Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na kl ziemi 6z to tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Wujek jest z okolic Ceder

A ska jesteś Heniekii

 

Napisalem wyzej jak potocznie sie mowi na ta miejscowosc ale jak jestes z okolic pruszcza mozesz nie kojazyc wiec z okolic Nowego Dworu Gdańskiego

 

Wiesz moze czym twoj wojek uprawia ta ziemie?

 

Ja jak jest sucho to doprawiam ja czeskim agregatem biernym ktory z przodu ma wluke potem wal strunowy 2 rzedy gesich lapek wal croskila i wluka ale z takich pazurow bo z przodu to ceownik na sprezynach.Ale musze powiedziec ze ten agregat zostawia bardzo dobra struktore ziemi(grozelkowata)tylko ma jeden minus przedni wal strunowy boji sie mokrego i sie potrafi zalepic a u mnie zadko jest sucho

 

A tak to lece bronami 10 pol pierwsze pole to 20 waga szt to 100kg a drugi rzad tez 20 ale cos okolo 50kg niepamietam dokladnie i wloke za nimi ciagam to 1224 na 3 terenowej ma co robic

sa to brony zawieszane

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

brony ciężkie podwójne i wtedy chyba aktywna brona z siewnikiem i po siewnie wałuje. Chyba nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1206    0

mi w 6630 na całym zbiorniku wyszło około 12l/mtg zbiornik 207L w tym 7 ha orki i kupe kilometrów na sucho brat przyjechał z warszawy nie mógł sie nacieszyć i z 4 godziny jezdził :) 12l. na mtg w 135KM ciągniku na dotarci to duzo ?, ale zgadzam sie z tym którzy twierdzą ze te ciagnik musza mieć odpowiednie maszyny podpięte do swojej mocy

 

Kolego posiadam ten sam model ciągniczka co ty i potwierdzam w orce klasa ziemi III-IV spala mi około 12-13l na mtg.

Pozdrawiam i życzę miłej pracy nowym traktorkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termik32    11

Ten co pracowałem w Niemczech - miał niezły apetyt- stary serii 7800 oryginalnie ok 200 PS - ten po przeróbce miał ok 230.

Na 14 godzin pracy ok 250 -300 ltr - nie pamiętam ile to wychodziło motogodzin - natomiast nie miał zbyt ciężko - ciągał przyczepy pod kombajnem do marchwi- co prawda czasem faktycznie je ciągał utopione po osie w błocie i pełne czyli ok 20 ton.

Szeroki balon, pompowany cieczą - dobry był w polu - na asfalcie jednak zdradliwy skoczek.

Nowsze modele podajże 72xx z silnikami ok 180 PS paliły w tym samym czasie 160-200 ltr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

nie kupuje tylko pytam. bo mowia im wiecej koni tym mniej. bo lżej ma maszyna. a tak mnie ciekawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

prawda jest taka, że john deere nie nadaje się do lekkich prac, bo ma małą elastyczność spalania, dla przykładu mój 5720 w lekkim transporcie spali 8 litrów na godzinę, a w polu w ciężkiej pracy 10 litrów na godzine, wniosek: john deere w ciężkiej robocie spali tyle samo albo i mniej niż inne marki i moc jest, natomiast w lekkiej pracy pali dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

elastyczność spalania to w moim rozumieniu różnica pomiędzy spalaniem w lekkich, a spalaniem w ciężkich pracach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

ja podałem faktyczne spalanie, tak jak jest, bo niektórzy to tutaj bajki piszą i może dlatego są takie duże rozbieżności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Karol, mi 6230 w orce spalił pół litra więcej ale ja mierzyłem w ciągłej orce, bez poprzeczniaków.

A innym razem z poprzeczniakami i dojazdem spalił 23,5litra przez 2,6h. Rzeczywiście, smok jakich mało. Również podałem spalanie rzeczywiste z ręką na sercu ;)

Wiosną zmierzę ile wychodzi średnie na ha ale myślę, że przez godzinę hektar zaorze.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

co to znaczy 2,6h ??? 2 godziny i sześć minut czy 2 godziny i 60 minut, bo już się pogubiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Tak jak napisał Daniel. Przecież w JD masz licznik godzin. (Niektórzy jeżdżą nowymi Zetorami i też nie wiedzą, że ich liczniki mierzą godziny zegarowe :P )

1h=60min

0,1h=6min

23,5l/2,6h=9,04l/h

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Karol, mi 6230 w orce spalił pół litra więcej ale ja mierzyłem w ciągłej orce, bez poprzeczniaków.

A innym razem z poprzeczniakami i dojazdem spalił 23,5litra przez 2,6h. Rzeczywiście, smok jakich mało. Również podałem spalanie rzeczywiste z ręką na sercu ;)

Wiosną zmierzę ile wychodzi średnie na ha ale myślę, że przez godzinę hektar zaorze.

Kolego, pług był opuszczony czy podniesiony przez te 2.6h? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj