Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#541 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 11:22

Ile pali John Deere?? Na oko to ponoc chłop w szpitalu umarł jak mówi przysłowie. Pomiar spalania ta metodą jest mało skuteczny. Zaraz ktoś na fali ogólnego entuzjazmu napisze, że mu paliwa w baku przybywa bo widze z tym spalaniem zchodzimy coraz niżej. Fakt jest taki że mocno obciążony silnik spali dużo ale może niektórzy pracujący ciagnik tylko widzieli. Zastanawia mnie fakt czemu wszyscy przemilczeli wypowiedź kolegi brzozak2 o spalaniu silnika jd. Może mu się jakiś wadliwy egzemlarz trafił> Jeszcze jedno zastanawiam się dlaczego użytkownicy jd i zetora udowadniają ciagle sobie na wzajem że one tak mało palą jesli czytam tematy o innych markach tam tego nie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 16:25
  •  

#542 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9681 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 10 sierpień 2010 - 11:34

Ile pali John Deere?? w jednej z gazet rolniczych było napisane ze dobrze obciążony Fendzior - nie pamiętam już teraz czy to był 930 czy 936 łyknął ponad 60l na godzinę pracy. czy to duzo czy nie? rzecz drugorzędna ponieważ w tym czasie zrobił mega dużą robotę - jednostkowe zuzycie na ha było bardzo zbliżone do konkurencji

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#543 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 19:56

Ile pali John Deere??

u mnie przywożą od 500l, ostatnia cena to 4.15 brutto 2 firmy mają identyko ceny

no dziś kupiliśmy 200l po 4.19 na zwykłej stacji nie w mleczarni

#544 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 20:06

Ile pali John Deere?? @hubertuss-tak a świstak siedzi bo wiewiórka była nieletnia itd.  :)-z tego co piszesz powyżej wygląda że ja jako użytkownik obu w/w marek powinienem cierpieć na rozdwojenie jaźni udowadniając sam sobie jakie to są oszczędne-moim zdaniem palą całkiem rozsądne ilości paliwa-przynajmniej te moje egzemplarze i w moich rękach-czego więcej chcieć ?-podniecać się myślą że jak będę miał dajmy na to MF-a to spalę beczkę ropy rocznie mniej ?-a chrzanić ją  :)-żebym to tylko takie wydatki miał  :)-aha i jeszcze sprostuję to co napisałeś-to raczej jest tak że właściciele innych marek zarzucają Zetorom i JD olbrzymi apetyt na paliwo-a broń Boże jak ci ostatni odpowiedzą że niekoniecznie to jest prawdą....

#545 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 21:58

Ile pali John Deere?? dla mnie 40 l/h w konkretnej robocie to niedużo, bardziej jak pisalem boli mnie fakt latania na pusto, dlatego jako ciagnika uniwersalnego jd bym nie wybral.

natomiast w duzym zuzyciu paliwa, drzemie takze duzy potencjal, gdyz nie chcialbym zobaczyc ciagnikow typu starszy fendt czy nowy mf podobnej mocy w tej robocie, ktora robi moj ciagnik, tj. np uprawa sciernisk 5 metrowym lemkenem karatem na slusznych glebach. co z tego, ze na pusto zuzyja mniej paliwa, jak przy konkretnej robocie zamiast jechac 12 km/h przy 8 beda zdychac, a teoretycznie porownywalne ciagniki.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#546 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 sierpień 2010 - 12:47

Ile pali John Deere?? Weź pod uwagę, że Twój JD w bladej skórze jest jeszcze dodatkowo wykastrowany. :) Strach pomyśleć ile pali John na pusto z pełną dawką testosteronu. :D

#547 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 13:13

Ile pali John Deere?? w jakim sensie wykastrowany?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#548 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 sierpień 2010 - 15:56

Ile pali John Deere?? Wirus jest inny... spalanie jest korzystniejsze i dochodzi do tego jeszcze Boost, który w Claasie daje się częściej wykorzystać. :D

#549 Share jacubus

jacubus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 18:14

Ile pali John Deere?? moj 7810 pali caly zbiornik czyli 344 litry w 10 godzin B)

#550 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 29 sierpień 2010 - 18:52

Ile pali John Deere?? A przy jakiej robocie ?
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 16:25
  •  

#551 Share kopczenko

kopczenko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 17:50

Ile pali John Deere?? panowie a wiecie ile by spalil taki 2140?
w tamtym roku jezdzilem troche 360 i smok byl niezly - troche do remontu silnik sie nadawal juz.
w tym roku 3p i troche lepiej jest, ale troszke brakuje mocy 360 i ja juz nie wytrzymuje wewnatrz kabiny, ze 3 razy glosniej niz np w ciapku.
no i wpadlismy na pomysl sprzedania ciapka dolozenia troche i kupic wlasnie cos pokroju 2140
30 kunia wiecej niz 360 to jest różnica w koncu, bedzie mozna wpakowac 3 skiby po rame B)
a wlasnie sprzedalismy grudziadzkie 3x40cm starego typu. bo 360 mialo ostra zadyszke - 3-4 klasa glina.

no ale pozostaje kwestia spalania, fajnie by bylo jakby nieobciazony za bardzo - kosiarka czy duże brony palil powiedzmy jak 3p, a z plugiem np jak 360, tyle ze jelonek raczej by szyybciej popierdzielal.

#552 Share Pako

Pako

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 22:16

Ile pali John Deere??

Na oko to ponoc chłop w szpitalu umarł jak mówi przysłowie. Pomiar spalania ta metodą jest mało skuteczny. Zaraz ktoś na fali ogólnego entuzjazmu napisze, że mu paliwa w baku przybywa bo widze z tym spalaniem zchodzimy coraz niżej. Fakt jest taki że mocno obciążony silnik spali dużo ale może niektórzy pracujący ciagnik tylko widzieli. Zastanawia mnie fakt czemu wszyscy przemilczeli wypowiedź kolegi brzozak2 o spalaniu silnika jd. Może mu się jakiś wadliwy egzemlarz trafił> Jeszcze jedno zastanawiam się dlaczego użytkownicy jd i zetora udowadniają ciagle sobie na wzajem że one tak mało palą jesli czytam tematy o innych markach tam tego nie ma.

Odpowiedź jest bardzo prosta, ponieważ pod dyskusje z nami podczas wystaw spotkań itp poddawane są tematy, które bardzo trudno udowodnić a wynik zależą od wpływu ogromnej liczby czynników zewnętrznych. Podobno na najbliższym Agro-Show JD przedstawi wyniki testów niezależnych DLG oraz PROFI. Mam nadzieję, że przekażą również link do oficjalnych stron DLG, gdzie opublikowane są wyniki tych testów. Zobaczymy!

#553 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 08:19

Ile pali John Deere?? moj johny 6210 SE na 30 mth wypił 145 litrów ON, głównie w lekkiej pracy typu transport zboża,chwytak do bel, 2 godziny orki, trochę uprawy ścierniska, wyciągnie tira :) w ciężkiej pracy dopiero będzie pracował bo kompltuje maszyny do niego
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#554 Share kubus1988s

kubus1988s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 18:56

Ile pali John Deere?? siemka ma ktoś może jd z serii 5 r i jak u nich wychodzi spalanie

#555 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 19:51

Ile pali John Deere?? jakie jest spalanie 6330 lub 6430 w ciezkich pracach (orka, siew agregatem) i w takich lzejszych (prasowanie, transport)??
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#556 Share wsk1993

wsk1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 19:05

Ile pali John Deere?? Ja ostatnio mierzyłem w swoim JD 6430P spalanie w orce, i wyszło mi że na 1 ha pola spalił 13-14l, z Overumami obracalnymi 4 CX, głęboka orka. Myslę że jest to niedużo bo połowa pola to piekielna glina gdzie ciągnik troche się ślizgał a czasem trzeba było zredukować.