Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1695 odpowiedzi na ten temat

#961 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 27 luty 2012 - 18:08

Ile pali John Deere?? regulamin obowiązuje wszystkich a co do obrony to wiesz nie biłem twoich bliskich więc nie rób z siebie męczennika bo nim nie jesteś a myślałes ze wszystko ci wolno i dlatego to pisałeś i koniec.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 06:24
  •  

#962 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:13

Ile pali John Deere?? Chłopaki - zróbcie ustawkę :) . Nie zapomnijcie wstawić zdjęcia w galerii.
Jak wyprowadzić rolnika z równowagi? Trzeba powiedzieć, że jego ciągnik dużo pali :) A na pewno więcej niż sąsiada.... . Uwielbiam ten temat ( zaraz po tym "co lepsze c330 czy t25") :) . pozdrawiam fighterów

#963 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:17

Ile pali John Deere?? W sumie podsunąłeś niezły pomysł na to jak można kogoś poczęstować procentami.Bierze się jakiegoś fana czegoś tam żeby zaczął obrzucać błotem jakiegoś użytkownika.Jeżeli ten wzorem przodków wyżej postawi honor od cichego siedzenia i udawania że deszcz pada :D to wystarczy już tylko nadgorliwy moderator który ma cokolwiek inne poglądy polityczne...
A może zapytamy się innych użytkowników kto z nas był agresorem i czy słusznie robię dając odpór takim jak Ty ?

#964 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:25

Ile pali John Deere?? Tutaj to jest luzik :) . Chłopaki od 30-tek i władymirców to dopiero rzeźnicy. Kiedyś jak się wtrąciłem i wyraziłem swoją opinię na temat jednego z tych ciągników, to od razu dostałem po łbie procentami od moderatora, który widocznie wspierał przeciwną flankę :) . Podobno nie było uzasadnienia..... Właśnie - czy JD dużo palą ?- nie wiem :)

#965 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:32

Ile pali John Deere?? Maniek-Ty chyba nie czytałeś tego tematu-tu nie chodziło o obronę jakiejś marki tylko o to jak się @Przemek zachowywał-poczytaj sobie najpierw a potem napisz jak Twoim zdaniem miałem sie zachować.

#966 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:39

Ile pali John Deere?? Chodziło mi o to, że ile razy wchodzę na ten temat to wiem, że na 90 % natknę się na "wymianę zdań" :) . Nigdzie nie napisałem, że nie masz racji ani, że ją masz.

#967 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:54

Ile pali John Deere?? A może jednak określisz czy dobrze robiłem odpowiadając @przemkowi czy też powinienem schować głowę w piasek ?

#968 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:01

Ile pali John Deere?? Ten temat ma 49 zakładek..... Skąd mam wiedzieć?

#969 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:05

Ile pali John Deere??

Ten temat ma 49 zakładek..... Skąd mam wiedzieć?

No i widzisz-w tym właśnie leży problem że ludzie widzą dwa ostatnie posty i na tej podstawie wyrabiają sobie opinię.Dołóż do tego słabą pamięć (dowodem na to są wyniki wyborów :D ) i masz całokształt sytuacji...

#970 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:16

Ile pali John Deere?? Masz na myśli moderatorów? :) Bo chyba nie czytasz wszystkiego od początku.....

Edytowany przez maniek33, 27 luty 2012 - 19:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:17

Ile pali John Deere?? Raczej ogół...

#972 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:27

Ile pali John Deere?? jaro co to ma do tematu? chcesz znów dostać % ? daj sobie już spokój przecież wiadomo nie od dziś że nie masz racji i znów prowokujesz. ps jeśli ktoś zainteresowany zakupem JD ale waha sie bo nie wie ile pali to pisać na PW chętnie dam namiary na użytkowników nawet kilku możecie zadzwonić i poprosić o opinie- służe pomocą koledzy.

#973 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:31

Ile pali John Deere?? A Ty niby kto jesteś że możesz te procenty dawać ?-awansowałeś na moderatora ?A może któryś moderator zainteresowałby się w końcu tym kto tu prowokuje ?Może nawet sam @milanreal ?

#974 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:38

Ile pali John Deere?? niczym nie prowokuje tylko chce pomóc bo zakup ciągnika to poważna decyzja.

#975 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9198 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 luty 2012 - 20:40

Ile pali John Deere?? @jaro co jak co ale myślałem że poważniej to potraktujesz, ale się zawiodłem. Przemek za prowokacje dostał 20% i już mu blisko do dożywocia. Ale coś widzę że te % wcale dobrze nie zadziałały, szczególnie na wspomnianego przemka.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#976 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:40

Ile pali John Deere?? Wiecie co jest najlepsze w innych tematach opisałem szczegółowo streszczę: przeglądając Top Agrar z 16lat pod każdym który był z testem JD poza 1 rodzynkiem JD uzyskiwał dobre i bardzo dobre oceny niekoniecznie słusznie ale panowie z DLG i podobnych stacji zawsze i od zawsze podkreślali wada JD duże, bardzo duże zużycie paliwa najmocniej uwidocznione w częsciowym obciążeniem i mierzonym z 6 punktów pomiaru mocy różnica w zużyciu paliwa zaciera się wraz z większym obciążeniem aż do praktycznie takiego samego zużycia jak reszta traktorów tylko kupując ciągnik 100KM z ładowaczem to robiąc 1000-1500mth rocznie będziemy pracowali z pługiem i agregatem podorywkowym 10-12%czasu reszta obciażenie średnie czyli dużo większe zużycie paliwa dziś rozmawiałem z kolegą co ma 5100r i mówi że poprostu paliworzerny od 6-8l na h zegarową w ładowaczu basta.

