Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#161 Share 6420

6420

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 19:33

Ile pali John Deere??

Tzn. spali dużo na godzinę jednak na hektar wychodzi bardzo dobry wynik. Ziemie mamy w miarę lekkie ale mam odniesienie do orki 912 z 4 x 35.
Po za tym praca jest przyjemniejsza, szybciej wykonana i efekt końcowy dużo lepszy (no tu akurat większa zasługa pługa ;) )

ja mam ziemie w kilku kawałkach i to jest tak ile kawałków tak różne spalanie .Rozstawiłem pług na 44 i ciągnie jak wściekły , ;) wczesniej miałem tesz 1014- ten to dopiero dużo palił i a jaki komforyt to sami wiecie a z JD to się wysiadać niechce a z 4 obrotem to ten ursusik by nawet nie dychnął

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 15:59
  •  

#162 Share Rayan

Rayan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Maszyny Rolnicze
    Uprawy Zbóż
    Uprawy Warzyw

Napisany 02 grudzień 2007 - 14:18

Ile pali John Deere?? pali tyle ile potrzebuje i sie tego nie zmieni w miare mozliwosci gut

#163 Share JD6820

JD6820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 00:23

Ile pali John Deere?? Do mojego 6820(mam go 15 miesięcy) serwis przysłał hamownie bo nie mogli uwierzyć że z podczas głębokiej orki jeżdżę 9-10 km/h. Myśleli że w fabryce może wpieli nie tego chipa co trzeba np od modelu 6920. I co się okazało? Badanie przeprowadzone było przez WOM od 2300-1200 obrotów. Silnik rozwija 100 KW(135KM) w zakresie 1600-1900 obrotów a powyżej moc spada a wzrasta spalanie. Moim zdaniem nie ma sensu jeżdzić powyżej 1900 obrotów bo to nic nie daje. Najmniejsze spalanie było na 1600 obrotów. Od nowości nie przekraczam 1900 obrotów i podczas ciężkich prac jeżdże właśnie na 1900. W orce wychodzi 15l/ha. JD to prawdziwy wół pociągowy

#164 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 11:05

Ile pali John Deere?? To w takim razie co rośnie powyżej 1900obr??Prędkość?? :D

#165 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 11:53

Ile pali John Deere??

a powyżej moc spada a wzrasta spalanie.

jak napisał

@JD6820

#166 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 11:54

Ile pali John Deere?? To po co są obroty powyżej 1900??

#167 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 12:00

Ile pali John Deere??

To w takim razie co rośnie powyżej 1900obr??Prędkość?? :)

mozna tak powiedziec :D bo z krzywych mocy i momentu mozna to wywnioskowac. silniki spalinowe charakteryzuja sie tym ze ich moc nie rosnie do nieskonczonosci, lecz spada powyzej pewnych obrotów, jest to zwiazane ze sprawnoscia silnika, powyzej tej granicy wzrasta zadymienie spalin, jest nie pelne spalanie i takie tam. JD maja to do siebie ze maja ladnmie uksztaltowana krzywa momentu obrotowego która jest pozioma dzieki czemu ciagnik ma duzo sily nawet przy malych obrotach, a przez to mniejsze spalanie.

#168 Share michalik

michalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 19:34

Ile pali John Deere?? Sadze ze jezdzic na wyzszych obrotach jak 1900 jest bezsensu, przeciez lepiej jechac o jeden pólbieg wyzej, poco przepłacac na paliwie

#169 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 19:52

Ile pali John Deere??

Sadze ze jezdzic na wyzszych obrotach jak 1900 jest bezsensu, przeciez lepiej jechac o jeden pólbieg wyzej, poco przepłacac na paliwie

a co gdy nie dasz rady jezdzic na wyzszym polbiegu, a zalezy ci na predkosci, but w podloge :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#170 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 19:59

Ile pali John Deere?? Według mnie nie do końca bez sensu, ja nieraz kituje 2000-2100 obr/min jak mi się spieszy i na ha nie zauważyłem wzrostu paliwa :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share michalik

michalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 20:04

Ile pali John Deere?? robertbara powiedz mi jak sie sprawuje twoj jelen i ile juz masz mtg, mam zlozony wniosek na john deereka? czasami trzeba dusic w podłoge a jak nie trzba to nie. A trzemu nie ziłes mocniejszego na tyle ziemi?

