Balzak

Ile pali John Deere??

Polecane posty

case36    0
Napisano (edytowany)

powiem ci tyle ze john pali dużo tak jak case

Edytowano przez brzozak2
powiem ci tyle - skoro nie masz nic do powiedzenia, to nie mow, % za brak uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Jestem zdziwiony z opini ludzi którzy posiadają johndeere :blink: ja mam JD 5720 pracuje przy hodowli mlecznej gdzie przebywa ponad 120 sztuk bydła (krowy i reszta) obliczyłem że spala 4 l na mtg jestem zachwycony B). No drugi fendt 412 vario w podobnych pracach spala podobnie :blink: .

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

JD 5720

przy ładowaczu ok 4-6 litrów na mtg

przy transporcie (żniwa) ok 7 litrów na mtg

przy kultywatorze w uprawie pod ziemniaki na gł. 12-15cm gleba średnia(piaszczysta) spala ok 10 litrów na hektar

 

 

 

znajomy orząc na jesień praktycznie glinę JD 6630 4skibowym kvernelandem spalił mu 40 litrów na hektar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ojciec jak kiedyś jeździł z wysłodkami to w transporcie spalił grubo ponad 10 litrów. tongue.gif Także dziwne, że transporcie spala tak mało. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

przy żniwach miał różne obciążenia ;) zazwyczaj 1 przyczepa i na niej 1 do 3 zbiorników od bizona czyli max 5-6 ton na przyczepie więc można przyjąć że nie spocił się ;)

Edytowano przez karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kwestia tego ile w palnik się daje. wink.gif Jak ciągnę W10 i D55, to te 1800 obrotów nie schodzi, żeby jakoś szło. biggrin.gif Sam Wielton to do 5720 jest tak akurat. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

jak w 100% wykorzystasz swojego Jelonka to nie spali dużo.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobra to teraz określ jak wykorzystać ciągnik w 100%? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

znajomy orząc na jesień praktycznie glinę JD 6630 4skibowym kvernelandem spalił mu 40 litrów na hektar...

 

 

:blink: Teraz przy tych cenach paliwa bedzie jeszcze bardiej zadowolony :P.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal96    0

Mi Pronar w tamtym roku na 7ha z dojazdem wyszedł 110 litrów . W tym roku Jele 6810 z TLS wyszedł tyle samo, a zaorał dwie godziny szybciej .


Sprzedam części do sieczkarni New Holland !

Kontakt na PW lub GG 364354

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ok pole to samo ale warunki nie te same


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ja mam johnddera 5720 prawie takiego samego (tyle samo mocy) w lekkich pracach przy obórce spala 6l/h a w ciężkich to więcej niż mój fendt 412 vario np. mam claasa linera 470S fendt spala 5l/ha może mniej a johndeere 5720 o 40 km mniej spala 7l/ha :blink:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi7339    0

Witam!

Proszę posiadacza JD 3140 o opinię na temat tego ciągnika. zamierzam takowy nabyć.

Chodzi o spalanie, awaryjność, skrętność, itp.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie.

Dziękuję i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja opisze mojego 7830 z tls przy pracy z 7 skibowym pottingerem servo 65 pali mi ok 30-33 l na h pracy. w przeliczeniu na ha w porównaniu na ciągniki PGR-u który ma obok mnie pole jest dużo dużo niższe. Casy z PGR-u palą na h ok 40l. Więc na cały dzień pracy mają dużo wyższe koszty a pracują z mniejszymi plugami niż ja mam i mają mniejszą wydajnosc. Myślę że te oszczerstwa o "Jankach" o ich spalaniu są wyssane z palca. Mam tez 7820 i 6630 i uważam że za taką pracę jaką wykonują koszty eksploatacji są wyśmienite. jeśli się ktoś nie zgadza chętnie posłucham uwag. :)

Edytowano przez BartekDolnyslask

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

pali tyle ile wlejesz:D

raz zalezy od warunkow dwa od kierowcy bo niektorzy maja ciezka noge trzy od zapietego sprzetu:)

nie wlasciwy dobor sprzetu przeklada sie na spalanie sprzet nie moze byc za maly i za duzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę posiadacza JD 3140 o opinię na temat tego ciągnika. zamierzam takowy nabyć.

Chodzi o spalanie, awaryjność, skrętność, itp.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie.

Dziękuję i pozdrawiam!

 

Użytkuję takowego kilka lat, i na razie jest bezawaryjny .Co do skrętu ,mógłby być lepszy ,ma wkręcone ograniczniki ( pewnie chodził w turze) jakby je wykręcić to skręt byłby za***isty . Spalanie np. w pługu 5x35 na 3-4 klasie ziemi przy 1600 obr. wychodzi 6,5l/h .Hektar średnio 70min.,w zwijce 5,3l/h.Ogólnie prosty w obsłudze, pracując do 1700obr.co w pełni wystarcza i doborze przełożenia ciągnik jest bardzo ekonomiczny .Ważne aby wypróbować hydraulikę (zagrzać) najlepiej w polu ,sprawdź wom,zająca, przedni napęd, stan przegubów i opon .Przydała by się szybsza skrzynia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi7339    0

W ciągniku który oglądałem zauważyłem, że podczas podnoszenia drży podnośnik. Czy to poważny mankament, czy jakaś drobnostka?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być kilka,począwszy od stanu oleju, dalej pompa wewnętrzna ,jakaś nieszczelność lub pompa główna .Ta "dolegliwość" może się wiązać z rozpoławianiem ciągnika i kosztami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan71    0

John Deere 4230 rok budowy 1977 skrzynia Power-Shift 8+4 bez przedniego napędu spala 12 liter ON na 1 motogodzinę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez plotek3094
      Witam wszystkich użytkowników,
      W ramach pracy badawczej podjąłem się próby wyliczenia średnich kosztów eksploatacji maszyn. Wśród nich znalazły się kombajny, a konkretniej te marki Claas. Konkretniej chodzi o modele: 
      DO 118 SL MAXI, DO 98 CLASSIC, DO 78 SL CLASSIC, 108 SL MAXI/SL CLASSIC/CLASSIC, 98 SL MAXI/SL CLASSIC, 88 SL MAXI/ MAXI, 78 CLASSIC (modele pogrubioną czcionką są najbardziej poszukiwane, informacje o nich). Jeżeli jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli lub masz doświadczenia związane z nimi poświęć chwilę i odpowiedz na poniższe pytania. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
      Przechodząc do konkretów. Potrzebuję informacji dotyczących (dla zboża) prędkości koszenia, wydajności i zużycia paliwa przez ww. modele kombajnów Claasa. Chciałbym abyście podzielili się doświadczeniami i podali te informacje. Wiem, że na te parametry wpływa bardzo dużo czynników i w różnych regionach/ o różnych porach/ warunkach atm. będą one różne, ale im więcej odpowiedzi tym bardziej uśredniony wynik otrzymam.
      Proponuję, aby w każdej odpowiedzi zawierały się następujące informacje: a) posiadany model claasa, b) średnia prędkość koszenia km/h lub ile hektarów na godzinę było koszone, c) szerokość osprzętu żniwnego/ hedera, d) wydajność - ile ton zboża na jeden ha, e) jakie średnie zużycie paliwa było generowane?
      Za każdą pomoc z góry dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj