Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share JAKUBB1988

JAKUBB1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 20:43

Ile pali John Deere?? trzeba patrzeć na wypowiedzi tych co mają te ciągniki a nie "sąsiada kolega mówił" ja głownie kierowałem sie wypowiedzią danielahakera co go ma i się nie zawiodłem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 04:50
  •  

#1342 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 18:32

Ile pali John Deere?? Od dziś wiem ile pali jd 6105r 105KM.Miałem zalany cały zbiornik a pole o areale 1.30 ha na które wywiozłem obornik który był na srodku pola by nie było dalekich dojazdów.Po zaoraniu zbiornik jest zupełnie pusty! tz.spalił ok.200 litrów.

#1343 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 18:37

Ile pali John Deere?? A ile czasu spędziłeś na polu?

#1344 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 19:59

Ile pali John Deere?? 1.30ha czy 10,30ha

Edytowany przez krzysztofz14, 22 kwiecień 2013 - 20:28.

#1345 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 23 kwiecień 2013 - 01:37

Ile pali John Deere?? 1.3 ha to chyba musisz mieć dziurę w baku

#1346 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 23 kwiecień 2013 - 11:22

Ile pali John Deere?? Pomijając już tą dziurę w baku (musi być spora) to nie wiem jak można określać spalanie w l/ha (słownie: litrach na hektar) przy takich pracach jak rozrzucanie obornika. To tak, jakby powiedzieć że ciągnik spalił 50l paliwa na zwożeniu słomy z 15ha.

Jeżeli to było 10,30ha lub 13.0ha to przy rozrzucaniu obornika i orce tego kawałka mógł tyle spalić. Na samą orkę 200l na 10ha to 20l/ha a na Żuławach niektórym (niezależnie od marki) ciągnik pali w orce sporo więcej a tu jeszcze rozrzucałeś obornik.
Po Twoim opisie nie można określić czy to dużo czy mało bo np. ostatnio znajomy rozrzucał obornik na 5ha cały dzień. Obornik również leżał na środku pola, tyle że on wolnym biegiem jeździł.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1347 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 23 kwiecień 2013 - 13:21

Ile pali John Deere?? Ja mam akurat JD i nie powiem swoje spali ale robote robi bez stękania. Zawsze jestem zdania że JD musi mieć odpowiednią szerokość narzędzi adekwatnie do mocy to wtedy spala mało albo normalnie.
MF nie dogoni w spalaniu ale jak obydwa dostaną porządne obciążenie to każdy swoje spali. Moc nie bierze się z powietrza
Swego czasu troche śmigałem Jd 7730 z piątka obrotem 50cm na skibe i spalanie wyszło niebywale małe bo około 16l/h. Ziemia raczej mało zwięzła 4-6klasa. Przeciętnie orałem około 23ha więc nie mogłem się zbytnio wlec prędkość różnie ale średnio 9km/h.

Edytowany przez lemysz1, 23 kwiecień 2013 - 13:28.

#1348 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 13:43

Ile pali John Deere?? Podawanie spalania w litrach na hektar to podstawowa miara ekonomi w rolnictwie. Nie ważne czy orzesz, czy obornik czy nawóz rozwozisz. Nakłądy poniesione na uprawe tego hektara są zestawiane potem z plonami jakie z niego osiągniesz. Fikcja to jest spalanie podawane na godzine pracy. Miarą efektywności pracy w polu nie są godziny na nim spędzone a wielkość plonu zestawiona z nakładami, których częścią jest toszt paliwa. Nie komentuje podanego w poście spalenia 200 l. Być może wkradł się jakiś błąd bo nawet jd tyle spalić jak w przykłądzie to spore wyzwanie.
Czy mówimy o spalaniu na hektar czy na godzine i tak nigdy nie uzyskamy optymalnego porównania ze względu na różne warunki towarzyszące danej pracy.

Edytowany przez hubertuss, 23 kwiecień 2013 - 13:54.

#1349 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 23 kwiecień 2013 - 23:35

Ile pali John Deere?? Zgadzam się z Tobą i dlatego napisałem co napisałem. Nie da się porównać spalania na godzinę na odległość już nie mówiąc o spalaniu na hektar, a tytuł tematu wskazuje na porównywanie z innymi ciągnikami, czyli bardziej miarodajny w tym przypadku jest wynik w l/h

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1350 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 14:57

Ile pali John Deere?? Jeśli weźmiemy pod uwagę dane zebrane na tym samym polu z tą samą maszyną ma to jakiś sens. podobnie było by z danymi zebranymi na hamowni. Inaczej u jednego uzytkownika dany ciagnik to smok u innego mistrz oszczędnosci.

Edytowany przez hubertuss, 24 kwiecień 2013 - 14:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 08:31

Ile pali John Deere?? John Deere 5720 ( 85 KM) z siewnikiem do kukurydzy Becker 6 rzędów, zasiane 6 ha w dwóch kawałkach + dojazd 18 kilometrów spalił 36 litrów, spalanie dokładnie zmierzone, zalany pod korek i potem do pełna dolane

#1352 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 11:10

Ile pali John Deere?? a ile godzin zeszło?

#1353 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 22:30

Ile pali John Deere?? Sorry że nie opd.wcześnej.Ciagnik pracował nom stop cały dzień.Rankiem wyrównałem pole,po tym wywiozłem około 30 rozrzutników,na koniec zaorałem.Ciagnik pali jadąc samym bez obciążenia ponad 20 litrów na godzine.

#1354 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 07:27

Ile pali John Deere?? Ten ciągnik nie ma ekonomicznej prędkości najwyższego biegu? Powierzchnia to było jak pisałeś 1 hektar 30 arów?

#1355 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 07:54

Ile pali John Deere?? Czasami jest czas ważniejszy od ekonomicznego użytkowania.Było 1,36 fakt że było mokro.Przy orce ma na komp. min.22l na godzine

#1356 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 28 kwiecień 2013 - 08:48

Ile pali John Deere?? czytając wasze wypowiedzi odnoszę wrażanie iż warto było by założyć temat na temat swoistego ecodrivingu traktorem i ecodoboru traktora. Ogólnie podstawową rzeczą jest uzmysłowienie sobie wykresu mocy traktora i znalezienie najekonomiczniejszej prędkości obrotowej silnika - spalanie 20 litrów na godzine w przejeździe solówka oznacza że ktoś oszczędził parę złotych na skrzyni z eco - jedzie na pełnych obrotach zupełnie bez sensu. Podobnie wielkie znaczenie ma dobranie odpowiedniego traktora do pracy - tzn wybór prędkości wom z którą będzie pracował - np. różnica między 540 eco - a 540 jest jakieś 20 procent zużycia paliwa przy dobrych warunkach (opryskiwacz rozrzutnik obornika, rozsiewacz nawozów) . Jeśli chodzi o uprawę to samo ustawienie kątów maszyny i głebokości pracy ma niebagatelne znaczenie ponadto - opór narzędzia rośnie w kwadracie prędkości - zatem dobór prędkości roboczej i szerokości roboczej powinien być przemyślany - a nie na zasadzie ile pójdzie tyle będzie jechał czasami warto mieć agregat metr szerszy i jeździć 3 km/h wolniej niż węższy i jeździć szybciej( jedna skiba w pługu może zrobić podobą różnicę). Najczęściej producent informuje o zalecanej prędkości roboczej. O doborze ciśnień i obciążeń nawet nie ma co pisać bo o tym każdy powinien wiedzieć. Podstawą jest świadomość jaki wpływ na pracę ma dobór odpowiedniego sprzętu.

#1357 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 08:51

Ile pali John Deere?? Chodziło mi o ekonomiczną prędkość obrotową około 1800 obr/min na najwyższym biegu przy 40 km/h. Zmniejsza to spalanie w transporcie czy takich tam przejazdach. Z takim spalaniem to współczuje nie lepiej było kupić 6m, 5r albo wogóle jakąś inna marke.

#1358 Share dawidx

dawidx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 09:00

Ile pali John Deere?? Mój 6130 spalił 4l/h przy wozie paszowym.
Teraz moje pytanie czy 6130 ma EGR ? jeśli tak to czy da się go wyłączyc ? jakie będą korzyści ?

#1359 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 09:40

Ile pali John Deere?? Egr ma. Wyłączyc to możesz poprzez zamknięcie przelotu spalin. Pytanie tylko jak na to sterownik zareaguje. Ponoć w jd da się to zrobić niektóe osobówki nie tolerują takich działań.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 10:20

Ile pali John Deere?? Nie ,coś z tym sprzętem jest nie tak.20l na godzinę na pusto to nie jest normalne.Zacząłbym od sprawdzenia tego egr ,czy zawór jeśli jest nie zaciął się przypadkiem .Druga sprawa to zapóżny kąt wtrysku oraz filtr powietrza.

Edytowany przez krzysztofz14, 28 kwiecień 2013 - 10:32.

Dodaj odpowiedź