losio96

W co inwestować na rolnictwie

Polecane posty

Macius    60

A od czego są banki???? i kredyty???? Najlepszym wyborem bedzie jak masz mało pola to wysprzedaj i kombinuj cos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

To zabierz kredyt 200tyś na 20ha i go spłać... przyjdzie susza/gradobicie i leżysz i płaczesz bo już nic nie zrobisz.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

No właśnie wziąć kredyt to każdy potrafi i po to są kredyty żeby naiwni ludzie je brali a potem nie mieli z czego spłacać i wtedy za grosze komornik bierze wszystko co mają a tylko mądrzy ludzie biorą kredyt tak aby coś za to kupić i go spłacić i nie pójść z torbami.

Sorry, ze tak powiem i wcale nie uważam się za mądrzejszego od ciebie ale jakby każdy myślał jak ty to już by w Polsce rolników nie było ale za to było by dużo komorników. :):(:) hehe

 

A dodając rolnik który żyje tylko z rolnictwa i z nim wiąże swą przyszłość zajmuje się hodowlą bo z niej można wyżyć lepiej lub gorzej ale można a ten kto tylko sieje zboża, kuku i sadzi ziemniaki itd,itp, to

ma gdzieś tą hodowle i nie chce mu się przy zwierzątkach chodzić i woli zrobić raz na miesiąc i mieć spokój i robi aby zrobić a nie zależny mu czy zarobi 2000 czy 10000 mniej lub więcej po prostu ma to gdzieś i robi aby "odbębnić". Takie jest moje zdanie nie mówię tu o wszystkich ale są tacy ludzie którzy tak robią albo zatrudnia pracowników aby im zrobili w polu a oni siedzą w domu i oglądają TV. Tak samo po PGR-ach dużo jest takich co kupili za grosze i tylko zboża i kuku i inne rośliny sieją i to nie właściciele tylko robotnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Dobrze kolego powiedziałeś wziąść kredyt i rozsądnie go rozdyssponować . Są ubezpieczenia np na grad więc jak ci grad zbije to dostaniesz odszkodowanie. A jęsli miałbym te 2 hektary to bym qogóle niepchał się w gospodarke. W mojej okolicy 2/3 rolników niema żadnej hodowli ;/ żeby nie było ja mam jedną maciorke i kilka prosiaków ;p Ale to na potrzeby własne ;p Rolnistwo dla pieniędzy hmm.. LUbie pracować na polu jeśli to jakiś pieniądz daje. Ale jeśli ja bym na tym gówniane pieniądze zarabiał to bym to wszytsko zostawił. Taka prawda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ale z tym ubezpieczaniem dowaliłeś.... Ktoś już na af pisał jakie firmy ubezpieczeniowe dają odszkodowania...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

No ale to trzeba też mieć te pieniądze na ubezpieczenie, bo jak nie będzie gradu to kasa utopiona a jak będzie grad to już plonów nie ma więc i tak 0 i tak 0.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Zawsze te czarne scenariusze ;/ A może być taki rok że ci sypnie 8ton z hektara :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1

Może niedługo moja gospodarka rozrośnie się do 30ha. Mam zamiar na połowie siać rzepak, a na drugiej roślinki dla hodowli. Myślę, co wybrać. Byki czy świnie? Ale bardziej ciągnie mnie do byków. Obecnie zmieści się 6 byczków. Czy to się opłaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@prolnik chyba chodzi że zarobi na 1t rzepaku. :(

Ale rzepak chyba nie jest łatwą uprawą ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1

Tak, około 300-400 zł za tonę dochodu rolniczego ; )

No niestety rzepak lubi być dopieszczany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Oj tak żeby uprawiać rzepak trzeba mieć lepszy sprzęt i dużo kasy zainwestować żeby coś zebrać ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
Zawsze te czarne scenariusze ;/ A może być taki rok że ci sypnie 8ton z hektara :)

Jeśli tak będziesz myślał to zbankrutujesz szybciej niż myślisz.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj