Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

Gimo    0

Witam wszystkich ponieważ jestem nowy możecie mi troche nie dowiezać ale mam coś ciekawego do powiedzenia mam john deera 5720 :rolleyes: ;) okolo 80 koni i fendta 924 :D vario i chcialbym powiedzieć wam że spalanie john deera jest dobre jednak tego kolosa (FENDTA) jest wrecz rewelacyjne wprawdzie nie pracuje on w dużym pługu bo robi on robótke w 5 skibowym al naprawde dużym pługu (tym z najwiekszymi odkładnicami)i pali on od 14 do 16 litrów na mth robiąc dziennie od 16 do nawet 20 ha jak dla mnie john deere jest dobra marką ale nic nie zastapi niezniszczalnego jak dla mie fendta natomiast ten maluch pali mniej więcej przy np transporcire od 6 do 10 l na mth jednak różnica mocy do spalania jest szokująca jeżeli jednak macie wybierać z dobrych marek a nie stać was np na fendta to polecam serdecznie masseya bo jest to ciagnik który nie boi sie pola i pójdzie w najcieższa robotę i ma naprawde niskie zużycie paliwa sam takiego mam 105 :lol: konnego który ciąga 4 skibowy pług obracalnyz predkoscia 8 km/h i pali od 10 do 11,12 litrów na mth. Także bardzo uznanym na zachodzie ciagnikiem jest valtrajednak jest to trochę większy wydatek ;eczy myśle ze sie zwróci.

 

Pozdrawiam Gimo!!!

 

Czekam az Wy się wypowiecie na temat zużycia paliwa innych ciagników w stosunku do john deera!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

bardzo zaciekawil mnie ten temat wiec spytalem sie znajomego ktory posiada JD 5720 o zuzycie paliwa i mowi ze w transporcie z laweta do wozenia malej ladowarki wideman ( nie wiem jak sie pisze ) pali mu 8 litrow na godzine a w plugu 4 x 35 jakies 11 do 12 litrow tak mi przynajmniej mowil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

No w transporcie to widac po twoich wypowiedziach ze jeszcze nie jest taki zly w spalaniu jednak w tej orce widac lubi sobie lyknac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@Gimo jakiego masz MF???ile JD ma MTH???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Jednocześnie faworyzuje Fendta i MFa, może to konspiracja DHK? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

Mam maseya 3085 105 km a rok produkcji to 1995 natomiast na liczniku ma prawie 8000 mth i bez poważniejszych awarii a w dodatku spalanie jest dobre bo jest to ciągnik nie 4 cylindrowy ale 6 i ciągałem nim nawet 5 skibowy pług 45 cm każda odkładnica i wychodził mi góra 13 litrów a john deera mam nowego ma raptem 75 mth i 83 kuce a pali tak od 6l do 11l jednak myślałem ze spalanie bedzie się kaształtować tak do 9l ale i tak jestem zadowolony bo mam tez new hollanda TL80 i spala od 8 do 12l jednak najlepiej odpowiadającym mi traktorem jest fendt który jest o wiele mocniejszy i pali w granicach do 20 l a jest to model (930 Vario TMS) i przepraszam za pomyłke z poprzedniej wypowiedzi gdyz pisałem że to fendt 924 takiego mialem ale to juz troche mineło tak z przyzwyczajenia każdy może sie pomylić i robi on w pługu 5 jadąc z predkością od 12do 14 a czasami 15 km/ha a dziennie robiąc tym samym od 16 do 20 ha czyli wychodzi mi że jest z nich wszystkich najoszczędniejszyw stosunku do pracy jaką zrobił. Chciałbym wspomnąć że nie uważam że john deere nie jest zły.Bo jest to dobry traktor. Prosiłbym żeby nie mówic o mnie że faworyzuje DH korbanków ale że jak dla mnie odpowiedzią na pytanie czy john deere pali duzo czy mało jest to ze JD jest ciągnikiem osiągającym górną tabelę wynikowa pod wzgledem spalania jednak są traktory które mniej palą a i sa tez takie które odbiegaja kompletnie od tej czołówki spalania.

Pozdrawiam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
Mam maseya 3085 105 km a rok produkcji to 1995 natomiast na liczniku ma prawie 8000 mth i bez poważniejszych awarii a w dodatku spalanie jest dobre bo jest to ciągnik nie 4 cylindrowy ale 6 i ciągałem nim nawet 5 skibowy pług 45 cm każda odkładnica i wychodził mi góra 13 litrów a john deera mam nowego ma raptem 75 mth i 83 kuce a pali tak od 6l do 11l jednak myślałem ze spalanie bedzie się kaształtować tak do 9l ale i tak jestem zadowolony bo mam tez new hollanda TL80 i spala od 8 do 12l jednak najlepiej odpowiadającym mi traktorem jest fendt który jest o wiele mocniejszy i pali w granicach do 20 l a jest to model (930 Vario TMS) i przepraszam za pomyłke z poprzedniej wypowiedzi gdyz pisałem że to fendt 924 takiego mialem ale to juz troche mineło tak z przyzwyczajenia każdy może sie pomylić i robi on w pługu 5 jadąc z predkością od 12do 14 a czasami 15 km/ha a dziennie robiąc tym samym od 16 do 20 ha czyli wychodzi mi że jest z nich wszystkich najoszczędniejszyw stosunku do pracy jaką zrobił. Chciałbym wspomnąć że nie uważam że john deere nie jest zły.Bo jest to dobry traktor. Prosiłbym żeby nie mówic o mnie że faworyzuje DH korbanków ale że jak dla mnie odpowiedzią na pytanie czy john deere pali duzo czy mało jest to ze JD jest ciągnikiem osiągającym górną tabelę wynikowa pod wzgledem spalania jednak są traktory które mniej palą a i sa tez takie które odbiegaja kompletnie od tej czołówki spalania.

