Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

zenas    11

:blink: skoro te paliwożerne potwory tyle palą to dlaczego na Polskich wsiach przybywa ich jak grzybów po deszczu? :D


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0

Spalanie mojego 6220 se jest ok, wręcz bardzo ok ale w polu. Dużo wykonuję nim prac komunalnych w gminie, w transporcie, na drodze z przyczepą, i według mnie na drodze spala o wiele za dużo, czasami mi się wydaję że mój ursus 1614 pali mniej, co chwile muszę go tanowac ale przyznaje się ze mam bardzo ciężką nogę i nawet z 20 tonami przenicy na zaczepie 40km/h nie zchodziło z licznika ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

No więc 6230 Cmfort Wywiozłem 6 rozrzutników 6 ton na tandemie, 2 km asfalt obroty 1800-1900 2 km droga piaskowa momentami dosyć mocno wyboista. Roztrząsanie na ECO obroty 1200-1300

Spalił 25 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6846

4 litry na 1 rozrzutnik? Te kilometry podałeś w jedną stronę? A mniej więcej w jakim czasie ten 1 rozrzutnik wywiozłeś? Bo ja liczyłem w tamtym roku swoim Zetorem 5211 z dwuosiowym rozrzutnikiem, 2,5km asfaltem i 1km polną na 3 biegu (tyle w jedną stronę) spaliłem ok. 3,4l/mth ale na polu było miękko więc dla twój wynik jest bardzo dobry bo ty w tym samym czasie więcej wywieziesz. Miałeś jakieś awarie w JD? Ile h nabiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Tak w jedną stronę. Dojazd ok 15 min. roztrząsanie ok 10min. powrót 13 min Mam go dopiero 3 tyg więc awarii ni było :P zrobiłem 70 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

175KM na pełnej kicie wciąga do 36 litrów przy jeździe na automacie w trybie power podczas prac polowych z dużym obciażeniem. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

Nie mirasek... orał 4-skibowym, bo z 5-cio nie dawał kompletnie rady. Możecie się śmiać i nie wierzyć, ale przynajmniej nie staraszna mi susza. W Gniewie z tej ziemi robią kerazyt. Podobno Gniewskie iły to jedne z najcięższych ziem w Europie. Nie chwalę się, bo tez chciałbym móc zaorać swoje pola na 30 cm paląc 16 l/ha, przelecieć pole wałem i już siać. ten sam ZTS 16245 z trzy zębowym głeboszem też niewiele może :-( Kolega rafalo90 mieszka w poblizu i spala swoim 7530 z 5-cio skibowym również około 30 l/ha orki.

 

Skąd ja to znam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocian13    0

5100R orka 30cm ziemia ciężka kl4b i 4a pług 4x40 unia na bezpiecznikach około 7-8 km/h 20l/ha obroty do 1900

te same pole agregat uprawowo siewny unia famarol 3m hydropak 2 rzędy zębów + wał packera + siewnik około 10 km/h 7l/ha obroty do 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

JD 6230 comfort po przegladzie na 600 godzin przepalil paliwa w ilosci 4700 litrow. 40 % godzin pracowal na niskich obrotach.

 

Tak wiec srednie spalanie na poziomie 8 litrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

nibynikt @ to dobry wynik z resztą sam miałem "Jelenia" i wiem że duzo nie palą a nie wiem tylko skąd niektórzy biora te bajki z ogromnym spalaniem u nich (to samo jest w przypadku zetora) <_<


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

John Deere 7260r spala 56 l/h na pełnym obciążeniu :blink: :lol:,to chyba nowy rekord spalania.

Foto

a czego się spodziewałeś po mocy prawie 300 koni i obciążeniu pełnym ? 20 litrów ? powodzenia


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gacomen5    4

nie ma tak żeby ciągnik nie spalał dożo paliwa ja mam 5720 orałem i przez cały dzień spaliłam pół baku paliwa a orałem Landinim to spaliłem cały bak w pół dnia.Jelonka nie można przeciążać to wtedy nie pali tak a jak będzie go mulic dusić to on będzie palił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

jaki pług warunki głębokość wielkość pola uwrocia ...


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jaki bak w Jeleniu a jaki w Landini?

Edytowano przez Wacek21

Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

Ja na własne oczy widziałem 3 lata temu JD8530 z 8-skibowym obrotowym Kvernim i przy pełnym obciążeniu 86l/h potrafił zdoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Ja tam nie wiem ile pali kazdy egzemplarz JD Fendta lub jeszcze innej marki ale tutaj mamy bardzo ciekawe porownania case maxgnum chyba 335 , JD 8520, czasami claas xerion 330, a glownym podejrzanym jest tu Valtra S 352 testy praktyczne przeprowadzone w Top Farms Valtra przepracowala prawie 2500 h przez rok (wyposazona w ad blue co raczej nie wplywa na tak wielkie roznice w spalaniu)

Wiadomo test nie jest przeprowadzony z laboratoryjna dokladnoscia ale mysle ze nie zaszkodzi przeczytac :)

 

http://www.valtra.pl/news/documents/VTeam_022011_PL.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

To czy JD dużo pali ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Ale amerykanie nie zwracają za bardzo uwagi na spalanie, sam mam kombajn case i wiem że te maszyny wpierniczają czy się pracuje czy nie. Tłumaczenie typu w "ciężkich pracach", ale przecież praca na roli to nie tylko orka. Ja sam mam fiata 160-90 to z pługiem b201 6 skib spala mi w granicach 12,5-14l/hektar obroty 1800 ziemie ciężkie i niezłe góry. Ale w transporcie to jest smok trasa 40 kilometrów w obie strony to 60l nie ma bo za wolna skrzynia. W naszym kochanym kraju niestety ludzie nauczyli się jak politycy tylko bajki opowiadać i mało kto pisze prawdę. U nas przykładowo w wiosce jest taki co mu pszenica sypała po 12t a kukurydza z 60arów 14t chyba ku... z przyczepami. JD żeby był w pełni opłacalny to tylko do ciężkich prac, tak samo jak mój fiat nie nadaje się do transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

Przez 8 godzin JD 6230 Comfort spalil ok. 70 litrow paliwa. 4 godziny z tego to transport( z reguly obroty ponad 2000) , w jedna strone na pusto, w druga 9 ton słomy. Pozostale 4 godziny to prace zaladunkowe. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk    6

sąsiad kupił nowego fendta 100 km bo podobno mało paki ale jak wyjechał w pole siać uprawowo siewnym 3 m to są siadka w południe mu paliwa dowoziła bo zbiornik łyknął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj