Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#341 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 13:58

Ile pali John Deere?? bo są bezawaryjne i posiadacze je chwalą, a gdy jeżdzi sie umiejętnie tzn nie gaz w podłoge to nie jest aż tak tragicznie ze spalaniem
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 05:16
  •  

#342 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 16:14

Ile pali John Deere??

ja mam forterre 10641 i przez cały dzień w przyczepie pottingera 4000D opali mi 160litrów
wójek ma jd 6030premium (chyba ma 145km) i w przyczepie pottingera4500D pali 280litrów!!!

Porównanie 100 konnego ciągnika do prawie 150 konnego nie ma uzasadnienia. 50 koni na powietrze nie chodzą.

#343 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 21:30

Ile pali John Deere?? jest bo przyczepy podobne, praca ta sama a spalanie przeokrutne:D więc gdy by spalił 50 litrów to ok ale nie tyle więcej to daje do myślenia... tym bardziej że cena ON jest jaka jest
Sprzedam:

#344 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 21:45

Ile pali John Deere?? Zgodzę się z twoim przedmówco, nie można porównywać ciągników z taką różnico mocy , wiadomo że w lekkiej pracy ciągnik większej mocy więcej spali , ale w ciężkiej pracy spali więcej ale i więcej zrobi :lol: a więc twoje uzasadnienie nie ma za bardzo sensu według mnie.

#345 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 08 grudzień 2009 - 22:00

Ile pali John Deere?? Uzasadnienie takie że trzeba odpowiednio dobierać sprzęt do ciągnika , wniosek co najwyżej że JD w lekkich pracach nie wypada zbyt dobrze..

#346 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 22:20

Ile pali John Deere?? Trzeba było do tej przyczepy zaczepić JD 100-110 koni i wtedy porównać spalanie, a nie ciągnik 50% mocniejszy porównywać.

#347 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 23:38

Ile pali John Deere?? właśnie nie.... bo wuj jeżdzi szybciej (tzn zbiera) i ten JD wcale nie rozrywa tej przyczepy, ma ciężko przez cały załadunek, mi zetorkiem schodzi dłużej jakieś 2minutki z załadowaniem się tak więc duży ciągnik a cały czas ma po d*pie a jak to wytłumaczycieto ze wuj ma jeszcze JD 100koni i się śmieje że ten to się tylko ogląda do tyłu i mówi że nie ciągnie:D
jego przyczepa to chyba pottinger siloprofi3 poja europrofi4000D na pozur takie same ale tamta taka cięszka że szok, ale dalej nie rozumiem tego spalania... wytłumaczcie mi to... skoro i zetor i JD cały czas ma pedał w podłoge i obydwa mają ciężko
(dla bardziej wtajemniczonych dodam że ja zbieram 1szosowo bez żółwi a wuj chyba na D z jakimiś żółwiami) z biegami mogę się mylić w JD
Sprzedam:

#348 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 23:47

Ile pali John Deere?? Sam piszesz że tamta druga przyczepa cięższa, to więcej spalił, zaczep JD 100 koni i Zetora 100 koni do takich samych przyczep i żeby ten sam kierowca jeździł i na tym samym polu czy w takich samych warunkach i dopiero wtedy można porównać spalanie.
W Twoim przypadku porównanie nie jest miarodajne gdyż są dwie różne przyczepy. Nie znam się wogle na takich maszynach tego typu zero kompletnie, ale wydaje mi się że ta druga może mieć większe zapotrzebowanie mocy, bardziej zużyta może być czy coś no nie wiem. Nic się nie znam na maszynach do siana, słomy, kiszonek , zielonek itp.
JD 150 koni, mając taką samą przyczepę jak zetor 100 koni spali więcej, ale też i powinien więcej przewieźć, jak przeliczysz to na tony to co innego.

To tak jakbym ja wziął nh 70 koni i przyczepy 15 ton i porównywał spalanie z zetorem 100 koni i 20 ton.
Trzeba patrzeć ile ciągnik spalił ale jednocześnie ile roboty zrobił. W pracach polowych spalanie na hektar jest potrzebne, co mnie obchodzi wogle ile ciągnik na godzinę pali w pługu, agregacie czy innym żelastwie. Wiadomo w innych pracach nie da się tego przeliczyć nieraz.

#349 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 00:16

Ile pali John Deere?? i dlatego @yarecki się dowiesz bo też JD bede kupował i też 6030premium to wtedy powiem jakie jest spalanie w mojej przyczepie.
według wszystkiej dostępnej mi wiedzy obie przyczepy zapotrzebowanie na moc mają taką samą, ja swoją ciągam zetorkiem bo wolno zbieram ale do niej też trzeba ze 130km minimalnie żeby jako tako się wykręcał. a co do masy to naprawde niewielkie różnice przez cały dzień tym JD więcej zwiezie

a z koleji drugi wujek ciąga taką małąprzyczepkę class 330s mc cormickiem 120km i obliczaliśmy spalanie to w tym jego wychodzi najmniejsze spalanie w przeliczeniu na wykonaną robote, a do tej przyczepy spokojnie wystarczy ciągnik 80km, więc jak to jest??
bo niby wiadomo ale nie kumam tego... teoretycznie to co ja zbiorę w dzień on by woziłw dwa dni ale mimo wszystko zwożąc tyle samo paszy opali przez dwa dni tyle co ja przez dzień
Sprzedam:

#350 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 00:50

Ile pali John Deere?? @Adrianos wiec dlaczego rozgladasz sie w ogole za czyms innym niz ciagnik 80 KM???
jesli mi by orka wychodzila taniej malym, tanim ciagnikiem to w zyciu nie kupilbym kolosa :lol:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 07:41

Ile pali John Deere?? @brzozak-Ty na swoich polach masz kupę czasu do dyspozycji (i tak właściwie mógłbyś to tymi 80 konikami obrobić Dodany obrazek )-jeżeli kol.Adrianos ma hodowlę to niestety z czasem na obrabianie pola jest cienko-stąd też często w gospodarstwach mlecznych spotykane są potworki niby kompletnie nie posiadające racji bytu na tak małej ilości ha.

