Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#1641 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 11 listopad 2016 - 20:48

Ile pali John Deere??

Stary poczciwy amerykański jasiek 7600 z pługiem obrotowym 5 spala 18 litrów jak pyrkam 1500-1600 rpm, ziemia lekka jednak pod ziemniary idzie co najmniej 30 cm, spaliłby pewnie trochę mniej ale opony już nie pierwszej świeżości więc poślizg jakiś jest. Ogólnie rzecz biorąc to amerykańska myśl techniczna jest taka że ciągnik ma robić robotę a spalanie to drugorzędna sprawa, przecież nikt nikomu na siłę tych ciągników nie wciska jak za dużo pali to trzeba kupić inną markę co mało pali chociaż nie wiem czy takowe istnieją.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 18:24
  •  

#1642 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 11 listopad 2016 - 21:47

Ile pali John Deere??

Valtra ma powera a  mniej spali od jaśka szczególnie w lżejszej pracy. Jaśki to typowe ciągniki do pługa i ciężkich maszyn wtedy spalanie jest normalne, ale przy opryskach, agregatach lekkich, kosiarkach prasach, ładowaczu czołowym  pali dużo więcej

#1643 Share ryszrol

ryszrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 11 listopad 2016 - 22:03

Ile pali John Deere??

Pitolcie wszyscy odpowiednio sprzęt dobrany do jaśka i pali mniej niż zetor i ursus o podobnej mocy znajomy ma zetorka i ciągnie kuhn varimaster na4X 35 cm i stęka ile wlezie na glinie i spali mu koło 30l/ha a ja 6630 ciągnę 5 X40 zagonówkę unia tur i na tej samej ziemi mamy obok pola i wychodzi mi 20l/ha

#1644 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 11 listopad 2016 - 22:59

Ile pali John Deere??

Valtra ma powera a mniej spali od jaśka szczególnie w lżejszej pracy. Jaśki to typowe ciągniki do pługa i ciężkich maszyn wtedy spalanie jest normalne, ale przy opryskach, agregatach lekkich, kosiarkach prasach, ładowaczu czołowym pali dużo więcej

A ile pali Ci ta valtra? Bo mój jd 6100rc w trójce obrotowej agromasz pali od 14-16 na hektar a orze minimum 22, Gruber 3m czy brona 3m pali 8 a w ładowaczu przy ubijaniu naprzyklad kuku pali 4-4,5 na godzine wiec nie wydaje mi sie to jakimś wygórowanym apetytem na paliwo. W mojej okolicy jest kilka firm czy większych gospodarstw które kupiły jd i kupują następne, jeden koleś ma juz 4, ale jakoś nie mogę poszukać gospodarstwa gdzie inna marka sie powtarza. Czym to moze buc spowodowane? Pewnie tym magicznym znaczkiem jelenia i każdy woli wlać kilka litrów więcej i kupuje kolejnego smoka Hahaha. Moim zdaniem trzeba zapiać odpowiednia maszynę a nie wjechać z byle gownem i pozniej płacz ze pali, pali bo lata na pusto praktycznie. U mnie przez miedze koleś ma nh 105 koni Gruber 2,6 ja lata 3m robię głębiej i go zostawiam w tyle a mam tylko 100 koni

#1645 Share lazik11441

lazik11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (produkcja zwierzęca, roślinna, mechanizacja rolnictwa, itp) Mechanika samochodowa, muzyka :3

Napisany 11 listopad 2016 - 23:57

Ile pali John Deere?? ogólnie zrobilem w tym roku jakieś 500 mth tym 6630 to szalu nie ma.. przereklamowana sprawa :) i w orce to tez 7,5 wyciagnac to max.. chyba że to zamulone czy jak, bo to nie mój :D ale tez spalanie w prasie to spore jak noże i wgl..
kolega ma jakis 6910 symbol i mowi ze na qq wozily dwa on i drugi 6630 to ten jego na dzien na połowę mniej palił :)

#1646 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 08:18

Ile pali John Deere??

