Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

Sebastian    0
W tym roku orze na obrotach 1900, w tamtym roku jeżdziłem 2100. W zużyciu paliwa na ha nie ma różnicy :)

 

Potwierdza się to co pisali w teście ciągników w orce w jednym z ostatnich Top Agrarów, tzn. przy ekonomicznych obrotach jak i przy gazie w podłodze spalanie na ha JD jest porównywalne.

 

Czy ktoś ma inne doświadczenia? Jeśli tak to z czego to wynika? :)

robert czytalem ten test wlasnie i tam pisze wlasnei ze JD na wysokich i niskich obrotach (ekonomicznych) pali mniej wiecej tyle samo na ha poniewaz zwieksza sie wydajnosc na ha :) pisalo tam podajze ze na ekonomicznym bylo zaorane 1,5ha a na maxymalnyxh 1,8hs cos takiego nei bede spieral sie bo moge sie mylic :) jak by cos to mnei poprawcje aha i jesli sie nie myle to najwydajniejsza maszyna z tych testow byl claas tak? przy cyzm mial troszke wieksze zuzycie paliwa i jesli sie nei myle to JD byl najoszczedniejszy razem z NH tsa bodajze

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
potwierdzam, kto nie wierzy niech sprawdzi na stronie JD, sa wszystkie wykresy i co dziwne spalanie jednostkowe (dla silnika 6068) pow. 1800 obr/min delikatnie spada, natomiast ponizej tych obrotow drastycznie rosnie

Czyli wynika,ze nalezy miec obroty powyzej 1800?? To trzeba odniesc do innych rzeczy. Spalanie jednostkowe jest to ilosc gram zuzytego paliwa na wyprodukowana kilowato godzine. A nie jest tu uwzgledniony np. moment obrotowy,ktory jest bardzo wazny przy ciagniku. Dodatkowo relnym zuzyciem ktore widzimy w baku jest zuzycie godzinowe,ktore zasadniczo sie rozni od jednostkowego. Bo wg.jednostkowego najmniejsze zuzycie jest przy w okolicach obrotow najwiekszej mocy,a nie zawsze takie sa potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maweric82    0

a ja powiem tak, gaz do dechy i zpnijcie odpowiednie maszyny do tych swoich JD to zobaczycie ze na godzina spali dużo a w przeliczeniu na ha średnia wychodzi całkiem, całkiem, tylko większosć jezdzi jak poizda po polu i wydaje im się że JD dużo pala, a ci co chca na fenda zamieniać to życze powodzenia, mało pala ? tak szczególni jak silnik nie chodzi hihi, a tytlko zapnijcie go do sięższej roboty to wtedy zobaczycie ile potrafia wygonić z baku, ja uważam tak że nic na powietrze nie jezdzi i polecam każdemu JD w końcu to są woły robocze :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co jak co ale chłopak powiedział prawde...JD to super sprzęt i jak sie do neigo podczepi dobra maszynę ktura wykorzysta go prawie do końca to wtedy jest ok....JD to do orania dobre sprzety... sa super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Ile może palić na godzine zegarową w lekkich pracach i w ciężkicj jd 5620 (ten 70km)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
co jak co ale chłopak powiedział prawde...JD to super sprzęt

moze i prawde, a moze i nie. czesc argumentow napewno jest sluszna, ale styl wypowiedzi to bez komentarza i taki wytwor pod naplywem jakis duzych emocji jest malo wiarygodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
a ja powiem tak, gaz do dechy i zpnijcie odpowiednie maszyny do tych swoich JD to zobaczycie ze na godzina spali dużo a w przeliczeniu na ha średnia wychodzi całkiem, całkiem, tylko większosć jezdzi jak poizda po polu i wydaje im się że JD dużo pala, a ci co chca na fenda zamieniać to życze powodzenia, mało pala ? tak szczególni jak silnik nie chodzi hihi, a tytlko zapnijcie go do sięższej roboty to wtedy zobaczycie ile potrafia wygonić z baku, ja uważam tak że nic na powietrze nie jezdzi i polecam każdemu JD w końcu to są woły robocze :lol:

a ja na to powiem tak jak zapniesz duze maszyny do 60 lub mtz z ktorymi bedzie mnial ciezko ale bedzie szedl to tesz spali dosc malo na jednostke obszarowa np ha wiec w twojej wypowiedzi nie widze nic odkrywczego a co do jezdzenia jak piz*a to chcialbym zobaczyc jak ty jezdzisz bo moj sasiad mnial kiedys mf 255 kupil nowke i oczywiscie w polu caly gaz no i 2 lata i bylo po ciagniku i cos mi sie wydaje ze nawet najnowoczesniejsze ciagniki za dlugo nie wytrzymaja katowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Z tą wypowiedzią sie kompletnie nie zgadzam.....@robertbara ma JD 100km i ciąga 4 obracalny...Z taka maszyną JD nie spali dużo :lol: Nie mam JD ale jestem tego pewny.....A nie jak niektórzy kupią JD 100km i lataja z pługiem 3 skibowym zagonowym bo taki został po 60-tce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja mam kilku znajomych ktorzy posiadaja JD i maja do nich odpowiednie maszyny i ich opinie o spalaniu sa dosc zróznicowane

Edytowano przez robertbara
Ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Z tą wypowiedzią sie kompletnie nie zgadzam.....@robertbara ma JD 100km i ciąga 4 obracalny...Z taka maszyną JD nie spali dużo ;) Nie mam JD ale jestem tego pewny.....A nie jak niektórzy kupią JD 100km i lataja z pługiem 3 skibowym zagonowym bo taki został po 60-tce....

