Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#1401 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 09 październik 2013 - 17:56

Ile pali John Deere?? Spalanie liczone w godzinach zegarowych ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 03:53
  •  

#1402 Share FarmerB

FarmerB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 12 październik 2013 - 08:52

Ile pali John Deere?? co z tym Johnem 5080R nikt nie chce się podzielić opinią o spalaniu?

#1403 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 12 październik 2013 - 13:32

Ile pali John Deere?? Przejrzyj temat od początku a znajdziesz czego szukasz w tym kilka moich wpisów na temat spalania 5080R.

#1404 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 październik 2013 - 20:18

Ile pali John Deere?? Czy nowe JD dużo palą? Czy ich spalanie jest mniejsze porównując do np Valtry, NH, Fendta.
Codzi mi o serie 6, 7 i 8 R.
Temat napisany z ciekawości!
Połączone

Edytowany przez danielhaker, 31 październik 2013 - 23:26.

#1405 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 31 październik 2013 - 21:38

Ile pali John Deere?? Z tego co się orientuje , to słyszałem że to mit jest że JD mają bardzo duże spalanie . Podobno równoważą się z innymi markami pod względem spalania w tych samych warunkach i tym samym sprzętem . Większość ludzi mówi i pisze " łoj JD to tyle palą około 25L/mtg ale nie powiedzą i nie przeliczą ile zrobią ha w tą jedna mtg ;) a przecież wiadome jest że spalanie powinno być przeliczane na hektar w danym sprzęcie , a nie jak nie którzy ludzie mówią i piszą że na mtg ponieważ JD np 120 KM zrobi w orce w 1 mtg 2 ha a np NH 120 KM zrobi w 1 mtg 1,8 ha i na to wychodzi że JD mniej spali ;) (przyjmując że spalanie na MTG JD i NH wynosi 25 L ;) )

#1406 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 01 listopad 2013 - 10:28

Ile pali John Deere?? U kolegi na pokazach ok 200 km fendt spalił w orce na hektar 24 litry :o

#1407 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 19:47

Ile pali John Deere?? Z badań wynika że poszczególne ciągniki o tej samej mocy różnych marek palą podobnie a różnice są podawane maksymalnie w kilku procentach. Więc nie ma opcji aby jakiś JD palił 20l a w tym samym i przy tym samym, taki sam fendt paliłby 15 l bo różnica nie byłaby kilku procentowa a 25%.

Różnica 1 litr tak, wina silnika. 3 - 5 - 8 l nie, po prostu inne warunki, inna maszyna, inny operator.

#1408 Share JAKUBB1988

JAKUBB1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 19:59

Ile pali John Deere?? dla porównania u nas kolega co mi naprawde szczerze opowiadał mccormick c 105 max silnik perkinsa 15 litrów na ha w orce wyszedł na jesień na polu przez miedze co ja swoim jd 6230 orałem i wynik wrecz taki samy wiec on w lekkim szoku bo sie predzej podśmiewał że on mi 15 to na sucho pali a w orce hohoh no i jeszcze musiałęm mu fakture pokazać z 1 przeglądu bo każdy u nas piieprzy że przeglad w moim jd 7 tys zł :))))))))))))))))))))

#1409 Share mitolog

mitolog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 21:43

Ile pali John Deere?? Ja właśnie zakupiłem JD 5090M na wiosnę muszę sprawdzić jak to będzie z tym spalaniem akurat mam do zaorania 4ha, jestem strasznie ciekaw czy rzeczywiście JD to smok jak mój sąsiad twierdzi który oczywiście go nie posiada.

#1410 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 23:07

Ile pali John Deere?? powiem tak z doświadczenia wiem że JD to nie ciągnik na spacery dlatego jaki z resztą do każdego ciągnika odpowiednio trzeba dobrać maszyny, a w robocie każdy jeden musi swoje spalić bo moc się generalnie bierze z paliwa i i różnice to mogą być ok 1litra a nie 5. ręce mi opadają jak nie którzy opowiadają mity o swoich ciągnikach (z trgo co mówi mój kolega to w jego zetorze chyba przybywa w zbiorniku) oczywiście zawsze było i będzie że każdy chwali swoje - ale proszę wszystko w granicy zdrowego rozsądku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1411 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 09:28