Pozdrawiam!!!!!

 

orka 15km/h piękny fachowiec :rolleyes: pewnie na 70cm ?

że juz o 20l/h w ciągniku 300KM który może palić przy pełnym obciązeniu nawet 60l/h nie wspomnę :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@mav jak tak się dobrze wczytasz to można wywnioskowac, że chodzi cały czas o spalanie na 1ha...bo zaczeło się od orki MF a innego odnośnika później nie było... :rolleyes: czyli wynik Fendta całkiem realny :lol:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekl    0

Ja odniosę się do całego tematu jakim jest ile pali john deere. Moim zdaniem to on pali tyle samo co wszystkie tylko trzeba podczepic do niego konkretny sprzęt w którym by miał co robić. Napewno nie wiem bo nie uzytkowałem fendta ale słyszałem ze są to bardzo dobre ciagniki ale maja tez swoja cenę. W john deere podoba mi sie jego zwrotność, poukładana kabina, bardzo dobre siedzenie. Moim zdaniem każda maszyna ma swoje wady i zalety wybrałem john deere bo uwazam że stosunek jokosc do ceny w tym ciagniku wychodzi najlepszy. Dzisiaj próbowałem orać z ramieniem samozaczepowym które sam wykonałem do kvernelanda bo za orginał chcieli 8000 zł ( lekie przegięcie 100 kg zelaza 8000 zł) no i oczywiście z wałem krosniewickim partner no wszystko by było luks tylko nie wiem czy po tym bedzie mozna siać odrazu siewnikiem rzepak czy pasowało by jeszcze wlec w poprzek. Tak to ładnie uprawi. Jezeli taki wał użytkowaliscie to prosze o opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Mam maseya 3085 105 km a rok produkcji to 1995 natomiast na liczniku ma prawie 8000 mth i bez poważniejszych awarii a w dodatku spalanie jest dobre bo jest to ciągnik nie 4 cylindrowy ale 6 i ciągałem nim nawet 5 skibowy pług 45 cm każda odkładnica i wychodził mi góra 13 litrów a john deera mam nowego ma raptem 75 mth i 83 kuce a pali tak od 6l do 11l jednak myślałem ze spalanie bedzie się kaształtować tak do 9l ale i tak jestem zadowolony bo mam tez new hollanda TL80 i spala od 8 do 12l jednak najlepiej odpowiadającym mi traktorem jest fendt który jest o wiele mocniejszy i pali w granicach do 20 l a jest to model (930 Vario TMS) i przepraszam za pomyłke z poprzedniej wypowiedzi gdyz pisałem że to fendt 924 takiego mialem ale to juz troche mineło tak z przyzwyczajenia każdy może sie pomylić i robi on w pługu 5 jadąc z predkością od 12do 14 a czasami 15 km/ha a dziennie robiąc tym samym od 16 do 20 ha czyli wychodzi mi że jest z nich wszystkich najoszczędniejszyw stosunku do pracy jaką zrobił. Chciałbym wspomnąć że nie uważam że john deere nie jest zły.Bo jest to dobry traktor. Prosiłbym żeby nie mówic o mnie że faworyzuje DH korbanków ale że jak dla mnie odpowiedzią na pytanie czy john deere pali duzo czy mało jest to ze JD jest ciągnikiem osiągającym górną tabelę wynikowa pod wzgledem spalania jednak są traktory które mniej palą a i sa tez takie które odbiegaja kompletnie od tej czołówki spalania.

Pozdrawiam!!!!!

 