#172 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 20:08

Ile pali John Deere?? Chodzi luxius :D 2880 mtg i jedynie pompkę paliwową wymieniłem bo sie przytarła. Oczywista wina paliwa -bardzo dużo wody bo często kontrolki się zapalały i trzeba było z ostojnika spuszczać :angry:

No po tych kontrolach już tak nie chrzczą paliwa bo problem znikł :)

Wadliwa była też tylna opona, ale to już firma Michelin "bekła" :)

#173 Share michalik

michalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 20:14

Ile pali John Deere?? Jak sobie radzi z tym kvernelandem, no i wogule co nim jeszcze ciagniesz? Czy nie lepszy byłby troche wiekszy? A no i szersze laczki załozyłes mu, widac roznice? W 6 cylindrowych takie sa.

#174 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 20:15

Ile pali John Deere??

Chodzi luxius :D 2880 mtg i jedynie pompkę paliwową wymieniłem bo sie przytarła. Oczywista wina paliwa -bardzo dużo wody bo często kontrolki się zapalały i trzeba było z ostojnika spuszczać :angry:

No po tych kontrolach już tak nie chrzczą paliwa bo problem znikł :)

Wadliwa była też tylna opona, ale to już firma Michelin "bekła" :)

robert można wiedzieć ile ciebie kosztowała ta pompka?
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#175 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 20:18

Ile pali John Deere?? Dla mnie każdy ciągnik w ciężkich pracach pali tyle samo.Co innego to lekkie prace gdzie np.ciągniki z silnikami perkinsa będą paliły najmniej,ale w ciężkiej spalą tyle samo co JD czy Zetor.Także przy zakupie ciągnika trzeba brać pod uwagę do czego ma ciągnik służyć :) .Bo jeśli ktoś chce do ciężkich prac może śmiało brać wypasionego JD.A do lekkich lepiej jakiegoś perkinsa :D
Choć spotkałem się z opiniami że JD są oszczędne w lekkich pracach ale częściej jest to zdanie że to "smok".
Ale także nie oczekujmy od 100km JD że będzie w lekkich palił tyle samo co mały mf.Ale wiadome jest że w ciężkich wygra JD ponieważ spali dużo na mtg ale mało na hektar. :)

Pewnie wielu zaprzeczy ale i pewnie co nie którzy się ze mną zgodzą :)

#176 Share michalik

michalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Ile pali John Deere?? kubi a ty jakiego jelonka masz? chciałbym poznac twoja opinie o nim
tommy66692 to samo pytanie? ja sie z toba zgadzam, ale musisz przyznac ze perkins w ciezkiej robocie zdechnie predzej.

#177 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Ile pali John Deere?? Mamy lekkie ziemie to 8-9 km/h bryka. Chodzi w takich maszynach:
-pług obrotowy Kverneland ES-95 4 skibowy
-kultywator podorywkowy mandam 3 m na sprężynach
-siewnik do kukurydzy Optima talerzowy NT 6 rzędowy
-2 X przyczepka 12 ton
-prasa zmiennokomorowa Vicon RV-1901
-beczka asenizacyjna 9 tys Meprozet
-ładowacz czołowy - i dlatego jest 4 cylindrówka. Może kiedyś się dorobie 6 garówy :)

Pompka -600 zł netto :D

#178 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 20:21

Ile pali John Deere??

kubi a ty jakiego jelonka masz? chciałbym poznac twoja opinie o nim

na razie to zaliczkę wpłaciłem i spokojnie czekam na 6330,o pompkę tak z ciekawości roberta zapytałem :)

myśle że będzie dobrze mi służył :D
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#179 Share michalik

michalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 20:23

Ile pali John Deere?? robert a nie myslałes o 6420 ? a brałes go na zwrot czy cos?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 20:26

Ile pali John Deere??

kubi a ty jakiego jelonka masz? chciałbym poznac twoja opinie o nim
tommy66692 to samo pytanie? ja sie z toba zgadzam, ale musisz przyznac ze perkins w ciezkiej robocie zdechnie predzej.

Ja nie mam JD.Coś tam wiem z tego co przeczytałem na forum.Przyznam że Perkins zdechnie prędzej od JD w polu :).
Ale panowie wróćcie do tematu"Ile pali JD" a nie "Opinie na temat JD"

Uważam że nie powinno sie porównywać dwóch całkowicie innych silników w spalaniu)JD z perkinsem)JD spali więcej w cięższych pracach a w lekkich więcej a perkins w lekkich mniej a w ciężkich więcej. :D

Dodaj odpowiedź