z dopłatami o wys. 600 zł.

#116 Share losio96

losio96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 lipiec 2009 - 19:04

W co inwestować na rolnictwie Dzisiaj byłem na tym gospodarstwie i kombajn przyjedżał 10 km od wsi. 2 bizony ;D Dowiedziałem się że na czysto mam jakieś 5 hektarów.chciałbym 2 hektary przeznaczyć na tytoń 1 hektar łąki i ok.2 hektary zboża.

Klasa ziemi : 4 ,5

Można założyć hodowlę kur i jajka rozprowadzać albo odrazu zasiać 5ha jakiegoś zboża i sprzedawac na jarmaku jak to mojego kumpla ojciec robi.
Co o tym sądzicie ? i jak na początku się dorobić na traktor i niezbędne masyzyny i dom?

Dopłata + wyjazd za granicę + praca dorywcza co o tym sądzicie ?

#117 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 30 lipiec 2009 - 20:53

W co inwestować na rolnictwie Trochę zagmatwałeś ale zrozumiałem chociaż to,ze 5 ha w końcu masz a nie 2 więc na 5 to już jakiś start ale tez mało.
Hmm jeśli chcesz jedź za granicę zarób i wróć sam się zastanawiam czy jeśli miałbym przejmować gospodarstwo to tak nie zrobić ale jednak znam dużo osób cop pojechały do Anglii i ledwo 20 tysi prze z rok odłożyli, no niektórzy więcej niektórzy mniej ale coś koło tego.
Jesli nastawił byś się na coś dochodowego co przyniesie ci pewny zysk to bierz kredyt na sprzęt.
Dokładnie proponował bym tak: jeśli już chcesz gospodarzyć to przejmij tą ziemię i gospodarkę, idź do jakiejś roboty, dobrej roboty, w której nie będziesz tyrał po 12 godzin na dobę tylko jakieś 8-10 tak abyś miał czas wieczorkiem skosić trawkę lub opryskać zboże lub wziąć sobie wolne i zając się sianem. Gdy będziesz zarabiał i miał pewny dochód i umowę na czas określony to wtedy bierz kredyt oczywiście rozsądnie tak aby go spłacić i na dobrych warunkach i kupuj maszyny.
A i opisz coś dokładniej czy tam jest tylko ziemia? czy jeszcze jakieś budynki?

#118 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 30 lipiec 2009 - 21:43

W co inwestować na rolnictwie nie ma jak to hodowla, najlepiej stadko emerytów :D

#119 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 30 lipiec 2009 - 21:47

W co inwestować na rolnictwie @vvojtas1 to jest najbardziej dochodowa hodowla :D haha
ALe znam kilka przypadków że właśnie ci emeryci utrzymywali gospodarstwo :)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 30 lipiec 2009 - 22:17

W co inwestować na rolnictwie 500-600zł to ja nie wiem jaki ty nakład dajesz że ci tak mało na czysto wychodzi