Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1482 odpowiedzi na ten temat

#61 brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • 6036 postów

Napisany 06 maj 2007 - 22:59

Ile pali John Deere?? pierwszy raz taka bujde na resorach slysze :D :D :blink: :D (z ta sila uciagu ursusa i ciapka JD)
  • 0
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 14:35
  •  

#62 robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 07 maj 2007 - 14:04

Ile pali John Deere?? Serię 5X20 to możecie porównywać do Ursusów podobnej mocy - 914, 1014 czy 5314 i 6014 a nie do 1224 z 6 cylindrowym silnikiem, no ludzie :blink: :D
  • 0

#63 krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów

Napisany 07 maj 2007 - 21:16

Ile pali John Deere?? no właśnie to napisałem że wogóle ich się nie poruwnuje
  • 0

#64 piterek

piterek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 maj 2007 - 20:26

Ile pali John Deere?? ja wiem jedno. jak w 8100 nie ustawisz ogranicznika obrotów to wciągnie przy orce 28l/godz a jak ograniczysz mu obroty do 1900/min spali 25l a wcale mniej nie zrobi

to samo jesli chodzi o 6920s w orce zadowoli sie 20l/godz a jak masz ciężką noge(gaz w podłoge) to i 25 ci nie wystarczy...
  • 0

#65 robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 12 maj 2007 - 09:47

Ile pali John Deere?? piterek na jakie obroty ustawiacie silnik? Bo ja na 2100 i chyba przy takich obrotach ciągnik w orce pali najmniej na hektar.
Próbowałem mniejszymi, spalanie spadło, ale wydajność również :blink:
  • 0

#66 brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • 6036 postów

Napisany 12 maj 2007 - 10:47

Ile pali John Deere?? 2100?? juz dawno tak nie robie, kiedys ursusem gaz w podloge i jazda, ale odkad zaczalem patrzyc na wykresy mocy i momentu, to w nowszych ciagnikach zszedlem do 1700-1800 obrotow (nawet w transporcie, chociaz jade tylko 35km/h) a i ursusowi tez odpuscilem, poza tym milej sie pracuj przy nizszych obrotach, ze wzgledu na uszy :blink: , a jakos spadku wydajnosci nie zauwazylem, tylko ilosc paliwa jaka zostaje w baku po calym dniu pracy
  • 0
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#67 robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 12 maj 2007 - 12:21

Ile pali John Deere?? W transporcie to jasne że 1700-1800 obr. ale w pługu wole dać 2100 i żeby obroty nie falowały niż jechać na 1800 obr, z tą samą prędkością na wyższym półbiegu ale momentami obroty schodzą, wtedy to dopiero pali. :blink:

Oczywiście zakładam że w przyszłości będę zmuszony do zakupu większego ciągnika (dlatego na razie większy pług musi w mniejszym ciągniku chodzić) i wtedy na pewno będę jeździł na mniejszych obrotach.

W agregacie, siewniku do kukurydzy czy prasie to na 1700 obr :D
  • 0

#68 Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • 7421254
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 12 maj 2007 - 19:21

Ile pali John Deere?? Przeczytajcie sobie rpt kwiecień tam pisze ile pali jd i reszta :blink: . Wszystkie ciągniki z zachodu są ekonomiczne ale tylko w odpowiednim sprzęcie.pzdr :D
  • 0

#69 piterek

piterek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 maj 2007 - 22:12

Ile pali John Deere?? ja nie przekraczam 1900obr.
często w lżejszych warunkach pracuje biegiem wyżej a obrotami około 1700. spokojnie wystarcza.
  • 0

#70 brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • 6036 postów

Napisany 13 maj 2007 - 12:04

Ile pali John Deere??

