Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#1361 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 10:35

Ile pali John Deere?? Jest wszytko ok.Kilka dni temu był serwisant i na moje pytanie dlaczego to (cacko) pali więcej niż 30 letni Fendt sześcio garowy o mocy 150KM roześmiał się mówiąc niestety ten ciągnik jest robiony już pod wymogi Unii i nim nie jedzie się po zakupy tylko w pole wzdychając sobie co kiedyś było....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 21:43
  •  

#1362 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 10:42

Ile pali John Deere?? Jak dużo pali to napewno jest coś nie tak. Przecież powinien mało palić. W ciągnikach wysokie spalanie na pusto jest normalne szczególnie w przejazdach z gazem do dechy. Silnik generuje taką moc, która jest nie potrzebna. Dlatego pytałem o ekonomiczny bieg, który pozwala obniżyć obroty/spalani i utrzymać max prędkość.

#1363 Share karol6530

karol6530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 10:43

Ile pali John Deere?? dawidx twój 6130 nie ma egr maja go wersje premium kolega za wyłaczenie egr firma 44tiuning wzieła 1000zł neto w 6630premium

#1364 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 10:49

Ile pali John Deere?? Szczerze powiedziawszy nie wiem dlaczego jd w większych modelach jdzie w strone egr i dpf. Wiadomo, że te wynalazki podnoszą spalanie. Scr może i generuje wydatki na ad blue ale ogólnie i tak wychodzi taniej dzięki niższemu spalaniu. Fendt w systemie egr/agrex miał chyba chłodnice spalin jak w osobówkach. Jd z egr też ją ma?

Edytowany przez hubertuss, 28 kwiecień 2013 - 10:51.

#1365 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 11:01

Ile pali John Deere?? szary wilk co miałeś na myśli pisząc (ktoś oszczędził parę zł biorąc skrzynie z eco)?

#1366 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 11:59

Ile pali John Deere??

Jak dużo pali to napewno jest coś nie tak.

Przecież powinien mało palić. Lepiej żeby mało palił niż dużo bo przecież paliwo kosztuje i to nie mało i trzeba je importować .Ocieplenie klimatu i normy spalin .Może i się ociepla ale nie u nas dzisiaj 8 stopni.

Edytowany przez krzysztofz14, 29 kwiecień 2013 - 19:53.

#1367 Share dawidx

dawidx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 12:10

Ile pali John Deere?? Czyli nie jest to do końca bezpieczne ? Słyszałem ze firma 44 tuning to wyłącza. Czy przez to traktor będzie mniej palił? Przecież EGR to powrót spalin do komory spalania czyli gdy się to wyłączy to powinien więcej palic.
W końcu 6130 ma EGR czy nie ? najlepiej będzie jak zadzwonię do 44 tuning

Edytowany przez dawidx, 28 kwiecień 2013 - 12:16.

#1368 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 12:21

Ile pali John Deere?? NIe będzie palił więcej. Dlatego, że wracające spaliny zawierają mniej tlenu ponieważ są wynikiem procesu spalania. Zabierają więc miejsce w cylindrze czystemu powietrzu bardziej zasobnemu w tlen. Po drugie podnoszą temperature zasysanych do cylindra gazów co też równa się obniżeniu zawartości tlenu w zassanym powietrzu. Niektórzy producenci starają się zniwelować ten drugi czynnik stosując chłodnice spalin przy egr. Ponadto jak dobrze pamiętam podnosi się temperatura spalania, więc podniesiona dawka pomaga ją obniżyć. Pozatym lepiej dopalane wtedy są produkty poprzedniego procesu spalania, którye wróciły do komory w postaci spalin z egr. Dlatego takim patentom towarzyszy filtr cząstek stałych. Który zbiera sadzę powstałą w wyniku spalania bogatszej mieszanki. To już było na af pisane nie raz jak ktoś chce to niech poszuka dokładniejszych opisów. Ja inżynierem nie jestem.

Edytowany przez hubertuss, 28 kwiecień 2013 - 12:50.

#1369 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 12:37

Ile pali John Deere??

szary wilk co miałeś na myśli pisząc (ktoś oszczędził parę zł biorąc skrzynie z eco)?

On miał na myśli "nie biorąc"

#1370 Share dawidx

dawidx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 12:58

Ile pali John Deere?? Może to ktoś prosto wytłumaczyc jakie będą korzyści po wyłączeniu najlepiej niech ktoś napisze kto to robił

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1371 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 13:03

Ile pali John Deere?? W moim przypadku ma skrzynie eco

#1372 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 13:06

Ile pali John Deere?? Temperatura spalania w ekologicznych silnikach jest obniżona ponieważ wyższa powoduje powstawanie tlenków azotu.Zostaje obniżona przez opóżniony kąt wtrysku oraz niższy stopień sprężania co wpływa na wzrost zużycia paliwa

#1373 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 13:18

Ile pali John Deere?? Skoro jest wzrost spalania to znaczy, że trzeba go podac więcej do silnika a co za tym jdzie dawka musi być większa. Kąt i wyprzedzenie wtryski to jedna z wielu składowych. Nie ma co się licytować tak czy tak. Scr pozwala utleniać telnki azotu, Dzieki temu silnik może pracować na uboższych mieszankach. Jest to jak gdyby droga na skróty. W silnikach z egr i dpf najpierw daje się więcej paliwa, aby zredukowac tlenki azotu a potem łapie się sadze w kosztowne filtry cząstek stałych.

#1374 Share dawidx

dawidx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 13:55

Ile pali John Deere?? Aha rozumiem. To w końcu w 6130 jest EGR czy nie? i gdybym go wyłączył to spalanie i moc się nie zmieni ?
6130 DPF nie ma

Edytowany przez dawidx, 28 kwiecień 2013 - 13:56.

#1375 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 01 maj 2013 - 06:38

Ile pali John Deere??

Szczerze powiedziawszy nie wiem dlaczego jd w większych modelach jdzie w strone egr i dpf. Wiadomo, że te wynalazki podnoszą spalanie. Scr może i generuje wydatki na ad blue ale ogólnie i tak wychodzi taniej dzięki niższemu spalaniu. Fendt w systemie egr/agrex miał chyba chłodnice spalin jak w osobówkach. Jd z egr też ją ma?

Idzie w strone egr i dpf bo normy są od ilości koników mały poniżej 100 koni około nie pamietam dokładnie może być w niższej normie a silniejszy już w wyższej znaczysie jeszcze nie tak w tej samej normie są podziały na moze i możliwość dopuszczalnych zanieczyszczeń w spalinach > im słabszy tym może mieć "brudniejsze" spaliny i to nie jest do końca tak z tym egr że on podnosi spalanie ( recyrkulacje mam na myśli bo egr to tylko jedna z 2 mozliwości recyrkulacji jeszcze zawór wydechu w chwili suwu ssanie może się uchylać ) rezyrkulacja obniża spalanie ktoś dalej pod twoim komentem pisał że się podnosi temperatura spalanie właśnie że się nie podnosi i o to w tym chodzi temp spada ponieważ mieszanka jest uboższa w tlen po to się opóźnia wtrysk żeby spalanie nastąpowało przy niższej temp , a spalanie dlatego spada jak się egr odłączy ponieważ silnik bez egr który miał już "idzie" w niższej normie spalin czyli mniej pali. Ciężarówki z euro 5 już chyba scr nie mają nie?? Czytałem gdzieś może źle pamietam ale podobno w JD nowych i deutzach chyba też są chłodnice paliwa , a wujek mi mówił że w mercedesach ciężarówkach spaliny podgrzewają paliwo żeby podczas wtrysku lepiej odparowało ???http://www.google.pl...367472887924041
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#1376 Share JAKUBB1988

JAKUBB1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 01 maj 2013 - 20:28

Ile pali John Deere?? jd 6230 orka 4x40 ibis około 25 cm glebokośc spalanie 14 litrów na ha jestem bardzo zadowolony klasa siemi 3 4 i 5 sie zdaży pomiar dokładny zalany pod korek zaorał pole 5 ha i zalany pod korek w cpn wiec predzej ursus 3512 mniej mi nie spalał wiec :)

#1377 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 maj 2013 - 20:46

Ile pali John Deere?? @Andrzej24871 czytając twoje rewelacje nieźle się usmiałem. Podsumowując spalanie przy odłączonym egr dlatego spada, że z komory spalania zabierzemy spaliny. Nie mają one tam dostępu. Spadek normy jest tego dalszym efektem. A nie przyczyna obniżenia spalania. Powiedz wujkowi, że mu się chyba z dużym fiatem lub polonezem na benzyne coś pomieszało z tym parowaniem. Za przygotowanie mieszanki paliwo powietrze do spalenia odpowiada wtryskiwacz, które je rozpyla. Paliwo się podgrzewa jak i chłodzi po to by zapewnić optymalną temperature najbardziej korzystna dla pracy układu wtryskowego i spalania. Pozatym podgrzewanie jest opcją na pewne warunki klimatyczne.
Jd nie stosuje scr nie ważne jakiej mocy silnik. Jeśli sie myle to poprawcie.

Edytowany przez hubertuss, 01 maj 2013 - 20:48.

#1378 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 01 maj 2013 - 21:28

Ile pali John Deere?? Jeszcze nie stosuje, ale będzie :)

#1379 Share radmax

radmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 15:29

Ile pali John Deere?? Mój stary,poczciwy JD 1640 w pługach 4*40 spalił na tegorocznym,suchym polu 12l/ha lub 10l/mth. Podczas orki wiosennej,gdy ziemia była znacznej wilgotniejsza wychodziło około 10l/ha ziemia V klasa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1380 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 18:38

Ile pali John Deere?? Ciągnik 62 km i pług 4x40 to chyba podorywke robiłeś.Mam troche v klasy i sam nie wiem czy lżej się ją orze jak jest sucha czy mokra. To nie glina, że sucha zasycha i ciężko ruszyć.

Dodaj odpowiedź