Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#1561 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 25 maj 2015 - 21:12

Ile pali John Deere??

6115M kręcenie się po podwórku, trochę lekkiej pracy z ładowaczem, parę godzin ciężkiej pracy z ładowaczem, dużo transportu, uprawa przedsiewna, średnio 7l na godzinę. Wynik z commandcenter.

Przy uprawie przedsiewnej ogólnie wychodziło to samo co 60km ursusem w przeliczeniu na hektar, no może 0,5l więcej, ale za to z klimą ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 12:28
  •  

#1562 Share Miastek

Miastek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 25 maj 2015 - 21:39

Ile pali John Deere?? Mój kolega ma 7 jelonków i 5 fendtów mówił że gdyby była taka możliwość to z chęcią zamienił by te wszystkie fendty. John Deere faktycznie pali nie mało ale pociągnie wszystko i swoje zrobi a co do jazdy to jelonkami jeździ się maks 2000 obrotów

#1563 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 maj 2015 - 05:57

Ile pali John Deere??

A kto mu zamienić nie daje. Przecież wolny rynek jest. Takie gadanie tylko. 

#1564 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 28 maj 2015 - 05:17

Ile pali John Deere??

podejrzewam że przy prawym tylnym kole tak jak w nowszych modelach. zauważysz go bo powinien być dość sporych rozmiarów

a jak będę chciał wymienić ten filtr to musze spuścić olej?

#1565 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 30 maj 2015 - 05:54

Ile pali John Deere?? Witam.
Kolega z którym się znam od przedszkola stwierdził, że różnica w porównaniu JD do np. Mtz 82 to około 5 litrów/hektar. Pług ten sam jak i pole. JD maksymalnie 10 minut szybciej zaorze. Jego JD ma 95KM z turbo. Wiek 4-5 lat. Mtz lat 19. Pług to unia zagonowy 4*40. Ale dla wygody poświęci to paliwo;)

#1566 Share Konrad2112

Konrad2112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 30 maj 2015 - 11:47

Ile pali John Deere??

Z opisu innych użytkowników wynika że 90 -cio kmonny Jan średnio pali 9L/ha  minus 5L na korzyść Mietka -jak piszesz . to wychodzi średnie spalanie Mtz 4L/ha .

Różne bajki słyszałem ale ta najlepsza :rolleyes:

ps. posiadam 100km Jana i mogę coś na ten temat powiedzieć, wiem też ile pali średnio Mietek

Edytowany przez Konrad2112, 30 maj 2015 - 11:51.

#1567 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 30 maj 2015 - 15:04

Ile pali John Deere?? Pół litra więcej czy litr to tak ale nie zaraz 5 bo to jest przesada. A poza tym moze pług jest za mały domtego ciągnika? Bo skoro maź dawał radę to jd z większy poszedłby bez problemu.

#1568 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 30 maj 2015 - 22:09

Ile pali John Deere?? Jest jedno wytłumaczenie. Jak zmienił ciągnik to inaczej pług mógł być ustawiony. Przecież w laboratorium tego nie robił.

#1569 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 maj 2015 - 08:18

Ile pali John Deere??

Pół litra więcej czy litr to tak ale nie zaraz 5 bo to jest przesada. A poza tym moze pług jest za mały domtego ciągnika? Bo skoro maź dawał radę to jd z większy poszedłby bez problemu.

Na jakiej podstawie tak sądzisz? Zwarzywszy, że stare ciągniki w tym mtz miały podaną moc DIN a nowe w ISO czy ECE, które dodaje średnio około 10 % do DIN. To przewaga na rzecz jd nie jest taka duża. Oczywiście o ile mtz jest sprawny. Dodać do tego można, że jd swego czasu kombinował z mocą i podawał w katalogach moc z wentylatorem włączonym (wisco) i bez. To mamy następne 2 - 3 konie. Zainteresowani mogą sprawdzić w katalogach np. 5 r oczywiście z przed kliku lat. Wyjdzie, że oba silniki wg DIN różnią się mocą może kilku koni. Jeżeli dodamy do tego bardziej skomplikowaną przekładnię, bardziej rozbudowaną hydraulikę i klimatyzację. To nie koniecznie jd poszedł by z większym pługiem.

Co do spalania w czyjeś bajki nie wierzycie a sami je piszecie. 9 l/ha to może i spali jd 90 konny ale w podorywce. Nawet użytkownicy kuboty, która chce być najoszczędniejszym traktorem takich bajek nie piszą. Kto uwierzy, że 90 KM ciągnik z tier 3 mający egr, który podnosi spalanie spali w orce z pługiem 4x40 na np 4 klasie (nie wspominam już o cięśzych ziemiach), przy głębokości powiedzmy 25-27 cm 9 l/ha.

