Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#461 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 czerwiec 2010 - 20:19

Ile pali John Deere?? Deutz'a czy MWM'a? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 01:40
  •  

#462 Share d200d

d200d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 17:11

Ile pali John Deere?? nie wiem własnie :) tak mi taki dealer mówił kiedys na agro show :) ze dojce same juz :)

#463 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 21:48

Ile pali John Deere??

a potem juz wszystkie były na Deutzu..

...chyba :)

teraz zdaje sie sisu pakuja do serii 200
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#464 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 czerwiec 2010 - 22:06

Ile pali John Deere?? a nie perkinsa ? bo seria 200 wydaje perinsowaty odglos z silnika

#465 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 23:38

Ile pali John Deere?? Seria 200 ma trzycylindrowe silniki Deutza i stąd ten charakterystyczny "perkinsowy" odgłos silnika.

#466 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2010 - 05:30

Ile pali John Deere?? Perkinsowaty, bo ma trzycylindry...:) wbrew pozorom to SISU. :)

#467 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 07 czerwiec 2010 - 07:40

Ile pali John Deere?? dokładnie seria 200 ma SISU pod maska tak jak pisze Bobek_Farmer a co do efektow audio ktorych zrodlem jest ten silnik to ja nie widze w nich nic dziwnego poprostu 3 cylinderki juz maja takie zwyczaje ja mam same rollera 70 i tez 3 cylinderki i dzwiek pracy silnika jest podobny tzn. wydaje sie iz pracuje strasznie nierowno

#468 Share d200d

d200d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 07 czerwiec 2010 - 10:13

Ile pali John Deere?? ooo to co oni tak szaleją z tymi silnikami :) hm ciekawe czy to ekonomia ? czy jakosc ? czy co tam za cuda o tym decyduja ze biorą sisu czy DF czy mana :) a do trisixa wrzucą JD :) hiih

#469 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 10:20

Ile pali John Deere?? To poprostu agco. Powiązania kapitałowe swoje robią. Tak wogóle deutz robi jakies trójki z nowych silników. Tu miało chodzic o to aby ciagnik był krótki.

#470 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 10:35

Ile pali John Deere?? Czy ja wiem -tak na oko to ten ciągnik aż taki kompaktowy nie jest -jak znam życie to pewnie zysk wygenerowany dzięki zastosowaniu 3-cylindrowego silnika Sisu jest sporo wyższy niż gdyby pod maską pracował jakiś Deutz... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 11:15

Ile pali John Deere?? wszystko rozchodzi sie o normy jakosci spalin, a nie koszty czy wymiary, nie wszedzie jest tak kolorowo jak u nas, ze mozna jezdzic/kupic bez ponoszenia dodatkowych kosztow V8 i to bez ograniczen predkosci :) .
za 10 lat bedziemy jezdzic 3 cylindrowymi ciagnikami o mocy 150 KM.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#472 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 czerwiec 2010 - 14:49

Ile pali John Deere?? Mimo wszelkich przekonań trwałość silników ma być większa, jednak coraz bardziej żyłuje się silniki... Jakoś nie przekonuje mnie zapewnienie ze te 150KM z silnika R6 6 litra, jest równie trwałe, jak z R3 3litra. Pół biedy, jakby redukowali cylindry, ale oni redukują pojemność, dokładając większe turbiny i te nieszczęsne recyrkulacje i inne kastraty...
Wielu wspomina, że stare JD to miały jondery... teraz prawdziwych jeleni już nie ma. :)

#473 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 15:04

Ile pali John Deere?? zmniejszenie emisji toksycznosci spalin (mozna dodac pozorne) uzyskuje sie dzieki zmniejszeniu pojemnosci, liczba cylindrow to rzecz bardziej wynikowa, potrzebna do stworzenia m.in. jak najbardziej optymalnej komory spalania.
przynajmniej tak mnie sie wydaje, ze taka jest kolejnosc.

