Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#101 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 12 sierpień 2007 - 07:55

Ile pali John Deere?? jakiej masz klasy gleby ze ci tyle paliwa wyhodzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 12:36
  •  

#102 Share piotrkram

piotrkram

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 11:58

Ile pali John Deere?? Ja mam JD 3650 i w orce spala mi ok 17-18 l/ha z 4 skibowym pługiem obrotowym.

#103 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 14:40

Ile pali John Deere??

W orce na ok 20 cm głebokości moj 8230 spala okolo 30-35 litrow na ha. Dla porownamia napisze, że ZTS 16245 potrzebował nawet 45 litrów, wiec jak dla mnie wyraźna poprawa.

Żeby 16245 spalił 45 l/ha to nie wiem co to musi być. Nigdy się nie spotkałem z takim wynikiem.

#104 Share dar0

dar0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 19:15

Ile pali John Deere?? ja mam nówkę 6620 Premium + pług 4 skibowy obracany + pacomat i pali mi na lekkich ziemiach 14l/ha a na cięższych 18l/ha ++

#105 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 20:06

Ile pali John Deere??

Żeby 16245 spalił 45 l/ha to nie wiem co to musi być. Nigdy się nie spotkałem z takim wynikiem.

Może orał dwuskibowym :)

#106 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, jak narazie.<br />

Napisany 12 sierpień 2007 - 20:16

Ile pali John Deere?? Nie mirasek... orał 4-skibowym, bo z 5-cio nie dawał kompletnie rady. Możecie się śmiać i nie wierzyć, ale przynajmniej nie staraszna mi susza. W Gniewie z tej ziemi robią kerazyt. Podobno Gniewskie iły to jedne z najcięższych ziem w Europie. Nie chwalę się, bo tez chciałbym móc zaorać swoje pola na 30 cm paląc 16 l/ha, przelecieć pole wałem i już siać. ten sam ZTS 16245 z trzy zębowym głeboszem też niewiele może :-( Kolega rafalo90 mieszka w poblizu i spala swoim 7530 z 5-cio skibowym również około 30 l/ha orki.

#107 Share Gimo

Gimo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 12:13

Ile pali John Deere?? 30l/ha !!!!!! wow ale wynik no ale fakt faktem te iły dają o sobie znać!!!

#108 Share szymon29

szymon29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 16:14

Ile pali John Deere??

Dzisiaj 6330 poszedł do zrywacza scierniska. No i Musze stwierdzić że na początku się przeraziłem jak zobaczyłem spalanie 23l/mth. Bawiłem sie i ustawiałem obroty i biegi do prędkości, ale niżej niż 18 nie mogłem zejść. Na końcu obroty ustawiłem na 1850 i od 18 do 20 palił. Kurcze wydaje mi się że starszy jelonek palił mi mniej, ale jak policze, to mi wyszło ok 5,5l/ha. Gdybym policzył to że 6210 musiałem jechać wolniej i obroty mieć większe, czas wykonania by mi się wydłużył, to na ha wyszło by chyba większe spalanie.

Tydziń temu skończyłem prace przy zrywaczu i musze powiedzieć że z 18l zeszłem do 13l. Jak to zrobiłem?? Większy bieg i mniejsze obroty B)

#109 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 20 sierpień 2007 - 18:04

Ile pali John Deere?? to na jakich obrotach jezdzisz i jaka masz wydajnosc

#110 Share szymon29

szymon29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 18:29

Ile pali John Deere?? 1500 obr i 20 min hektar

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 18:55

Ile pali John Deere?? 1700 obr/min to optimum.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#112 Share Gimo

Gimo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 25 sierpień 2007 - 18:11

Ile pali John Deere?? Ja w swoim Fendcie jak robie agregatem ścierniskowym to ustawiam na komputerze że ma nie schodzić poniżej 1400obr/min ani nie przekraczać 1600obr/min jeżdżąc prędkością od 12km/h do 14km/h i wychodzi mi około od 15,5l/mth tak góra do 18l/mth. Jednak przeliczanie l/mth to troche błędny przelicznik najlepiej jest przeliczać l/ha wtedy by można było porównywać spalanie owych ciągników.
Pozdrawaim!