Podsumowując jest możliwe by jd jeżdżący minimalnie szybciej z klimatyzacją, bardziej skomplikowaną przekładnią i rozbudowaną hydrauliką, mający silnik tier 3 z egr spalił 4 czy 5 litrów więcej na ha niż mtz. Oczywiście przy założeniu, że mtz nie jest jakimś padłem.

PS w latach 90 tych mtz y uchodziły za ciągniki oszczędne zwłaszcza na tle zetora. Ludzie mówili, że idealny traktor to był by zetor z silnikiem mtz a.

Edytowany przez hubertuss, 31 maj 2015 - 08:20.

#1570 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 31 maj 2015 - 08:47

Ile pali John Deere??

Miałem kiedyś MTZa w małej kabinie .Spalanie w pługu 4*40 zagonowym wychodziło ok.13-14l/ha(kompletny brak komfortu,słaby uciąg ze względu na mała masę). Następny był URSUS 1014, z pługiem obrotowym 4*40 spalał ok.14-15l/ha(wygodniejszy, bardzo dobry uciag). Obecnie JD6610 z obrotówką 4*50 spala ok. 15-16l/ha(komfort bez porównania, uciąg bdb, najkrótszy czas pracy na jednostkę powierzchni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1571 Share Konrad2112

Konrad2112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 31 maj 2015 - 12:07

Ile pali John Deere??

....Co do spalania w czyjeś bajki nie wierzycie a sami je piszecie. 9 l/ha to może i spali jd 90 konny ale w podorywce. Nawet użytkownicy kuboty, która chce być najoszczędniejszym traktorem takich bajek nie piszą. Kto uwierzy, że 90 KM ciągnik z tier 3 mający egr, który podnosi spalanie spali w orce z pługiem 4x40 na np 4 klasie (nie wspominam już o cięśzych ziemiach), przy głębokości powiedzmy 25-27 cm 9 l/ha....

Czytaj uważnie posty, pisałem średnie spalanie

#1572 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 maj 2015 - 14:35

Ile pali John Deere??

No tak napisałeś bajkę a teraz brniesz w to dalej. Mówisz napisałeś średnie spalanie. Bez trudu znajdą się tacy, którym ciągnik 90 KM z pługiem 4x40 spali 12 - 14 l/ha orki. To minimalnie powinien spalić 4 - 6, aby średnio wyszło 9. Mowa była o spalaniu w orce i nie wiem. Może nie wiesz co znaczy słowo średnie? Nie potrafisz napisać tego co chcesz przekazać. Bo pewnie chodziło ci o spalanie z ogółu prac na polach ciągnikami o tej mocy. A robisz mi wyrzut abym uważnie czytał. Następnym razem może spróbuj sprecyzować o co ci chodzi a nie robisz wyrzuty komuś bo twoja duma ucierpiała lub próbujesz być mądrzejszy.

#1573 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 31 maj 2015 - 15:54

Ile pali John Deere?? A Ty jak zwykle hubertuss jedziesz na jd mimo ze go nie masz. Różnica 5 litrów na hektar orki? Czy Ty jesteś normalny czy delikatnie....? Człowieku to będzie jakaś 1/3 mniej w takie bajki nieuwierze. Jeden pali 10 a drugi 15 na tym samym polu, głębokości, ustawieniu pługa? Gdyby tak było nikt nie kupowałby jd tylko wszyscy braliby maź lub Mf bo skoro Mtz pali 1/3 mniej to Mf powinien hektar orać na oparach. Śmiesza mnie te Twoje ciagle wywody na temat jd, sam nie masz a działasz na zasadzie kuzyn, siostry brata syn co słyszał.

#1574 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 maj 2015 - 16:43

Ile pali John Deere??

Oj interesuje cię interesuje. Za każdym razem spinasz się i nerwy ci puszczają. Nie musisz wierzyć w nic co piszę. Jedyne co potrafisz to obrazić się, że ktoś napisał coś nie tak o jd. Zrób sobie test i zaoraj hektar z włączoną klimą i bez i zobaczysz jak zmieni się spalanie. Stare silniki bez norm emisji spalin były oszczędniejsze, każdy ci to powie, przekładnie były prostsze (mniejsze opory). Wszystko się sumuje. Dużo niższe spalanie jest możliwe. Ja chociaż starałem się to uzasadnić. Ty nie musisz w to wierzyć. Ale jaki sens mają te nerwowe ataki bez żadnych argumentów? Jd nic od mojego pisania nie ubędzie a od twojego nie przybędzie.

Tak na marginesie nie twierdzę, że zawsze mtz spali 4 czy 5 litrów mniej niż 90 koni jd na ha orki. Ale jedynie, że jest to możliwe. Każdy, kto choć trochę ma pojęcie o tym powie to samo. Wystarczy, że dodatkowo operator jd np używa obrotów wyższych niż powinien (szybsza jazda a moce w DIN podobne). Sumując te wszystkie czynniki może tak się zdarzyć, że jd spali 4 czy 5 litrów więcej. Tyle w temacie. Na przyszłość proponuję w dyskusji więcej argumentów i merytoryki, mniej emocji bo już raz po uszach za to dostałeś.

#1575 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 31 maj 2015 - 16:56

Ile pali John Deere??

A Ty jak zwykle hubertuss jedziesz na jd mimo ze go nie masz. Różnica 5 litrów na hektar orki? Czy Ty jesteś normalny czy delikatnie....? Człowieku to będzie jakaś 1/3 mniej w takie bajki nieuwierze. Jeden pali 10 a drugi 15 na tym samym polu, głębokości, ustawieniu pługa? Gdyby tak było nikt nie kupowałby jd tylko wszyscy braliby maź lub Mf bo skoro Mtz pali 1/3 mniej to Mf powinien hektar orać na oparach. Śmiesza mnie te Twoje ciagle wywody na temat jd, sam nie masz a działasz na zasadzie kuzyn, siostry brata syn co słyszał.

Ważne jest poznanie ciągnika. Na swoim przykładzie powiem, JD6610 orka z obrotami 1800-2000, spalanie 20-21l/ha, orka tym samym ciągnikiem z obrotami 1700-1800 i nie więcej, spalanie 15-16l/ha.

#1576 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 31 maj 2015 - 17:19

Ile pali John Deere?? Hubertuss ja sie nie spinam, nie denerwuje, tylko jeśli coś porównujemy jd i Mtz to zakładamy ze ten sam operator, te same obroty, to samo obciążenie silnika i wtedy możemy mowić ze jd pali więcej lub mniej, mówisz ze stare silniki pala mniej a mój znajomy ma 6920 czyli starszy a teraz ma 6170r i mówi ze spalanie w r ma mniejsze na hektar. Starym orze 4 kvernelanda z pacomatem a do nowego kupił 5. Ma tez 6630 i ma porównanie. Hubertuss na zdrowy chłopski rozum pomysl czy 5 litrów więcej w tych samych warunkach to nie jest jakaś abstrakcja.
A poza tym wiesz doskonale ze w przekładni jd nie ma dużych strat mocy
Ja tylko próbuje Ci wytłumaczyć ze spalanie nie zawsze zależy od konkretnej marki a od operatora. Mój ojciec jak oral to 3-4 jd 6100rc 3 obrotowa agromasz to mu wyszło około 22-23 na ha orki ja na 3 gliny wyszło mi 16 a tak średnio wychodzi od 14-16 na ha zależy od pola. Ale jatrzymam obroty 1700 a ojciec leciał na 2100-2200

#1577 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 maj 2015 - 17:54

Ile pali John Deere??

Ja tylko napisałem, że możliwy jest przypadek jaki ktoś opisał powyżej. Post z 9:18. Z powodu czynników, które opisałem powyżej. Nie możemy mówić o takich samych warunkach, napisane było, że jd orał szybciej, silniki mają moce przy innych obrotach itd. Czynniki różniące możemy mnożyć. Nie wyciągałem tu wniosków, że jd jest taki czy taki bo spalił 5 litrów więcej. Chodziło mi o to co napisał mniej więcej Jacek. A kto z was jak to zrozumiał to już nie moja wina.

Podsumowując napisałeś, że skoro mtz pociągnął to jd z większym dał by rady. O 9:18 starałem się to wytłumaczyć pisząc o normach. Że przewaga jd nie jest aż tak duża. Ze względu na zawyżanie mocy przez nowe normy.

@Konrad2112 napisał, że różnica w spalaniu 5 l to bajki. Więc napisałem, że taki przypadek jest możliwy. Napisałem też dlaczego.

Co do ciągników starych nowych i spalania. To zależy od silników. Jednak nawet na tym forum znajdziesz wiele opinii użytkowników różnych marek. Mówiących o tym, że ciągniki powiedzmy z końca pierwszej dekady lat dwutysięcznych palą więcej niż te z lat 90 tych. Choćby ze względu na normy tier. Ostatnimi czasy producenci znowu bardziej przyłożyli się do oszczędności i najnowsze konstrukcje jaką jest 6 r zaczęły palić mniej.

#1578 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 31 maj 2015 - 21:19

Ile pali John Deere??

ten 90km JD może spalić 9l w orce ALE na godzine zegarkową a nie na hektar

#1579 Share Konrad2112

Konrad2112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 31 maj 2015 - 21:35

Ile pali John Deere??

..a uważasz że ile ten hektar orze się takim ciągnikiem z takim pługiem  w normalnych warunkach i średnio zwięzłej glebie ? , 

z  pewnością pan" profesor" @hubertuss zaraz to wyjaśni.

Edytowany przez Konrad2112, 31 maj 2015 - 21:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1580 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 31 maj 2015 - 22:23

Ile pali John Deere?? Ponad godzinę, a jak kwadrat to juz w ogóle o klinie nie wspominając :D

Dodaj odpowiedź