Co do porównania spalania to jedynie ten sam pług, głębokość i prędkość, inaczej to można sobie gdybać, samochodem też spalisz na 100km 5-7 czy nawet 10 litrów zależy czy jedziesz 60 czy 160km/h tak samo ciągnik - jeden orze 6km/h na 1500obr drugi 10km/h z gazem w podłodze i różnice będą spore nawet przy tych samych ciągnikach 

#1647 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 10:32

Ile pali John Deere??

ogólnie zrobilem w tym roku jakieś 500 mth tym 6630 to szalu nie ma.. przereklamowana sprawa :) i w orce to tez 7,5 wyciagnac to max.. chyba że to zamulone czy jak, bo to nie mój :D ale tez spalanie w prasie to spore jak noże i wgl..
kolega ma jakis 6910 symbol i mowi ze na qq wozily dwa on i drugi 6630 to ten jego na dzien na połowę mniej palił :)

przestań bredzić bo widzę że jesteś psycho-fanem  zetora i tyle 

7,5 - 8 km/ h to spokojnie idzie 105  konny   jd 

w jeleniu kręcą się  godziny zegarowe a nie mth - widać że nawet nie siedziałeś w tym ciągniku 

Edytowany przez marko-kolo, 12 listopad 2016 - 10:35.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1648 Share lazik11441

lazik11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (produkcja zwierzęca, roślinna, mechanizacja rolnictwa, itp) Mechanika samochodowa, muzyka :3

Napisany 12 listopad 2016 - 11:17

Ile pali John Deere?? marko-kolo... piszę porównując te dwa ciagniki bo na takich pracuje.. a psych fanem to chyba ty jesteś :)
gdybym pracowal na np mf to bym porownal go do mf..
Serio bylem zdziwiony ze 8km/h ciezko utrzymać prędkość... i napisalem ze może zamulony albo coś, czytaj uważnie :)
wejdź w moją galerię i zobacz zdj, jest zdj to może jednak siedziałem..

#1649 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 12:57

Ile pali John Deere??

ogólnie zrobilem w tym roku jakieś 500 mth tym 6630 to szalu nie ma.. przereklamowana sprawa :) i w orce to tez 7,5 wyciagnac to max.. chyba że to zamulone czy jak, bo to nie mój :D ale tez spalanie w prasie to spore jak noże i wgl..

W jakim to celu orka powyżej 7.5km/h?? 

To co ja mam gdzie u mnie ciągnik 160km miejscami ledwo 5km/h lezie z pługiem 4x45?

#1650 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 14:38

Ile pali John Deere?? Mój 6630 z kuhn mm123 4x45 cm z przedpłużkami orka na 27-30 cm na lekkiej ziemi to i 10 km/h idzie a na niektórych polach 7 km/h nie chcę ciągnąć. Ogólnie nie chcę przekraczać prędkości orki 8,5 km/h z wiadomych przyczyn.
Spalanie również zależy od pola i długości, im pole mniejsze nie regularne tym paliwa więcej.
Ogólnie wychodzi 16-20 litrów hektar

Edytowany przez marian892, 12 listopad 2016 - 14:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1651 Share mariaci10

mariaci10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 17:18

Ile pali John Deere??

zetor forterra 11441 15 l na hektar, jd 6630 25 litrow na hektar, różnica jest spora...
ale niektore serie mniej palą podobno

co ty porównujesz? zaczep skibę więcej do jd i wtedy porównaj spalanie na ha

#1652 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1071 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 17:28

Ile pali John Deere??

a ja mam fendta i  nigdy mi nie spalił więcej jak 15 l na ha  a ziemie rożne no i go nie oszczędzam daję tyle ile fabryka dała

#1653 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 18:44

Ile pali John Deere??

Co wy piitolicie. Ja mam Case Mx 150  jak orałem na 1,8 tyś obrotów to spalił mi 14,5 l/h,

a  no obrotach do 2 tyś spalił mi do 14 l/h z pługiem KV Vario 5 skib 5 x 55.

Wiec zawsze pracuje na obrotach  ponad 2 tys.

