Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#841 Share jozin1z1bazin

jozin1z1bazin

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 22 luty 2012 - 17:34

Ile pali John Deere?? a teraz sobie porównajcie 5080r bo to odpowiednik t5040 i nawet na pusto gaz mu w podłoge to zobaczycie ze spali więcej niż ten NH w pługu-śmieszne ale prawdziwe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 07:04
  •  

#842 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 22 luty 2012 - 17:44

Ile pali John Deere?? to co za nh ma technologie spalania

#843 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 luty 2012 - 18:08

Ile pali John Deere?? Jozin-a skąd Ty to wszystko wiesz ?-coś mi się wydaje że AF to za mało dla kogoś takiego jak Ty-skarbnico wiedzy wszelakiej.Ja to mam taką zasadę-jak czegoś nie wiem to się nie odzywam żeby nie uznano mnie za idiotę (zawsze to lepsze niż otworzyć buźkę i usunąć wszelkie wątpliwości :D )-Ty z kolei znasz JD od podszewki widząc go może raz na tydzień i do tego z daleka a na co dzień bujając się NH (chyba ?).Skąd ta wiedza chłopie ?-jakieś tajne kanały, kumpel w serwisie a może to Ty robisz testy w Gross Umstadt ? :D

#844 Share reniu86

reniu86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 22 luty 2012 - 19:08

Ile pali John Deere?? mam renault z silnikiem john deer 85km i w orce z pługiem 4x40 przy prędkości podobnej do 60tki na 3 biegu pali mi 12l na ha. ale sa to bardzo mocne i wytrzymale silniki.

#845 Share jozin1z1bazin

jozin1z1bazin

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 22 luty 2012 - 19:15

Ile pali John Deere?? jaro sam czytałeś wypowiedz użytkownika NH t5040 masz JD podobnej mocy więc odpal go jutro z rana i gaz do dechy i odpowiedz bedziesz miał po kilku godzinach czy spali te 5,3 l -czy to takie trudne dla ciebie?

#846 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 luty 2012 - 19:34

Ile pali John Deere?? Rozumiem że w ten sposób wy tam w tym Gross Umstadt testujecie ciągniki ? :D Swoją drogą bardzo ciekawy sposób testowania-przypomina mi bardzo to co widzę każdego dnia w sezonie-za oknem przewala sią cała masa łepków takich od 12 do 17 lat i każdy jedzie w ten sam sposób-gaz do dechy w C-360 i całe 24 km/h :D -rozumiem że sam jesteś w podobnym wieku a przynajmniej z takiego postępowania czerpiesz inspiracje ?-faktycznie-miarodajne...
Swoją drogą-chyba bym na głowę musiał upaść żeby coś takiego traktować choćby jako namiastkę testu.

#847 Share jozin1z1bazin

jozin1z1bazin

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 22 luty 2012 - 19:43

Ile pali John Deere?? jaro ty sie poprostu tego boisz i wolisz nawymyślać każdemu i mieć problem z głowy bo czasem by mogło sie okazać ze jelonek ostro potraktowany spalił 8-9 litrów a przecież jest taki ładny amerykański ale niestety pijak .

#848 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 luty 2012 - 19:48

Ile pali John Deere?? jozin wez wypie*dalaj z tego forum bo takie śmiecie jak Twoje posty to ludziom tylko dobry humor psują. Weź wejdz na anonse.pl ulżyj sobie, naprawdę poczujesz sie lepiej...

wyluzuj

Edytowany przez milanreal1, 22 luty 2012 - 21:03.

#849 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:11

Ile pali John Deere??

jaro ty sie poprostu tego boisz i wolisz nawymyślać każdemu i mieć problem z głowy bo czasem by mogło sie okazać ze jelonek ostro potraktowany spalił 8-9 litrów a przecież jest taki ładny amerykański ale niestety pijak .

A jak się okaże że spali tyle co NH to odszczekasz ?(wątpię bo kiedyś coś takiego zaproponowałem w temacie katastrofy smoleńskiej i jakoś nikt się nie pokwapił ).JD z tej serii jest tak amerykański jak Twój NH austriacki...

Edytowany przez jaro, 22 luty 2012 - 20:11.

