Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#621 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 listopad 2010 - 11:12

Ile pali John Deere?? Panowie nie obiegajcie od tematu. Dodany obrazek Ciągnik pracuje w innych warunkach itp., jak chcecie pisać o motoryzacji to w innym temacie. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 15:53
  •  

#622 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 13:11

Ile pali John Deere??

to podaj dokladnie modele jakie porownywales ze soba.

btw. w moim claasie zuzycie paliwa jest dokladnie takie jak opisuje to test dlg.

Sorka że odbiegam od tematu ale.... bardzo mnie to interesuje. Panie kolego brzozak2 mam takie pytanko bo piszesz że spalanie twojego claas-a zgadza się z tym co określają testy DLG (do rzeczy) Twoim zdaniem te testy są wiarygodne ?? Czy raczej należy patrzeć na nie z przymrużeniem oka. Testy DLG wykazują że np JD wykazuje umiarkowane zużycie paliwa w lekkiej pracy 50% obciążenia silnika , a wiele użytkowników twierdzi inaczej że nie ma większej różnicy czy silnik ma duże czy małe obciążenie , co innego obroty mniej obrotów mniej pali ale samo obciążenie niestety tego nie odzwierciedla (spadku zapotrzebowania ON wraz ze spadkiem wytwarzanej energii bez zmniejszania obrotów silnika).
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#623 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 listopad 2010 - 13:42

Ile pali John Deere?? Pytanie jak bardzo skrupulatnie ludzie liczą te spalanie? Każde badanie jest obarczone błędem, a ten, jak wiem z doświadczeń z uczelni, w baaardzo dużej mierze zależy od człowieka. Dodany obrazek

#624 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 14:23

Ile pali John Deere?? Masz rację Bobek , tylko że .. jeśli właściciel mówi ci coś takiego : " w ciężkiej pracy np orce pali w granicach 20-24 l na godzinę a w lekkim transporcie przy max prędkości pali 18 litrów na godzinę" to w porównaniu z tym co jest podane w teście DLG ..... :P :) Nigdy bym się nie czepiał różnic paru procentowych , ale to co mówi wielu użytkowników JD a to co jest podane w tych testach noo hmm naprawde trudno się do takich różnic nie przyczepić , tym bardziej że użytkownik specjalnie by nie ganił swojego ciągnika, bardziej na odwrót .
Edit : hej tam na dole @jaro ;) napisałem wyraźnie :"właściciel" , "użytkownik" oczywiście taki który nim jeździ .
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#625 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 14:23

Ile pali John Deere?? @Andrzej-takie pytanie-czy tak twierdzą użytkownicy czy też osoby które słyszały że sąsiad kolegi brata itd....

#626 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 listopad 2010 - 16:39

Ile pali John Deere?? @Andrzej a znasz warunki testu DLG? Znasz warunki w jakich mierzył użytkownik? Nie, więc ciężko porównywać dane i wyniki. Dodatkowo DLG dysponuje aparaturą, a rolnik bazuje na tym co ma w gosp. :P Ja również mierzyłem spalanie, ale tak orientacyjnie i zakładam, że błąd w moich pomiarach to 20%. Dodany obrazek

#627 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 17:25

Ile pali John Deere?? @ Andrzej-którzy użytkownicy-ci z AF ?

#628 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 11:59

Ile pali John Deere?? @ Jaro nie wiem czy mają konta na AF nie pytałem :huh: A dwóch znajomych z mojej okolicy twierdzi nie co inaczej ( ładny piękny nie psuje się tylko że jest raz lekki a dwa dużo pali jeden nawet powiedział że więcej pali w ciężkiej pracy jego 90konny JD niż jego zetor 120konny na godzine oczywiście a nie na zrobioną robote troche mi się w to wierzyć nie chciało ale nie dał sobie niczego powiedzieć tylko w kółko JD smok JD smok, a drugi wprawdzie o smokach nic nie mówił ale też twierdził że kurde dużo pali , ten pierwszy to właściciel JD se a drugi 6 garowego nowego JD ale nie premium. ( Jaro jak chcesz to na pw Ci napisze imiona i nazwiska tych właścicieli JD -ów a jakbyś dalej nie wierzył to i nr telef może podam jak oni się zgodzą )
Aha @ Bobek ja tam nie wiem w jakich warunkach są pszprowadzane te testy , ale powiem tak wiem po co są przeprowadzane i chyba każdy wie po co i jeśli w teści mi pisze że jakiś tam ciągnik jest mega oszczędny a rozmawiam z właścicielami i oni mówią coś zupełnie innego to ja się nie czepiam tego że np DLG nie jest uczciwe że np zawyżają lub zaniżają wyniki ale moge za to powiedzieć że są kompletnie nie przydatne i wprowadzają w błąd.

#629 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2010 - 12:47

Ile pali John Deere?? Ja bardziej wierze w wyniki DLG i ich fachowość, niż pomiary użytkowników. Przykładowo u jednego na hektar orki wychodzi 13 litrów, a orze z wydajnością 1,25ha/h, co daje wynik około 16-16,5 litra. Ktoś decydując się na ten ciągnik i tenże sam pług orząc u siebie uzyskuje wynik 16 litrów ,a hektar, przy takiej samej wydajności i ma spalanie 20 litrów. Teraz pytanie czy temu pierwszemu ciągnik pali mniej, bo ma lżejszą ziemie, płycej orze, wkręca ciągnik na niższe obroty i jeździ wyższym biegiem; czy może jednak ten drugi ma cięższą ziemie, głębiej orze, jeździ na wyższych obrotach i niższym biegu? Dodany obrazek Pytanie czy każdy, kto robi pomiar spalania patrzy jaki ma poślizg. Dodany obrazek Przy dużym poślizgu, będzie miał wyższe spalanie na hektar i nie wiele wyższą wydajność, niż ten co orze na mniejszym poślizgu i spala mniej na hektar. Dodany obrazek Także spalanie zależy od zbyt wielu czynników, by w warunkach polowych i gospodarskich podać je wszystkie, aby dokładnie określić specyfikacje pomiaru. Dodany obrazek

Słowo oszczędność dla mnie jest bardzo względna i subiektywna. Dodany obrazek Co z tego mój DF pali po 14-18 litrów na godzinę i dla wielu jak na ciągnik 120KM będzie oszczędny, skoro dla mnie jest ciągnikiem słabym. Dodany obrazek Natomiast JD pali po 8-12 litrów i wielu uznana go za pijaka, natomiast dla mnie jest on ciągnikiem o dużej elastyczności. Dodany obrazek

Kto jeśli nie organizacje i instytucje maja być bardziej obiektywne? Mi DLG pomaga w porównaniu ciągników między sobą, doborem możliwie jak najbardziej zbliżonych modeli. Dodany obrazek W zasadzie dzięki DLG doszedłem do tego, że porównując jakiegoś JD albo Fendta z DF, NH MF to trzeba brać o model wyższy z gamy tych trzech producentów, bo moce w całej piątce są inaczej mierzone. Dodany obrazek

#630 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 12:54

Ile pali John Deere?? Nie,nie chcę ich nazwisk-ja tam wiem jedno (co wielokrotnie już powtarzałem)-najbardziej paliwożerny element w każdym ciągniku to ten pomiędzy kierownicą a fotelem,druga sprawa-nie wiem czy czytałeś swego czasu ale u mnie pompa wtryskowa w JD powędrowała kiedyś do regulacji.Zresztą ja mam takie podejście-niech spali mi i tą beczkę paliwa więcej rocznie (800 zł na drodze nie leży co prawda ale nie jest to i jakiś tam wielki pieniądz) byleby się nie psuł bo co mi z ciagnika który mało pali ale za to stoi rozkraczony w serwisie lub byle czego pociągnąc nie może bo ma konie...na papierze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 13:06

Ile pali John Deere?? @ Bobek mógłbyś napisać co masz na myśli mówiąc o JD że jest ciągnikiem o dużej elastyczności?
@ Jaro pod twoim postem mógłbym się podpisać obydwoma "ręcami" i nogami, bardzo dobrze mówisz nawet na stronie JD jest "naszą siłą jest niezawodność" Tylko że trzeba znajść kompromis pomiędzy wydatkami na ON a wydatkami na ewentualne naprawy .
Albo ja niektórzy :kupiłem ten bo tańszy lub taki czy owaki , moim skromnym zdaniem bardziej się liczy to co nabędziemy i jakie będą tego koszty , zyski/straty . Jednemu zależy na tym drugiemu na tamtym i każdy robi według swojego uznania , tylko jednego nie rozumiem tego całego zamieszania zapytać się kogoś ile pali taki czy taki (takie pytanie normalnie czasem działa jak czerwona płachta na byka)

#632 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2010 - 13:17

Ile pali John Deere?? Elastyczność, czyli mimo spadku obrotów przy dużym obciążeniu ciągnik spada tak szybko z obrotów. Dodany obrazek Zejście do 1400 i powrót do 1800-2000 nie stanowi problemu, co w DF bywa problematyczne i nie raz nie zdążyłem, nacisnąć na sprzęgło.

#633 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 15:39

Ile pali John Deere?? no tak, ale to wynika z przebiegu krzywej momentu obrotowego, a ta w starszych rozwiazaniach nie mogle byc tak konfigurowana jak dzisiaj.

jesli juz porównujesz to silniki z tych samych epok :huh:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#634 Share Aveon

Aveon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 13:01

Ile pali John Deere?? Witam wszystkich
mam starego JD 100KM i testowałem kilka razy jego spalanie.
Proszę uwierzcie mi że JD wypadają wcale nie najgorzej, jest jeden warunek
obroty w przedziale 1800 do 2000 na min. W orce 4 skiby obrotowe overum (skiba 50 śmigło)
spalił 11,5 l na ha. agregat talerzowy 2,7m 12,5 l/ha.
hektar orki w ładnym prostokącie orałem godzinę i 10 min.
talerzowanie 45min
przy kosiarce 2 m bierze 10 l/ha
natomiast jeśli dostał obrotów >2000 na min spalanie wzrastało lawinowo nawet do 18 - 20 l/ha przy oraniu łąk.
wniosek JD nie weźmie mniej jak 10 lna ha ale przy mądrej jeździe mieści się w bardzo przyzwoitym przedziale ok12 l na ha

#635 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 13:18

Ile pali John Deere?? taa jak zorasz u mnie jakimkolwiek ciagnikiem z takim wynikiem, to drugie tyle paliwa dorzuce ci za darmo :rolleyes:

zuzycie paliwa w orce nie zalezy od ciagnika, pluga tylko od warunkow!!!!! jedynie gdy zapewnimy identyczne warunki mozemy porownywac ze soba dane zestawy. u mnie axion zuzywa na ha orki od 22-40 litrow i jak to z czymkolwiek porownac?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#636 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 listopad 2010 - 14:07

Ile pali John Deere?? 40 l/ha ?? :rolleyes:
10 l/ha :blink:
W to pierwsze jesteb bardziej sklonny uwierzyc. U mnie na totalnych piachach gdzie JD 6830 spokojnie ciagał 6x50 Kvernelanda spala z 4x50kvernelanda 12l/ha..i to jest minimum

#637 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 15:01

Ile pali John Deere?? A ja jestem skłonny uwierzyć w 10 l/ha i w 40 l/ha, oczywiście warunki skrajnie zróżnicowane, @brzozaka2 już troszkę znam i wiem jakie tam mają gleby. No cóż 250 KM na 5 skib mówi samo za siebie do tego prędkość odpowiednio wolna robi swoje :rolleyes:

#638 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 16:40

Ile pali John Deere?? 225 KM przy 2000 obr/min wg ece r24 jak chcemy byc dokladni :rolleyes: ale rzeczywiscie w jakiejs innej normie to pod 250 podchodzi :blink:

oral w dosc korzystnych warunkach, ale jak na listopad po warzywach, burakach i na moim najciezszym kawalku po pszenicy na glebokosc 30-35 cm, takze z kosmosu sie zuzycie paliwa nie bierze :blink:

#639 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 09:38

Ile pali John Deere?? do kazdego modelu john deere trzeba porównywac ciagniki innych producentów modele mocniejsze o 10 - 20 KM od danego john deera, gdyż john deere jak napisał bobek farmer ma bardzo elastyczny silnik,mają bardzo duży uciąg, w nich czuję się tą moc, sam mam jd 5720 i wiem, chodzi u mnie w gruberze 3m unii grudziadz i naprawde ładnie daje rade w maszynie która ma zapotrzebowanie 110 - 120 km, a co do spalania to nie jest tak że john deere pali kto wie ile, może w lzejszych pracach spali troche wiecej od innych, ale john deere to wół roboczy który najlepiej czuje sie w ciężkiej robocie i wtedy róznica w spalaniu zanika w stosunku do innych marek, mój john deere tak jak napisał bobek farmer pali od 8 do max. 12 litrów i uwazam ze to nie jest jakos bardzo dużo biorac pod uwagę jaką robote potrafi wykonac ten ciągnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share dipol

dipol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 21:54

Ile pali John Deere?? A ja całkiem z innej beczki.
Słyszał może ktoś z Was, czy ktoś leje olej opałowy do nowego ciągnika??? Bo mówią, że OO różni się od ON tylko kolorem i nic poza tym. Moje zetorki 72 i 5211 już 10 lat na oranżadzie śmigają i nic się im nie dzieje, ale do nowego casa troche sie boje wlac, bo mnie w serwisie postraszyli. A Wy co na to powiecie? Tylko nie straszcie jak nie wiecie konkretnie, czy po wlaniu OO traktor przestał chodzić, a czy przestał chodzić dlatego, że w paliwie była woda.

Dodaj odpowiedź