Kuzyn ma  JD 7730 i pali mu od 30/ l/h Teściu ma JD  8100 i za cholerę nie przyzna sie ile spali, ale stwirerdzil ze Jd bardzo,ale to bardzo przereklamowane. Wujek pracuje na 1200 ha Case MX 270 i jd 300 km i mowi ze jd polega na spalaniu, pali  z 30% wiecej niz Case i jd nie ma sily jak Case.

#1654 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 19:31

Ile pali John Deere??

U mnie w okolicy jest sporo JD i każdy właściciel twierdzi że mało one nie palą, znajomy 5 lat temu kupił nowego i drugi raz by go nie kupił.

#1655 Share lazik11441

lazik11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 19:50

Ile pali John Deere?? Tomek 90
piszę o normalnych warunkach orki, nie że glina czy ił jakiś
mariaci10
uwazasz że ten jd by sobie radził z 5 skibami? :D wątpię :)

#1656 Share mariaci10

mariaci10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 20:00

Ile pali John Deere??

skoro zetorek dawał rade z 4 to jd i z 6 poradzi ;]

#1657 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 20:33

Ile pali John Deere??

nie no zetor to przecież bije wszystko

szczególnie w spalaniu  ;)

żeby nie było to  zęby zjadłem na zetorach i ursusach bo jak by nie było z 20 lat na tym robiłem 

pozdrawiam fanów typu- ''ja mam '' to jest najlepszy

niestety nie ma to nic wspólnego z obiektywną oceną  

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1658 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 21:06

Ile pali John Deere??

Zetor może nie jest liderem w spalaniu ale musi mieć tak dobrany sprzęt by pracował na 1800 obr., max. 1900, wtedy nie jest tak

źle, bynajmniej tak ma moja proxa. A np. w rodzinie jest renault z silnikiem JD, to jak rozmawiamy na temat spalania wychodzi on 

całkiem nieźle ale sprawa z dobraniem obrotów podobna jak w zetorze, mocno duszony wyraźnie chlipie więcej.

Tylko w renault jest o wiele lepiej bo dużo półbiegów-łatwiej dostosować się do warunków na polu.

#1659 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 21:51

Ile pali John Deere??

A ile pali Ci ta valtra? Bo mój jd 6100rc w trójce obrotowej agromasz pali od 14-16 na hektar a orze minimum 22, Gruber 3m czy brona 3m pali 8 a w ładowaczu przy ubijaniu naprzyklad kuku pali 4-4,5 na godzine wiec nie wydaje mi sie to jakimś wygórowanym apetytem na paliwo. W mojej okolicy jest kilka firm czy większych gospodarstw które kupiły jd i kupują następne, jeden koleś ma juz 4, ale jakoś nie mogę poszukać gospodarstwa gdzie inna marka sie powtarza. Czym to moze buc spowodowane? Pewnie tym magicznym znaczkiem jelenia i każdy woli wlać kilka litrów więcej i kupuje kolejnego smoka Hahaha. Moim zdaniem trzeba zapiać odpowiednia maszynę a nie wjechać z byle gownem i pozniej płacz ze pali, pali bo lata na pusto praktycznie. U mnie przez miedze koleś ma nh 105 koni Gruber 2,6 ja lata 3m robię głębiej i go zostawiam w tyle a mam tylko 100 koni

Mm 3 jaśki, valtre(101KM)  zetora Co do spalania podobnie  jak twój ok 14 l agregat uprawowy z broną wirniową  3m (5 l/  ha ). Na wodę nic nie chodzi ale ciągnik powinien palić adekwatnie do obciążenia bo samego pługa się nie ciągnie. Jd przy pługu u mnie ok 20 l/ha. 

Jesteś zakochany w tym swoim Jd ale jakbyś miał porównanie z innym to byś nie pisał że to jakiś cud, Jd skończyły się po 2001r(podobnie jak większość marek) a teraz to zabawki  szczególnie te z M z przodu tak z ciekawości ile waży ten twoj Jaśek do porównania dam ci Jd 7600 który ważył blisko  8 ton ma ok 130km twój ma chyba 110 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1660 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 07:01

Ile pali John Deere?? Mój z turem bez osprzętu i pełen bak 6.2. Zakochany to ja jestem w żonie i córce a nie ciagniku

Dodaj odpowiedź