Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#761 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 luty 2012 - 17:49

Ile pali John Deere?? @b0gdan niekoniecznie, te nowe ciagniki tak maja, a bedzie jeszcze gorzej.

u nas 4 cylindrowy 120 konny nowy nh, pali tyle samo, co mf 170 koni, a ma tylko 1 tier wiecej :)

http://www.dlg-test...._T6040_0509.pdf
http://www.dlg-test....rguson-8240.pdf

na wykresie tylko minimalna roznica (z boostem), a w praktyce przy zmiennym obciazeniu wciagaja tyle samo, tylko mf ile wiecej zrobi na tym samym paliwie.
dla mnie nie bylo to zaskoczeniem, bo juz sie przyzwyczailem do zuzycia paliwa w claasie, gdzie bez 35 l/h nie czuje, ze ciagnie. transport na pusto 25 l/h, itp.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 03:23
  •  

#762 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 luty 2012 - 18:07

Ile pali John Deere?? W takich przypadkach polecam człowieka z hamownią, doświadczeniem i pasją :D .

#763 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2012 - 18:11

Ile pali John Deere?? Taki człowiek z pasją bierze na siebie odpowiedzialność jeśli ciągnik nie przejdzie przeglądu(spaliny)?

#764 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 luty 2012 - 18:15

Ile pali John Deere?? Rozumiem Mariusz że w Twojej okolicy niezbędnym warunkiem do uzyskania przeglądu jest przeprowadzenie badania spalin ?-Bogu dziękować że żyję na dzikich, niedostępnych dla postępu krańcach Rzeczypospolitej...

#765 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 luty 2012 - 18:18

Ile pali John Deere?? Czasem i dobrze jest mieszkać w Polsce B. I śnieg jest, i normy spalin nie obowiązują. :lol:

#766 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2012 - 18:24

Ile pali John Deere??

Rozumiem Mariusz że w Twojej okolicy niezbędnym warunkiem do uzyskania przeglądu jest przeprowadzenie badania spalin ?-Bogu dziękować że żyję na dzikich, niedostępnych dla postępu krańcach Rzeczypospolitej...

Jak na razie to nikt się tym nie zajmuje, ale jak długo to potrwa? Teraz można się jeszcze bawić w tuning, diesle podkręcają tak, że czarny dym ledwo się w wydechu mieści, ale to się skończy niedługo. Z tego co wiem, to takie modyfikacje są nielegalne, ale po prostu nikt tego nie egzekwuje(jeszcze).

#767 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 luty 2012 - 18:33

Ile pali John Deere?? Ok-tyle że jeżeli na celownik wezmą te nowsze ciągniki to co mają powiedzieć właściciele starszych ?-konia z rzędem temu kto udowodni mi że taka niepodkręcana , trzydziestoletnia "sześćdziesiątka" jest bardziej ekologiczna od paroletniego 'podkręcanego" zachodniego.

#768 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 luty 2012 - 18:48

Ile pali John Deere?? Jak ostatnia 60siątka z lini schodził to jeszcze ludziska nie wiedzieli co to norma spalin :lol: .Mariusz, jak już zgodnie z prawem dbasz o normy spalin to tez i zapoznaj się z tematem http://www.ppr.pl/artykul-rolnicy-beda-prowadzic-dokumentacje-zuzycia-wegla-167017.php.

#769 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 luty 2012 - 18:52

Ile pali John Deere?? @jaro jesli wejda badania (choc bedzie to niepredko) to ciagnik bedzie musial sie popisac adekwatnie do normy w jakiej silnik byl wyprodukowany i chyba do przebiegu rowniez :)

takze nic naszym/waszym 30'tka nie grozi :D

tez zastanawiam sie wlasnie nad skorygowaniem procesu spalania, bo mi zbiornik na 2 dni pracy z opryskiwaczem wystarcza :/
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#770 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 luty 2012 - 18:57

Ile pali John Deere?? Jak wejdą badania to będzie tak jak kiedyś w Niemczech-jak przyszło mi pisemko ile będę miał do zapłacenia podatku za stare auto (jeszcze gaźnikowe !) to nic dla niego nie powiedziałem (dla auta znaczy :D ) dokąd jedziemy tylko w ostatnim momencie skręciłem w stronę szrotu-a za zaoszczędzone pieniądze kupiłem nowe stare auto z jedynie słuszną normą...
@farmermf-wczoraj ten przepis wydrukowałem i zmuszałem gości do czytania (każdy z nas pamiętał komunę ale niech nikt mi nie wmawia że wtedy wolności nie było-owszem była i to do tego większa)

Edytowany przez jaro, 06 luty 2012 - 19:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2012 - 18:59

Ile pali John Deere?? Ja nie jestem żadnym ekologiem, mówię tylko, że ciągnik zgodnie z prawem musi spełniać normy spalin zgodne z homologacją. I tak np. c-330 nie musi spełniać żadnej normy, a JD już tak.

#772 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:06

Ile pali John Deere?? Czyli jesteś następnym który nawet w bierny sposób (myślą, czynem lub zaniedbaniem :D ) nie stara się protestować przeciwko choćby i najgłupszym przepisom...
Ja proponuję posprawdzać normy spalin w wulkanach, opodatkować co większe stada bydła i spacyfikować Chińczyków.

#773 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:13

Ile pali John Deere?? Mariusz a powiedz mi czemu jak wjeżdzam do miasta to jak mam we wsi -27 to tam jest -22?

#774 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2012 - 19:24

Ile pali John Deere?? Nie wiem co to ma wspólnego ze spalaniem ciągników i co ja mam z tym wspólnego. Gęsta zabudowa w mieście ma wpływ na temperaturę, w Gdańsku oprócz tego morze stabilizuje trochę klimat.

#775 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 luty 2012 - 20:16

Ile pali John Deere?? Bo każdy wali z komina i tam nie ma TIER3b, robi się poducha z dymu i mróz niedociera do dołu w takiej mnogości jak w szczerym polu z 3ma chatami. No fakt, nie do końca na temat , ale tez o paleniu. :lol:
Euro 1 jest od 2001r, jakby co to cała reszta wcześniej ma Euro -8. :D

#776 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2012 - 20:21

Ile pali John Deere?? To ja nie wiem o jakim mieście Ty mówisz, może o przedmieściach. W centrum Gdańska nie zobaczysz wielu kominów, jedynie kominy elektrociepłowni.
W EC też obowiązują normy czystości spalin ;) .

#777 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 luty 2012 - 20:29

Ile pali John Deere?? No ja mówię o mieście gdzie 90% to domy jednorodzinne, ale mniejsza ztym bo już sam nie wiem w jakim temacie piszem :o

#778 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 06 luty 2012 - 20:40

Ile pali John Deere?? no pewnie to o czym piszecie nazywa sie miejską wyspą ciepła proponuję doczytać na wasze problemy aczkolwiek ten temat ma wiele do spalania w janku :) niestety normy spalin powodują zwiększone zuzycie paliwa i koszty od zakupu ciagnika po eksploatację ale ekologia jest modna :) myśle że przy cenie paliwa w Egipcie Arabii czy Wenezueli dyskusja o spalaniu nie była by tak popuarnym tematem wśród uzytkowników :)
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#779 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 06 luty 2012 - 22:10

Ile pali John Deere??

r5100 w ładowaczu prawie bez gazu (ma wydajną pompę) około 7l/h a w polu pisałem chyba wcześniej.. żałuje ze wziąłem 4x40 pługi na jesieni miał problemy mam ciężka ziemie i w niektórych miejscach ledwo sie toczył a skiba stała lepsze by były 35..

:blink: Bez gazu? Jak to możliwe? Jesteś pewien wyniku czy mierzyłeś na oko? :blink:
Mój 6230 z 4*40 lata jak wściekły. ;)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 06 luty 2012 - 22:26

Ile pali John Deere??

na kl ziemi 6z to tak Dodany obrazek

nie powiem ci na jakiej ale ja mam troche III a reszta to 4, 5 i 6 klasa i nigdy nie pobrał więcej niż 14 l

Dodaj odpowiedź