Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 28 luty 2012 - 22:50

Ile pali John Deere??

no argument konkretny :lol: a tak w ogóle to gratuluję sprzętu który pracuje z takimi prędkościami ;) może odkręć skibę to osiągniesz 20 km/h z pługiem :lol: :lol: :lol:

nie musze takiej predkosci osiagac. Czasem trzeba sprawdzic mozliwosci ciagnika . wiec twoj komentarz jest zbedny <_<
Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 14:21
  •  

#1042 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 luty 2012 - 23:03

Ile pali John Deere?? Dziedzio daj spokój niech żyją swoimi wizjami bo gadają że my nie posiadamy Jd a sami nie posiadają NH i takie pisanie.

#1043 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 29 luty 2012 - 00:14

Ile pali John Deere?? http://www.44tuning....jazd-do-klienta

#1044 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 luty 2012 - 07:34

Ile pali John Deere?? http://www.agrofoto....a-na-44-tuning/

#1045 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 29 luty 2012 - 07:50

Ile pali John Deere?? ostatnio rozmawiałęm ze znajomym pokazał mi swego jd 6930P w automiacie. tylko małą zdwigienka z pokretłem predkosci. i mowi ze w orce spala mu 16l/h a ten jd ma 180kucy to chyba mało pali

#1046 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 luty 2012 - 08:56

Ile pali John Deere?? Coś dla @Przemka :D -http://tractortestla...NewH/TD5050.pdf-to super oszczędny NH .
http://tractortestla...6230-prem.pdf-a tutaj mega-smok JD-specjalnie wziąłem ten test bo moce silników zbliżone są baaardzo.Jak widać w jednym Przemek ma rację-"na pusto" na najwyższych obrotach NH radzi sobie lepiej....i tylko tam :D .
Przyznaję Przemku że w najczęściej spotykanych pracach (jak wnoszę z Twoich wypowiedzi) w Twoich stronach jest to naciskanie pedału gazu do oporu i obserwowanie opadającego wskaźnika paliwa) NH bije JD na głowę.
W mniej cywilizowanych stronach ciągnika używa się jednak do czegoś innego no i wtedy ludzie wybierają ciągnik patrząc raczej na to ile spali w pracach polowych a nie na postoju.
Jednak nie byłbym sobą :D gdybym nie wspomniał o czymś jeszcze-z gazem wciśniętym w podłogę Twój NH pali prawie 10 l/h (9,8) a nie jak pisałeś bodajże 5,3 l/h-mój JD (służę wykresem z hamowni ) spala a właściwie spalał bo badanie było przy 200 mth potem znacznie spadło-taka przywara JD-dosyć długi okres docierania 7,2 l/h.
PS.Ciekawe co teraz napiszesz ?-że Amerikancy tożie agriesory :D ?

#1047 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 29 luty 2012 - 09:24

Ile pali John Deere?? No fakt NH, DF, FENDT, MF, Valtra mają taki sam okres docierania jak JD i też spalanie spada żadnej rewalacji nie odkryliście no to mocno przegrał JD w tym teście z 09/204 nie Jarku wklej tabelkę bo widzę że dajesz radę

#1048 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 luty 2012 - 09:42

Ile pali John Deere?? Nie zgodzę się z Tobą @krzysiu co do tego okresu docierania-JD charakteryzuje się (i nie są to tylko moje odczucia-jak zwykle podpieram sie zdaniem Niemiaszków :D ) baaardzo długim okresem docierania.Nie wiem czy pamiętasz ale ja pisałem że zużycie paliwa gwałtownie spadło dopiero po bodajże 700 mth !Pozwolisz więc (jako że w tym roku będę zwiększał moc JD ) że tabelkę wstawię-ale już nową-będzie to bardziej miarodajne.

