Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#1321 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 12 listopad 2012 - 08:01

Ile pali John Deere??

nie no tm ma wg hamowni 44tunning 245 km ,a mam aktualnie jd7430 7820 - a próbowałem kopać 6630 - i w tym zestawie najmniej pali :) ale to tylko kwestii pokazania jak wiele zależy od dobrania sprzętu do traktora - podstawa to obciążenie min 80% i umiejętność dobrania innych parametrów - sam poślizg daje większe różnice jak kwestia wydajności silnika - jak masz uślizg kół 20 procent przy orce - to nie ma znaczenia że silnik pali o 2 procent więcej - tak samo z głębokością uprawy - każdy cm głębiej to ładnych kilka procent zużycia paliwa więcej. Więc pisanie że mi w agregacie zużył tyle a tyle a sąsiadowi polowe mniej - to idiotyzm. Podstawa to uświadomienie sobie że różnica kilku procent na silniku nie ma znaczenia - bo znaczenie większa da odpowiednia praca narzędziem często nawet zmiana konta na 3-punkt-cie i odpowiednia konfiguracja ciągnika - opony ciśnienie obciążniki.

nie wiem czy to dla mnie ten wykład na temat spalania, ja tylko chciałem wiedzieć czy TM dostał trochę koni ;)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 04:01
  •  

#1322 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 13 listopad 2012 - 18:43

Ile pali John Deere??

Różnica 290 kg.Ale w czym to przeszkadza jak prawie w polu ciężko nie robi.Tak jak ten 6230.
Siły nie sprawdzałem, a szkoda. Ale do czego mi siła potrzebna? Ciężko nie robię.

Powiem że czytam ten temat zawsze jak ktoś, coś napisze i widzę że ten kto ma JD to to ma coś nie tak. Zawsze JD to najlepszy "kultowy" i nie ma możliwości żadnej krytyki bo przecież Ty nie masz JD więc co możesz o tym wiedzieć.

A ja po prostu odpowiedziałem na twoje pytanie.
A ty wyjeżdżasz z takim tekstem. Pewnie zdenerwowałem cie że mogłem odpowiedzieć na twoje pytanie, z moim papierowym ciągnikiem.
Kuzyn ma rocznego JD 7730 i szuka takiego Case jak mój bo, i to jego słowa
" Drugiego smoka mu na podwórku nie potrzeba"
Kombajn ma Classa a ten co mu go sprzedał, to kupił JD za prawie milion i klnie na jego spalanie, jak nie wiem .

Bo różnica w orce 10 litrów na hektar to nie mało, ale nie jest tragicznie bo przecież to kultowy więc coś za coś.
A ma koło 100ha. Więc to nasuwa do myślenia.
Osobiście uważam że posiadacze jaśków , oczywiście nie wszyscy, są mocno przewrażliwieni na krytykę.

Żeby nie było
Jak kupowałem ciągnik to też nie chciałem innego niż JD ale przypadkiem kupiłem Case i jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza ja patrze na moich kolegów co mają jaśki i dokładają do nich co roku z 7-8 tyś.
A NH kupiłem bo dobry kolega z JD chciał mi sprzedać Chińskiego JD za te pieniądze co kupiłem Włoskiego NH w wersji T.

Ja zawsze powtarzam że ile wlejesz, tyle spali. I dla mnie taki temat ile pali jest bez sensu.
Co do spalanie to mój NH w podorywce spalił 18 litrów na godzinę, a w tamtym roku przy sianiu rzepaku palił 20l. I byłem załamany spalaniem. A te 4,9 to średnia z 600 godzin.
Jaro i tu masz rację że JD jest takim chłopcem do bicia., ze względu na spalanie.
A to papierowy to takimi rzeczami to się nie przejmuję bo to nie problem.

Co do tej orki.
Kuzyn 7730 to mówił że pali mu 20-25 litrów na 1 hektar.
Mi Case MX 150 w pod rzepak spalił 14,5l/ha z obrotami do 1800, a pod pszenicę 14l/ha z obrotami do 2000 tyś

A faktem jest że Case kupiłem przypadkiem, i przez forum bo tyle się o nim tu oczytałem i fajnego znalazłem.
NH kupiłem bo stał na placu,ktoś nie dostał kredytu i wycofał się,a ja musiałem w miesiąc kupić ciągnik w miesiąc.

JD miał być za 4 miesiące a ta tańsza wersja, nie pamiętam M czy R, i był droższy, niż droższa wersja NH
Kolega też ma JD i teraz kupił Deutza, nie chciał drugiego JD, nie pytałem się czemu. Może kolor mu się nie podobał.

I w JD dużo podzespołów produkowane w Chinach.
Wersja ogrodnicza bez kabiny jest cały z Chin.

Akurat w mojej wsi jest 7730 i to prawda ze w orce pali 20l/ha ale ciąga 6/45 obrót przy siweniku 4m pneumatycznym 18/ha a talerzówka 19l/ha i myslę że żaden inny ciągnik nie wytrzymałby tyle co ten JD ten ciągnik w styczniu będzie miał 3 lata a dziś ma 2,5 tyś mtg a operatorzy nie żałują go tylko gaz w podłoge i jazda.

Heh JD produkuje części w Chinach ale to robi JD a nie jakiś chińczyk tylko tam maja firme a po zatym kto teraz nie ma taśmy produkcyjnej w Chinach?

#1323 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 13 listopad 2012 - 19:19

Ile pali John Deere?? @rolnikursus Z tego co się orientuję to Kubota :P.
A pro po żarłoczności John Deere-ów to jakiś czas temu nabyłem JD 2850 ( jak był nowy to miał 86 KM) zrobiłem nim trochę ponad 20 mth, trochę przy cyklopie czeskim (UHNZ albo jakoś tak) gdzie sobie tylko pyrkał i przy beczce 7000l z czego większość przy beczce i tu dostał trochę po D bo woziłem na dosyć grząską łąkę (bez włączonego napędu nie było by szans z pełną beczką). Zważywszy iż zbiornik ma w nim ok. 90l (według konedata to 85l) zrobiłem nim w tych pracach jak już pisałem wcześniej trochę ponad 20 mth (albo godzin jeszcze nie wiem co liczy ale mam wrażenie, że liczy je nieco szybciej niż Kubota) i w zbiorniku zostało jeszcze sporo paliwa bo po wlaniu kanistra (ok. 20l) zrobiła się prawie połowa zbiornika. Zakładając nawet że w zbiorniku zostało jeszcze 10l (na pewno nie mniej) a zbiornik ma 90l to spalił niecałe 4l/mth co mnie całkowicie satysfakcjonuje.
Wiem, wiem podane przeze mnie informacje są mało precyzyjne ale czas trochę mnie gonił i nie byłem w stanie dokładniej zająć się tym tematem :P .

Edytowany przez kokoman0, 13 listopad 2012 - 19:20.

#1324 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 09:00

Ile pali John Deere?? 6930 Comfort + Ibis XXLS 5x50 ,mokra ziemia, , non-stop blokada, prędkość 8.8km/h obrot 1750-1800, spalanie 20l/ha.
Ktos napisze ze duzo, ale na warunki jakie zastałem na polu to i tak malo.

#1325 Share wjanusz23

wjanusz23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 11:17

Ile pali John Deere?? Nowa seria ciągników 6R i 7R jest najlepszym dowodem że JD idzie w dobrym kierunku, ciągniki wyposażone w nowoczesne silniki, mogą pochwalić się naprawdę dużą mocą i stosunkowo niewielkim zużyciem paliwa , przykład JD6190R w orce 15,6 litra ,JD7230R orka 17,4 litra .Myślę że , wyniki są zadowalające i na pewno konkurencyjne w stosunku do innych marek .

#1326 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 17:30

Ile pali John Deere?? ale te litry to na co liczone, na: ha; h; czy może na 1/2h bo to chyba ważne

#1327 Share wjanusz23

wjanusz23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 19:37

Ile pali John Deere?? Przelicznik jest na godzinę pracy.

#1328 Share toperz

toperz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 12:29

Ile pali John Deere?? JAK DZIECI !!!!!!wciaz to samo ,niech kazdy sobie sam oceni czy takie spalanie to duzo czy malo
chyba tu chodzi o to by podac spalanie w danym rodzaju i parametrach pracy
moze ktos poda ile pali 6600 .z gory dzieki

#1329 Share JD6150R

JD6150R

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 22:09

Ile pali John Deere?? Panowie co sądzicie o jd 6105R może ktoś ma ? może ktoś wyda opinie na jego temat ?

#1330 Share gumis45

gumis45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 18:48

Ile pali John Deere?? 6620 SE + overum 4*45 orka po buraczysku na ciezszych ziemiach spalanie wyszlo 15l / mth predkosc 6 km/h obroty nie wiecej jak 1700

Edytowany przez gumis45, 20 listopad 2012 - 18:49.

Niezawodność Jest Naszą Siłą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1331 Share alik07

alik07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 23:29

Ile pali John Deere?? kolego @toperz jd 6600 w orce pługiem obrotowym 4x40 spalił ok 15l/h

#1332 Share aguila

aguila

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 20:56

Ile pali John Deere?? Kazdy ciagnik spali tyle samo ;p

Kazdy ciagnik spali tyle samo ;p
brat ma jd 5100M ,pali naprawde malo ;]

#1333 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 21:47

Ile pali John Deere?? ile pali na mth JD 6125R ? Na której stronce wy to sprawdzacie?

#1334 Share waldas27

waldas27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 22:47

Ile pali John Deere?? kolego ja mam 6140R gleba IV i V klasa orka 4x45 plus wał 1,5t 16l/ha siew agregat shark i konskilde siewnik 7-8l/ha . Na glinie pod góry 3klasa orka 19-20l/ha siew 8l/ha

#1335 Share JAKUBB1988

JAKUBB1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 17:34

Ile pali John Deere?? koledzy mam jd 6230 i jestem zadowolony z spalania jego wiec twierdzenie jd smok w moim przypadku sie nie sprawdza narazie jest super :)

#1336 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 18:35

Ile pali John Deere?? Ty będziesz zadowolony ze spalania- ja nie :P
Obiektywnie będzie jak podasz liczby ;)

#1337 Share JAKUBB1988

JAKUBB1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 20:20

Ile pali John Deere?? mam 20h zrobione bak 160 litrów a jeszcze 5 kresek jest na wskaźniku wiec nie jest źle ile dokładnie mth zrobi na tym zbiorniku zobaczymy podam później prace w jakich robił to jak przy ładowaczu i rozwoził obornik i tez przejżka po nawóz ogólnie lekkie prace ciągnik na dotarciu wiec niby pali wiecej jak sie ułoży i olej zmieni na ten po dotarciu "ponoc" powinno byc mniej

#1338 Share kamil0590

kamil0590

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 15:26

Ile pali John Deere?? Panowie ile taki 5100r moze spalać średnio w koszeniu jedną 3 metrówką albo jeszcze z czołową 3m np i w prasie,transporcie ?

#1339 Share JAKUBB1988

JAKUBB1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 13:27

Ile pali John Deere?? mój 6230 spalanie średnie wyszło 6 litrów na mth czyli na godzinę bo 1 mth to godzina w jd prace jakie robił to transport na pusto transport nawozów wywiozłem 24 rozrzutniki gnoju 4 tonowy rozrzutnik i trochę jazdy na pusto wiadomo nowy ciągnik trzeba trochę na początku pojeździc i trochę po podczepiałem maszyn sobie nim dla wprawy wiec tragedii nie ma :) dodam że ciągnik na dodarciu ponoc troche spalanie spada jak po przeglądzie olej zmienią na inny

Edytowany przez JAKUBB1988, 26 marzec 2013 - 13:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1340 Share kamil0590

kamil0590

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 19:35

Ile pali John Deere?? to faktycznie nie jest źle jeśli takie ma spalanie to w sumie nie odbiega od przeciętnego jak na tą moc i mase ciagnika to tego co pierwszy puścił ten farmazon o spalaniu jd to powinni na żyłce być za worek powiesić :)

Dodaj odpowiedź