Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1695 odpowiedzi na ten temat

#361 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 17:27

Ile pali John Deere?? no właśnie o takie opinie mi chodzi (konrad1234) mówisz poważnie o takiej różnicy pomiędzy orką a pracą z turem. Ja myślałem ze jak kupię JD i przyczepię do niego tura to spali tyle co w orce. Myślę o JD 5080M i chyba po twojej wypowiedzi się zdecyduję dzięki!!!!!!!!

pozdrowienia !
MH

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciagnik sadowniczy john deere 5515v (renault holland mccormick fendt

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 71900.00 PLN
  • 13 lip 2017
John Deere 6910 ,6810, 6610

• 92000.00 PLN
  • 13 lip 2017
John Deere 6150R

• 272000.00 PLN
  • 13 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 17:43
  •  

#362 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 24 styczeń 2010 - 17:46

Ile pali John Deere?? Marek przejdz do tematu 5M, na ostatnie odpowiedzi spójrz , i co o tym sądzisz...

#363 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 18:04

Ile pali John Deere?? @marekha80 zuzycie paliwa zalezy od obciazenia, wiec jak bedzie mial male to zuzyje malo. praca z turem nie jest wymagajaca w moc silnika.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#364 Share Henius91

Henius91

Bad Moderator

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2622 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 19:43

Ile pali John Deere?? no wiedze ze jednak to mit ze JD tyle pala ;) moze mi sie uda przekonac ojca na JD 5080M bo najpierw mowil ze nie chce bo JD duzo pala :D ale mysle ze jak nie bedzie non stop trzymal pedalu gazu w podlodze (jak to ma miejsce u niego podczas jazdy ursusami :D) to bedzie palil jak "normalny" 80-konny ciagnik :D
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Your Working Machine

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#365 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 22:24

Ile pali John Deere?? bedzie palil jak normalny 80-konny ciagnik, dbajacy o srodowisko, czyli wcale nie tak malo ;)

w charakterystykach jd mozna zauwazyc, ze przekladaja naddatek mocy nad ekonomike, czyli w stanach "ustalonych" zuzycie paliwa wychodzi porownywalnie z konkurencja, natomiast przy zmianie obciazenia, johny ciagna dalej. niestety przy zlym doborze przelozen i maszyn wspolpracujacych odbic sie to moze wyzszym zuzyciem - taka filozofia firmy.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#366 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 16:34

Ile pali John Deere?? Swieta racja @brzozak2. JD trzeba nauczyc sie jezdzic i zaczepiac odpowiednio dobrane maszyny. Wiem na swoim przykladzie ze te ciagniki musza byc obciazone dosłownie w 100% ,i nalezy odpowiednio dobrac przelozenie. Kiedys brat orał na 1 szosowej i jest ona niby tak samo szybka jak 4 terenowa ale na 4 silnik mniej spalał paliwa choc pracował na wyzszych obrotach(2100-2200) i zrobił prace w tym samym czasie a moze i predzej.

#367 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 17:32

Ile pali John Deere?? najlepiej byloby sciagnac charakterystyke zewnetrzna silnika i dla stalych (roznych) predkosci wrysowac spalanie jednostkowe, na to nalozyc przelozenia, wtedy bysmy dokladnie wiedzieli kiedy na jakim biegu jechac i jakie obroty oplaca sie trzymac.
niestety krzywa momentu i mocy to za malo, by stwierdzic ktory zakres obrotow jest ekonomicznym w danym przypadku.

pozostaja nam wlasne doswiadczenia i dobra wola konstruktorow, ktorzy optymalizuja te przebiegi.
ojciec kiedys zauwazyl w jakims przypadku w orce, ze claasiak na nizszym biegu i wyzszych obrotach (2000 i wiecej) pakazywal nizsze chwilowe zuzycie paliwa niz na biegu wyzszym - troche sie zdziwil. trzeba by zrobic pomiary, zeby ocenic czy to prawda i jak sie to ma przy wielogodzinnej pracy.

#368 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 17:55

Ile pali John Deere??

ojciec kiedys zauwazyl w jakims przypadku w orce, ze claasiak na nizszym biegu i wyzszych obrotach (2000 i wiecej) pakazywal nizsze chwilowe zuzycie paliwa niz na biegu wyzszym - troche sie zdziwil.

Te nowe silniki DPS tak mają, że przy obrotach mocy maksymalnej mają mniejsze zużycie jednostkowe, niż przy obrotach max. momentu obrotowego. Było to nawet widać w testach top agrar.
Wynika to głównie ze sztucznej charakterystyki takiego silnika.

#369 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 18:10

Ile pali John Deere?? no niby tak, a jednak nie ;)
ojciec nie jedzil przy obrotach ani mocy max, ani momentu max. tylko po obu stronach ekstremum mocy.

natomiast przy 1500 dla ktoregos modelu istotnie pamietam byl taki pik :D

#370 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 11:02

Ile pali John Deere?? do pestus123. chodzi ci o chińszczyznę. ja to śledzę cały czas i nie wiem co o tym sądzić myślę że nie do końca to prawda, na pewno są to ciągniki okrojone z jakości i wyposażenia bo świadczy o tym cena. Włączyłem się do tego tematu ponieważ zastanawiam się czy silnik ze zwykłą pompą i wtryskiem mechanicznym będzie więcej palił od CR.

CZY KTOŚ WIE OD KIEDY jd WPROWADZIŁ CR W MNIEJSZYCH CIĄGNIKACH.
MH

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 11:32

Ile pali John Deere?? ciezko to stwierdzic jednoznacznie, byc moze CR spali pozornie wiecej, ale lepiej tez bedzie pracowal, mial ciekawsza charakterystyke, itp.
tutaj oszczedzisz litr paliwa na godzine, a gdzie indziej stracisz na jakosci wykonania zadanej pracy i tez stracisz tyle co ten litr.
jak ci nie zalezy na wspomnianej jakosci wykonanej pracy, komfortu w jakim ta prace wykonujesz to mozesz brac chinczyka, ja wole, aby ciagnik mnie nie zawiodl, pracowal nadal dobrze w trudniejszych warunkach i dbal o srodowisko (oczywiscie bez popadania w skrajnosci).

#372 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 12:47

Ile pali John Deere?? to ty też uważasz że seria JD 5m jest dlatego tańsza bo ma podzespoły czy przełączniki chińskie.
MH

#373 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 13:41

Ile pali John Deere?? szczerze to powiem, ze nie bardzo wiedzialem o co chodzi z chinszczyzna, teraz rozumiem. generalnie mialem uwagi tylko co do systemu zasilania :D

#374 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 26 styczeń 2010 - 14:20

Ile pali John Deere?? Każdy silnik będzie palił więcej na wyższym biegu pomimo mniejszych obrotów przy zbyt niskiej prędkości, bo się go dusi i komputer daje większą dawkę paliwa, można to sobie przetestować w samochodzie osobowym lub ciężarowym gdzie wyswietlane jest spalanie chwilowe widać wyraźnie jak wzrasta spalanie nawet do 20%. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie tempomatu zarówno w samochodach jak i ciągnikach mamy w tedy podawaną przez komputer idealną dawkę paliwa. Każde wciskanie nogą gazu jest bez porównania z dawkowaniem przez komputer. JD z mojego doświadczenia ma optymalne spalanie przy obrotach 1800-1900 i do takich obrotów ustawiam przełożenie tak by ciągnik spokojnie jechał z odpowiednią prędkością dla danej maszyny, bez wyczuwalnego spadku prędkości lub obrotów, no chyba, że ktoś ma góry, to wtedy bezstopniówka to idelana sprawa, lub ewentualnie półbiegi co najmniej 2.

#375 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 15:10

Ile pali John Deere?? jak bys widzial kiedys charakterystyke zewnetrzna silnika i byl przy jej wyznaczaniu to moze bys zrozumial jak bardzo sie mylisz :D

sterujac noga wcale nie ty dodajesz gazu tylko komputer, od lat 90 tych to normalna praktyka, dlatego stare auta sa takie fajne, bo reaguja od razu.

jazda na tempomacie zgodze sie, ze jest ekonomiczniejsza (tzn jazda ze stala predkoscia), ale wynika to tylko z tego, ze jadac caly czas tak samo nie musimy pokonywac ogromnych sil bezwladnosci towarzyszacych przy rozpedzaniu pojazdu - to wszystko.

#376 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2010 - 15:32

Ile pali John Deere?? Dobra to krótko zwięźle i na temat, bez rozwodzenia się... Jak jeździć żeby było ekonomicznie? Co wykorzystać do ustalenia optymalnych obrotów?

#377 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 26 styczeń 2010 - 16:00

Ile pali John Deere?? Ja wykorzystuje tempomat (lub jego namiastkę jaką jest ogranicznik obrotów) ustawiam na optymalne obroty i wtedy noga w podłodze, na uwrociach wiadomo, że puszczasz gaz, przełożenie do prędkości roboczej danej maszyny. Co do dodawania gazu nogą to byś się brzoza zdziwił jak skacze podawanie dawki paliwowej przez komputer jadąc po nierównościach pedał cały czas pracuje i komputer do tego dobiera odpowiednią dawkę paliwa, dzieje się to kilkadziesiąt razy na sekundę dawka skacze niepotrzebnie do zadanej jednakowej prędkości jazdy, jadąc tą sama drogę na tempomacie i z noga na gazie spalanie różni się znacznie. I tak dla ciekawości test autentyczny z ciągnikiem siodłowym z naczepą. Jeden z najbardziej doświadczonych kierowców z firmy z małym spalaniem i po nim kierowca testowy ze szkoły jazdy, ta sama trasa to samo auto warunki drogowe porównywalne nie było korków itd, trasa 60 km. Kierowca testowy przyjeżdża 8 minut szybciej i ma mniejsze spalanie o 7%. Testowy uczył i pokazywał jak jeździć ekonomicznie na tempomacie. Szczeki, niektórym kierowcą w firmie poopadały.

#378 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 17:10

Ile pali John Deere?? kurna ty mowisz o niebie, a ja o chlebie, toc wiadomo, ze jak bedziesz jechal z bardziej stala predkoscia tym nizsze zuzycie, ale to nie ma nic do tego co ty piszesz. dawka paliwa jest zalezna od obciazenia, a te wzrasta gdy narastaja opory zwiazane z ruszaniem masy bezwladnej. jak ktos ma chwiejna noge to niech mniej pije, albo wiecej kto co woli :D

poza tym nie przekrecaj mojego nicka.

bobek jazda ekonomiczna na polu to masa wlasnych doswiadczen i czytanie testow, wyciaganie wnioskow z wynikow.
@adamj24 piszac, ze ciagnikami z silnikami jd najlepiej jezdzic miedzy 1800-1900 to glupstwo, kazdy model inaczej sie zachowuje, a ty generalizujesz do wszystkich ciagnikow marki, bez podania nawet technologii w jakiej skonstruowany jest uklad wtryskowy.

#379 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10204 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 26 styczeń 2010 - 17:23

Ile pali John Deere?? brzozak2: a co powiesz o ekonomice jazdy jasia 6810? jak najlepiej? bo niby wg wykresów dlg moment i małe zużycie paliwa powinno być juz przy 1400 obrotów, czy ma to sens czy lepiej przycisnąć i jechac na 1900 czy moze na 2100?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 17:27

Ile pali John Deere?? kiedys sie mu przyjze to ci napisze co o nim sadze, dzis nie mam czasu :D

Dodaj odpowiedź