Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#1441 Share alik07

alik07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 10:54

Ile pali John Deere??

własnie że ma. bo gdy silnik wchodzi na duze obroty to wtedy dopiero turbina pracuje pełną parą. jest moc i co za tym idzie duzo większe zużycie paliwa....

To wywal tą turbinę zamiast gadać głupoty, pewnie spalanie od razu spadnie o połowe, a że przy orce będziesz musiał odkręcić jedną skibe i hektar będziesz orał dwa razy dłużej to nieważne :lol: Jakby mój JD palił 5 litrów na godzinę orki to bym go wychwalał pod niebiosa a nie mówił że to wszystko przez turbinę :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 16:56
  •  

#1442 Share mariaci10

mariaci10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 17:44

Ile pali John Deere?? ludzie chyba macie problemy z czytaniem ze zrozumieniem. czy ja cos pisałem ze mi ta turbina przeszkadza?? napisałem tylko ze podczas transportu duzo więcej pali jak sie jedzie na max obrotach bo jest turbina.

A w silniku bez turbiny zapewne jak zwiększysz obroty to spalanie spadnie...

lecz się. chodziło mi o to że silnik 80 KM z turbiną spali więcej niż ten zwykły 80 KM bez turbiny.

widzę sami znawcy... :wacko:

#1443 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 17:58

Ile pali John Deere?? Na kiego ch*ja pracować na takich obrotach jak Ty, 2000/min?? :o

#1444 Share mariaci10

mariaci10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 18:32

Ile pali John Deere?? a co ty wszystko robisz na 2500?

napisałem do 2000 max zazwyczaj jest 1700-1800

#1445 Share PALUSZEK

PALUSZEK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 18:37

Ile pali John Deere?? mój john deere 6230 w agragacie upr siew 3 m w tym roku jak siałem owies wyszedł mi 9 litrów na hektar siewu w tym było raz granice i przyczoki objechane bez siewu siałem 6 ha dojazd do pola 2 km wypalił mi 9 litrów na hektar czy mało czy dużo oceniajcie ja jestem zadowolony wjechałem w orkę i siałem :)

#1446 Share mariaci10

mariaci10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 18:52

Ile pali John Deere?? pewnie i tak kolega tomek90 napisze ze według jego wyliczen powinno ci wyjsc min 15l na ha. bo ma kombajn jd 200 KM :DD

Edytowany przez mariaci10, 18 marzec 2014 - 18:52.

#1447 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:20

Ile pali John Deere?? Ty widzisz co piszesz i co do Ciebie się pisze? Skąd te 2500obr?! Chodziło mi o mniejsze gdzie nie przekraczam 1800obr/min 6 garami jak i 4. Po ch*j ten kombajn tu? Podałem przykład kombajnu z tej samej marki że nie jest paliwożerny, gdzie go porównałem do ciągnika?! Chłopie masz 26lat podobno to czytaj trochę dokładniej, jak trzeba to 2 razy.

#1448 Share mariaci10

mariaci10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:26

Ile pali John Deere??

A ty sprawdz swoją miarkę która mierzysz paliwo. 5-6l/h? To ile ty ha w godzine zrobisz w orce 2-3?! Na dodatek do 2000obr/min! Posiadam kombajn JD 200km to pierwszy sezon wyszła duża średnia ale następny już wyszło mniej niż bizon/ha ale bez przesady.
10l/ha i w góre to jest bite w ciągnikach z taką mocą człowieku.

a to ja napisałem ze min 10l/ha??

a ja napisałem włąsnie ze max do 2000. i zazwyczaj jest to 1700- 1800

#1449 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 18 marzec 2014 - 19:40

Ile pali John Deere?? każdy ciągnik pali tyle ile operujesz pedałem przyspieszenia u innego ten sam ciągnik pali inaczej to zależy od stanu silnika i paliwa oraz oleju jakie stosujesz

#1450 Share mariaci10

mariaci10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:45

Ile pali John Deere?? zgadzam się z tym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1451 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:48

Ile pali John Deere??

a to ja napisałem ze min 10l/ha??

a ja napisałem włąsnie ze max do 2000. i zazwyczaj jest to 1700- 1800

Przecież widać że Ja napisałem i taka jest prawda.
Mam silnik mmz 80km także i w orce nigdy nie zszedł poniżej 10l/ha, a jest oszczędniejszy od dps.