 

Tzn. spali dużo na godzinę jednak na hektar wychodzi bardzo dobry wynik. Ziemie mamy w miarę lekkie ale mam odniesienie do orki 912 z 4 x 35.

Po za tym praca jest przyjemniejsza, szybciej wykonana i efekt końcowy dużo lepszy (no tu akurat większa zasługa pługa ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6420    0
Tzn. spali dużo na godzinę jednak na hektar wychodzi bardzo dobry wynik. Ziemie mamy w miarę lekkie ale mam odniesienie do orki 912 z 4 x 35.

Po za tym praca jest przyjemniejsza, szybciej wykonana i efekt końcowy dużo lepszy (no tu akurat większa zasługa pługa ;) )

ja mam ziemie w kilku kawałkach i to jest tak ile kawałków tak różne spalanie .Rozstawiłem pług na 44 i ciągnie jak wściekły , ;) wczesniej miałem tesz 1014- ten to dopiero dużo palił i a jaki komforyt to sami wiecie a z JD to się wysiadać niechce a z 4 obrotem to ten ursusik by nawet nie dychnął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6820    0

Do mojego 6820(mam go 15 miesięcy) serwis przysłał hamownie bo nie mogli uwierzyć że z podczas głębokiej orki jeżdżę 9-10 km/h. Myśleli że w fabryce może wpieli nie tego chipa co trzeba np od modelu 6920. I co się okazało? Badanie przeprowadzone było przez WOM od 2300-1200 obrotów. Silnik rozwija 100 KW(135KM) w zakresie 1600-1900 obrotów a powyżej moc spada a wzrasta spalanie. Moim zdaniem nie ma sensu jeżdzić powyżej 1900 obrotów bo to nic nie daje. Najmniejsze spalanie było na 1600 obrotów. Od nowości nie przekraczam 1900 obrotów i podczas ciężkich prac jeżdże właśnie na 1900. W orce wychodzi 15l/ha. JD to prawdziwy wół pociągowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7
To w takim razie co rośnie powyżej 1900obr??Prędkość?? :)

mozna tak powiedziec :D bo z krzywych mocy i momentu mozna to wywnioskowac. silniki spalinowe charakteryzuja sie tym ze ich moc nie rosnie do nieskonczonosci, lecz spada powyzej pewnych obrotów, jest to zwiazane ze sprawnoscia silnika, powyzej tej granicy wzrasta zadymienie spalin, jest nie pelne spalanie i takie tam. JD maja to do siebie ze maja ladnmie uksztaltowana krzywa momentu obrotowego która jest pozioma dzieki czemu ciagnik ma duzo sily nawet przy malych obrotach, a przez to mniejsze spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalik    17

Sadze ze jezdzic na wyzszych obrotach jak 1900 jest bezsensu, przeciez lepiej jechac o jeden pólbieg wyzej, poco przepłacac na paliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Sadze ze jezdzic na wyzszych obrotach jak 1900 jest bezsensu, przeciez lepiej jechac o jeden pólbieg wyzej, poco przepłacac na paliwie

a co gdy nie dasz rady jezdzic na wyzszym polbiegu, a zalezy ci na predkosci, but w podloge :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Według mnie nie do końca bez sensu, ja nieraz kituje 2000-2100 obr/min jak mi się spieszy i na ha nie zauważyłem wzrostu paliwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalik    17

robertbara powiedz mi jak sie sprawuje twoj jelen i ile juz masz mtg, mam zlozony wniosek na john deereka? czasami trzeba dusic w podłoge a jak nie trzba to nie. A trzemu nie ziłes mocniejszego na tyle ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Chodzi luxius :D 2880 mtg i jedynie pompkę paliwową wymieniłem bo sie przytarła. Oczywista wina paliwa -bardzo dużo wody bo często kontrolki się zapalały i trzeba było z ostojnika spuszczać :angry:

 

No po tych kontrolach już tak nie chrzczą paliwa bo problem znikł :)

 

Wadliwa była też tylna opona, ale to już firma Michelin "bekła" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalik    17

Jak sobie radzi z tym kvernelandem, no i wogule co nim jeszcze ciagniesz? Czy nie lepszy byłby troche wiekszy? A no i szersze laczki załozyłes mu, widac roznice? W 6 cylindrowych takie sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
Chodzi luxius :D 2880 mtg i jedynie pompkę paliwową wymieniłem bo sie przytarła. Oczywista wina paliwa -bardzo dużo wody bo często kontrolki się zapalały i trzeba było z ostojnika spuszczać :angry:

 

No po tych kontrolach już tak nie chrzczą paliwa bo problem znikł :)

 

Wadliwa była też tylna opona, ale to już firma Michelin "bekła" :)

robert można wiedzieć ile ciebie kosztowała ta pompka?


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Dla mnie każdy ciągnik w ciężkich pracach pali tyle samo.Co innego to lekkie prace gdzie np.ciągniki z silnikami perkinsa będą paliły najmniej,ale w ciężkiej spalą tyle samo co JD czy Zetor.Także przy zakupie ciągnika trzeba brać pod uwagę do czego ma ciągnik służyć :) .Bo jeśli ktoś chce do ciężkich prac może śmiało brać wypasionego JD.A do lekkich lepiej jakiegoś perkinsa :D

Choć spotkałem się z opiniami że JD są oszczędne w lekkich pracach ale częściej jest to zdanie że to "smok".

Ale także nie oczekujmy od 100km JD że będzie w lekkich palił tyle samo co mały mf.Ale wiadome jest że w ciężkich wygra JD ponieważ spali dużo na mtg ale mało na hektar. :)

 

Pewnie wielu zaprzeczy ale i pewnie co nie którzy się ze mną zgodzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj