Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#1241 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 06:34

Ile pali John Deere?? to nie ma 150 litrów bak?? musze zobaczyc w paragon bo jak go odbierałęm to był pusty bo zgasł dilerowi na placu dolali mi 20litrów pozniej ja dolałem na stacji do pełna. co swiadczyłą kreska poziomu paliwa ze był pełen. nastukane jd miał 4 godziny a ja juz mam nastukane 32 godziny a kreska dopiero jest na czerwonym. to chyba widac ze na 30 godzin cały bak jak mowisz 120l. chyba ze zegar za szybko nabija. moja praca z turem wyglada tak. mam kłody roznej długosci od 3 do 5 metrow srednicy tak z 35 wiec nie za długie ze smiało wkładam 4 ale zawsze jade z jedna wiec zadna waga. i zawsze jade na zakresia A bez gazu. tak jak jest tak jade powoli. i tak mi spala. no chyba ze ktos łąduje gline czy obornik i stale noga w podłodze i wciska widły na chama w obornik to moze mu spali 7l. ale ja bez gazu bez zadnych pchan łądowacza tylko z palety podnosze i opuszczam, wiec mowie prawde. baz reczny jak był na zero ze sobie pyrka i tak robie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 14:57
  •  

#1242 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 06:51

Ile pali John Deere?? Ja też mam JD ale 6330 a to inny ciągnik to i o tej wersji nie mogę nic powiedzieć. Ale kolega posiada trzy jaśki i między innymi 5090r, produkcja mleczna. Pracuje z turem jak go mieżył to wyszło 5-6l. Praca to załadunek paszy do paszowozu i załadunek obornika ale nie do paszowozu. Ale jak zapioł go do brony wirnikowej 3m to na ciężkiej ziemi złapał 15l.

#1243 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 07:10

Ile pali John Deere?? i widzisz masz obornik a tam musisz łądowaczem wgryźć sie na gazie zas podnosic wiec moze mu spali te 6 litrów a ja mam drzewo na legarach to podjade opuszczam bez wysiłku gazu łapie podnosze i odkładam na trak. zero gazu. to mi tyle spali.

#1244 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 08:36

Ile pali John Deere?? Ja na swojego nie nażekam ze spalaniem, ale niektóre ludziska w takie coś nie wieżą bo to przecież zielone smoki.

#1245 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 08:47

Ile pali John Deere??

to nie ma 150 litrów bak?? musze zobaczyc w paragon bo jak go odbierałęm to był pusty bo zgasł dilerowi na placu dolali mi 20litrów pozniej ja dolałem na stacji do pełna. co swiadczyłą kreska poziomu paliwa ze był pełen. nastukane jd miał 4 godziny a ja juz mam nastukane 32 godziny a kreska dopiero jest na czerwonym. to chyba widac ze na 30 godzin cały bak jak mowisz 120l. chyba ze zegar za szybko nabija. moja praca z turem wyglada tak. mam kłody roznej długosci od 3 do 5 metrow srednicy tak z 35 wiec nie za długie ze smiało wkładam 4 ale zawsze jade z jedna wiec zadna waga. i zawsze jade na zakresia A bez gazu. tak jak jest tak jade powoli. i tak mi spala. no chyba ze ktos łąduje gline czy obornik i stale noga w podłodze i wciska widły na chama w obornik to moze mu spali 7l. ale ja bez gazu bez zadnych pchan łądowacza tylko z palety podnosze i opuszczam, wiec mowie prawde. baz reczny jak był na zero ze sobie pyrka i tak robie.

jak już kiedyś pisałem: "na kreski to możesz koke odmierzać , a nie paliwo w baku" ;) zalejesz do pełna, aż paliwo będzie we wlewie widoczne, pojeździsz dolejesz i zdasz relacje, a na razie to tylko spekulujesz tymi kreskami ;)

#1246 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 12:44

Ile pali John Deere?? ale bak był pełen a teraz pusty a zrobiłęm 30godzin to chyba da sie obliczyc.

#1247 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 19:18

Ile pali John Deere?? Da się obliczyć jak wlejesz pod korek z licznikiem. u mnie w NH narzekałem że strasznie pali, póki nie zmierzyłem licznikiem.
Powinien mieć bak 130 l a jak wskazówka już nic się nie podnosi to nalałem na max 90 litrów, z licznikiem, a jak nie miałem licznika to liczyłem że 120 leje. Więc jakieś 30 litrów sam się oszukiwałem.
Teraz z licznikiem wychodzi że pali mi do 5 litrów na MTH

#1248 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 20:47

Ile pali John Deere?? wiesz lałęm do pełna na stacji to widze na dystrybutorze ile wlałem. i cisne az nie stanie narazie 31h

#1249 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 21:23

Ile pali John Deere?? gajor24 --> spalanie to można mierzyć w jednolitej robocie i to zalewając pod korek i potem dolewając jakimś naczyniem z podziałką.
A nie trochę roboty cięższej trochę jazdy po drodze i na koniec na biegu jałowym stukanie godzin. Poza tym mierzenie z dystrybutora można sobie o kant d*py potłuc.

U mnie chciałem sprawdzić nowego dostawcę czy nie naleje więcej niż ma bak pojemności i przy okazji ile wejdzie w bak.
Tak więc spuściłem przez korek wszystko z baku do ostatniej kropli (ciągnik stał na równym betonie) i w bak 325l nalewając aż po sam korek na równiutko z otworem (czekając aż piana opadnie i powietrze zejdzie )weszło ledwo 306l czyli paliwa było w baku o 19l mniej niż niby miał by mieć.
Dlatego można mylnie wywnioskować że skoro bak ma 325l i będzie się robić bez przerwy do opróżnienia baku przez powiedzmy 10godzin. Co da spalanie 32,5l/ha a tym czasem w baku było tylko 306l co da wynik 30,6l/ha czyli o 2l mniejszy.

Co więcej po tym nalaniu po sam korek, następnego dnia nie zapalając ciągnika od czasu tankowania do tego pełnego baku dało się dolać jeszcze 9l.
A gdybym postawił ciągnik na słońcu to nawet by się ropa rozmnożyła i z baku przelewała.

Także takie te wasze mierzenie ile który spali to dla mnie jałowa gadka i tyle.

#1250 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 21:59

Ile pali John Deere?? zbiorniki w ciągnikach są:
- zrobione z tworzywa sztucznego, które ma zmienność właściwości pod wpływem temperatury ( cieczy trochę też)
- część paliwa wchodzi w układ np. węże paliwowe, pompa wtryskowa
- i co najważniejsze olej napędowy ma różną objętość i tak przy temperaturze 5 stopni C będzie mniej niż przy 30 stopni

bak to nie jest pojemnik wyspawany z blachy 10 mm i wzmacniany profilami tylko tworzywo sztuczne podatne na zmiany
lanie z dystrybutora jest i porównanie tego do liczby godzin przepracowanych jest najbardziej miarodajne

gęstość paliw na 1 stopień dla ON - 0,8 kg/m3

Edytowany przez atomik, 18 kwiecień 2012 - 23:03.

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1251 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 12:19

Ile pali John Deere?? @ atomik a jak się zmienia objętość paliwa np 0 stopnia (paliwa 100 litrów) ile będzie paliwa tego samego przy plus 25 stopniach . Nie chce mi się szukać na necie , ale podobno różnica jest na prawdę duża . Znajomy opowiadał jak do koparki białoruś czy jakiejś tam ruskiej co ma bak z przodu podjechał pod stacje nalał do pełna zajechał do domu i do słońca to paliwo po paru godzinach zaczeło się wylewać z baku :o . tak więc róznica mósi być spora. Sorka za ot .
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#1252 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 19:32

Ile pali John Deere?? teoretycznie na 1000 litrów na każdy jeden stopień wyżej 0,8kg (nie pamiętam jaką objętość zajmuje 1 kg ON), np. przywożąc z hurtowni przy -7 lałem 2 tysiące litrów przybyło mi wiosną 27. Zresztą zagłębiając się w szczegóły wszędzie się można do czegoś przyczepić :)
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#1253 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 kwiecień 2012 - 19:40

Ile pali John Deere?? Chyba 0,8 litra? Masa paliwa raczej nie może się zmienić, objętość już tak.

#1254 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:ogólne

Napisany 19 kwiecień 2012 - 19:48

Ile pali John Deere?? JD 6100 aż się boję pisać....
Dziś pierwszy test w ładowaczu przy załadunku obornika. Przy wyjeździe z garażu (stał na równej posadce) zalany pod korek. Załadowałem 25 rozrzutników 4t, nastukało na liczniku 3,4, jak dolewałem w garażu weszło 9 litrów.
Ciągnik pracował na obrotach max 1200.

#1255 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 22:16

Ile pali John Deere?? 0,8 kg z ADR wiem a co do objętości mogłem się pomylić sorry co nie zmienia faktu rozszerzalności temperaturowej

#1256 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 20:19

Ile pali John Deere?? 6230 dziabnięty na 110KM
Dojazd do pola 3 km obroty 1800, uprawa 3 ha pod kuku agregatem 3,2m Później dojazd do kolejnego pola 4km i taxamo uprawa tyle, że 2 ha Spalił 30 litrów
Yyy edit: obroty 1800 tylko na drodze, przy pracy były niższe.. już nie pamiętam ale poniżej 1500

Edytowany przez ejczbio, 30 kwiecień 2012 - 20:25.

#1257 Share zorro

zorro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 22:17

Ile pali John Deere?? mojego brata 6330 spala zupełnie inne wartości-wyższe i to sporo ale spoko .
Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowany przez danielhaker, 30 kwiecień 2012 - 22:22.

#1258 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 maj 2012 - 14:52

Ile pali John Deere??

nie wiem jakie są u was górki ale za bardzo nie wierzę że by tyle spalił jak ja mam jedną górkę na polu to tylko ok 2 l/ha więcej spali czyli ok 16l/ha bo średnia wychodzi mi 14 l jak by było 30 to bym uwierzył bez żadnego przekonywania ale 10 l to duzo.. ja jak siałem perkinsem to wyszło mi ok 6l/ha

Bo myśmy tylko raz liczyli spalanie bo nie ma czasu i tyle nam wyszło po żniwach bedzie pług 4 obrotowy to zobaczy ile spali.

#1259 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 06 maj 2012 - 13:31

Ile pali John Deere?? a tak ok. to ile miał on godzin? bo mój jd tak do 150 to więcej palił a teraz spadł ze spalania ;) może był w okresie docierania i tak spalał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1260 Share ZETOREK135

ZETOREK135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Zainteresowania:Straż Pożarna;Rolnictwo

Napisany 02 czerwiec 2012 - 12:14

Ile pali John Deere?? nie miałem jeszcze nigdy john deere i nie mam pojecia o spalaniu i się was pytam ile pali john deere 6420/6320 i czy mogę spalnie porównywać do fendta 312

Dodaj odpowiedź