to ile ty masz ciągników?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Podejrzane. Może jakiś mały syn Pawła, bo składnia zdań pozostawia wiele do życzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
Mam maseya 3085 105 km a rok produkcji to 1995 natomiast na liczniku ma prawie 8000 mth i bez poważniejszych awarii a w dodatku spalanie jest dobre bo jest to ciągnik nie 4 cylindrowy ale 6 i ciągałem nim nawet 5 skibowy pług 45 cm każda odkładnica i wychodził mi góra 13 litrów a john deera mam nowego ma raptem 75 mth i 83 kuce a pali tak od 6l do 11l jednak myślałem ze spalanie bedzie się kaształtować tak do 9l ale i tak jestem zadowolony bo mam tez new hollanda TL80 i spala od 8 do 12l jednak najlepiej odpowiadającym mi traktorem jest fendt który jest o wiele mocniejszy i pali w granicach do 20 l a jest to model (930 Vario TMS) i przepraszam za pomyłke z poprzedniej wypowiedzi gdyz pisałem że to fendt 924 takiego mialem ale to juz troche mineło tak z przyzwyczajenia każdy może sie pomylić i robi on w pługu 5 jadąc z predkością od 12do 14 a czasami 15 km/ha a dziennie robiąc tym samym od 16 do 20 ha czyli wychodzi mi że jest z nich wszystkich najoszczędniejszyw stosunku do pracy jaką zrobił. Chciałbym wspomnąć że nie uważam że john deere nie jest zły.Bo jest to dobry traktor. Prosiłbym żeby nie mówic o mnie że faworyzuje DH korbanków ale że jak dla mnie odpowiedzią na pytanie czy john deere pali duzo czy mało jest to ze JD jest ciągnikiem osiągającym górną tabelę wynikowa pod wzgledem spalania jednak są traktory które mniej palą a i sa tez takie które odbiegaja kompletnie od tej czołówki spalania.

Pozdrawiam!!!!!

 

masz tyle ciągników - to i duzo ha w to mozna uwierzyć jesczze(jeszcze łatwiej ajkby fotki były), jednak fakt, że wszystkie chodza w pługu? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Napisz Gimo skąd jesteś, pracujesz może w okolicach Parczewa u tego gościa co ma dużo ha (wiem że m.in. uprawia truskawki), bo te ciągniki które wymieniłeś mi tam pasują :lol: A żeby nie było OT, to JD pali dużo :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

Kolejne sprostowanie mam troche ha i kilka ciągników i u nikogo nie pracuje a jeżeli chodzi o te ciągniki że wszystkie pracują w pługu to Wasz błąd , byłem ciekaw który mi wyjdzie najlepiej i testowałem moje parchy i zdecydowanym liderem okazał się fendt a najgorzej wypadł new holland od którego lepiej wyszła nawet stara ale jara szesnastka (Ursus1634)

a co do tych fotek to sie zastanowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

he no ciekawe.opiszesz po krótce ile masz ha i jakie te ciągniczki? bo troche namieszałes z tymi teoriami o fendtcie i NH


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

pisze jak malolat, myli 824 z 930 cos tu smierdzi i jeszcze orze z predkoscia 16 km/h :rolleyes: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

może robi sobie zawody w "przesypywaniu pługiem ziemi na odległość" :rolleyes:


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon29    0

Przecież on napisał 15 km/ha! :rolleyes: Zastanawiałem się jak to odczytać. kilometrów na hektar? A może koni mechanicznych na hektar? :lol:

 

Gimo a to jest jakaś wielka tajemnica ile ty masz ha i ile ciągników??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

Witam!

Dzis zasiadłem za stery mojego nowego JD 8230. Pracowałem nim z pługiem Kuhn-Huard jakiś tam model :-) W każdym razie pług ten ma on obecnie 6 par odkładnic (siódma w remoncie) i jest na wózku. Orka na kur..wsko cieżkiej ziemi na jakieś 30 cm głębokości oraz pewnie gdziś z 45cm na korpus. Powiem wam, że 8,0 km/h to maks co się udało wyciągnąć :-). Zaorałem tak jakieś 9 ha i kiedy jutro dotankuję go znów pod korek, to dam znac ile mi spalił. Nie zdziwił bym się jednak, gdyby wyszło jakieś 30l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekl    0

Oblikey a po co tak głęboko orzesz nie uważasz że próchnica w głębokiej orce ginie a zwłaszcza na ciężkich ziemiach. Nie mówię żeby robić tylko podorywki ale ja już od kilku lat tzw po kolano nie orze nie opłaca się. Ciężka ziemia jest dobra jak sie wszystko w porę zrobi ale orka to ja wiem jest męka na niej. A to już na rzepak orzesz. Ja tez chyba w tym tygodniu jak wapno rozsieje to ruszam do orania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

tomekl, zgadzam się z Tobą w zupełności. Zapewniam, że nie mamy u nas zamiaru orać tak głęboko, głównie ze względu na koszty, ale chyba każdy zgodzi się ze mną, że jak dostanie do rąk nową maszynę to musi sprawdzić ile jest warta :-D Raport ze spalania niebawem opublikuje.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Gratuluję ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

Co do tej orki to każdy orze jak uważa ja głęboko taką orkę wykonuje tylko pod warzywa a głownie pod marchew bo mam jej około 105 Ha i jeżeli orka będzie za płytka marchew nie długa nie urośnie już mam troche doświadczenia w tej kwestii uprawiam te warzywa już jakieś 7 lat a zatem nikt nie powie mi że po orce 20 cm czy 25 cm marchew będzie długa i ładna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

W orce na ok 20 cm głebokości moj 8230 spala okolo 30-35 litrow na ha. Dla porownamia napisze, że ZTS 16245 potrzebował nawet 45 litrów, wiec jak dla mnie wyraźna poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj