Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale wiadrem tankowałeś to? :o

 

Wiadrami liczyłem ale najpierw miarką wlewałem i tyle wyszło teraz stoi rozgrzebany bo chłodnica zaczęła sączyć nową kupię, pompa wody cieknie i pompa od chamulca do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Według mnie to najwięcej palą ciągniki Claasa. Któregoś razu gospodarz z Ząbkowic Śląskich wziął na testy Claasa Arona 850 z talerzówką Pottinger terradisc 6000 T i palił 42 litry/mth. Są to co prawda tereny górzyste, ale John Deere palił jakieś 36l/mth. Wszystko przez to, że Claas wyciąga maximum mocy z silników John Deere.

 

 

Czy ja wiem? Sąsiad miał JD 6810 i na testach miał Claasa podobnej mocy to był bardzo zadowolony ze spalania Claasa. Trochę te porównanie lipne bo jeden ciągnik stary a drugi nowy.Obecnie sąsiad posiada Fendta 514 i twierdzi że nawet 1/4 mniej spali w zależności od pracy względem JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

JD 7830 - pracował przy wszystkich cięższych maszynach, orka, agrisem (głębosz), transport, siew, zrobił chyba cos 1100mth i spalił 17000l ( w 1 rok) serwis sprawdził to na kompturze, a 6430 chyba cos kolo 5 - pracował przy ładowaczu czołowym,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:huh: dlaczego mod nie zamknął pół roku temu tego durnowatego tematu, który rozgrzewa do czerwoności chyba tylko, młodych dobrze wykształconych z dużych miast :D przecież nikt rozsądny , który chociaż by z odległości 5m widział by JD, nie mówiąc o tym, że jest użytkownikiem tej maszynki, nie będzie pisał bzdur, że JD z drugiego powiatu pali dużo więcej :rolleyes: niż Fendt kolegi z innego województwa, są to opinie "bardzo wiarygodne" :D . Zamknijcie temat ;[


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na jakiś czas zamknąłem temat, potem na prośbę wielu użytkowników go otworzyłem. Jeśli zamknę temat to za jakiś czas zostanie on usunięty z forum i ktoś założy nowy i zacznie się nowe nabijanie postów. Wiec jeżeli Ciebie mocno drażnią sprzeczki małolatów którzy JD widzieli w internecie to radze nie czytać tego tematu i nie psuć sobie humoru.

A poza tym na forum też mamy uczciwych użytkowników którzy piszą prawdę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was wyłączał juz sterowanie w silniku a raczej na sprężarce EGR.Ma to w silnikach CLAASA oraz JOHN DEERE szczególne znaczenie jesli chodzi o wydajnksc podobno.Praktykował już ktoś z tym wyłaczeniem badz samym podniesieniem mocy.Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem w 6230 John Deere ale czekam na opinie i sugestie.Miałaby to robic specjalistyczna firma zajmujaca sie tuningiem w szerokim tego słowa znaczeniu.Tuningowalem oba FENDY(936 oraz 939 Vario i

wszystko w porządku

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

podczas tuningowania Wyłączyliśmy w 7830, ale nie jestem Ci w stanie powiedziec jak to chodzi, ponieważ od tamtej pory ciągnik jeszcze nie widział pracy ;d w żniwa qq bede wiedzial cos wiecej,

a w 6430 chcielismy wyłączyc ale chyba tego nie ma, z tego co mówili "tuningowcy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

fdodam od siebie że firma spoko :) to właśnie ona robiła u mnie tuning, dobrze jak masz wiecej niż 1 ciągnik do tuningowania, wtedy nie biorą za dojazd,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

z konkretów

JD 6210SE na baku zrobione 24,2 mth wypił 165 l średnie spalanie 6,8 l na godzinę wykonane prace

- lekkie prace ugniatanie kukurydzy 8 mth i siew wapna RCW 3 t 1,5 mth oraz 0,5 mth przyczepa samozbierająca

- reszta czasu gruber lemken achat 2,1m lekka i średnia ziemia ale warunki trudne likwidacja starej trawy i rżyska kukurydzianego łącznie 7,8 ha

- orka pług kverneland 3 ha

- przejazdów bardzo mało

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

JD 5720

 

zgrabiarka claas liner 470 - 7 l/ha

prace przy hodowli około - 5 l/h

transport buraków przyczeoa HL 8 t, areał 6 ha, dojazdy 1 - 2 km, w ruchu od 9:00 do 20:00 - tak z 40 l

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gortad    51

Handlarz ma JD Z 2004 Z ANGLII I NA FILTRZE OLEJU WYRYTY GWOŹDZIEM NAPIS TAK JAK BY PRZY ZMIANIE FILTRA

 

1 \ 6 \ 16 LUB 1b

3517

 

Co to może oznaczać


PRIMUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

może numery na kumulacje w lotto :P albo przebieg 16351,7 mth :)


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

John Deere 5080R + 3 metrowy zestaw upr-siewny podczas jesiennych zasiewów ok. 8l/ha 11l/godz.

John Deere 6630 orka 2 pomiary 15 i 16 l/ha 17,5; 18l/godz. , prasowanie 8,4l/godz.

Takie przybliżone pomiary zrobiłem podczas jesiennych prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

John Deere 6105 R, moc max. 125 KM.

3 metrowy agregat uprawowo siewny na talerzach - ok. 7 l / ha

3 metrowy głębosz, uprawa 35-40 cm głębokości - ok. 14 l / ha

opryskiwacz na kołach, szer 15 m - ok. 1 l / ha

Spalanie tylko na polu, bez dojazdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAKUBB1988    0

koledzy jutro jadę zadatkować jd 6230 comfort może ma ktoś takiego lub podobne z tej serii i podzielił by sie spalaniem tego ciągnika w różnych pracach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spalanie w ciągnikach na commonrailu zależy od obciążenia. Będzie chodził pow. 1800 obr. / min to spali sporo. Musisz dobrać odpowiednie maszyny do mocy. Najlepiej nie przekraczać 1800 obr. / min.

Myślę, że spalanie będzie podobne do mojego. Zob. powyżej (6105 R).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dużo więcej!!! :-)

 

A po pierwsze primo :-) spalanie zależy od przyczepionej maszyny i np. rodzaju gleby.

Na innym forum ktoś pisze, że robi crossem Unii na 35 cm gł. Ta maszyna wygląda jak kotwica! Jak wiele kotwic!

Ciekawe ile pali jego traktor przy takim zabiegu na ha?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To ja robiłem Crosem pod buraka na 35. Case MX 150 i spalił mi do 20 litrów/ha.

Przy uprawach przed siewnych 20-25cm to17 l/ha.

Pożyczyłem go sąsiadowi na ciężkich glebach trochę zaniedbanych, gdzie prędkość robocza schodziła do 5-6km spalił 25l/ha, na głębokość do 20cm.

Ale tu nie ma co porównywać spalania to to jest temat rzeka i każdy ma rację.

Ale mam takie porównanie mojego Case z kuzyna JD 7730 z tamtego roku. Mi w orce spalał 14-14,5 l/ha,Mierzone dokładnie, a kuzynowi 20-25l/ha.

Efekt jest taki że kuzyn szuka kupić Case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak mi się coś wydawalo, że ta maszyna to kiler... Dla kieszeni :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie jet tak źle. bo podobne maszyny tyle samo palą i kosztują raz więcej. W tamtym roku uprawiałem 2,5 m zwykłym gruberem i spalał pod pszenicę nie wiele mniej, może z 2 litry. Miał lżej.

Ale jak znajomi i na pokazach w KWS przy podobnych maszynach Horsch vaderstad, czy Farmer sąsiada też tak wychodzi.

Szczerze to w tym roku ciągnik mi więcej pali niż w tamtym.

Cięższą mam uprawę.

Na początku produkcji był z nim problem bo miał źle ustawione części robocze.Teraz dość lekko idzie.

U nas w pługu Ursus 1634 poniżej 20 l/ha nie zejdzie, w orce.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6150R    0

Nie jet tak źle. bo podobne maszyny tyle samo palą i kosztują raz więcej. W tamtym roku uprawiałem 2,5 m zwykłym gruberem i spalał pod pszenicę nie wiele mniej, może z 2 litry. Miał lżej.

Ale jak znajomi i na pokazach w KWS przy podobnych maszynach Horsch vaderstad, czy Farmer sąsiada też tak wychodzi.

Szczerze to w tym roku ciągnik mi więcej pali niż w tamtym.

Cięższą mam uprawę.

Na początku produkcji był z nim problem bo miał źle ustawione części robocze.Teraz dość lekko idzie.

U nas w pługu Ursus 1634 poniżej 20 l/ha nie zejdzie, w orce.

 

Mam JD 6150R Spalanie w tym roku podczas orki pod (rzepak Pszenice buraki ) średnio spalił 16l/ha przy gł 25-28 cm .

a wykonywałem to EG 85 2 metry szer

Zamierzam kupić jd 6105R co o nim sądzicie ?

Edytowano przez JD6150R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

witam. panowie jestem zainteresowany kupnem 6600(lub 6506)albo 6400 i pyt.?? ile pala ??

chcialbym uslyszec wypowiedzi uzytkownikow tych modeli

a nie odp. typu:

-spali tyle ile mu wlejesz

-chyba tyle bo zbiornik z tworzywa i zmienia objetosc ,a tankowalem .......

-nie mierzylem bo nie bylo czasu ale po zniwach.......

-według testow to .....

juz nie wnikajmy w te wszystkie zbedne rzeczy ,wystarczy ze podacie:

-model (ew. moc -choc kto jest w temacie to sie orientuje)

-spalanie na hektar i na godz. pracy(wiadomo ze w zaleznosci od wymiarow pola roznie wyjdzie spalanie)

-rodzaj pracy np. orka

-jakiem sprzetem(marka pluga)

-rodzaj gleby i ukształtowanie terenu

-glebokosc robocza

 

i zobaczycie ze bedzie przejrzyście

 

cale wywody na temat charakterystyk silnika itp itd to nie w tym temacie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj