Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#481 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 06:27

Ile pali John Deere?? Dobrze zrozumiałeś -tylko zapomniałem dodać że MF też by się nie zagrzał  :)-tak się składa że spotkałem się już z opiniami że co jak co ale jelenia zgrzać to już wyczyn jest... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 18:51
  •  

#482 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 09 czerwiec 2010 - 08:47

Ile pali John Deere?? tak sobie czytam o tych normach emisji spalain i kastrowaniu przez nie silnikow bo inaczej tego nie mozna nazwac i przypomial mi sie artykul ze zeszlego Poradnika rolniczego zamieszczono tam artykul o firmie zwiekszajacej moc ciagnikow przez czipowanie i zmienianie nastawow pomp wtryskowych w starszych modelach ale do rzeczy mianowicie pierwszy z bohaterow tego artykulu posiadal 3 jd i z najnowszego nabytku z tej stajni byl najmniej zadowolony a byl to 6630 a zarzucal mu niesamowita niemrawosc jak na ta moc i straszne zamulenie na niskich obrotach wiec po uplywie okresu gwarancji skozystal z uslug swiadczonych przez firme zwiekszajaca moc firma przyjechala moc zbadala usluge wykonala 9 koni dodala niby szalu nie ma lecz spalanie w lekkich pracach spadlo z 9 l na h do 7 l na h co juz jest nebagatelna roznica a pozatym po tej operacji silnik zyskal wigor ktorego mu brakowalo zapewne nie za sprawa ttych symbolicznych dodatkowych 9 km lecz za sprawa zmienionych map wtrysku a tym samym zoptymalizowania spalania paliwa (pewnie dzieki temu nie spelnia on tez teraz zakladanych dla tej jednostki emisji norm spalin ale dzieki temu moc sie znalazla i spalanie spadlo a moim skromnym zdaniem planeta tez na tym nie ucierpiala)
drugi z bohaterow tego artykulu posiadal co prawda starszy model bo 6620 se lecz chcial kilka koni wiecej wiec zwiekszono mu kilka lat wczesniej moc do 140 km i wszystko ladnie spalanie nie wzroslo ciagnik sie nie rozlecial a posiadal on juz starszego jd 6610 i byl z niego bardzo zadowolony i o dziwo na ha pola przy orce spalanie w tym starszym bylo nizsze tak samo bylo w przypadku pierwszego opisywanego uzytkownika "stary " 6400 spalal mniej paliwa na ha orki a byla to jesli mnie pamiec nie myli roznica rzedu 2 litrow

wiec konkluzja jest jasna bez tych zasranych norm emisji spalin spalanie bylo nizsze i tu kazdy byl zgodny (pozatym stopien skomplikowania staeszych konstrukcji przez elektronike bym mniejszy a to tez niebagatelny plus)

@Jaro z tego co wiem to pompa paliwowa Twojego JD tez przechodzila "tuning " w faterlandzie wiec moze w tym tkwi tajemnica potencjalu twego jd oczywiscie nie mowie ze inne jd sa nie fajne:) chetnie bym takim posmigal

#483 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 09:23

Ile pali John Deere?? W Polsce i nie tuning  :)-moja miała fabryczne złe nastawy...tuning to dopiero będzie...jak Bozia i kieszonka  :) pozwoli

#484 Share d200d

d200d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 09:47

Ile pali John Deere?? "Co do tego żylowania to myśle że o trwałość bać się nie trzeba większośc woli diesla nowego typu w aucie niz starego klekota"

tzn wiadomo technika sie nie cofa.. ale np jak zakładają nowe turbiny ze zmienną geometrią to juz mozemy pomarzyc o zgaszeniu silnika od razu albo po krótkim odczekaniu.. hm.. chyba ze dawali by autostopy jakies jak w Lacerach EVO X :) poza tym delikatne się robią te silniki.. i wszystko jest git póki cos nie pada.. :) ale wiadomo koserwatystą nie ma co być :) ja tam bym kupił najnowszą nowość w koncu robią to tak żęby to chodziło:P

#485 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 czerwiec 2010 - 10:48

Ile pali John Deere??

Nothing Runs Like A Deere. :)

@deer mowił ze po alkoholu lepiej "chodzi" wiec pewnie w tym tkwi cala siła DeeraDodany obrazek

@jaro to o ile moc w Twoim JD podskoczyła po tjuningu pompy? i chyba zapomniałes ze w zetorze chlodnice wody trzeba przedmuchac po 20latachDodany obrazek

#486 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 13:40

Ile pali John Deere?? Jeszcze raz powoli  :)-nie było żadnego tuningu tylko regulacja pompy-chłodnica w Zetorku jest czyściutka-po prostu teren i obciążenie było ponad możliwości....