#352 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 09:23

Ile pali John Deere?? no ale @jaro zrozum jedno ze gdybys mniejszym ciagnikiem wykonywal taka samo prace co wiekszym i spalal tylko polowe paliwa to po co w ogole rozgladac sie za wiekszym?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#353 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 09:47

Ile pali John Deere?? chodzi o czas, i teoretycznie takie ciągniki 80 koni by wystarczyły, ale żeby robota szła gładko i szybko kupuje się takie większe, które praktycznie nie mają co robić, prócz przyczepy samozbierającej i beczki asenizacyjnej, dodam że nie mam nawet hektara pól
Sprzedam:

#354 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 22:50

Ile pali John Deere??

nie wiem ja zaryzykowałem i kupuje dwa JD ale one palą jak smoki....
ja mam forterre 10641 i przez cały dzień w przyczepie pottingera 4000D opali mi 160litrów
wójek ma jd 6030premium (chyba ma 145km) i w przyczepie pottingera4500D pali 280litrów!!!

wiem bo oba tankowaliśmy rano(pod korek) i wieczorem (wuj czyba i w dzień coś dolewał)

Coś mi się nie chce wierzyć żeby 150km ciągnik palił 28L/h, bo przecież dłużej niż 10h czystej roboty nie było ,chyba coś jedliście i to nie raz a potrzeby fizjologiczne itp. Wujek chyba zamiast paliwa dolać to je spuścił .Mam 100km jd i żeby zeżarł np 14L /h to by musiał nie wchodzić na obroty albo mieć przeciek

#355 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 23:03

Ile pali John Deere?? @hermes no nie wiem jak u was ale u nas kiszonki się zwozi 2dni 4przyczepy przez jakieś 20h na dobe.... to jest norma, dwa dni odpoczynku i zwózka u drugiego rolnika w ten sposób przez dwa dni obrabia się wszystkie łąki i jest po kłopocie:D 3razy do roku taka akcja i pasza na całą zime:D a jak jest coś 4pokosu to wtedy belki się kręci

@brzozak-Ty na swoich polach masz kupę czasu do dyspozycji (i tak właściwie mógłbyś to tymi 80 konikami obrobić Dodany obrazek )-jeżeli kol.Adrianos ma hodowlę to niestety z czasem na obrabianie pola jest cienko-stąd też często w gospodarstwach mlecznych spotykane są potworki niby kompletnie nie posiadające racji bytu na tak małej ilości ha.

ja mam ok 150ha z dzierżawami nie wiem czy to jest malutkie gospodarstwo ale niech Ci będzie.... a pola nikt nie ma bo się nie opłaca lepiej zamówić kukurydze na mazurach, i ziarno w rękaw zapakować
Sprzedam:

#356 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 12 grudzień 2009 - 17:18

Ile pali John Deere?? Właśnie kupiłem JD 6100, ile może spalic w pługu 3x40 na zabezpieczeniu spreżynowym na ziemi 5 klasy, na której orze na 20cm? Mam silnik 4.5l i tylko 75kucy, wydaje mi się ze ten silnik nie jest wogóle wyżyłowany, i nie posiada on turba. Bardzo ciekawy jestem jak będzie w polu ;)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#357 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 19 grudzień 2009 - 20:47

Ile pali John Deere?? Przepraszam za posta pod postem, ale mam pytanie odnośnie mocy ciągników JD, miał ktoś porównanie do ciągnika tej samej mocy?
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#358 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 19:40

Ile pali John Deere?? witam wszystkich. prosze o opinie ile pali posiadaczy JD o mocy 80-100 koni. prosiłbym bardziej konkretne wypowiedzi, ile pali, z jakim sprzętem, jaka ziemia no i oczywiście model. Bo wcześniejsze konkretne wypowiedzi to na palcach można policzyć. I np. porównanie że 150 koni ciągnik od 100 koni będzie mniej palił i efektywniej robił hektar to chyba oczywiste, bo i poco byłyby ciągniki większej mocy. dziękuję z góry wacham się nad kupnem JD lub deutz fahr.
MH

#359 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:35

Ile pali John Deere?? Jaki byś nie kupił tej samej mocy palić będą podobnie,najważniejsze żeby nie przeciążać bo w tedy każdy będzie smokiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share konrad1234

konrad1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:36

Ile pali John Deere?? jd 6610-115km orka pługiem 4, obrotowym 15-18l na ha turem 5-6l. ziemia średnia 3-4klasa mf80 km na tescie 3,3 mtg 35l zaorał 2ha miał ciezko dla mnie te liczby sa poobne uważam ze może być różnica 5-10 % znam taki oszczedny ciągnik tj. c330 pracuje jd 6610 z turem mniejszym ciągniem mniej bym spalał ale.

Edytowany przez brzozak2, 24 styczeń 2010 - 18:01.
orty, o interpunkcji nie wspominam...

Dodaj odpowiedź