#474 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 15:22

Ile pali John Deere?? Co do tego żylowania to myśle że o trwałość bać się nie trzeba większośc woli diesla nowego typu w aucie niz starego klekota przebiegi tych nowych silników osiągają bez problemu te przebiegi co silniki 20 lat temu. Podobnie w ciągnikach są coraz lepsze materiały oleje itd. Jeśli chodzi o pojemnośc jednego cylindra zalezy to między innymi od rodzaju silnika itd. łatwo można zauważyć że w silnikach ciągników najczęściej jest to około 1.1 litra słyszałem że w osobówkach najlepsze efekty daje 0,5 litra. Ludzie chca aby mało palil miał moc to się obniza pojemność daje cisnienie doładowania i zużycie paliwa spada. Swoją drogą te stare jd takie ekonomiczne nie były znam kilku włąścicieli. Pozatym jest jeszcze jedna bolączka rzedowych 6 wiele firm konstruuje układ chłodzenia tak , ze ostatni cylinder nonstop sie przegzewa.

Co do fendta i silnika deutza po co ma pracować 4 pod maską serii 200 skoro taka 4 pracuje pod maską serii 300. Jest coś takiego jak pozycjonowanie produktów, segmenty rynku itd.

#475 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 17:52

Ile pali John Deere?? @Bobek-"Wielu wspomina, że stare JD to miały jondery... teraz prawdziwych jeleni już nie ma. "-eee tam  -taki mój jeden powinowaty   ma JD 2850 czyli teoretycznie mocniejszy od mojego-ale jak trochę pojeździł moim to stwierdził że jego ciągnik nie ma nawet polotu-szczególnie podobało mu się to że można ruszać pod obciążeniem z tak niskich obrotów a i wchodzenie na obroty ocenił jako o wiele lepsze...dodam tylko że ma naprawdę fajny egzemplarz tego 2850.A przecież ten mój 5720 to taka popierdółka  :)  w porównaniu z jakimś Premium.

#476 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 czerwiec 2010 - 18:17

Ile pali John Deere?? Mi się 5720 bardzo dobrze jeździ. :) Stryj ma 6320 i 5720, zarówno dziadek, stryj i kuzyn uważają, że tym mniejszym się lepiej jeździ. :)

#477 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 18:31

Ile pali John Deere?? Dlaczego lepiej im się jeździ ?-większy rozstaw osi=mniej trzęsionki  :)

PS.Coś tu Bobek ostatnio na NH nastawałeś  :)-a zdaje się że masz-więc co w nim Ci nie pasuje ?

#478 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 czerwiec 2010 - 18:56

Ile pali John Deere?? Bardziej zwinny i gabarycie mniejszy, dodatkowo ma skrzynie PQ, zaś 6320 ma PR i jest obarczony ładowaczem. :)

Po pierwsze do nawozów i oprysków nie ma sensu brać drogiego ciągnika, bo go ładnie tablica Mendelejewa napocznie. :) Dodatkowo JD nie ma póki co w ofercie godnego zastępcy Ursusów 3512 i pochodnych. Mam świadomość, że cena ściśle odzwierciedla to co za nią otrzymujemy. Komfort nie powala, w zasadzie ratuje go fotel na poduszce bez regulacji oparcia. :) Silnik trzeba wysoko kręcić, dół jest zdecydowanie za słaby... Niunio ciężarów nie będzie ciągnął, więc nie ma potrzeby korzystania z Green Power. :) Jeżeli natomiast chodzi o głównego konia pociągowe to jak mówią starzy górale: Nothing Runs Like A Deere. :)

#479 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 19:15

Ile pali John Deere?? Górale z rodzaju tych nizinnych zapewne  :)-ostatnio ten kuń pociągniony  :) bardzo mi się przydał-zwoziłem ostatnio bele sianokiszonki-38 sztuk przez jedyne 5 godzin :) -za***isty teren po prostu-chciałbym w tym błotku zobaczyć jakiekolwiek autko terenowe nawet i na pusto-a jeleń taszczył jeszcze platformy-brrr-nigdy więcej wojny-najciekawsze było to że przy takim obciążeniu temperatura nie skoczyła nawet o działeczkę do góry-chciałbym zobaczyć inny ciągnik przy tej robocie i żeby się nie zagrzał-Zetor zły nie jest ale po paru minutach temperaturka skoczyła na 105...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 czerwiec 2010 - 19:27

Ile pali John Deere?? Czy ja dobrze zrozumiałem? Każdy inny by się zagrzał a Twój JD miał temperaturę taką jak na postoju?

Dodaj odpowiedź