Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 15:27

Ile pali John Deere?? Panowie znawcy wykresów pracować to trzeba z taka mocą jaka do danej pracy jest potrzebna. Moc jest pochodną momentu obr i obrotów. Jak się przeciąży silnik to najbardziej płaski przebieg momentu obrotowego nic nie da.

Edytowany przez hubertuss, 02 marzec 2012 - 15:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 15:40
  •  

#1122 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2012 - 15:47

Ile pali John Deere?? Silnik zawsze generuje taki moment, jaki jest w danej chwili potrzebny.

#1123 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 16:00

Ile pali John Deere?? Z tej całej lektury najbardziej podoba mi się jak ktoś porównuje JD serii 5020 lub 5R do NH TD, suche sprzęgło, zwolnice, słabe wykonanie w kabinie, rewers ze sprzęgłem. Rozumiem porównanie do Proximy i w takim wypadku wolałbym Zetorka.
Po za tym bujnij zestaw 24 ton netto NH 100 konnym nie przekraczając 1400 obr? Są chętni?

#1124 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2012 - 16:04

Ile pali John Deere?? Ja bujnąłem zestaw 36t brutto JD5720 :) po polu (co prawda twardo było) 50m i do domu jakieś 2km :) ciagniczek dawał radę mimo że szkoda mi go było tak katowac

#1125 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 02 marzec 2012 - 17:23

Ile pali John Deere??

Panowie znawcy wykresów pracować to trzeba z taka mocą jaka do danej pracy jest potrzebna.

z tego co zauważyłem to ty kreujesz się na znawcę czytania wykresów ;) wypaczonych ale niepodważalnych na tym forum. na farmfoto ( nie podałem prawdziwej nazwy forum rolniczego tylko podobną, aby nie dostać bana) był kiedyś temat o błędach w prasie niestety został usunięty pod naciskiem pewnych środowisk, DLG i profi były najczęściej krytykowane
Robert Finką nie ma sprawy :D innym nie da rady
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1126 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 17:54

Ile pali John Deere?? "Robert Finką nie ma sprawy :D innym nie da rady "-no jak finkę przystawisz Jeleniowi do gardła to nie ma siły-pociągnie lepiej niż Finka :D .

#1127 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 18:06

Ile pali John Deere?? Nie wiem skąd te nerowe rakcje, ja się na nikogo nie kreuję. Tylko smieszy mnie jak ktoś wstawia coś na obronę swojej argumentacji a finalnie wychodzi, że bat na siebie kręci. Co do testów jak pisałęm jeden może nie wyjść, mieć błąd ale wszystkie? Ktoś powie czemu mam wierzyć ludziom, któzy je robią, być może się na tym nie znają i nie mają sprzętu. Inny powie dlaczego mam wierzyć użytkownikom, którzy mierzą spalanie na oko, lub mają skłonności do fantazjowania.

Edytowany przez hubertuss, 02 marzec 2012 - 18:08.

#1128 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 19:14

Ile pali John Deere?? @atomik napisał :"Dziwi mnie tylko jedno dlaczego ludzie co mają tą maszynę kupują kolejne tej marki nie mówią nic na temat wysokiego spalania, nie płaczą. Ile ludzi tyle pomysłów - może warto skończyć to teoretyzowanie bo praktyce wygląda to także że wielu kierowców ciągników nie potrafi jeździć ekonomicznie ciągnikiem i wtedy czy ma ciągnik spod znaku nh, zetora czy valtry spalanie robi się wyższe od ciągnika który w testach wypadł najlepiej a całą filozofię szlag trafił ".
Kol.atomik doskonale podsumował to o czym paręnaście razy wspominałem-najważniejsze jest to kto łączy pedał gazu z podufitką (na wybojach :D )-dla tego który nie potrafi jeździć ekonomicznie żaden TMS z hiper mega skrzynią i z najlepszym silnikiem nie pomoże.Mam znów parę zdjęć (z cyklu tych które wczoraj zacząłem wstawiać do Galerii ) ale boję się je publikować :D -no bo jak to paliwożerny JD spalił tylko tyle ?-albo licznik oszukuje albo właściciel...
No właśnie-licznik jest ok. i właściciel całkiem uczciwy ;) - ale weź to wytłumacz takiemu co mu Komarek na postoju cztery litry wciąga :D .
Mój Starszy gdy tylko zaczyna jeździć to zaraz średnie spalanie podskakuje i na nic moje tłumaczenia że nie trzeba tak cisnąć gazu a wystarczy zmienić bieg.
@atomik-to co pisałeś o zbiornikach to chyba niekoniecznie prawda-80 l w 5714 i 180 w Forterze 8641 (swego czasu).

#1129 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 19:15

Ile pali John Deere?? dzis podpisałem umowe z jd na model 5100R z turem. i co mnie zaciekawiło to jedna ulotka zabrałem sobie jedna a tam w srodku niby opinie posiadaczy jd i w tabelce np. model 5090R z turem lekka praca spalanie 3.5l/h
pozniej inny rolnik 6930 ze z talerzowa podobno 12l/h takie tam wypowiedzi posiadaczy w broszurce co o tym sadzicie :P

#1130 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 19:29

Ile pali John Deere??

Panowie znawcy wykresów pracować to trzeba z taka mocą jaka do danej pracy jest potrzebna. Moc jest pochodną momentu obr i obrotów. Jak się przeciąży silnik to najbardziej płaski przebieg momentu obrotowego nic nie da.

co za brednie...
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 19:33

Ile pali John Deere?? A dłużej @brzozak mógłbyś ?-rozwinąć znaczy-chyba wiem do czego zmierzasz.Rozwiniesz ?

#1132 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 19:41

Ile pali John Deere?? do niczego, generalnie w calej rozciaglosci zgadzam sie z @mariuszem_x i nie ma po co powtarzac tego co juz zostalo napisane, jak ktos tego nie rozumie, to ja klarowniej tez nie bede potrafil tego napisac. moge nawet dostac % za ostatni post, loto mi to :D .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#1133 Share Kent

Kent

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 20:44

Ile pali John Deere?? Witam
Czy mógłby mi ktoś wyliczyc z testów DLG minimalne i maksymalne spalanie jd 6330 premium.

#1134 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 02 marzec 2012 - 22:20

Ile pali John Deere??

dzis podpisałem umowe z jd na model 5100R z turem. i co mnie zaciekawiło to jedna ulotka zabrałem sobie jedna a tam w srodku niby opinie posiadaczy jd i w tabelce np. model 5090R z turem lekka praca spalanie 3.5l/h
pozniej inny rolnik 6930 ze z talerzowa podobno 12l/h takie tam wypowiedzi posiadaczy w broszurce co o tym sadzicie :P

ja sądzę że jest to mozliwe.. wiem to bo sam często sprawdzam swojego jd i w tależówce 6330 owalił też ok 10l/ha

#1135 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 22:38

Ile pali John Deere?? oki ale te 3,5 litra rki z turem. w lekkiej pracy z paleciakiem?? bo wiadomo ze z widłami przy oborniku to wir w baku .

#1136 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 22:48

Ile pali John Deere??

bo wiadomo ze z widłami przy oborniku to wir w baku

Dobrze wiedzieć. Tylko uważaj żeby ci ten wir nogi nie wciągnął :)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#1137 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 02 marzec 2012 - 22:54

Ile pali John Deere??

@atomik napisał :"Dziwi mnie tylko jedno dlaczego ludzie co mają tą maszynę kupują kolejne tej marki nie mówią nic na temat wysokiego spalania, nie płaczą. Ile ludzi tyle pomysłów - może warto skończyć to teoretyzowanie bo praktyce wygląda to także że wielu kierowców ciągników nie potrafi jeździć ekonomicznie ciągnikiem i wtedy czy ma ciągnik spod znaku nh, zetora czy valtry spalanie robi się wyższe od ciągnika który w testach wypadł najlepiej a całą filozofię szlag trafił ".
Kol.atomik doskonale podsumował to o czym paręnaście razy wspominałem-najważniejsze jest to kto łączy pedał gazu z podufitką (na wybojach :D )-dla tego który nie potrafi jeździć ekonomicznie żaden TMS z hiper mega skrzynią i z najlepszym silnikiem nie pomoże.Mam znów parę zdjęć (z cyklu tych które wczoraj zacząłem wstawiać do Galerii ) ale boję się je publikować :D -no bo jak to paliwożerny JD spalił tylko tyle ?-albo licznik oszukuje albo właściciel...
No właśnie-licznik jest ok. i właściciel całkiem uczciwy ;) - ale weź to wytłumacz takiemu co mu Komarek na postoju cztery litry wciąga :D .
Mój Starszy gdy tylko zaczyna jeździć to zaraz średnie spalanie podskakuje i na nic moje tłumaczenia że nie trzeba tak cisnąć gazu a wystarczy zmienić bieg.
@atomik-to co pisałeś o zbiornikach to chyba niekoniecznie prawda-80 l w 5714 i 180 w Forterze 8641 (swego czasu).

Ot i cała filozofia - z którą zgadzam się w całej rozciągłosci "bo jeździć to trzeba umieć" - lub "maszyna gwizda lecz kierowca pi...a"
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#1138 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 marzec 2012 - 01:54

Ile pali John Deere?? Tak ogólnie to kto założy teraz temat jak awaryjny jest NH ??
Chętnie tam posłucham co macie ciekawego i mądrego do powiedzenia.

#1139 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 05:20

Ile pali John Deere??

Nie wiem skąd te nerowe rakcje, ja się na nikogo nie kreuję. Tylko smieszy mnie jak ktoś wstawia coś na obronę swojej argumentacji a finalnie wychodzi, że bat na siebie kręci. Co do testów jak pisałęm jeden może nie wyjść, mieć błąd ale wszystkie? Ktoś powie czemu mam wierzyć ludziom, któzy je robią, być może się na tym nie znają i nie mają sprzętu. Inny powie dlaczego mam wierzyć użytkownikom, którzy mierzą spalanie na oko, lub mają skłonności do fantazjowania.

do mnie pijesz ? bo co no piszę prawdę ? najpierw przeczytaj ze zrozumieniem - nie mierzyłem akurat jd bo mam go dosyć krótko, kombajn i sieczkarnia wiem ile dokłądnie palą to Ci mogę napisać. nigdzie nie napisałem że spala mi 12 litrów na ha głebokiej orki bo nie wiem ile spala jakbym napisał mniej więcej to bys tez się uczepił więc nie wiem. Teoretyzowanie z pojemnością baku wynika z obserwacji a jeśli chcesz wiedziec to te 160 litrów przez dzień pracy jeszcze nie udało mi się spalić 90 KM ciągnikiem tej marki o której jest dyskusja.
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 08:15

Ile pali John Deere?? I pomyśleć że cała ta dyskusja toczy się o 100 - 300 litrów ropy więcej. Jak mam auto osobowe i mam silnik 2.0 albo 3.0 albo 5.7 hemi to wali mnie to ile pali stać mnie i koniec i bujać się frajerzy. Wole mieć dobry silnik i niech więcej pali a nie zginąć podczas wyprzedzania. Tak samo jest z moimi NH też wolałbym żeby czasem paliły a nie tak jak wczoraj dwa metaltechy 12 pszenicy górka a on mi zwalnia do 17km/h. Pies mu mordę lizał pewnie JD też by tam tak zwolnił i fendt by się osrał. A jak by tak miał więcej kucy i więcej spalał paliwa to bym więcej czasu spędzał z córką a nie w robocie,. Bo maszyny nie są celem maszyny są środkiem do osiągnięcia celu. Więc niech se pali ile chce tylko żeby bak był duży i żebym nie musiał co chwile zjeżdżać do domu po bajurę.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Dodaj odpowiedź