Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#441 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 27 maj 2010 - 21:55

Ile pali John Deere?? Podobno przy obciążeniu NH nie spali mniej niż JH natomiast przy lżejszych pracach oszczędność nh w stosunku do jd wacha się w okolicach 20%.

Oczywiście podkreślam "podobno".
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 21:33
  •  

#442 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 maj 2010 - 06:08

Ile pali John Deere?? Tego nie wiem, jednak moje zdanie jest takie, że nie ma nić za darmo, moc nie bierze się z powietrza. Nie kierowałbym się spalaniem przy wyborze, tylko tym, w którym się lepiej czuje, w jakim jest lepsze widoczność itp.

#443 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 maj 2010 - 10:52

Ile pali John Deere?? bo to wszystko zalezy od koloru ciagnika, jak wiadomo zolte ciagniki pala najwiecej gdyz slodyszek je atakuje przez co tworza sie wieksze opory powietrza i wzrasta masa ciagnika, zas ciagniki opatrzone niebieskim kolorem pala najmniej ale za to bardzo ptaki lubia ten kolor myslac ze jest to woda wiec ciagniki spod tego koloru maja czesto biale plamy na sobie, dlatego producenci ciagników wymieszali te 2 kolory i wyszedł zielony ktory to nie przyciaga slodyszka i ptaków a oczy sasiadów zas spalanie ciagników spod koloru zielonego jest nie duze wzgledem ciagników tych zoltych i niebieskich Dodany obrazek
a na serio to jak stac cie na jd to i powinno cie stac na paliwo do niegoDodany obrazek

#444 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 maj 2010 - 11:10

Ile pali John Deere?? @tomasek Ty się chyba o urlop przymusowy prosisz. ;)

#445 Share marcus

marcus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 29 maj 2010 - 21:04

Ile pali John Deere?? JD 2850 + prasa Sipma Z224/1 dziś mi spalił 2,8 l/MTh (45min prasowania i około 15 min dojazdu)

#446 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 29 maj 2010 - 21:21

Ile pali John Deere?? ten JD pokazuje MTh czy tylko h jak nowsze ciągniki?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#447 Share marcus

marcus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 29 maj 2010 - 21:25

Ile pali John Deere?? prawdę mówiąc, to nie wiem...jutro sprawdzę.
Jestem przyzwyczajony do motogodzin i dlatego w tej jednostce napisałem

#448 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 29 maj 2010 - 21:35

Ile pali John Deere?? Z jednej story NH z jego folderowymi KM w rzeczywistości mniejszymi o około 8km a z drugiej ama jak to JD pali nie mniej niż zetor.
Potwierdzam zdanie "jak cię stać na jd to i stać na paliwo" jednakże jeszcze nie kupiłem a mam zamiar abo jedno albo drugie.

Kolejnej szybkiej okazji na dofinansowanie w wysokości 60% netto raczej nie bedę miał w związku z tym chciałoby sie kupic coś nowoczesnego, wygodnego, oraz z odpowiednim zasobem mocy.

#449 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 29 maj 2010 - 21:54

Ile pali John Deere?? poszukaj dobrze tu i uwdzie o tym co piszą chłopacy którzy maja i niebieski/czerwony i zielony ciągnik :-) podobno wcale nie jest tak różowo jakby się nam mogło wydawać

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#450 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 maj 2010 - 20:56

Ile pali John Deere?? Jacek może poszerzysz horyzont swej wypowiedzi? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 05:48

Ile pali John Deere?? Tekst "stać cię na jd stać cię na paliwo" uważam za niepoważy przy dzisiejszych cenach paliwa. To samo tyczy sie innych marek. Przynajmniej jak dla mnie robienie czego kolwiek opiera sie o rachunek ekonomiczny a nie robienie aby robić.

#452 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 07:52

Ile pali John Deere?? Zgadzam się w 100% z hubertusem "stać cię na jd stać cię na paliwo" jest co najmniej nie poważne żeby nie powiedzieć dosadniej . Jest takie powiedzenie - nie stać mnie na tanie rzeczy , to że np. stać mnie na JD to nie oznacza że jestem bogaty tylko chce mieć ciągnik ekonomiczny tak w zużyciu paliwa jak i szeroko pojętej eksploatacji w skład której na leży wziąść między innymi pod uwage koszty ewentualnej awarii (prawdopodobieństwo jej wystąpienia) i oczywiście koszty paliwa co za interes było by kupować jakiegoś smoka wawelskiego , no chyba że ktoś w totaka wygrał to co innego.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#453 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 19:52

Ile pali John Deere?? Może i rachunek ekonomiczny, ale jak tu rachować skoro ze strony New Holland'a mamy zawyżoną liczbę koni mechanicznych, w Zetorze legendarne wysokie spalanie oraz słaby skręt.

Prawdę mówiąc można dostać niezłego bzika porównując obecne oferty dealerów.

#454 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 20:07

Ile pali John Deere?? najlepiej byłoby wziasc traktor na testy ale większosć dilerów tego się boi

#455 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 20:19

Ile pali John Deere?? Wcale sie nie dziwie na to mogą pozwolić sobie tylko ci duzi. Na testy pewnie dadzą tylko gdy kupujesz coś za około 300 tys lub więcej. Pozatym nie udźmy sie jak taki sprzęt jest traktowany w większości przypadków sam gdzieś czytałem jak dzień i noc ktos orał bo ciagnik za darmo.

#456 Share d200d

d200d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 20:24

Ile pali John Deere?? http://marianowo.neo..._t1/artykol.htm tutaj macie ciekawe zestawienie spalania oczywiscie FENDT'a Deutza i Johna... :) .. dziwi mnie jedna rzecz.. Fendt ma silnik Deutza.. a spalanie ma inne :D

#457 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 20:49

Ile pali John Deere?? silnik może będzie deutza ale sterownie nim może i pewnie jest zrobione pod fendta.
tak samo jak z TV - na swiecie jest 3 producentów matryc a ile mamy marek tv? 30-40-50? tak to wszystko wychodzi z 3 fabryk

#458 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 21:00

Ile pali John Deere?? Zgadza sie silnik ten sam a ma inne nastawy i wszystko inaczej wygląda. W ciagnikach dochodzi jeszcze konstrukcja układu napedowego pomp i ich energochłonność.

#459 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 21:14

Ile pali John Deere??

http://marianowo.neostrada.pl/podstawa_pliki/publikacje_pliki/krzysztof_t1/artykol.htm tutaj macie ciekawe zestawienie spalania oczywiscie FENDT'a Deutza i Johna... :) .. dziwi mnie jedna rzecz.. Fendt ma silnik Deutza.. a spalanie ma inne :D

Fendt miał silnik MANa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share d200d

d200d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 19:13

Ile pali John Deere?? Dawniej miały silniki MAN'a od 120 czy iles tam koni ( nie jestem pewnien i nie chce siać herezji) a mniejsze miały zawsze Deutza a potem juz wszystkie były na Deutzu..

...chyba :D

Dodaj odpowiedź