#977 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 27 luty 2012 - 20:54

Ile pali John Deere?? krzysiu jak pracujesz w polu z pługiem, agregatem uprawowym bądź ścierniskowym, bronami, czy głęboszem to przekazujesz moc na koła czy na WOM? któro spalanie Cię interesuje na WOM czy na kołach?

Edytowany przez bushmaster, 27 luty 2012 - 20:55.

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#978 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:54

Ile pali John Deere?? @milanreal-dobrze że się odezwałeś ale i tak zadam Tobie pytanie-czy popierasz aż tak mocno chrześcijańskie podejście do życia aby temu kto cię uderzył w policzek nadstawić drugi ? :D -jeżeli tak to odwołuję to co o Tobie napisałem i składam na karb światopoglądu .
@krzysiu-"przeglądając Top Agrar z 16lat pod każdym który był z testem JD poza 1 rodzynkiem JD uzyskiwał dobre i bardzo dobre oceny niekoniecznie słusznie ale panowie z DLG i podobnych stacji zawsze i od zawsze podkreślali wada JD duże, bardzo duże zużycie paliwa najmocniej uwidocznione w częsciowym obciążeniem i mierzonym z 6 punktów pomiaru"-no właśnie @krzysiu-Ty przeglądałeś TopAgrar a ja że tak powiem czytam to w oryginale-często gęsto nawet tłumaczenie odbiega od oryginału.Jakoś nie mogę sobie też przypomnieć aby ludzie z DLG wypowiadali sie o zużyciu paliwa-to raczej ludzie z TopAgrar te wyniki interpretowali.Co do "niekoniecznie słuszne" to Twój prywatny pogląd jak rozumiem a akurat Niemcy za "niekoniecznie słuszne" (w Twoim rozumieniu rzeczy )uważają najczęściej punktowanie...Fendta (die gruene Mafia von BayWa :D )-polecam poczytać na ten temat.

#979 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2012 - 20:55

Ile pali John Deere?? Wiele opinii jest nie potrzebnych w tym temacie tylko się kłócicie. To jest takie porównanie jak u nas duży gospodarz obrabia to JD i jak się kierowców spytałem ile im palą to wychodzi i na godzinę średnio 30 l/h ale to pracują na tych ciągnikach pracownicy i ich to nie interesuje czy ten ciągnik spali 16 l czy 30 l. W wiosce obok pracuje Jd 7730 automatyczna skrzynia nie wiem jak się nazywa”skrzynia” i powiedział że trochę żałuje że kupił JD bo spalanie jego trochę jest za duże pracuje z takim siewnikiem jak ma Hubert i nim orał. Obecnie zakupił case jak się nie mylę to 250 km bo twierdzi że JD trochę dużo pali z tego co wiem JD nie miał awarii zobaczymy jak będzie z Case. Jestem posiadaczem NH 140 km i na równym terenie ziemia torfowa i warunki nie najciekawsze mokro i na godzinę pracy spalił 15-16 l/h pracuje z pługiem Overum pól-zawieszanym 5x45 na godzinę jak dobra działka to bez problemu zrobi 1ha ale jak wjedzie na glinę i teren górzysty to już około 20 na ha brał. Ale to jeszcze zależy dużo od nogi bo mi czy braciom zawsze o ten 1 czy 2 litry więcej pali ciągnik niż tacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 27 luty 2012 - 21:02

Ile pali John Deere?? kwestia jest taka czy mamy podzielony park maszynowy na ciągniki lekka - cięzka praca czy ciagniki mają byc uniwersalne i pracować pod zróźnicowanym obcążeniem. U mnie janek robi najcięższe roboty w 80% czasu pracy bo po to go kupiłem, nie będe zapinał go to przetrząsacza, siewki do nawozu czy przyczepy samozbierającej bo w tej mocy radzi sobie inna popierdółka. szczerze przyznam się że nie mierzyłem spalana w janie ale chętnie to zrobię kolego @krzysiu jak już jesteśmy precyzyjni to albo 6 albo 8 różnica 2 litrów w tej skali to kosmos ponad 10 zł na roboczo godzinę, czytałem kilka postów pod jankami tej mocy i ludzei pisali że poniżej 5 litrów schodzą spokojnie także ktoś by się do tego odniósł. poza tym normy spalin wcale nie powoduja że ciagniki mimo nowszej technologii palą mniej wręcz przeciwnie bądźmi obiektywni. a do szanowych pozostałych dwie karty dyskusji o dłubaniu w korze i obrzucaniu kordonkiem troche mija się z celem a coraz więcej takich wypowiedzi gdzie na 20 postów jeden dotyczy tematu.
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Dodaj odpowiedź