Ile pali John Deere?? Uwielbiam ten temat.
Ile tu nie raz mozna się pośmiać że mój spalił litr wiecej a sąsiad 1 l mniej.
Ja kupiłem NH T 5060 i na początku byłem załamany jego spalaniem, a wszyscy mówią ze to najoszczędniejsze ciagniki,
palił raz tyle co MTZ którego pozbyłem się.
Po przekroczeniu 300 h spalanie spadło o połowę.
I nie zwracam na touwagi, bo żeby jechać to trzeba wlać, a jak pytają się ile mi pali, to odpowiadam że wszystkie paliwo co do baku wleje to spali.
Nie ma możliwości żebym po dniu spóścił bo zaczyna mi się wylewać.
W transporcie to i 100 litrów dziennie mało, musże dolewać, a w opryskiwaczu to z 3 dni sobie posmigam. A spokojnie z 60 ha dziennie spryskam, a i zdaża się 80ha.

#1412 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:37

Ile pali John Deere?? Ja uzytkuje farmera f8258 z silnikiem JD. W transporcie spala mi max 8l na mth przy plugu to samo najwiecej przy sieczkarni jednorzedowej 9-10litrow na mth. Najmniej spala przy prasie belującej4-5l to naprwde dobry wynik. Wiec mysle ze JD tez sa oszczedne duzo zalezy od kierowcy. W okolicy jezdzi kilka Jd i kazdy mowi ze duzo pali ale nikt nie mowi ze wykona dwa razy lepsza robote niz starym sprzetem. I jeszcze jedna uwaga dotyczaca fendta otóz w znajomy ma fendta 308 rok cos ok2004r i ciaga im 4skibowy obrotowy plug kuhn a traktor ma 85km jak spytalem ile pali to powiedzial ze nie chce wiedaziec ;p wiem tylko ze przy sieczkarni dwurzedowej spalał mu ponad 20l/ha.

#1413 Share mariaci10

mariaci10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 16 luty 2014 - 10:22

Ile pali John Deere??

ja mam john deera 6100 z turbiną i jeżeli chodzi o spalanie to wygląda to następująco: w pługu kv 4 skibowym 14 cali spali 6-7 l/mth zależy jaki kawałek i jaka ziemia (8 l jak jest trochę mokro), przy kultywatorze grudziądzkim 2,8 na szerokim zębie z wałkiem pojedynczym też ok 7 l ale przy prędkości 12 km/h, z prasą claas 46 RC- 7 l. wszystko przy obrotach do 2000, powyżej byłoby przynajmniej po litrze więcej w każdej pracy, wszystko przez turbinę i podejrzewam że również "dzięki" niej pali troche więcej w transporcie 9 l a moze i więcej- nie mierzyłem dokładnie. niektórzy może powiedzą że to dużo. Sąsiad ma proxime 8441 i mowi że mu poniżej 10 nie schodzi, a nie wiem czy zrobi więcej niż ja swoim jd. Drugi ma małą proximę 6441 (chyba taki nr) i przy belowaniu sipma zmiennokomorową (zapotrzebowanie mocy 25 kW chyba) i ładowaniu bel spala 8 l. Jeżeli chodzi o Fendty to słyszałem że mało palą, ale też słyszałem że tylko przy lżejszej pracy, jeżeli dostanie po d*pie to potrafi spalić.
Jeżeli komuś jelonek za duzo wcina paliwa to niech sprawdzi pompę i wtryski. ja mam wtryski wymienione na nowe bo stare lały i spalał więcej. Nie zamieniłbym go na innego, no chyba że większego. 

Edytowany przez mariaci10, 08 luty 2015 - 08:16.

#1414 Share albinkolano

albinkolano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 luty 2014 - 20:49

Ile pali John Deere?? To ciekawe zjawisko bo ja posiadam jd i mf i roznice w spalaniu widze.Mf spala mniej paliwa i nie o jakis liter.Takze takie kity typu jd i male spalanie na 1mtg to w to nie uwieze, gdysz mam doswiadczenie na wlasnych maszynach.

#1415 Share mariaci10

mariaci10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 08:00

Ile pali John Deere?? tylko ciekawe w jakiej pracy. zgodze sie z tym że mf mało spali ale przy lekkiej pracy, do ciężkiej nie dość ze sie nie nadaje to jeszcze dużo spali. jd jak dostanie po d*pie to spali może 2-3 litry więcej a mf 2 razy tyle. Nie wiem jaki masz model jd, jeżeli z tych starszych z okrągłą kabiną to na pewno pali sporo, nie wiem jak serie 6020, 6030 i te nowe, jeżeli serii 6000 to podobno są najoszczędniejsze jd, jeżeli masz kilkunastoletniego jd to sprawdź pompę i wtryski

Cytowanie poprzedniego postu.

