Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kozulek2    228

on po prostu nie dopisał jedynki z przodu , bo te 5 - 6 litrów to nawet z podniesionym pługiem nie da rady osiągnąć...mi jd 5080r spala srednio 10 l /h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

nie mierzyłem z zegarkiem. myslałem ze to są moto godz. wiec tu sie przyznaję do błędu. ale co do spalania to możecie mi nie wierzyć ale tyle wychodzi :) wiem jakie są opinie o jd i dlatego mnie też zdziwiło ze tak mało wychodzi. na wiosnę dokładnie jeszcze raz postaram się sprawdzić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

@kozulek Mi np jd 5080m spalił w orce do 8 l na godzine a średnia w tym wszystkim co robi to 4,9 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

tak , tylko ile CI wyszło litrów na 1 ha ?..wiesz ja też mógłbym osiągnąć 5-6 l na godz w orce (niski bieg i małe obroty) , tylko jaki to ma sens jak 1 ha trzeba orać dwa razy dłużej i wynik w przeliczeniu na 1 ha ten sam albo i gorszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Wiesz, ale wtedy to było orane małym pługiem 3 skibowym ( jest duża 4 obrotowa ale do ciągnika 130 km ) bo był docierany i trzeba było godzin nabić ;) Pewnie w przeliczeniu na 1 ha to wynik był by dość spory ale tak jak wspomniałem, chcieliśmy przed końcem gwarancji nabić troche tych godzin i dlatego. Te średnio 4-5 l na godzinę to pali beczce, w transporcie, opryskiwacz itd

Najniższy wynik był podczas jazdy pustym ciągnikiem 3,4 l na godzinę

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ludzie po co podawać wyniki na jakaś godzinę, motogodzinę. Trzeba podawać spalanie na hektar. To daje jakaś miarę oczywiście wypadało by podać np rodzaj prac klasę ziemi, prędkość głębokość i szerokość maszyny. Plon też liczycie w tonach z motogodziny czy godziny, czy może w tonach z hektara?

A najgorzej, że to wszystko przez turbinę. Wredna ta turbina wyjmij i wyrzuć gdzieś do lasu jak będziesz na pole jechał. Będzie palił mniej albo nawet wcale he he. Normalnie niektóre wypowiedzi to mnie bawią. Chcesz mieć moc i moment obrotowy, masz turbo i masz wyższe spalanie.

Podawanie ogólnego spalania "we wszystkim co robi" też jest mało sensowne. Ciagnik nawet tej samej marki i mocy pracujący w turze zawsze spali mniej niż ciągnik pracujący w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

no niestety roboty w turze czy w transporcie nie da się przeliczyć na hektary ;) plon nie, ale wydajnośc maszyny jak najbardziej w tony / godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

hubertuss Ty napisałeś mądre zdanie ;) a po za tym to tylko przechwałki ciągnik ma spalić zawsze tyle ile powinien i nie jest to ważne czy to 3,5 czy 23 l ale ma zrobić robotę

Mam kombajn JD (mocy 150 km heder 4,80 m ) jak pisałem wcześniej ,bije godziny i na godzinę pali 23 l przy wydajności 5 T z ha jestem w stanie wymłócić w 0,40 ale w zbiorniku to wir :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Oczywiście,że pracy z turem czy transportu nie podliczy się w litrach na hektary. Trzeba tu zastosowac godziny lub kilometry. Jednak też trzeba podać jaka to praca. Czy wozimy coś turem non stop przez godzinę na szybszych obrotach. Czy większośc tej godziny ciągnik przepracuje na biegu jałowym a pojeździ 15 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walczaklu    0

A ja podsumuję tak ... Tyle spali ile się naleje :D


Diagnostyka testerem Texa TXT Agri. kujawsko-pomorskie
GG - 12326126

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

6430 Premium przy opryskiwaczu 4tys l (JD 840i)- średnie spalanie 7l/h (dojazdy maks 3km) przy wydajności ok 10ha/h czyli 0,7l/ha. Oprysk RSM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

hubertuss walnij się w ten głupi łeb :lol:

W twój mogę cię walnąć może mądrzej zaczniesz pisać. Bo jak na razie jakieś brednie zmyślasz. Turbo pracuje ciągle od momentu uruchomienia silnika. Silniki wolnossące tez potrafią dużo spalić na wysokich obrotach. Turbo nie ma nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

własnie że ma. bo gdy silnik wchodzi na duze obroty to wtedy dopiero turbina pracuje pełną parą. jest moc i co za tym idzie duzo większe zużycie paliwa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

własnie że ma. bo gdy silnik wchodzi na duze obroty to wtedy dopiero turbina pracuje pełną parą. jest moc i co za tym idzie duzo większe zużycie paliwa....

To wywal tą turbinę zamiast gadać głupoty, pewnie spalanie od razu spadnie o połowe, a że przy orce będziesz musiał odkręcić jedną skibe i hektar będziesz orał dwa razy dłużej to nieważne :lol: Jakby mój JD palił 5 litrów na godzinę orki to bym go wychwalał pod niebiosa a nie mówił że to wszystko przez turbinę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

ludzie chyba macie problemy z czytaniem ze zrozumieniem. czy ja cos pisałem ze mi ta turbina przeszkadza?? napisałem tylko ze podczas transportu duzo więcej pali jak sie jedzie na max obrotach bo jest turbina.

 

A w silniku bez turbiny zapewne jak zwiększysz obroty to spalanie spadnie...

 

lecz się. chodziło mi o to że silnik 80 KM z turbiną spali więcej niż ten zwykły 80 KM bez turbiny.

 

widzę sami znawcy... :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALUSZEK    0

mój john deere 6230 w agragacie upr siew 3 m w tym roku jak siałem owies wyszedł mi 9 litrów na hektar siewu w tym było raz granice i przyczoki objechane bez siewu siałem 6 ha dojazd do pola 2 km wypalił mi 9 litrów na hektar czy mało czy dużo oceniajcie ja jestem zadowolony wjechałem w orkę i siałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

pewnie i tak kolega tomek90 napisze ze według jego wyliczen powinno ci wyjsc min 15l na ha. bo ma kombajn jd 200 KM :DD

Edytowano przez mariaci10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Ty widzisz co piszesz i co do Ciebie się pisze? Skąd te 2500obr?! Chodziło mi o mniejsze gdzie nie przekraczam 1800obr/min 6 garami jak i 4. Po ch*j ten kombajn tu? Podałem przykład kombajnu z tej samej marki że nie jest paliwożerny, gdzie go porównałem do ciągnika?! Chłopie masz 26lat podobno to czytaj trochę dokładniej, jak trzeba to 2 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

A ty sprawdz swoją miarkę która mierzysz paliwo. 5-6l/h? To ile ty ha w godzine zrobisz w orce 2-3?! Na dodatek do 2000obr/min! Posiadam kombajn JD 200km to pierwszy sezon wyszła duża średnia ale następny już wyszło mniej niż bizon/ha ale bez przesady.

10l/ha i w góre to jest bite w ciągnikach z taką mocą człowieku.

 

a to ja napisałem ze min 10l/ha??

 

a ja napisałem włąsnie ze max do 2000. i zazwyczaj jest to 1700- 1800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

każdy ciągnik pali tyle ile operujesz pedałem przyspieszenia u innego ten sam ciągnik pali inaczej to zależy od stanu silnika i paliwa oraz oleju jakie stosujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj