Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#141 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 09 październik 2007 - 17:51

Ile pali John Deere?? wiecie panowie pisze jak bylo mnie tez ten wynik dosyc zdziwil zawsze tez patrzylem na wyniki testow i jd zawsze byl oszczedny a tu taka niespodzianka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 22:25
  •  

#142 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 09 październik 2007 - 19:01

Ile pali John Deere?? To nie żadna niespodzianka, to tylko brak wiedzy kierowcy. Jeżeli John Deera obciążysz przy ciężkiej pracy to na ilość wykonanej pracy spali mało, no chyba że ktoś malutką maszynkę założy i delikatnie. Ja swoim czy w pługu czy w kultywatorze daje na najwyzszym biegu jaki może uciągnąc. Obrotów też nie żałuje. Czy mu dasz delikatnie czy do oporu na ha zrobionego pola spali prawie to samo.
Zresztą nigo go nie będę przekonywał, każdy ma swój sposób :P

#143 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 październik 2007 - 19:07

Ile pali John Deere?? nie wiem jak jest ze spalaniem jd bo takiego nie mam ale mogę powiedzieć że zgadzam sie z @robertbara zależy to w znacznym stopniu od kierowcy
@robertbara mam do ciebie pytanie w jaki masz system zasilania paliwem swego jd jaki rodzaj pompy??

#144 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 09 październik 2007 - 19:12

Ile pali John Deere?? Common Rail

#145 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 14 październik 2007 - 14:46

Ile pali John Deere??

To nie żadna niespodzianka, to tylko brak wiedzy kierowcy. Jeżeli John Deera obciążysz przy ciężkiej pracy to na ilość wykonanej pracy spali mało, no chyba że ktoś malutką maszynkę założy i delikatnie. Ja swoim czy w pługu czy w kultywatorze daje na najwyzszym biegu jaki może uciągnąc. Obrotów też nie żałuje. Czy mu dasz delikatnie czy do oporu na ha zrobionego pola spali prawie to samo.

jak jest tak jak mowisz to kierowca Lamborghini musial by byc jakims mistrzem kierownicy

#146 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 14 październik 2007 - 14:59

Ile pali John Deere??

To nie żadna niespodzianka, to tylko brak wiedzy kierowcy. Jeżeli John Deera obciążysz przy ciężkiej pracy to na ilość wykonanej pracy spali mało, no chyba że ktoś malutką maszynkę założy i delikatnie. Ja swoim czy w pługu czy w kultywatorze daje na najwyzszym biegu jaki może uciągnąc. Obrotów też nie żałuje. Czy mu dasz delikatnie czy do oporu na ha zrobionego pola spali prawie to samo.

Na a ja znow slyszalem,ze bez sensu jest przekraczanie przy JD granicy 1800 obr,bo moment sie juz nie zwieksza,a nawet spada,a bardzo rosnie zuzycie paliwa.

#147 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 14 październik 2007 - 15:45

Ile pali John Deere?? czarnyyyy w kazdym ciagniku tak jest jak mu wcisniesz do deski to nic lub prawie nic nie zyskasz na mocy w nowych ciagnikach 1800 obrotow to obroty mocy maksymalnej a co za tym idzie sa najekonomiczniejsze

#148 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 14 październik 2007 - 16:27

Ile pali John Deere?? W tym roku orze na obrotach 1900, w tamtym roku jeżdziłem 2100. W zużyciu paliwa na ha nie ma różnicy :P

Potwierdza się to co pisali w teście ciągników w orce w jednym z ostatnich Top Agrarów, tzn. przy ekonomicznych obrotach jak i przy gazie w podłodze spalanie na ha JD jest porównywalne.

Czy ktoś ma inne doświadczenia? Jeśli tak to z czego to wynika? :P

#149 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 październik 2007 - 17:20

Ile pali John Deere??

W tym roku orze na obrotach 1900, w tamtym roku jeżdziłem 2100. W zużyciu paliwa na ha nie ma różnicy :P

Potwierdza się to co pisali w teście ciągników w orce w jednym z ostatnich Top Agrarów, tzn. przy ekonomicznych obrotach jak i przy gazie w podłodze spalanie na ha JD jest porównywalne.

Czy ktoś ma inne doświadczenia? Jeśli tak to z czego to wynika? :P

potwierdzam, kto nie wierzy niech sprawdzi na stronie JD, sa wszystkie wykresy i co dziwne spalanie jednostkowe (dla silnika 6068) pow. 1800 obr/min delikatnie spada, natomiast ponizej tych obrotow drastycznie rosnie
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#150 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 16 październik 2007 - 19:26

Ile pali John Deere?? Ja sam osobiscie napisze wam nie długo bo juz niebawem powinien nadjechac mój nowy Jelonek z Pługiem kvernelandem albo voogel&noot :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 16 październik 2007 - 20:07

Ile pali John Deere??

W tym roku orze na obrotach 1900, w tamtym roku jeżdziłem 2100. W zużyciu paliwa na ha nie ma różnicy :)

Czy ktoś ma inne doświadczenia? Jeśli tak to z czego to wynika? :)

robert czytalem ten test wlasnie i tam pisze wlasnei ze JD na wysokich i niskich obrotach (ekonomicznych) pali mniej wiecej tyle samo na ha poniewaz zwieksza sie wydajnosc na ha :) pisalo tam podajze ze na ekonomicznym bylo zaorane 1,5ha a na maxymalnyxh 1,8hs cos takiego nei bede spieral sie bo moge sie mylic :) jak by cos to mnei poprawcje aha i jesli sie nie myle to najwydajniejsza maszyna z tych testow byl claas tak? przy cyzm mial troszke wieksze zuzycie paliwa i jesli sie nei myle to JD byl najoszczedniejszy razem z NH tsa bodajze
pozdro

#152 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 16 październik 2007 - 21:48

Ile pali John Deere??

potwierdzam, kto nie wierzy niech sprawdzi na stronie JD, sa wszystkie wykresy i co dziwne spalanie jednostkowe (dla silnika 6068) pow. 1800 obr/min delikatnie spada, natomiast ponizej tych obrotow drastycznie rosnie

Czyli wynika,ze nalezy miec obroty powyzej 1800?? To trzeba odniesc do innych rzeczy. Spalanie jednostkowe jest to ilosc gram zuzytego paliwa na wyprodukowana kilowato godzine. A nie jest tu uwzgledniony np. moment obrotowy,ktory jest bardzo wazny przy ciagniku. Dodatkowo relnym zuzyciem ktore widzimy w baku jest zuzycie godzinowe,ktore zasadniczo sie rozni od jednostkowego. Bo wg.jednostkowego najmniejsze zuzycie jest przy w okolicach obrotow najwiekszej mocy,a nie zawsze takie sa potrzebne.

#153 Share Maweric82

Maweric82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 10:54

Ile pali John Deere?? a ja powiem tak, gaz do dechy i zpnijcie odpowiednie maszyny do tych swoich JD to zobaczycie ze na godzina spali dużo a w przeliczeniu na ha średnia wychodzi całkiem, całkiem, tylko większosć jezdzi jak poizda po polu i wydaje im się że JD dużo pala, a ci co chca na fenda zamieniać to życze powodzenia, mało pala ? tak szczególni jak silnik nie chodzi hihi, a tytlko zapnijcie go do sięższej roboty to wtedy zobaczycie ile potrafia wygonić z baku, ja uważam tak że nic na powietrze nie jezdzi i polecam każdemu JD w końcu to są woły robocze :lol:

#154 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 17:59

Ile pali John Deere?? co jak co ale chłopak powiedział prawde...JD to super sprzęt i jak sie do neigo podczepi dobra maszynę ktura wykorzysta go prawie do końca to wtedy jest ok....JD to do orania dobre sprzety... sa super

#155 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 18:23

Ile pali John Deere?? Ile może palić na godzine zegarową w lekkich pracach i w ciężkicj jd 5620 (ten 70km)

#156 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 23:02

Ile pali John Deere??

co jak co ale chłopak powiedział prawde...JD to super sprzęt

moze i prawde, a moze i nie. czesc argumentow napewno jest sluszna, ale styl wypowiedzi to bez komentarza i taki wytwor pod naplywem jakis duzych emocji jest malo wiarygodny
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#157 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 08:50

Ile pali John Deere??

a ja powiem tak, gaz do dechy i zpnijcie odpowiednie maszyny do tych swoich JD to zobaczycie ze na godzina spali dużo a w przeliczeniu na ha średnia wychodzi całkiem, całkiem, tylko większosć jezdzi jak poizda po polu i wydaje im się że JD dużo pala, a ci co chca na fenda zamieniać to życze powodzenia, mało pala ? tak szczególni jak silnik nie chodzi hihi, a tytlko zapnijcie go do sięższej roboty to wtedy zobaczycie ile potrafia wygonić z baku, ja uważam tak że nic na powietrze nie jezdzi i polecam każdemu JD w końcu to są woły robocze :lol:

a ja na to powiem tak jak zapniesz duze maszyny do 60 lub mtz z ktorymi bedzie mnial ciezko ale bedzie szedl to tesz spali dosc malo na jednostke obszarowa np ha wiec w twojej wypowiedzi nie widze nic odkrywczego a co do jezdzenia jak piz*a to chcialbym zobaczyc jak ty jezdzisz bo moj sasiad mnial kiedys mf 255 kupil nowke i oczywiscie w polu caly gaz no i 2 lata i bylo po ciagniku i cos mi sie wydaje ze nawet najnowoczesniejsze ciagniki za dlugo nie wytrzymaja katowania

#158 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 09:33

Ile pali John Deere?? Z tą wypowiedzią sie kompletnie nie zgadzam.....@robertbara ma JD 100km i ciąga 4 obracalny...Z taka maszyną JD nie spali dużo :lol: Nie mam JD ale jestem tego pewny.....A nie jak niektórzy kupią JD 100km i lataja z pługiem 3 skibowym zagonowym bo taki został po 60-tce....

#159 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 11:10

Ile pali John Deere?? ja mam kilku znajomych ktorzy posiadaja JD i maja do nich odpowiednie maszyny i ich opinie o spalaniu sa dosc zróznicowane

Edytowany przez robertbara, 23 listopad 2007 - 13:26.
Ort.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 13:35

Ile pali John Deere??

Z tą wypowiedzią sie kompletnie nie zgadzam.....@robertbara ma JD 100km i ciąga 4 obracalny...Z taka maszyną JD nie spali dużo ;) Nie mam JD ale jestem tego pewny.....A nie jak niektórzy kupią JD 100km i lataja z pługiem 3 skibowym zagonowym bo taki został po 60-tce....

Tzn. spali dużo na godzinę jednak na hektar wychodzi bardzo dobry wynik. Ziemie mamy w miarę lekkie ale mam odniesienie do orki 912 z 4 x 35.
Po za tym praca jest przyjemniejsza, szybciej wykonana i efekt końcowy dużo lepszy (no tu akurat większa zasługa pługa ;) )

Dodaj odpowiedź