Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 28 wrzesień 2007 - 06:40

Ile pali John Deere?? A dokładnie to sobie mieszkam między Nowem a Grudziądzem w dolinie Wisły (chcesz dokładnie to pisz na prv ;) )
Też mam pare takich działek z taką gliną że tylko mogę w nie wjechać bronami 20 po 100 kg na pole i bronuje po 4 razy pole

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 14:11
  •  

#122 Share dar0

dar0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 28 wrzesień 2007 - 17:23

Ile pali John Deere?? ja wczoraj byłem na usłudze to spalił mi 170 litrów na 5,20 ha czyli jakieś 32l/ha ale ziemia taka ciężka :angry: ze ciągnik prawie stawał a resory od pługa to wyginały sie jak litera U ;)

#123 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 28 wrzesień 2007 - 19:49

Ile pali John Deere?? to ile czasu zeszlo ci na tej usludze

#124 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 28 wrzesień 2007 - 20:19

Ile pali John Deere?? JD ładnie ciągnie z baku, wiem bo ursusem zorałem ponad 2ha tak ok 2.30 spalił równe 20 litry bo dostawał troche z tym pługiem uni, a JD spalił 20 litry na kawałku 1.3ha w miękkiej ziemi możecie nie wierzyć ale tak mi wyszło
Ursus & JD Rulezzzz

#125 Share dar0

dar0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 28 wrzesień 2007 - 20:30

Ile pali John Deere?? 8 godzin ;) ale idź pan w ch*j jak ciężka ziemia !

#126 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 wrzesień 2007 - 20:38

Ile pali John Deere?? to jaka miałeś prędkośc???jak wygladał kawałek i ile bierzesz za godzinę???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#127 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 wrzesień 2007 - 20:48

Ile pali John Deere??

JD ładnie ciągnie z baku, wiem bo ursusem zorałem ponad 2ha tak ok 2.30 spalił równe 20 litry bo dostawał troche z tym pługiem uni, a JD spalił 20 litry na kawałku 1.3ha w miękkiej ziemi możecie nie wierzyć ale tak mi wyszło

Yhm-na PPR też jednemu gościowi Zetor pali 8l/ha ciężkiej orki -u Ciebie 8,6 (ale to dlatego,że dostawał...)-i w ten i w ten wynik nie chce mi się wierzyć-jak zwykle wyjdę na niedowiarka-ale nie wierzę i już

#128 Share dar0

dar0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 28 wrzesień 2007 - 21:04

Ile pali John Deere?? no więc pola nie równe górki, zakręty, a to jakieś stare budynki na środku pola, no i miejscami 9km/h a miejscami to 4km/h a wziąłem po 200 za godzinę i opuściłem klientowi 400zł bo za bogaty nie był to po co zdzierać !

#129 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 29 wrzesień 2007 - 15:48

Ile pali John Deere?? nie no ursus mało pali naprawdę ;) no nie wiem czemu tak wyszło
Ursus & JD Rulezzzz

#130 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 29 wrzesień 2007 - 16:22

Ile pali John Deere?? ja się nie wypowiem na temat JD,ale jedno co zauważyłem to nowe ciągniki nie są aż tak oszczędne,przykład sprzedawałem dwa tygodnie temu żyto i ciągałem Zetorem 12145 dwie przyczepy 16t ładunku,a za mną jechał sąsiad DF 130, też 16t zboża 40 km w jedną stronę.w sumie 80km w dwie,wynik ze spalaniem Zetor 37l, DF 43l,ciągniki przed wyjazdem zatankowane po korek i z powrotem tak samo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share dar0

dar0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 29 wrzesień 2007 - 16:33

Ile pali John Deere?? ale i DF km/h poleci i to sie liczy ;) tata jechał z ładunkiem 22t pszenicy i do tego jeszcze waga przyczep i lecial 40km/h :( ! ale to prawda że nowe więcej palą ale o ile szybciej pewną prace wykonają !

#132 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 29 wrzesień 2007 - 16:36

Ile pali John Deere?? jak szybciej jak kumpel tuż za mną jechał ;)

#133 Share dar0

dar0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 29 wrzesień 2007 - 16:40

Ile pali John Deere?? jak za tobą to szybciej nie mógł ;) bo zetor 40km/h z ładunkiem raczej nie poleci :( może sie mylę !

#134 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 29 wrzesień 2007 - 17:31

Ile pali John Deere?? Panowie to jest bardzo proste czy widzieliście kiedyś nowe modele ciągników JD ,Fendt,Valtra D-F czy inne kopciły pod obciążeniem chyba
nie-a dla czego ponieważ ze względu na nowe normy spalania zwiększono dawkę paliwa pod większym ciśnieniu oraz powietrza . Dla tego
nowe modele ciągników mimo że mają lepsze paramatry techniczne silników niestety wykazują większe spalanie niż ich starsi koledzy.

#135 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 08 październik 2007 - 22:20

Ile pali John Deere?? W pazdziernikowym rpt jest test ciagnikow i wychodzi,ze JD wcale nie pali najwiecej z wszystkich ciagnikow,tak jak wiele osob uwaza. Pomimo tego,ze jest oszczedny to ma jeszcze duzo pojemnosc silnika co sprzyja jego trwalosci.

#136 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 09 październik 2007 - 06:12

Ile pali John Deere??

W pazdziernikowym rpt jest test ciagnikow i wychodzi,ze JD wcale nie pali najwiecej z wszystkich ciagnikow,tak jak wiele osob uwaza. Pomimo tego,ze jest oszczedny to ma jeszcze duzo pojemnosc silnika co sprzyja jego trwalosci.

testy nie zawsze odzwierciedlaja zeczywistosc moj sasiad ze swoim znajomym zalozyli sie ktory ciagnik mniej spali sasiad posiada Lambo r 4 110 a jego znajomy posiada JD 6420 se orali na jednym polu jednym plugiem Kvernland 5 x40 zeby zminimalizowac ryzyko pomylki kazdy z nich zaoral 10 ha ziemia 4 klasa i co wyszlo lamborghini spalil 120 litrow a JD spalil 170 litrow czas pracy byl prawie jednakowy i wynosil 8 godzin z mzlutka przewaga JD okolo 10 minut wynik mowi sam za siebie te same warunki a wynik calkiem inny

#137 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 09 październik 2007 - 06:19

Ile pali John Deere?? ale pewnie popełnili podstawowy błąd...powinien byc ten sam kierowca...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#138 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 09 październik 2007 - 06:34

Ile pali John Deere??

testy nie zawsze odzwierciedlaja zeczywistosc moj sasiad ze swoim znajomym zalozyli sie ktory ciagnik mniej spali sasiad posiada Lambo r 4 110 a jego znajomy posiada JD 6420 se orali na jednym polu jednym plugiem Kvernland 5 x40 zeby zminimalizowac ryzyko pomylki kazdy z nich zaoral 10 ha ziemia 4 klasa i co wyszlo lamborghini spalil 120 litrow a JD spalil 170 litrow czas pracy byl prawie jednakowy i wynosil 8 godzin z mzlutka przewaga JD okolo 10 minut wynik mowi sam za siebie te same warunki a wynik calkiem inny

Dziwne,tymbardziej ze tamte testy robione sa przez DLG,no czyli dobrych fachowcow. No i zmierzyli przy obortach nominalnych i wtedy JD pobil wszystkich konkurentow,ale pozniej zmierzona w roznych 6 punktach,co jest odniesieniem od rzeczywistosci i wtedy JD tez dobrze wypadl. Ciezko stwierdzic,dlaczego tak wyszlo u Twojego sasiada,zwlaszcza ze oba ciagniki maja bardzo podobna moc.

#139 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 09 październik 2007 - 06:38

Ile pali John Deere??

ale pewnie popełnili podstawowy błąd...powinien byc ten sam kierowca...

Z tego co mi sie wydaje to tam nie ma kierowcow. Testy odbywaja sie z reguly na hamowniach,przy stalym rownym obciazeniu dla wszystkich ciagnikow i tych samych obrotach. Pozniej w zaleznosci co chcemy badac operator zmienia obroty,lub obciazenie,albo jedno i drugie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 09 październik 2007 - 12:39

Ile pali John Deere?? miałem na myśli ciągniki o których pisał @timasz :P

Dodaj odpowiedź