#1452 Share mariaci10

mariaci10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:53

Ile pali John Deere?? na pewno nie jest

#1453 Share grucha18

grucha18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 21:11

Ile pali John Deere??

ludzie chyba macie problemy z czytaniem ze zrozumieniem. czy ja cos pisałem ze mi ta turbina przeszkadza?? napisałem tylko ze podczas transportu duzo więcej pali jak sie jedzie na max obrotach bo jest turbina.

lecz się. chodziło mi o to że silnik 80 KM z turbiną spali więcej niż ten zwykły 80 KM bez turbiny.

widzę sami znawcy... :wacko:

Nie obrażaj mnie prosze... I nie my mamy problem z czytaniem ze zrozumieniem tylko Ty nie zrozumiale piszesz i dlatego napisałem taki banał bo przyszedł mi on na myśl zaraz po przeczytaniu Twojego postu i dopiero teraz napisałaś dosadnie co miałeś na myśli.

#1454 Share mariaci10

mariaci10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 21:39

Ile pali John Deere?? bo myslałem że każdy wie o tym ze z turbiną spali więcej i nie chciało mi się pisać dosadnie....
ale teraz już wiem że musi byc wszystko wytłumaczone dokładnie bo nikt nie zrozumie...

#1455 Share pronto1984

pronto1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 21:52

Ile pali John Deere?? pali tyleile mu się wleje !!!

#1456 Share daniel_siwy

daniel_siwy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 21:59

Ile pali John Deere?? witam jestem szczęśliwym posiadaczem jd 6930 p 180 km jesli chodzi o spalanie przed kupnem każy mówił dużo pali , z własnego doświadczenia pracy w areale ok 50 ha mogę stwierdzić że byłem zaskoczony spalaniem po sezonie orka zestaw jd + kunh multimaster 122 5 skib ok 12l ha przy czym mtz 100 km ok 14 tak samo w innych maszynach , transport wygoda warto inwestować w dobrego jd , wiadome jest podstawą technmika obsługi wartunki w tym powierzchnia na jakiej pracuje maszyna , i wielu innych czyników które wpływają na spalanie ważne jest by maszyna była dobrze dobrana do danej pracy i urządzeń z ciągnikiem współpracujących , jest moc jest jazda , fend nie jest tak oszczędny jak go chwalą mam znajomego ma dwa fendy i nie ma rewelacji .

#1457 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 22:15

Ile pali John Deere?? daniel sam piszesz że fendt dużo pali tak jak kiedyś ktoś tobie mówił że jd dużo pali. Z wszystkim się zgodzę co napisałeś sam mam JD-ry i wiem że jeśli się zaczepi odp maszynę to jest przyzwoite spalanie.Tylko w przypadku kombajnu wydaje mi się wysokie Tak samo jest z fendem jak ma sprzęt dopasowany do mocy to też spali w normie. Porównania to można robić ciągnikami o tej samej mocy na tej samej ziemi i z tym samym sprzętem

#1458 Share Maciekcaseih

Maciekcaseih

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,muzyka

Napisany 18 marzec 2014 - 22:25

Ile pali John Deere??

witam jestem szczęśliwym posiadaczem jd 6930 p 180 km jesli chodzi o spalanie przed kupnem każy mówił dużo pali , z własnego doświadczenia pracy w areale ok 50 ha mogę stwierdzić że byłem zaskoczony spalaniem po sezonie orka zestaw jd + kunh multimaster 122 5 skib ok 12l ha przy czym mtz 100 km ok 14 tak samo w innych maszynach , transport wygoda warto inwestować w dobrego jd , wiadome jest podstawą technmika obsługi wartunki w tym powierzchnia na jakiej pracuje maszyna , i wielu innych czyników które wpływają na spalanie ważne jest by maszyna była dobrze dobrana do danej pracy i urządzeń z ciągnikiem współpracujących , jest moc jest jazda , fend nie jest tak oszczędny jak go chwalą mam znajomego ma dwa fendy i nie ma rewelacji .