#850 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:32

Ile pali John Deere?? Ja w pierwszym roku pisałem wszystkie tankowania, litry i godziny(zegarowe nie mtg, żeb nie było) Jedyna robota to zatankować opryskiwacz, ośka (jaro 41km idzie :D żeb nie było) na pole(od 0.5 d0 15km, ale średnio 2km po ch.jowych drogach), oprysk około 9km/h i do domu oska po tank i tak dalej jakies 150 opryskiwaczy min. Wychodzi mi jak pisałem 5.3l, ale nie sądze by ktoś tu miał jelonka tylko w taki sposób wykorzystywany by można było porównać. Jestem ciekaw ile mój model spala w orce .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 22 luty 2012 - 20:57

Ile pali John Deere?? Jak to ile? :huh: Przecież sami tu piszecie że tyle co JD na wolnych obrotach :D

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#852 Share jozin1z1bazin

jozin1z1bazin

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:59

Ile pali John Deere?? hubert a co bronisz mi miejsca na tym forum? czy może jesteś właścicielem? sam zachowujesz sie jak typowy ćwok i wyżywasz sie przed klawiaturą ale co sie dziwić bo gdzieś to trzeba zrobić :lol: jaro jak przy pełnym gazie spali te 5 litrów to odszczekam i ci go jeszcze zatankuje do pełna.

chyba Ci argumentów brakuje jeżeli wyzywasz innych, tak a propos to nara bo to multikonto.

Edytowany przez milanreal1, 22 luty 2012 - 21:15.

#853 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:41

Ile pali John Deere?? czyli jd najwięcej pali a najmniej zetor :)

#854 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 22 luty 2012 - 22:44

Ile pali John Deere?? Testowanie z gazem w podlodze bez obciazenia to faktycznie bardzo miarodajne i rzetelne.

#855 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 luty 2012 - 08:16

Ile pali John Deere?? @milanreal-"chyba Ci argumentów brakuje jeżeli wyzywasz innych, tak a propos to nara bo to multikonto."-czyżby to kolejne wcielenie Przemka 321 ? :D -bo jakoś teksty mocno podobne.

#856 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 23 luty 2012 - 08:34

Ile pali John Deere?? łaskawy moderetorze kto tu wyzywa kogo-żal :(

#857 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 luty 2012 - 08:43

Ile pali John Deere?? Pani Józiu... wnieś coś sensownego na to forum to nikt nie będzie się Ciebie czepiał

interbarca@ jozinzbazin i przemek321 to multikonta. Koles udaje niby swoja laskę i chwali sie zabawkami swojego chlopaka, zreszta sam juz nie wiem kto kim jest, ostatnio zapewniał ze jest jozin facetem i ze ma faceta z ktorym jest :) pokrecony ale prosze zrob z tym porzadek bo śmieci forum! W dodatku truje życie osobom z podwyższonym ciśnieniem @jaro i @farmermf :) Pozdrawiam Hubert

#858 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 luty 2012 - 15:20

Ile pali John Deere??

@milanreal-"chyba Ci argumentów brakuje jeżeli wyzywasz innych, tak a propos to nara bo to multikonto."-czyżby to kolejne wcielenie Przemka 321 ? :D -bo jakoś teksty mocno podobne.

Tak dokładnie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#859 Share lukaszek410

lukaszek410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 luty 2012 - 19:07

Ile pali John Deere?? ludzie, dajcie spokój i powróccie do tematu:)
Byłem na jesieni na testach polowych JD 6930 PREMIUM. Ciągnik chodził z pługiem KUHN multimaster 122 (4 skibowy). Najpierw przedstawiciel z JD twierdził że ten pług za mały do niego (bardzo polecał 5 do niego) i że z tym pługiem (4) to 2ha/ godzine zrobi. Wszystko ładnie pięknie przed. w trakcie i po było już inaczej. Orka była robiona po rzepaczysku zrobionym talerzówką na głębokość 25-28cm (Fakt ziemie dość ciężkie aczkolwiek to nie Żuławy;)) . Prędkość w czasie orki wachała się od 7 do 10 km/h. Jako że teren był górzysty to jeleń musiał pokazać na co go stac;) Więc tak: z góry predkosc wynosiła 10km/h i spalanie chwilowe pokazywał na kompie 25l/h, pod góre prędkość 7km/h a spalanie 35l/h. Mimo zapewnien że zrobi 2ha/h zrobił 1,3ha/h. Średniego spalania na kompie nie chciano nam pokazać;) Dlaczego?? Można się tylko domyślać. Po kilku dniach widziałem się z przedstawicielem to mówił że spalanie wyszło na poziomie 16l/ha (w co nie wierze). Gość u którego był pokaz na pytanie ile spalił to machnął ręką i mina mu wyraźnie posmutniała. Wg moich prostych obliczeń: 25+35/2= 30l/h spalanie JD 6930 jest przynajmniej dla mnie za wysokie.
PS. Nie chce się wdawać w żadne kłotnie itp;) Starałem się opisać to obiektywnie jak jest (a przynajmniej jak było w tym przypadku).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 23 luty 2012 - 19:49

Ile pali John Deere?? tak czy siak na tym forum sie tego nikomu nie przetłumaczy bo jak fanatyk kupi JD to i tak ślepo po trupach bedzie twierdził ze najlepszy i oszczedny-mniejsza o to bo najważniesze ze właściciel zadowolony i to sie ceni.

Dodaj odpowiedź