#487 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 czerwiec 2010 - 14:13

Ile pali John Deere?? @jaro regulacja pompy = optymalizacja pompy = tuning mechaniczny. :)

#488 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 czerwiec 2010 - 16:00

Ile pali John Deere??

Dobrze zrozumiałeś -tylko zapomniałem dodać że MF też by się nie zagrzał  :)-tak się składa że spotkałem się już z opiniami że co jak co ale jelenia zgrzać to już wyczyn jest... :)

Może zielony kolor lepiej odprowadza ciepło, zwłaszcza zielony w odcieniu JD :) . Tak na poważnie to chyba żaden nowoczesny ciągnik nie ma problemu z przegrzewaniem, przynajmniej nigdy się z tym nie spotkałem i nie słyszałem, żeby np DF czy NH się przegrzewał(no chyba, że niesprawny).

#489 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 16:39

Ile pali John Deere?? a ja słyszałem a nawet widziałem jak na moim polu roczny JD się zagrzał do 100 stopni

#490 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 czerwiec 2010 - 16:44

Ile pali John Deere?? @jaro dziwne. :) Przecież z tego powodu wprowadzono w 5R ten charakterystyczny grzyb na masce. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 18:20

Ile pali John Deere??

@jaro regulacja pompy = optymalizacja pompy = tuning mechaniczny. :)

Nie-tutaj zostały przywrócone nastawy "fabryczne".

A z tym grzybkiem to do którego postu się odnosi ?

@qazi-tylko do 100 ?-może Fahrenheita  :)

#492 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 czerwiec 2010 - 18:26

Ile pali John Deere?? Co z Twoją pompą było nie tak?

Chodzi mi o to grzanie. :)

#493 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 18:32

Ile pali John Deere?? może więcej było, nie pamiętam dokładnie wartości ale komputer ostrzeżenie wyświetlił

#494 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 18:33

Ile pali John Deere?? Ach-grzanie :) -no jak u @qaziego był roczny i grzejący-więc pewnie zrobili ten grzybek aby się grzał jak inne  :).

Ciągnik palił zbyt dużo-ponoć w jakimś tam zakresie obrotów dawka paliwa była nastawiona ciut za bogato-przynajmniej takie wyjaśnienie usłyszałem od szefa serwisu Stanadyne P.Jaroszenki.

#495 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 18:37

Ile pali John Deere?? akurat ten "grzybka" nie miał bo to 6430 był, a zagrzał się z winy pospiechu i nie dopatrzenia, bo miał zabitą tą "zasłonkę" przed chłodnicą a że to było w żniwa to i się zagrzał, ale po przedmuchaniu temp. normalną trzymał później

#496 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 09 czerwiec 2010 - 22:25

Ile pali John Deere?? oczywiscie tutaj był winny JD i jego silnik a nie d*pa operator?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#497 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 06:41

Ile pali John Deere?? wiesz, d*pa czy nie ale JD się też zagrzał. a czy winny operator czy nie to ciężko powiedzieć bo przy prasowaniu słomy pyłu jest pełno i nawet w ciągu dnia trzeba czasem chłodnicę przeczyścić

#498 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 06:57

Ile pali John Deere?? Tekst typu każdy się by zagrzał tylko jd nie trochę śmieszny jest. Wszystko można zagrząc wystarczy przeciążyć ponad możliwości dlatego grzał się zetor bo poprostu słabszy jest.

#499 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 07:25

Ile pali John Deere?? Ale tylko trochę... :)-oczywiście z moją prywatną opinią niekoniecznie trzeba się zgadzać-ale ja tą opinię zacytowałem że tak powiem za portalem Landtreff i Profi-a tam (znaczy na Zachodzie) nie oszukujmy się ale troszkę więcej tego zachodniego złomu się wala i trochę dłużej  :) (zaraz mnie @brzozak zjedzie za te zachodnie serwisy  :)).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 czerwiec 2010 - 10:09

Ile pali John Deere??

a ja słyszałem a nawet widziałem jak na moim polu roczny JD się zagrzał do 100 stopni

Hehe...przegrzać da się każdy ciągnik. Ja w sierpniu orząc pole JD 6830 (wówczas miał 1800mth i 2 lata) doszedłem do temperatury 119 C :/ Było to spowodowane moją nieuwagą, paprochy zakleiły chłodnicę i było ponad 30 C ciepła.

Dodaj odpowiedź