Oczywiście zakładam że w przyszłości będę zmuszony do zakupu większego ciągnika (dlatego na razie większy pług musi w mniejszym ciągniku chodzić) i wtedy na pewno będę jeździł na mniejszych obrotach.

to wiele tlumaczy, jakbym nie mial rezerwy mocy i ciagnik by spadal z obrotow to tez bym na wysokich jezdzil :blink:
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#71 szymon29

szymon29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 20:43

Ile pali John Deere?? Dzisiaj 6330 poszedł do zrywacza scierniska. No i Musze stwierdzić że na początku się przeraziłem jak zobaczyłem spalanie 23l/mth. Bawiłem sie i ustawiałem obroty i biegi do prędkości, ale niżej niż 18 nie mogłem zejść. Na końcu obroty ustawiłem na 1850 i od 18 do 20 palił. Kurcze wydaje mi się że starszy jelonek palił mi mniej, ale jak policze, to mi wyszło ok 5,5l/ha. Gdybym policzył to że 6210 musiałem jechać wolniej i obroty mieć większe, czas wykonania by mi się wydłużył, to na ha wyszło by chyba większe spalanie.
  • 0

#72 timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1314 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 24 lipiec 2007 - 21:05

Ile pali John Deere?? a przy innych pracach ile ci pali
  • 0

#73 pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3151 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 07:30

Ile pali John Deere?? @szymon29 ile litrow ma zbiornik w JD???jaki szeroki gruber,jakie długie pole,jaka wydajność,jaka prędkośc jazdy??? :)
  • 0

#74 JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 09:31

Ile pali John Deere?? Jak się nie mylę 185l.
  • 0
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#75 szymon29

szymon29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 11:23

Ile pali John Deere?? Zbiornik ma 185l. Pole akurat dość kródkie bo z 250m, a agregat to Kongskilde 3m. No i śmigałem 15km/ha. Przy tej prędkości wszystko się ładnie rozkładało że było równiutko jak na talerzu
  • 0

#76 Gimo

Gimo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 31 lipiec 2007 - 09:26

Ile pali John Deere?? Witam wszystkich ponieważ jestem nowy możecie mi troche nie dowiezać ale mam coś ciekawego do powiedzenia mam john deera 5720 :rolleyes: ;) okolo 80 koni i fendta 924 :D vario i chcialbym powiedzieć wam że spalanie john deera jest dobre jednak tego kolosa (FENDTA) jest wrecz rewelacyjne wprawdzie nie pracuje on w dużym pługu bo robi on robótke w 5 skibowym al naprawde dużym pługu (tym z najwiekszymi odkładnicami)i pali on od 14 do 16 litrów na mth robiąc dziennie od 16 do nawet 20 ha jak dla mnie john deere jest dobra marką ale nic nie zastapi niezniszczalnego jak dla mie fendta natomiast ten maluch pali mniej więcej przy np transporcire od 6 do 10 l na mth jednak różnica mocy do spalania jest szokująca jeżeli jednak macie wybierać z dobrych marek a nie stać was np na fendta to polecam serdecznie masseya bo jest to ciagnik który nie boi sie pola i pójdzie w najcieższa robotę i ma naprawde niskie zużycie paliwa sam takiego mam 105 :lol: konnego który ciąga 4 skibowy pług obracalnyz predkoscia 8 km/h i pali od 10 do 11,12 litrów na mth. Także bardzo uznanym na zachodzie ciagnikiem jest valtrajednak jest to trochę większy wydatek ;eczy myśle ze sie zwróci.

Pozdrawiam Gimo!!!

Czekam az Wy się wypowiecie na temat zużycia paliwa innych ciagników w stosunku do john deera!!!
  • 0

#77 timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1314 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 31 lipiec 2007 - 09:45

Ile pali John Deere?? bardzo zaciekawil mnie ten temat wiec spytalem sie znajomego ktory posiada JD 5720 o zuzycie paliwa i mowi ze w transporcie z laweta do wozenia malej ladowarki wideman ( nie wiem jak sie pisze ) pali mu 8 litrow na godzine a w plugu 4 x 35 jakies 11 do 12 litrow tak mi przynajmniej mowil
  • 0

#78 Gimo

Gimo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 31 lipiec 2007 - 11:03

Ile pali John Deere?? No w transporcie to widac po twoich wypowiedziach ze jeszcze nie jest taki zly w spalaniu jednak w tej orce widac lubi sobie lyknac!!!
  • 0

#79 pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3151 postów

Napisany 31 lipiec 2007 - 13:19

Ile pali John Deere?? @Gimo jakiego masz MF???ile JD ma MTH???
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#80 JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 31 lipiec 2007 - 14:25

Ile pali John Deere?? Jednocześnie faworyzuje Fendta i MFa, może to konspiracja DHK? :rolleyes:
  • 0
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

Dodaj odpowiedź