Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 29 luty 2012 - 15:51

Ile pali John Deere?? Po drugie JD jest bardziej zwrotny niz 6030 wiec do tura lepiej sie nada.

Tee pszemek testowales 4 i 6 cyl ciagniki przy pracy w ladowaczu czołowym czy znowu sie podpierasz jakimis tabelkami,opowiadaniami i wciskaniami gazu do podlogi na postoju?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik rolniczy John Deere 7710 Power Quad ( SUPER !! )

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 129000.00 PLN
  • 21 mar 2017
John Deere 2850 klimatyzacja

• 39900.00 PLN
  • 18 mar 2017
Ciągnik rolniczy John Deere 6130, Tur 633

• 99990.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 16:04
  •  

#1062 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 29 luty 2012 - 16:20

Ile pali John Deere?? @garek po to mi 2 marki żeby mieć z czego wybierać. W zależności od modelów jakie będą wtedy oferowane wybiorę najlepszego dla siebie. Porównując 6 R z identycznym wyposażeniem jak 400 Fendta wybrałbym JD. Po za tym jeszcze poprawek nie dostałem więc nie ma co gdybać.

@krzysiek87 zdejmujesz wężyk wchodzący do EGR-u, zaślepiasz wężyk oraz EGR, na forum Passata poszukaj jakby co.

#1063 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 29 luty 2012 - 16:33

Ile pali John Deere??

Dziedzio daj spokój niech żyją swoimi wizjami bo gadają że my nie posiadamy Jd a sami nie posiadają NH i takie pisanie.

a jak właściciele niebieskiego gówna piszą jakie to mają niskie spalanie i jakie te maszyny są niezawodne a JD paliwożerne to dobrze? ja uwielbiam NH jako kierownik serwisu i logistyki mam kartę przetargową u szefa w razie podwyżki bo taki przy nich zapierdziel :D TM i TG moja maszynka do zarabiania pieniędzy ^^

w tym przypadku spalanie bedzie podobne-dziwne ale prawdziwe.

chyba cie bóg opóścił :D jeszcze nikomu się nie udało aby 6 garów paliło tyle co 4 gary, ale wiara w NH widze całkowicie zaślepiła ci patrzałki

15% zakrest stałej mocy 34% wzrost momentu to dobry wynik (wiadome dużo słabszy niż Fendt i NH) zużycie paliwa pod obciążeniem przez testowany przez nas ciągnik dla mocy znamionowej było duże i wynosiło 289g/kwh a w przypadku mocy max 269g/kwh

ile razy będziesz to jeszcze wklejał? pewnie ponownie na mój post który pisze :wacko:

powermix t6040 to 302 g/kwh a JD 289 g/kWh to jak palą tyle samo? to te 13 g w NH jest wirtualne jak te konie?

Edytowany przez bushmaster, 29 luty 2012 - 16:38.

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#1064 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 29 luty 2012 - 16:50

Ile pali John Deere?? to duzo obydwa pala to zetor mniej pali według katalowego spalania w katalogu co mam to forterra 135 spala 222g/kwh a wszyscy mowia ze to zetory najwiecej pija to jak to teraz

#1065 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 29 luty 2012 - 16:54

Ile pali John Deere?? to jest spalanie na silniku a nie na WOM ;) doszły straty na przekazaniu mocy, jakbyś zmierzył na kołach to w NH jeszcze by wzrosło przez przestarzałąskrzynię o stratach że ja pierdziu
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#1066 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 29 luty 2012 - 17:02

Ile pali John Deere?? jedziłem u dilera dzis nh t6030 wszystko fajnie chodzi ale ergonomia i wykaczenie w kabinie to wiele odbiega od jd. i skrzynia z tym wyswietlaczem obok zeby zmienic z c na d trzeba wciskac dwa przyciski i ten multimedialny podłokietnik jak tos jest wysoki i ma długie rece to zamast dłoń mieć na panelu od tuza to ma sie dłon za panelem.

