Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1695 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 20:48

Ile pali John Deere??

50% gospdarzy mają fendty

ciekawe w jakiej miejscowości bo u mnie nie ma ani jednegno a zetorów jest ok 10

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
John deere 2130 Ferguson 550 235,3p Ursus c330 Raty transport

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 19500.00 PLN
  • 19 cze 2017
John deere 6800 oryginalny ładne opony

• 62500.00 PLN
  • 18 cze 2017
John Deere 6930.2011r

• 210000.00 PLN
  • 16 cze 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 12:48
  •  

#22 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 22:06

Ile pali John Deere?? Tak jak już gdzieś pisałem Fendt wcale nie jest taki ekonomiczny jak będzie używany jako ciągnik do wszystkiego tzn. tu podepchać tam podjechać itp. A wszystko za sprawą hydraulicznego sprzęgła. Inaczej się sprawa ma jak pojedziemy w pole z odpowiednią maszyną. Z tego, co się dowiedziałem to podobno lepiej jest ze skrzynią VARIO, ale niestety osobiście nie mogę jej ocenić, więc się nie wypowiadam na jej temat. Moja ocena dotyczy modelu 511 ze zwykłą skrzynią z 4 półbiegami. W orce z Turem 5x40 spalanie 12-13 l/ha.

#23 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 15:05

Ile pali John Deere?? Witam!
Koledzy a może na temat byście pisali. Tema spalanie JD a tylko Fendt. Temat zużycia paliwa ciekawy więc niech użytkownicy się wypowiedzą.
Pzdr

#24 Share Skoniek1

Skoniek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 17:00

Ile pali John Deere?? Mój wujo ma nowego JD cos koło 100km i podpina pług 3 skibowy grudziacki to mówi ze pali mu przy tym pługu 17litów na 1mtg. Sasiad ma tez JD chyaba tez cos koło 100km tyle samo mu pali jak z nim rozmawiałem. Mówi ze JD mu pali jeżdżąc pusto po drodze to 10l mu bierze

#25 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 17:20

Ile pali John Deere?? to dużo palą te Jelonki

#26 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 17:23

Ile pali John Deere?? Nie możliwe że tyle pali chyba koleś nie umie jeździć :wacko: :P

#27 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 18:37

Ile pali John Deere?? @robertbara a ile Tobie średnio wychodzi na mth, ile przy ładowaczu , a ile w transporcie???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#28 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 19:55

Ile pali John Deere?? Znam tylko spalanie przy pługu (15-16 l/h), siewniku do kukurydzy 6 rzędowym talerzowym z nawozem (6 l/h) i prasie zwijającej zmiennokomorowej w słomie przy prędkościach dochodzących do 18 km/h(10-11 l/h) bo w tych maszynach to wyjade i robie te 10 godzin i policzę po zatankowaniu :wacko:
Tylko nie przeliczałem mtg. Przy najbliższej okazji sprawdzę ile bije w godzinę przy obrotach 2100 obr/min bo takimi daje w pługu.
Natomiast w lekkich robotach jeżeli chodzi to są to minimalne ilości czasu, załadować wóz, wywieść obornik z transportem na pole.
Ostatnio ładowałem obornik na polu na 3 rozrzutniki, praktycznie non stop przez 7 godz (nawiezione 11 ha) to spalił jakieś 30 litrów, tak na oko bo nie mierzone dystrybutorem :P

#29 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 19 kwiecień 2007 - 08:15

Ile pali John Deere?? moj znajomy ma JD6420 se ciagnik pracuje na 60 ha jest z niego bardzo zadowolony wychwalal komfort uciag ale mowi ze ma jeden minus spalanie w lekkich pracach nie jest zle ale kiedy pracuje przy orce lub ciezkim transporcie to mowi ze lubi solidnie pociagnac z baku czli jakies 19 litrow ale w lekkiej pracy pali dosc przyzwoicie

#30 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 09:37

Ile pali John Deere?? Czy nie jest to tak że Premiumki mniej palą od SE? W końcu jest Common Rail, a nie zwykła pompa. Znajomy ma 6210 na zwykłej pompie to mu nieźle łyka, w orce mniejszym pługiem od mojego 4x35 cm to mu pali z 14 litrów? :wacko:
Jak to jest, może za bardzo go dusi bo na 1700 obr jeździ bo mówi że boi się tyle co ja czyli 2100 bo będzie jeszcze więcej a mnie się wydaję że może spalić litr więcej a dużo więcej roboty zrobić, bo wtedy turbina daje więcej powietrza (większe ciśnienie doładowania) i jest lepsze spalanie.
Co o tym myślicie? :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 19 kwiecień 2007 - 12:13

Ile pali John Deere?? Jaką masz ziemię robertbara? :wacko:

#32 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 12:17

Ile pali John Deere?? 3, 4 i trochę 5. :wacko:

#33 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 19 kwiecień 2007 - 15:38

Ile pali John Deere?? musze sie zgodzic ze JD w wersji se spali wiecej od premium pomiewaz se ma starszej generacji silnik i gorsza skrzynie wiec warto zainwestowac kilkanascie tysiecy wiecej i miec naprawde pozadny sprzet

#34 Share Kris20

Kris20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 17:15

Ile pali John Deere?? co by to dużo gadac wszystko zalezy cio robi i jakie obroty jaka ziemia. Np. Jh 7810 w orce tak 17-20 na mtg, a np. 6920 S od 14-16 l na mtg, z tych starszych serii to też tak nie dużo pala np. JH 6900 ok 12-15 na mtg. Nie powiem duzo pala te serii 8020 jeźdzałem ze znajomym to wiem one złoja nawet ponad 30 na mtg jak ma ciezko.

#35 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 19 kwiecień 2007 - 17:30

Ile pali John Deere?? no to te większe maja przeciez dużo wiecej mocy to musza palic najlepiej w takim wypatku porównać spalanie na obszar wtedy jest realniej:)

#36 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 20:46

Ile pali John Deere?? Pavel
jak porównasz obszarowo spalanie na cięzkich glebach w górach do lekkich gleb na równinach?

To co piszecie to jest nieporównywalne z niczym :wacko:

#37 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 21:02

Ile pali John Deere??

Czy nie jest to tak że Premiumki mniej palą od SE? W końcu jest Common Rail, a nie zwykła pompa. Znajomy ma 6210 na zwykłej pompie to mu nieźle łyka, w orce mniejszym pługiem od mojego 4x35 cm to mu pali z 14 litrów? :wacko:
Jak to jest, może za bardzo go dusi bo na 1700 obr jeździ bo mówi że boi się tyle co ja czyli 2100 bo będzie jeszcze więcej a mnie się wydaję że może spalić litr więcej a dużo więcej roboty zrobić, bo wtedy turbina daje więcej powietrza (większe ciśnienie doładowania) i jest lepsze spalanie.
Co o tym myślicie? :P

Robert-CR nie jest po to aby palić mniej ale po to aby utrzymać spalanie w ryzach nie przekraczając jednocześnie dopuszczalnych norm emisji spalin.Sprawdź zresztą testy DLG lub OECD,FAT a przekonasz się ,że starsze modele-nawet z rzędową pompą wtryskową potrafiły mieć mniejsze spalanie jednostkowe niż najnowocześniejszy ciągnik wyposażony w CR czy inne pompowtryskiwacze...

#38 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 20 kwiecień 2007 - 07:39

Ile pali John Deere??

Pavel
jak porównasz obszarowo spalanie na cięzkich glebach w górach do lekkich gleb na równinach?

To co piszecie to jest nieporównywalne z niczym :wacko:

zgadza się, ale jak porównasz spalanie na godzine ciągnika który ma 100KM a który 200KM?

może ja czegoś nie wiem-AF uczy-wyjasnij mi to?:P

Robert-CR nie jest po to aby palić mniej ale po to aby utrzymać spalanie w ryzach nie przekraczając jednocześnie dopuszczalnych norm emisji spalin.Sprawdź zresztą testy DLG lub OECD,FAT a przekonasz się ,że starsze modele-nawet z rzędową pompą wtryskową potrafiły mieć mniejsze spalanie jednostkowe niż najnowocześniejszy ciągnik wyposażony w CR czy inne pompowtryskiwacze...

jaro gdzies kiedyś napisałes, że u Ciebie w jelonku (jak sie pomyle to sorki i popraw) była jakas norma spalin ustawiona Euro II i ze poprosiłes serwisanta o jej wyłączenie to wtedy ciagnik mniej palił. z tego co teraz piszesz rozumiem ze CR jes po to by zmiescic silnik w normach spalin i że niekoniecznie ciągnik musi mniej palić- a ja myślałem że ilość spalin ma sie proporcjonalnie do ilości spalonego paliwa a z tego wynika, że jest odwrotnie proporcjonalne?

#39 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 20 kwiecień 2007 - 09:21

Ile pali John Deere?? jaro napisał szczerą prawdę :)moj szwagier juz ładnych parę lat jeździ cięrzarówkami i mówi że każdas kreska przy EURO więcej to i paliwa więcej łyka to i tak samo w ciągnikach a JD niby się chwali że ich nowe silniki mniej palą ale i max emomt obrotowy przesuneli z1400 na 1700 obr/min

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 kwiecień 2007 - 11:21