#113 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 10:21

Ile pali John Deere?? Gimo może wreszcie pokażesz te swoje cudowne maszyny .

#114 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 15:09

Ile pali John Deere?? 4 dni temu siałem swoim 6820 +cyklotiler i śiewnik z famarolu rzepak.Kawałek 1000mx100m posiany w 5 godzin ,bieg c3 przy obrotach 1800 i prędkości 10,7 km
a spalanie około 9L/ha :)
Ale tak ogólnie to po przesiadce z 1634 uważam spalanie w stosunku do wydajności za małe.Dla przykładu jak miałem 1634 kupowałem dla niego 5000 litrów
paliwa a po przesiadce na J-D 6820 z tych 5000 litrów zostało 1500 litrów no i wszystkie prace zostały wykonane szybciej :)

#115 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 06 wrzesień 2007 - 15:21

Ile pali John Deere?? Mój kolega ma JD i nie na rzeka na jego spalanie pracuje z pługiem 5 obracanym i dużo mu nie pali ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#116 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 16:45

Ile pali John Deere??

...Ale tak ogólnie to po przesiadce z 1634 uważam spalanie w stosunku do wydajności za małe.Dla przykładu jak miałem 1634 kupowałem dla niego 5000 litrów
paliwa a po przesiadce na J-D 6820 z tych 5000 litrów zostało 1500 litrów no i wszystkie prace zostały wykonane szybciej :)

przy tych samych maszynach współpracujących??

#117 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 17:18

Ile pali John Deere?? Oczywiście że tak :) Swoją drogą to jak dobierałem mojego J-D pod te maszynki co mam i tak żeby miał zapas mocy teraz widzę że by dał sobie rade z większym pługiem i szerszą kombinacją tylko po co kombinować jak można jechać ciut szybciej a maszynki mam w miare nowe i na razie nie będe ich wymieniał bo i po co.

#118 Share rafalo90

rafalo90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 26 wrzesień 2007 - 15:12

Ile pali John Deere??

Nie mirasek... orał 4-skibowym, bo z 5-cio nie dawał kompletnie rady. Możecie się śmiać i nie wierzyć, ale przynajmniej nie staraszna mi susza. W Gniewie z tej ziemi robią kerazyt. Podobno Gniewskie iły to jedne z najcięższych ziem w Europie. Nie chwalę się, bo tez chciałbym móc zaorać swoje pola na 30 cm paląc 16 l/ha, przelecieć pole wałem i już siać. ten sam ZTS 16245 z trzy zębowym głeboszem też niewiele może :-( Kolega rafalo90 mieszka w poblizu i spala swoim 7530 z 5-cio skibowym również około 30 l/ha orki.

no widze że tu jest troszke i mowa o mnie ;) musze troszte sprostawać wypowiedź obikeya bo mam John Deere 7730 a nie 7530 no a w całej reszcie sie zgadzam i moge dodac że rekordem na 2 polach było że wyszło mnie po 40 litrów na ha awięc bardzo dużo ale to nie dlatego że to JD tylko dlatego że mamy takie ziemie w okolicach Gniewa a na troszke lżejszych wychodziło mnie po 30 l na ha mam tylko 23 ha na których mozna sie nacieszyć że jest lekka w uprawie i wg to wyszlo mnie coś ok 25l/ha pozdrawiam

#119 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 26 wrzesień 2007 - 16:06

Ile pali John Deere?? Potwierdzam historie o ziemiach w okolicach Gniewu mieszkam nie daleko i często jeżdżę do Gdańska i nie raz widziałem jak 6 turbo ciągneła 3 obrotową a ciągnik z przodu ciągnoł drugi ciągnik -Współczuje kolegom uprawy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share rafalo90

rafalo90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 27 wrzesień 2007 - 13:41

Ile pali John Deere??

Potwierdzam historie o ziemiach w okolicach Gniewu mieszkam nie daleko i często jeżdżę do Gdańska i nie raz widziałem jak 6 turbo ciągneła 3 obrotową a ciągnik z przodu ciągnoł drugi ciągnik -Współczuje kolegom uprawy.

Vrill to skąd jesteś dokładnie ??

Dodaj odpowiedź