#1067 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 luty 2012 - 17:20

Ile pali John Deere?? Szczerze... nie widzę nic fajnego w ciągniku z Tier 4 bez SCR. <_<

#1068 Share warzywkopl

warzywkopl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 29 luty 2012 - 17:24

Ile pali John Deere?? a co widzisz fajnego w kupowaniu ad blue ? który zamarza w niskiej temp? :)
kupujesz ciągnik który pali więcej niż konkurencja i jeszcze musisz mu ad blue kupić nh są tanie w zakupie ale testy pokazały że szybko koszt użytkowania+ zakupu jest większy niż claasa/JD/Fendta

#1069 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 luty 2012 - 17:27

Ile pali John Deere??

to duzo obydwa pala to zetor mniej pali według katalowego spalania w katalogu co mam to forterra 135 spala 222g/kwh a wszyscy mowia ze to zetory najwiecej pija to jak to teraz

jedziłem u dilera dzis nh t6030 wszystko fajnie chodzi ale ergonomia i wykaczenie w kabinie to wiele odbiega od jd. i skrzynia z tym wyswietlaczem obok zeby zmienic z c na d trzeba wciskac dwa przyciski i ten multimedialny podłokietnik jak tos jest wysoki i ma długie rece to zamast dłoń mieć na panelu od tuza to ma sie dłon za panelem.

zetor takie spalanie ma najniższe przy obrotach bodajże ok 1500

co do podłokitnika to on powinien mieć regulacje

#1070 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 29 luty 2012 - 20:25

Ile pali John Deere??

Szczerze... nie widzę nic fajnego w ciągniku z Tier 4 bez SCR. <_<

Zgadzam się z Tobą chyba że będzie to typowy wół roboczy bo inaczej będą ciągłe problemy z DPF

Edytowany przez Duzy1, 29 luty 2012 - 20:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 648 postów

Napisany 29 luty 2012 - 20:25

Ile pali John Deere?? nie powinien tylko ma regulację, http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/silnik-forterry-135-najoszczedniejszy,30831.html forterra faktycznie podobno mało pali polecam link. Fendt bedzie z Ad blue od nowego roku chyba że zmieni dostawcę silników DF AG wprowadza od 01 2013r. powyżej 120KM Ad blue musi jakoś spełnić normy spalin a co dobrego jest w drogich filtrach cząstek stałych? Co to za model powermix t6040 jaki JD porównałeś myśl no troche bushmaster. Porównałem Ci prosto i logicznie tej samej mocy ciągniki w teście nawet wyszło że JD ma mniej KM niż konkurenci i tak jak pisałem już kiedyś za 165tys 5100r to w tym samym czasie szło kupić T6020 zupełnie lepszy zupełnie mocniejszy ciągnik i nie ma strachu KM więcej,

#1072 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1832 postów

Napisany 29 luty 2012 - 23:22

Ile pali John Deere?? ad blue i scr to temat rzeka zawsze znajdzię się i tu i tu plus i minus, mimo wszystko wolę zapłacić jednorazowo 1200 euro raz na około 5 tys. mth niż tankować ciągle drugi zbiornik i szukać gdzie taniej dziś w hurcie 1 zł a za kilka lat może by 50 gr a może być 1,5. Najlepiej by było bez tych systemów ale ekologia napiera, biorą się za ilniki nowe ale strucli 20-30 letnich nie spełniających nawet kilku procent szkodliwości nowych norm spalin nikt u nas nie kontroluje. Niby stacje diagnostyczne powinny to badac ale jeszcze się nie spotkałem. Powiem tak janek zawsze dążył to nieskomplikowanych rozwizań i z EGR pomysł tez mi się podoba. w przyszłości i tak oba systemy będa musiały działać razem do norm spalin któe w nedalekiej przyszości zaczną obowiązywać. Już widze belarusa z EGR i SCR :)
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1073 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 luty 2012 - 23:28

Ile pali John Deere?? SCR jest znacznie prostszym rozwiązaniem, także to JD teraz wybrał trudniejszą drogę. SCR powinien też zapewnić lepsze osiągi.