Na 50 ha takiego byczka :) No to ładnie jak tylko tyle pali :) Bardzo dobra marka wujek ma 6620 se już 6 rok żadnej awarii nigdy nie narzekał na niego i go tylko chwali :) Pozdrawiam

#1459 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 22:35

Ile pali John Deere??

witam jestem szczęśliwym posiadaczem jd 6930 p 180 km jesli chodzi o spalanie przed kupnem każy mówił dużo pali , z własnego doświadczenia pracy w areale ok 50 ha mogę stwierdzić że byłem zaskoczony spalaniem po sezonie orka zestaw jd + kunh multimaster 122 5 skib ok 12l ha przy czym mtz 100 km ok 14 tak samo w innych maszynach , transport wygoda warto inwestować w dobrego jd , wiadome jest podstawą technmika obsługi wartunki w tym powierzchnia na jakiej pracuje maszyna , i wielu innych czyników które wpływają na spalanie ważne jest by maszyna była dobrze dobrana do danej pracy i urządzeń z ciągnikiem współpracujących , jest moc jest jazda , fend nie jest tak oszczędny jak go chwalą mam znajomego ma dwa fendy i nie ma rewelacji .

Co ty porownales?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1460 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 06:25

Ile pali John Deere?? Jd jest najlepszy bo on ma jd. Fendt dużo pali bo ktoś tak powiedział a nawet nie wiemy jaki to fendt. Porównanie spalania na hektar 180 km jd i 100 km mtz to następny nonsens. Weźmy 100 km jd i dopiero można porównać. Spalanie obu marek przy podobnej mocy. Przy większym ciągniku spalanie na hektar spada Tak jest zawsze ze względu na większe maszyny, krótszy czas pracy, mniejszą ilośc nawrotów. Jednak nie wiemy czy 100 km jd spalił by mniej od 100 km mtz a.

bo myslałem że każdy wie o tym ze z turbiną spali więcej i nie chciało mi się pisać dosadnie....
ale teraz już wiem że musi byc wszystko wytłumaczone dokładnie bo nikt nie zrozumie...

Mam dla ciebie złą wiadomość. Bzdur które bez przerwy tu piszesz nie da się wytłumaczyć logicznie bo to bzdury. Silnik z turbiną czy bez pod obciążeniem spali dużo na wysokich obrotach i tyle w temacie. Wykresów dawek paliwa w g/kwh pewnie nawet na oczy w życiu nie widziałeś. Znam wiele silników z turbo w których dawka w najbardziej ekonomicznym zakresie powiedzmy od 1500 do 1800 obr/min waha się około 220 - 230 g/kwh. Znam też wiele silników wolnossących w których ta dawka w podobnym zakresie obrotów wynosi ponad 240 g/kwh. Przy maksymalnych obrotach w jednym i drugim przypadku rośnie. W silniku wolno ssącym moment obrotowy możemy uzyskać jedynie dzięki większej dawce paliwa. W silnikach turbo mamy do tego jeszcze ciśnienie doładowania. Dlatego większe dawki w g/kwh. Oczywiście nie jest to reguła.
Wielu rolników wymienia sprzęt na coraz większy. Spalanie często jest odnoszone do wcześniej posiadanych ciągników typu 255 c 360 itd. Które w przeliczeniu na hektary nie były wcale takie ekonomiczne choć na godzinę paliły nie dużo. Większe ciągniki mają większe możliwości ale i potrzebują większych maszyn. Spalanie na godziny rośnie ale i rośnie wydajność za to spalanie na hektary spada. Niestety albo i stety te większe ciągniki z reguły maja turbo. Potem taki łebski gość wyduma sobie, że to wszystko przez turbinę.

Dodaj odpowiedź