#1049 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 29 luty 2012 - 09:51

Ile pali John Deere?? jaro a o ile ci spadło spalanie jak dotrałes jd

#1050 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 29 luty 2012 - 09:55

Ile pali John Deere?? jaro co to za testy :D wiesz wydaje mi sie że twój komputer to cały twój i dziwi mnie tylko że chłop dzieciaty i menżaty siedzi kilka godzin dziennie przed monitorem i stara się coś udowodnić na siłe-jaro testy testami a życie życiem. zrozum .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 luty 2012 - 10:09

Ile pali John Deere?? @Jaro spokojnie...olej hmm... zeby nie powiedziec Trola.. hmm.. PRZEMADRZALSKIEGO, tak to dobre okreslenie :)

#1052 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 luty 2012 - 10:10

Ile pali John Deere?? Nie kolego sympatyczny-to Ty starałeś sie coś udowodnić na siłę.Testy testami a życie sobie powiadasz ?Mogłoby tak być gdyby każdego było stać na przetestowanie przed zakupem wszystkich ciągników-znasz kogoś takiego ?Testy pokazują więc mniej więcej na co daną maszynę stać-więc jeżeli stoisz przed zakupem czegoś za niebagatelną sumę wtedy dzięki testom możesz choćby zawęzić zakres poszukiwań-alternatywą jest łykanie jak pelikan zapewnień dealera...
Siedzę przed kompem bo nie stać mnie na paliwo do JD :D .
A nie musze siedzieć przed komputerem bo akurat mam trzy w sieci domowej + dwa smartfony więc czesto gęsto przeglądam coś na nich a nie w komputerze...
@Hubert-to z ogórasem było dobre :D .A Przemkiem się nie przejmuj-sam się swoją retoryką (jak widać górnolotna to ona nie jest ) wykończy.

Edytowany przez jaro, 29 luty 2012 - 10:13.

#1053 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 29 luty 2012 - 11:31

Ile pali John Deere?? Skoro już wymieniamy się linkami o 44tuning :D Link dedykowany dla PRZEM-ądrzalskiego http://www.44tuning....t6050-7040-7540
Możemy się tak wymieniać w nieskończoność a i tak do niczego dobrego to nie doprowadzi. http://www.44tuning....case-maxxum-125

Edytowany przez danielhaker, 29 luty 2012 - 11:32.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1054 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 29 luty 2012 - 11:39

Ile pali John Deere?? http://www.dlg-test....wrQuad_2004.pdf
spalanie w 5820 dla testu DLG w przedziale 800-2200 poniżej 280 g/kWh a kolega krzysio sumiennie upiera się przy swoim teście którego przedstawić nie potrafi że spalanie wynosi 304 g/kWh w tym ciągniku (testu nie ma)

w pierwszym dniu po upływie czasu jaki wymaga ARiMR Jarku będą do sprzedania to na dziś jeszcze 4lata poczekaj a 5latki będą na bank do sprzedania tylko 5000-8000mth będzie na nich. Top Agrar 09/2004r JD 5820 zakres stałej mocy 17% wzrost momentu obrotowego 34%,
304g/kwh
,

ja postaram codziennie znajdować 1 test w którym JD spala nawet 30%więcej paliwa

A tutaj jest sedno sprawy wypowiedzi krzysia aby jd palił wiecej a
kszysio skrobie

Top Agrar i innych czasopismach Polskich że JD ładny fajny w środku fajnie wykonany to mówicie że tam piszą i tak jest jak piszą w tej samej gazecie że najbardziej paliworzerny na świecie

znalazłem na forum o tym porównaniu

a ja sie dogrzebałem do top Agrar 09/2004 i tam jest test porównawczy miedzy innymi 5820 z 5445 i wyniki są takie: Charakterystyka silnika 3,5:4,0 spalanie 2,5:3,0 Hydraulika - zawory sterujące 4,0:3,5 podnośnik 3,5:4,5 Kabina -ilość
miejsca wejście 4,0:4,0 widoczność 4,5:4,0 hałas 4,0:3,0 komfort jazdy 3,5:3,0 poręczność na uwrociach 4,0:3,0 WOM 4,0:3,0 podatność obsługowa 4,5:2,0( ta 2 to za ścięta maskę, podobno lepiej jej unikać

MF taki oszczędny i ma 3 a paliwożerny JD 2,5?

no jaro przecież NIEMIEC i AMERYKANIN maja w tym interes żeby JD dobrze wypadł.