#1074 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 07:53

Ile pali John Deere?? Bez scr to już pozostał tylko jd. Teraz pytanie czy wszystkie inne marki popełniają błąd, a tylko jd obrał jedyną słuszną drogę? :o

#1075 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 08:09

Ile pali John Deere?? zetor nie ma scr, prekins chyba też nie stosuje scr w swoich ciągnikach tak więc wszystkie ciągniki z tymi silnikami bedą bez scr

#1076 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1832 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 08:30

Ile pali John Deere??

SCR jest znacznie prostszym rozwiązaniem, także to JD teraz wybrał trudniejszą drogę. SCR powinien też zapewnić lepsze osiągi.

mówie prostszym z punktu braku konieczności kupowania płynów i ich tankowania, technicznie EGR ozywiście się zgadzam bardziej skomplikowane. ciekaw jestem jak ten rynek będzie wyglądał za 5 i 10 lat
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1077 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4125 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 08:59

Ile pali John Deere?? Poczekajcie jeszcze parę lat a będziecie jeździli ciągnikami z scr i dpf i egr i nie wiadomo czym jeszcze. Nie będzie trzeba się zastanawiać co lepsze bo wszystko i tak będzie w jednym ciągniku. Wszakże szpece od wymyślania norm czystości spalin nie śpią.
Dyskusja o spalaniu ciekawa, argumenatacja niektórych zabawne. Nie wiem do czego to ma prowadzić ale wiem jedno niedługo ruszą prace w polu i dyskusja się skończy. A co do testów różne widziałem swoje poglądy o spalaniu mam i wcale innych nie musze do tego przkonywać.
Co do odłaczania egr w tdi. To napewno dobrze działa bez grzebania w elektronice? W td taki numer wychodził ale w tdi z tymi wszystkimi czujnikami wierzyć mi się nie chce. Pozatym nigdy z takim problemem się nie spotkałem w tdi. Na czym wy jeździcie? A potem czytasz człowieku na forach, że teraz samochody takie awaryjne.

#1078 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 10:00

Ile pali John Deere?? SCR czy EGR? Każdy ma plusy i minusy. Dla mnie to odrębny temat i raczej poczekajmy jeszcze trochę z tymi dyskusjami. Deutz też montuje EGR z DPF ale w silnikach przemysłowych, to samo Perkins.
I gadanie która marka popełniła błąd to kolejne "eksperckie" wypociny.

@hubertuss działa bez problemu jednak jak na forum czytał to nie we wszystkich modelach, u mnie w B5 FL działa bez zarzutu bez ingerencji w elektronikę.
W JD serii 6030 również istnieje możliwość ominięcia EGR-u, myślę że i w 6R również, jak mówią Polak potrafi ole. :P

#1079 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1880 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 10:04

Ile pali John Deere??

Bez scr to już pozostał tylko jd. Teraz pytanie czy wszystkie inne marki popełniają błąd, a tylko jd obrał jedyną słuszną drogę? :o

Wszak nawet umiłowany NH w T5 zastosował EGR z filtrem cząsteczek stałych :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4125 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 10:24

Ile pali John Deere?? Agrex u fendta to tez nic innego jak egr. Ja myślę, że w mniejszych ciągnmikach raczej to wraz z dpf em ma przyszłość. Az do czasu gdy, żecie a raczej przepisy zmusi producentów do stosowania wszystkiego naraz.

Ktoś chciał testów. Oto one, zeskanowane przez @MDSikor

http://zapodaj.net/9...409fe1.jpg.html

http://zapodaj.net/9...1f5350.jpg.html

A tutaj cały temat http://www.agrofoto....dzikus__st__100

Był gdzieś jeszcze test ciągników o mocy 80 km z top agrar ale nie mogę go znaleźć tego tematu już chyba nie ma.

Edytowany przez hubertuss, 01 marzec 2012 - 11:15.

Dodaj odpowiedź