Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#1181 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 20:19

Ile pali John Deere?? a że się tak z ciekawości spytam po jakiego grzyba film o spalaniu fendta i nh w dziale spalania jd ? temat świeżo odblokowany więc piszcie to czego dotyczy temat
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 07:32
  •  

#1182 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 kwiecień 2012 - 20:28

Ile pali John Deere?? Ponieważ temat jest o JD ale głównie to idzie temat JD vs NH vs Fendt

#1183 Share Kent

Kent

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 20:30

Ile pali John Deere?? A co sądzicie o silnikach PVX, czy dzięki nim JD stanie w czołówce (a może nawet nr 1)najoszczędniejszych maszyn ?

#1184 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 20:46

Ile pali John Deere?? nie, temat jest o jednej marce ewwntulanie ta marka porówna z inną a nie wrzucanie filmu o 2 innych i czekaniu czy będzie o tym dyskusja tu, nie róbmy śmietnika. pvx przyszłość aby spełniać normy bo 15 lat temu te wszystkie udziwnienia nie były potrzebne, teraz tylko trzeba za to płacić i rodzą się dysproporcje cenowe w różnych markach wygra ten kto dostosuję się do norm. Na chwilę obecną bardzo ciekawe rozwiąznie na rynku moto w rolnictwie. Ewentualne niższe spalanie i tak nie zrekompensuje ekonomicznie kosztów poniesionych na te wszytskie zmiany technologiczne wymuszone przez krawaciarzy z za biurka
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1185 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 kwiecień 2012 - 20:51

Ile pali John Deere??

a że się tak z ciekawości spytam po jakiego grzyba film o spalaniu fendta i nh w dziale spalania jd ? temat świeżo odblokowany więc piszcie to czego dotyczy temat

Tego na ścianie :)

#1186 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 03 kwiecień 2012 - 11:30

Ile pali John Deere??

Ten obszar który zaznaczyłem pozwala na pokonywanie zwiększonych oporów bez zmiany biegów(ważne w ciągnikach z biedną skrzynią), niestety sprawność silnika będzie większa w obszarze stałego momentu. Coś za coś, albo wachlujemy wajchą, albo trochę więcej lejemy do baku.

Mariusz a po co więcej lać do baku? skoro jazda na max mom obr który dostępny jest w szerokim zakresie daje nam i niskie zużycie paliwa i brak potrzeby mieszania wajchą :) To co Ty piszesz tyczy się starszych jednostek obecnie się już tego typu zaleceń nie stosuje bo są nie ekonomiczne. Jak masz 100 Nm to łatwo to zdusisz i nawet 200 Nm może nie pomóc w zatrzymaniu tego spadku, ale mieć 200Nm cały czas to opór musi być dużo większy aby taki silnik zdławić.
Muszę poszukać referatu Pana Poncyliusza tam to fajnie wszystko opisane.
Guzik na filmiku widać, że Fendt na ponad 2000 obr ( pewnie to przemek testował :D ) spala mniej niż NH na 1700 ;)
Fendt 380 KM na PTO i 64,5l/h 54,18 kg 183g/kWh 2030 onr/min
NH 347 KM na PTO i 61,2 l/h 51,4 kg 201g/kWh 1720 obr/min
:)

Edytowany przez Lukasz1987, 03 kwiecień 2012 - 12:03.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1187 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 20:27

Ile pali John Deere?? Od roku 2014 nowe ciągniki JD będą paliły mniej paliwa w stosunku do swych poprzedników obecnie produkowanych ;) oczywiście jak wprowadzą SCR :lol:

#1188 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 21:37

Ile pali John Deere?? coraz powazniej mysle, nad zakupem fendta favorita 818 bez vario w dobrym stanie + wlozenie kasy na remonty, bo z tymi normami to za daleko nie zajedziemy...
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#1189 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2012 - 21:39

Ile pali John Deere?? a do czego ci ciągnik 190 km ??
Nie lepiej coś koło 300 km do pługa ??

#1190 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 21:43

Ile pali John Deere?? @brzozak jedzie bezorkowo. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1191 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2012 - 21:43

Ile pali John Deere?? @Klos Faktycznie bym zapomniał o tym eh ;/

#1192 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 21:52

Ile pali John Deere?? 300 malo, gdzies 350 i 15 ton + dociazenie. ale starczy tego OT.
w zwiazku z tak galopujacymi normami i zuzyciem paliwa przez nowe ciagniki, nie wiem czy nie lepszym rozwiazaniem jest inwestycja w te starsze np z norma tier 2.
fendt 818 to jeden z najoszczedniejszych ciagnikow jakie kiedykolwiek wyprodukowano. a 190 km zawsze do czegos sie nada ;) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#1193 Share michalgd

michalgd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 22:52

Ile pali John Deere?? Witam.
Gdy kupywaliśmy ciągnik fendta 716 to właśnie sam sprzedawca gadał że te normy są lipne,, niby bardziej "ekologiczny" ale wiecej pali :D .
Mówił też że złożyli zamówienie na fendta właśnie jak piszesz @brzozak2 serie 800 bez vario nie wiem dokładnie jaki model. Jakoś te normy fabryka sam nie wiem jak ale miała by obejść ( może nie obejść norme silnika ale robić tą serią starą z powershift) ale jak im odpisali że by musieli złożyć zamówienie na ok 1000sztuk to sobie odpuścili.
Jeśli nie w tym dziale sie wypowiadam to piszczcie :D
Pozdrawiam

#1194 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 03 kwiecień 2012 - 23:02

Ile pali John Deere?? No tak szczerze mówiąc to nie za bardzo ten dział ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1195 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 06:19

Ile pali John Deere?? Sprzedawcy taki kit ludziom wciskają. Aż dziwne, że ktokolwiek w to wwierzy.
Zakup skomplikowanego, kilkunastoletniego, wyeksploatowanego ciągnika stwarza poważne ryzyko wystapienia poważnej i drogiej awarii. Która pochłonie oszczedności w spalaniu na nastęne kilka lub kilkanaście lat do przodu. O ile póxniej już nic się nie popsuje. Gdzie tu sens i logika? Po co niemcy je sprzedają skoro takie dobre? Chcąc nie chcąc jesteśmy skazani na nowe zwłaszcza ci którzy dużo tego sprzętu uzywają.

Edytowany przez hubertuss, 04 kwiecień 2012 - 06:35.

#1196 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 09:07

Ile pali John Deere?? co jest skomplikowanego w fendtcie, MFie czy jd z lat 90tych?

ludzie wcale nie kupuja dlatego, ze musza bo cos jest wyeksploatowane, tylko dlatego ze wchodzi nowy model. jak juz maja ten nowy to sie okazuje, ze oprocz nowej wartswy wierzchniej w gruncie rzeczy sie pracuje tak samo.

Edytowany przez brzozak2, 04 kwiecień 2012 - 09:10.

#1197 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 10:33

Ile pali John Deere?? Ja tam uważam że mało kto sprzeda dobry ciągnik sami na małe gospodarstwa pokupiliśmy zachodnie ciągniki i robimy 1000-1500mth rocznie wiadome po 10-12 latach będziemy jeździć nowymi a ktoś z zachodu lub wschodu Europy będzie się męczył naszymi wyeksploatowanymi ciągnikami, nie wiem czy takie proste te ciągniki z lat 90 w mojej okolicy gościu kupił Valtrę i po kilku miesiącach pekła obudowa sprzęgła i Agco robi tylko całe kompletne i ponad 30tys koszt kolega kupił MF 200KM po roku wysiadł najwyższy bieg i coraz mniej biegów ma obecnie jeździ max 25km/h naprawa mega droga, może ale to może Fendt i to nie za mocno wyeksploataowany ale czy taki wogóle jest na sprzedaż gdziekolwiek?

#1198 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 kwiecień 2012 - 11:18

Ile pali John Deere?? Używkę można kupić za 1/4 ceny nowego 818, wyremontować to co go boli i ciągle jest się 200 tys do przodu. W zamian ma się niezniszczalny ciągnik o bardzo dobrych osiągach. W przypadku Fendta awarie nie powinny być zbyt częste. Sam bym chętnie przygarnął coś z serii 500(gdybym tylko miał 50 ha więcej ;) ).

#1199 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 19:45

Ile pali John Deere?? ja to myśle by używkę kupować na wyrost ok 20 % wiekszej mocy niż trzeba mniej się będzie używać to na dlużej starczy :P i przy mniejszym obciążeniu ale przecholowac nie mażna z KM bo przy 20 % już są problemy z maszynami a przy 50% to dopiero problem

Na zachodzie występują takowe problemy że sprzęt często robi po 700-1500 mth rocznie gdzie ma czasu na przestoje czyli na naprawy to po pierwsze a po drugie tam przy takim wykorzystaniu nikt nie naprawia ciągnika w stodole czy w garażu u wioskowego mechanika a w profesjonalnym warsztacie co kosztuje podobnie jak przestój

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1200 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 20:16

Ile pali John Deere?? Po pierwsze tam nie naprawiają starych sprzętów. Gdy sie rozkraczy poważnie przyjeżdża np polak, kupuje, wiezie do siebie, lepi i sprzedaje jakiemuś nieszczęśnikowi.
Po drugie dłużej starczyć to może nowy. Kupując używany z dużym przebiegiem trzeba liczyć się z większym ryzykiem awari. Nie ma nic wiecznego i mechanizmy się zurzywają w kazdej marce. O ile silnik naprawi wielu mechaników to z diagnozą i naprawą skomplikowanych skrzyń biegów poradzi sobie niewielu. Poza serwisami oczywiście. Co do awarii dodatkowym bonusem jest to, że przeważnie psuje się gdy jest nawał prac. Nie dość, że stoii i się kase ładuje to jeszcze robota lezy.

Dodaj odpowiedź