przemuś i ci sami jankesi twierdzą że NH tyle więcej pali od JD? :D

bogdan powiedz czy w modelach na przekladni AC cos sie zepsulo

NewTech robił 3 akcje serwisowe od 2010 roku czyli od kąd pracuje na swoim stanowisku dla ciągników z AC

gdyby moj ac mial duze straty w przekazywaniu mocy na kola to bankowo bym nie oral plugiem 13km/h , a z talerzowka nie jezdzil 25km/h. Wiec o czym my tu gadamy

o LS-ie? :D normalnie chyba konkurencja dla idiotyzmu roku gdzie koleś pisze żew JD 8000 jest nisko skrzynia i ciągnik siada :lol: :D muszę to znaleźć bo na słowo w takie cuda to raczej nie uwierzycie
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#1055 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 29 luty 2012 - 11:59

Ile pali John Deere?? a fajny jest opis do tego testu DLG po Polsku w Profi strona 12 "Manfred Neunaber i Hubert Wilmer prezentuje wyniki testu: 15% zakrest stałej mocy 34% wzrost momentu to dobry wynik (wiadome dużo słabszy niż Fendt i NH) zużycie paliwa pod obciążeniem przez testowany przez nas ciągnik dla mocy znamionowej było duże i wynosiło 289g/kwh a w przypadku mocy max 269g/kwh. Inne ciągniki z tego zakresu mocy i przy tych samych wymaganiach wypadły korzystniej. Zbiornik paliwa o pojemności 130 litrów po 8 godzinach trzeba tankować pomimo że jest jednym z większych w tej klasie dobrze że wkleił ten wykres ale żeśmy się zgrali smok to smok. Jutro będzie ciekawiej kumple szukają tej Agromechaniki co ponad 16litrów na h zegarową 5100r spala w 4x40 i piszą że takiego jeszcze smoka nie było do jutra.

@bushmaster Dobre nie... zawsze piszą że więcej pali niż inne, ale te gazety niekorzystne a jak napisali że, taki komfortowy a tam wogóle nie myśleli złącza hydrauliczne do bani w 5R, szarpie półbiegi szarpie revers, CBM do bani już to gdzieś tłumaczyłem kawe na ławe jak jest mega delikatne wieszaki co troche to się spinka ukruszy i cięgno po ziemi się wlecze, ciężko wchodzą biegi, dźwignie hydrauliki mocno do przodu trzeba się przysuwać a ja pilnuję z tyłu nie przemyśleli wycenili wysoko.

Edytowany przez krzysiu, 29 luty 2012 - 15:14.

#1056 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 luty 2012 - 12:10

Ile pali John Deere?? @krzysiu fajnie piszesz, jak dla mnie obiektywnie, ale stawiaj troszkę więcej kropek, przecinków i spacji. Trochę ciężko przez te braki czyta się twoje teksty

#1057 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 29 luty 2012 - 14:53

Ile pali John Deere?? witam ktory mniej spali z turem jd 5100R czy NH T6030 6garowy. pytam bo nh na placu ma stac. wem ze to 4 garowy a tamten 6 ale mam do wyboru te dwa wiec te modele porównuje.

Edytowany przez gajor24, 29 luty 2012 - 14:53.

#1058 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 29 luty 2012 - 15:03

Ile pali John Deere?? w tym przypadku spalanie bedzie podobne-dziwne ale prawdziwe.

Brak argumentacji - %

Edytowany przez krolikNH, 01 marzec 2012 - 17:36.

#1059 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 29 luty 2012 - 15:11

Ile pali John Deere?? @gajor24 w tym przypadku to trudno mówić o porównaniu, z tego co się dowiedziałem potrzebujesz mniejszy ciągnik i z ładowaczem dla mnie jeżeli tyle mocy nie potrzeba to 5080R, lub jeżeli ten deler NH nie ma mniejszych dostępnych od zaraz to jak jest porządny ściągnie od innego delera serię 5NH. Albo spytaj telefonicznie u innego przedstawiciela NH najbliższego po tym co nie ma na placu NH 6030 nie wiem czy widziałeś może i fajny ciągnik ale wg mnie trzeba dać już konkretną robotę bo tam wydajny podnośnik, hydraulika, mocny silnik 6,7litra poj, przy małej modyfikacji w komputerze będzie miał 140KM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 29 luty 2012 - 15:26

Ile pali John Deere?? czyli spalanie nh t6030 i jd 5100R bedzie takie same. to wole mniejszego jd bo dziś jeździłem nh ale nie odpowiadał mi zbytnio kabina nie ogarniałęm tego

Dodaj odpowiedź