Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

hubert a co bronisz mi miejsca na tym forum? czy może jesteś właścicielem? sam zachowujesz sie jak typowy ćwok i wyżywasz sie przed klawiaturą ale co sie dziwić bo gdzieś to trzeba zrobić :lol: jaro jak przy pełnym gazie spali te 5 litrów to odszczekam i ci go jeszcze zatankuje do pełna.

 

chyba Ci argumentów brakuje jeżeli wyzywasz innych, tak a propos to nara bo to multikonto.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Testowanie z gazem w podlodze bez obciazenia to faktycznie bardzo miarodajne i rzetelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@milanreal-"chyba Ci argumentów brakuje jeżeli wyzywasz innych, tak a propos to nara bo to multikonto."-czyżby to kolejne wcielenie Przemka 321 ? :D -bo jakoś teksty mocno podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pani Józiu... wnieś coś sensownego na to forum to nikt nie będzie się Ciebie czepiał

 

interbarca@ jozinzbazin i przemek321 to multikonta. Koles udaje niby swoja laskę i chwali sie zabawkami swojego chlopaka, zreszta sam juz nie wiem kto kim jest, ostatnio zapewniał ze jest jozin facetem i ze ma faceta z ktorym jest :) pokrecony ale prosze zrob z tym porzadek bo śmieci forum! W dodatku truje życie osobom z podwyższonym ciśnieniem @jaro i @farmermf :) Pozdrawiam Hubert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@milanreal-"chyba Ci argumentów brakuje jeżeli wyzywasz innych, tak a propos to nara bo to multikonto."-czyżby to kolejne wcielenie Przemka 321 ? :D -bo jakoś teksty mocno podobne.

Tak dokładnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0

ludzie, dajcie spokój i powróccie do tematu:)

Byłem na jesieni na testach polowych JD 6930 PREMIUM. Ciągnik chodził z pługiem KUHN multimaster 122 (4 skibowy). Najpierw przedstawiciel z JD twierdził że ten pług za mały do niego (bardzo polecał 5 do niego) i że z tym pługiem (4) to 2ha/ godzine zrobi. Wszystko ładnie pięknie przed. w trakcie i po było już inaczej. Orka była robiona po rzepaczysku zrobionym talerzówką na głębokość 25-28cm (Fakt ziemie dość ciężkie aczkolwiek to nie Żuławy;)) . Prędkość w czasie orki wachała się od 7 do 10 km/h. Jako że teren był górzysty to jeleń musiał pokazać na co go stac;) Więc tak: z góry predkosc wynosiła 10km/h i spalanie chwilowe pokazywał na kompie 25l/h, pod góre prędkość 7km/h a spalanie 35l/h. Mimo zapewnien że zrobi 2ha/h zrobił 1,3ha/h. Średniego spalania na kompie nie chciano nam pokazać;) Dlaczego?? Można się tylko domyślać. Po kilku dniach widziałem się z przedstawicielem to mówił że spalanie wyszło na poziomie 16l/ha (w co nie wierze). Gość u którego był pokaz na pytanie ile spalił to machnął ręką i mina mu wyraźnie posmutniała. Wg moich prostych obliczeń: 25+35/2= 30l/h spalanie JD 6930 jest przynajmniej dla mnie za wysokie.

PS. Nie chce się wdawać w żadne kłotnie itp;) Starałem się opisać to obiektywnie jak jest (a przynajmniej jak było w tym przypadku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

tak czy siak na tym forum sie tego nikomu nie przetłumaczy bo jak fanatyk kupi JD to i tak ślepo po trupach bedzie twierdził ze najlepszy i oszczedny-mniejsza o to bo najważniesze ze właściciel zadowolony i to sie ceni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

akurat NH z mojego doswiadczenia wcale mało nie pali

co do JD to sami handlowcy przyznają ze oszczedne nie sa ale maja wiele zalet i jak widzimy znajdują sporą ilość nabywców

+5R: wykonanie-bije konkurencje na głowe (Fendta nie biore pod uwage bo cena z kosmosu), CR, konstrukcja ramowa, bardzo dobra renoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ludzie, dajcie spokój i powróccie do tematu:)

Byłem na jesieni na testach polowych JD 6930 PREMIUM. Ciągnik chodził z pługiem KUHN multimaster 122 (4 skibowy). Najpierw przedstawiciel z JD twierdził że ten pług za mały do niego (bardzo polecał 5 do niego) i że z tym pługiem (4) to 2ha/ godzine zrobi. Wszystko ładnie pięknie przed. w trakcie i po było już inaczej. Orka była robiona po rzepaczysku zrobionym talerzówką na głębokość 25-28cm (Fakt ziemie dość ciężkie aczkolwiek to nie Żuławy;)) . Prędkość w czasie orki wachała się od 7 do 10 km/h. Jako że teren był górzysty to jeleń musiał pokazać na co go stac;) Więc tak: z góry predkosc wynosiła 10km/h i spalanie chwilowe pokazywał na kompie 25l/h, pod góre prędkość 7km/h a spalanie 35l/h. Mimo zapewnien że zrobi 2ha/h zrobił 1,3ha/h. Średniego spalania na kompie nie chciano nam pokazać ;) Dlaczego?? Można się tylko domyślać. Po kilku dniach widziałem się z przedstawicielem to mówił że spalanie wyszło na poziomie 16l/ha (w co nie wierze). Gość u którego był pokaz na pytanie ile spalił to machnął ręką i mina mu wyraźnie posmutniała. Wg moich prostych obliczeń: 25+35/2= 30l/h spalanie JD 6930 jest przynajmniej dla mnie za wysokie.

PS. Nie chce się wdawać w żadne kłotnie itp;) Starałem się opisać to obiektywnie jak jest (a przynajmniej jak było w tym przypadku).

przedstawiciel musiał być lekko upośledzony, skoro twierdził, że tym pługiem można zrobić 2 ha/h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

Wg moich prostych obliczeń: 25+35/2= 30l/h spalanie JD 6930 jest przynajmniej dla mnie za wysokie.

 

Ciężka gleba, a ciężka gleba to pewna różnica. ;)

Jeśli faktycznie była ciężka to te 30l/h to nie jest aż tak dużo.

Z drugiej strony jak latał 7-10km/h to raczej do najcięższych nie należała. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mam jedno pytanie-czy ów JD jest w ogóle w stanie osiągnąć spalanie na poziomie 35 l/h ?Bo z testów wygląda że nie :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Twierdzę,że nie choć 160km i 4x45 w obrocie to i tak powinno być mniej trochę,choć z doświadczenia wiem,że 7920 w 5x40 w obrocie w normalnych warunkach potrafi wessać 32-33l/h ale jak troszkę górek to już 36-40l/h...

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

jakkatowaliśmy 6630P to chwilowe spalanie było nawet TRZY cyfrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Klos ty na temat gleb ciężkich coś możesz powiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0

Ciężka gleba, a ciężka gleba to pewna różnica. ;)

Jeśli faktycznie była ciężka to te 30l/h to nie jest aż tak dużo.

Z drugiej strony jak latał 7-10km/h to raczej do najcięższych nie należała. :)

 

Przecież pisałem że nie Żuławy ale też nie piasek, zwiezłą gleba, miejscami troche gliniasta :)

 

sprzedawca tez człowiek i chce zarobić na sprzedanym sprzęcie ale bez przesady;)

Edytowano przez lukaszek410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Średniego spalania na kompie to raczej niema w JD.

 

Dokładnie, ten model JD nie ma w ogole licznika spalania. Ani średniego spalania, ani momentalnego wiec kolego bajek nie pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0

A Comand Center (czy jakoś tak) to co?? masz tu film

fakt model 6630 ale to ta sama seria i w 6930 był taki sam komp jak na filmie. Czytajcie dokładnie bo pisałem że była to wersja PREMIUM która taki komputer napewno posiada.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

witam czy to prawda ze nowy jd duzo pali a gdy sie tak zwanie dotrze to spalanie spada?? czy to bujda na resorach. bo czytam opinie ze mam nowego i mi złopie ale po paru set mtg gdy sie silnik dotrze to niej spali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolf123    0

Trochę śmieszny jesteś. Zamówiłeś ciągnik a teraz dopiero pytasz się ile pali? Nie bój się o to. Wcale nie pali więcej od konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

lukaszek chwilowe spalanie OK,ale średniego np. z całego dnia pracy to jd nie posiada .

A czytać umiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Trochę śmieszny jesteś. Zamówiłeś ciągnik a teraz dopiero pytasz się ile pali? Nie bój się o to. Wcale nie pali więcej od konkurencji.

O ile za konkurencję przyjmie sie Kirowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj