Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1695 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1279 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 09 kwiecień 2012 - 14:00

Ile pali John Deere?? Jak pracowalem za granicą to JD 6930premium w bronie aktywnej 4metry maschio spalił dwa baki nie wiem ile tam wchodziło, w przeciagu 12 godzin gleba dość ciężka i sucho było. No to byłem w delikatnym szoku bo obroty trzymałem około 2tys. Chyba przy pracach z wom jd nie jest zbyt oszczedny.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
John Deere 6920

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 145000.00 PLN
  • 18 cze 2017

• 225000.00 PLN
  • 16 cze 2017

• 228000.00 PLN
  • 16 cze 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 18:50
  •  

#1222 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 14:08

Ile pali John Deere?? 500 l w 12 godzin ? 41 l/h ?-gdzie maksymalne zużycie wg. testów to niecałe 30 l/h-aż wierzyć mi się nie chce....

#1223 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 09 kwiecień 2012 - 17:26

Ile pali John Deere?? Jaro 4m aktywne przy 150KM znamionowej, na suchej cieżkiej glebie? Dziwne że z tym pracował. Widać JD jak trzeba to spali więcej niż max może ale robotę zrobi ;) Normalnie to by 200KM trzeba było zapiąć, a ta kruszynka 150KM sobie dała radę. :D
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1224 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1279 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 17:34

Ile pali John Deere?? Ja tez byłem zdziwiony ale to chyba dla tego że ciagnik był nieco przeciężony do tej brony to z 200KM trzeba i wogóle złe warunki sucho właczona klima swoje wypił ale po przeliczeniu na to co zrobił nie bylo tak tragicznie. Jak uprawialiśmy ziemie pod kuk to w 3 JD (6930, 6630, 6520) w dwa dni zbiornik 2500l oprózniliżmy pracowalismy po ok. 15 godzin dziennie. Testy testami w praktyce potrafi wyjść całkiem inaczej. Hehe naprzykład na AF jest reklama ze kubota z pługiem 4x40 spali 4,5l na h (ciekawe na jaka głebokośc była ta orka bo takim pługiem przy długiej działce można prawie ha zaorać,a taki wynik to juz mistrzostwo świata hehe ) a moja przez 25h spaliła dwa zbiorniki i praktycznie nic nie zrobiła była to raczej lekka praca i jazda na pusto bo chcialem ciągnik odmulić bo był taki przytępiony ze z pusta przyczepą 4t pod srednia górke biegi musiałem redukować! Gazu nie żałowałem ;) No i juz jest znacznie lepiej czuć ta moc i spalanie tez spadlo

#1225 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2012 - 17:44

Ile pali John Deere??

500 l w 12 godzin ? 41 l/h ?-gdzie maksymalne zużycie wg. testów to niecałe 30 l/h-aż wierzyć mi się nie chce....

Wg testów wciągnie 30 kilogramów ropy/h, co daje 35 litrów/h. Wychodzi na to, że chodził cały czas z gazem w podłodze.

#1226 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 09 kwiecień 2012 - 17:46

Ile pali John Deere??

Hehe naprzykład na AF jest reklama ze kubota z pługiem 4x40 spali 4,5l na h

Jak ty tak interpretujesz wyniki to gratuluje, Ja tam widzę 10l, z beczką ponizej 5l :P
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1227 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 17:54

Ile pali John Deere??

Wg testów wciągnie 30 kilogramów ropy/h, co daje 35 litrów/h. Wychodzi na to, że chodził cały czas z gazem w podłodze.

Czekałem Mariusz na Twój post :D -tam były wyniki z boostem i bez-znaczy chodził te 12 h na dopalaczach i chyba dodatkowo na amfie :D że udało mu się wyjść poza zakres pomiarowy...
Strach pomyśleć-a może miał zbiornik 325 l?

#1228 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2012 - 17:59

Ile pali John Deere?? Znając życie to bak nie był wypalony do pusta, godzin było więcej itd. Może silnik już nie trzyma parametrów, różnie bywa. Obciążenie duże to i spalanie imponujące.

#1229 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 18:03

Ile pali John Deere?? Nie no spoko-też przychylam się do Twojego zdania a to powyżej napisałem trochę z przekory (akurat Twoje posty cenię za rzetelność).

#1230 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1279 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 18:16

Ile pali John Deere?? Hehe no oczywiście ze nie do konca bo testów nie przeprowadzalem :P rezerwa sie zapaliła i za dlugo nie czekałem jak skączyłem była jeszcze ostatnia kreska na wskazniku. Czasu też dokladnie nie odmierzałem mówie tak oriętacyjnie. A tak dla wszystkiego wcale nie twierdze ze JD jest paliwożerny. Ale musze przyznac ze są to bardzo trwałe maszyny np. 6630 miał niecałe 4 lata ponad 7tys. i 0 awari i pewnie zeby euro nie poszło w góre to pewnie 2 stały by dzisiaj u mnie w garażu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 18:21

Ile pali John Deere?? u mnie w niunku rezerwa sie zapala jak jest jeszcze 70 litrow, wskazowka opada calkiem na glebe jak jest 40, a caly zbiornik ma 180 litrow :D .
najglupszy wskaznik z jakim pracowalem.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#1232 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2195 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 18:49

Ile pali John Deere?? brzozak mam niunka prawie :P bo to jeszcze fiat 110 Km to też jakoś zbiornik 180 l rezerwa przy ok 60 i jak zejdzie do zera to jeszcze z 20 l zostaje ale praktycznie to trzeba mieć 40 l w zbiornku bo zbiornik ma bardzo dużą powierznię plaską dna i się zapowietrza ;[ chodź jak delikatnie bez bujania :mellow: paliwem w zbiorniku jeździłem to można prawie do ostatniej kropli jeździć

Zetor 7211 też miał z 10 l ropy jak na wskaźniku 0

A wracając do johnów 2650 80 km jakoś przy pierwszych pracach lekkich wycinanie kiszonki , bronowanie ,wysiew nawozu koło 5-6 l pali czyli jak każdy co jeździłem :lol:

#1233 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 19:27

Ile pali John Deere?? Kiedyś z ciekawości sprawdziłem 5720-migał ten ostatni kwadracik (znaczy rezerwa)-spuściłem całe paliwko a tam 28 litrów :blink: .

#1234 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6978 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 09 kwiecień 2012 - 20:06

Ile pali John Deere??

Jak ty tak interpretujesz wyniki to gratuluje, Ja tam widzę 10l, z beczką ponizej 5l :P

W tej reklamie którą rozsyłali na poczty było właśnie 4,5l/h w pługu.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1235 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 20:39

Ile pali John Deere??

kierowca jezdzi u takiego kolesia co ma 1 tys h i on ma jd 200km nowka ze 2 lata ma ciaga 6 skib obrotowych i jak troche wieksze gory to w 40l/h nie wyrabia na spalaniu ;p

A ile spala na ha?
Jeśli wyciąga na dużym kawałku z 10km/h i bierze ponad 3m (6x50 czy 6x55) to do wydajności 3ha/h dużo mu nie będzie brakować.
40l/3ha=13,33l/ha to tak dużo ?
A teraz konkrety: jaka głębokość, jakie warunki glebowe, jaka szerokość i prędkość, to 40l to mniej więcej czy chwilowe wskazanie z komputera czy pomiar z odmierzonych naczyń.
Zero konkretów tylko od bani wynik i stwierdzenie że ktoś nie wyrabia w spalaniu.

Jak pracowalem za granicą to JD 6930premium w bronie aktywnej 4metry maschio spalił dwa baki nie wiem ile tam wchodziło, w przeciagu 12 godzin gleba dość ciężka i sucho było.

Hehe no oczywiście ze nie do konca bo testów nie przeprowadzalem :P rezerwa sie zapaliła i za dlugo nie czekałem jak skączyłem była jeszcze ostatnia kreska na wskazniku. Czasu też dokladnie nie odmierzałem mówie tak oriętacyjnie. A tak dla wszystkiego wcale nie twierdze ze JD jest paliwożerny. Ale musze przyznac ze są to bardzo trwałe maszyny np. 6630 miał niecałe 4 lata ponad 7tys. i 0 awari i pewnie zeby euro nie poszło w góre to pewnie 2 stały by dzisiaj u mnie w garażu.

Czyli niewiesz ile wchodzi w bak 250 czy 325l nie wiesz ile było w baku jak dolewałeś ani ile zostało po robocie i na dodatek nie wiesz nawet ile czasu silnik pracował, a mimo to masz coś na temat spalania do powiedzenia. :lol:

Ja też raz robiłem tylko nie wiem ile czasu i dwa razy dolewałem paliwa ale nie wiem ile. Wiem tylko tyle że ciągnik spalił dwa baki paliwa. Normalnie na ropę nie wyrabiam.

Edytowany przez marekgizio, 09 kwiecień 2012 - 20:51.

#1236 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 17:53

Ile pali John Deere?? mam jd 5100R praca tylko z ładowaczem przy drzewie. zatankowany do pełna czyli 150l i zrobiłęm na całym baku 30godzin. a jest na dotarciu bo mam go od 3 tyg czyli pali 5 na h a podobno nie da sie

#1237 Share wojo5620x

wojo5620x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka
    Rolnictwo
    Grafika Komputerowa

Napisany 16 kwiecień 2012 - 18:45

Ile pali John Deere?? 5l przy turze to średni wynik,
ja jestem po pierwszych pracach jd 6430, spalanie niewiele niższe niż u kolegi, pracował jak na razie tylko w turze
za 2 tygodnie pójdzie w 4 skibowy pług to powiem coś więcej
C330M
John Deere 5620
John Deere 6430

#1238 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6978 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 16 kwiecień 2012 - 21:33

Ile pali John Deere?? To jak mi w 6230 w ładowaczu wyszło 4,2l/h (nakładanie obornika) to nikt mi nie wierzył ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1239 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 06:34

Ile pali John Deere?? niby mowia ze nowka zawsze wiecej pali zobaczymy pozniej. sam byłem w szoku ze 7l na godzine to to jeszcze moze nie styknac. a tu jednak sie zmiesciłem w 5l

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share zorro

zorro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 20:47

Ile pali John Deere??

mam jd 5100R praca tylko z ładowaczem przy drzewie. zatankowany do pełna czyli 150l i zrobiłęm na całym baku 30godzin. a jest na dotarciu bo mam go od 3 tyg czyli pali 5 na h a podobno nie da sie

gajor ewidentnie kłamiesz-w jd 5r powiększony bak ma pojemność 150l lecz tak naprawde wchodzi jakieś 130 l i możesz to sprawdzić spuszczajaąc wszystko i lejąc do pełna a więc 130l i napewno nie wyjeżdziłeś do końca bo by zgasł więc 120 litrów dzielone przez 30h daje nam 4 l a to jak sam twierdzisz na dotarciu więc co pożniej spali 3,2l? stu konny ciągnik? zastanów się trosze.

Dodaj odpowiedź