#1416 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 21:06

Ile pali John Deere??

ja mam john deera 6100 z turbiną i jeżeli chodzi o spalanie to wygląda to następująco: w pługu kv 4 skibowym 14 cali spali 5-6 l/mth zależy jaki kawałek i jaka ziemia (7 l jak jest trochę mokro), przy kultywatorze grudziądzkim 2,8 na szerokim zębie z wałkiem pojedynczym też ok 6 l ale przy prędkości 12 km/h, z prasą claas 46 RC- 7 l. wszystko przy obrotach do 2000, powyżej byłoby przynajmniej po litrze więcej w każdej pracy, wszystko przez turbinę i podejrzewam że również "dzięki" niej pali troche więcej w transporcie 9 l a moze i więcej- nie mierzyłem dokładnie. niektórzy może powiedzą że to dużo. Sąsiad ma proxime 8441 i mowi że mu poniżej 10 nie schodzi, a nie wiem czy zrobi więcej niż ja swoim jd. Drugi ma małą proximę 6441 (chyba taki nr) i przy belowaniu sipma zmiennokomorową (zapotrzebowanie mocy 25 kW chyba) i ładowaniu bel spala 8 l. Jeżeli chodzi o Fendty to słyszałem że mało palą, ale też słyszałem że tylko przy lżejszej pracy, jeżeli dostanie po d*pie to potrafi spalić więcej niż jelonki.
Jeżeli komuś jelonek za duzo wcina paliwa to niech sprawdzi pompę i wtryski. ja mam wtryski wymienione na nowe bo stare lały i spalał więcej. Nie zamieniłbym go na innego, no chyba że większego. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy jelonków :D

Bez urazy :(
w pługu 6/7 L to ciekawe :D mój JD kombajn zbożowy 955 A1 o mocy 150 km to spali 23 l na godzinę czasową z sieczkarnią o mocy 120 km to spala jakieś 15/17 l i wcale nie wierzę że JD pali jak 60-tka to bzdura
JD to paliwo żercy

#1417 Share mariaci10

mariaci10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 08:39

Ile pali John Deere?? ale ja pisałem o spalaniu na mth, bo tak jest łatwiej zmierzyć :P na godz zegarową wyszło by pewnie z 8-9 l. i mam nowe wtryski założone! a to jest duża róznica ;) a poza tym stare silniki były paliwożerne. moj wujek ma kombajn jd 975 chyba jak dobrze pamiętam. i palił mu tak jak piszesz ok 20l . po 2 latach musiał zrobić remont silnika i teraz pali znacznie mniej. jeszcze jest taka sprawa ze nie ma co porównywać bo kombajn czy sieczkarnia pracują ciągle na max obrotach a w ciągniku chyba tylko podczas transportu daje sie max obroty, przynajmniej ja tak robię.

a co do 60siątki do nie od dzis wiadomo że to największe smoki ;]

Edytowany przez mariaci10, 16 marzec 2014 - 07:45.

#1418 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 19:02

Ile pali John Deere?? mariaci ja tylko stwierdzam fakty

#1419 Share mariaci10

mariaci10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 19:46

Ile pali John Deere?? ja też! bo mam jd od ładnych kilku lat i wiem ile pali. praktycznie po każdej dłuższej pracy sprawdzam ile spalił. jak nie wierzysz to kup jd 6100 i zobaczysz czy jest paliwożerny ;]

nie może dużo palić bo ma pompę rotacyjną, taką jak np mają mf

Edytowany przez mariaci10, 15 marzec 2014 - 20:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1420 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 11:49

Ile pali John Deere?? Nie mam jd, ale z tego co mówią posiadacze z okolicy to każdy mówi że dużo pali, sąsiad miał 6810, zamienił na Fenda 514c to twierdzi że w pługu nawet 4l na godzinę zegarową potrafi mniej spalić. Kolega miał zetora 95KM, zmienił na jd 100KM to mówi że zetor chla, a JD to wpierda.. :E

Dodaj odpowiedź