Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#321 Share mreq

mreq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 10 wrzesień 2009 - 18:07

Ile pali John Deere??

No a ja kupię następnego JD i niech się wszyscy śmieją :)

Czyli jeśli Power Tech wyszedł oszczędniej niż Sizu to jednak można.

JD to maszyna do porządnej roboty a nie do pykania w byle czym!!! Ja ktoś założy odpowiednią maszynę to wtedy jest ok. Ale u nas w kraju jest mania oszczędnego traktowania maszyn. Mój dostaje w pługu gdzie powinien chodzić min 120 konny ciągnik, na zegarze 4600 mtg i gwizda.

Ktoś jest chętny do zimowej orki przetestować swój mega oszczędny ciągnik? Zapraszam :)

Kiedyś już pisałem, jak ciągnik mało pali w lekkiej pracy to w ciężkiej za to wdoi i odwrotnie :)

Chociaż ta seria 5020 to dość nietypowy przypadek, nie chcę się wypowiadać bo takowego nie ma. A gadki że ktoś tam coś mówił to ja znam.
Mój tata jak ktoś dalszy się pytał ile kombajn JD pali to mówił że 30-35 l/h, a w rzeczywistości pali 20-25 l/h. Ale wtedy tak żal nie ściska zapłacić 400 zł/h :)

Szkoda że tak daleko mieszkasz bo chętnie bym się z Tobą zmierzył:) I jeszcze jedno pewnie to kilkuletni JD? Nie jeden chciałby mieć taka moc w nowym JD jaka była w tych starszych:)

Też się tym zgadzam, jak ciągnik ma sporą dawkę paliwa, to jak ma ciężej, to się głos silnika zmieni, może dymek pokaże i idzie. Jak ciągnik ma małą dawkę, to jak będzie miał ciężko to zaraz zacznie z obrotów spadać i się udusi. Co jak co, ale Jaśki silnik mają kapitalny. Co z tego, że ciągnik 80KM spali ponad 11 litrów, skoro będzie pracował tak jak ciągnik 100KM o skromniejszym apetycie. W rozmowach z ojcem na temat dalekiej przyszłości podobnie, jak Robert wybralibyśmy JD.

Hmmm nie wiem czy dobrze rozumiem... Chodzi Ci o to żeby wziąć mniejszy ciągnik i żeby dostawał po garach w tej samej maszynie, w której większy miałby zapas mocy? Już nie myślę nawet o spalaniu myślę o żywotności silnika... Podam Ci fajny przykład: Dlaczego w stanach są wielolitrażowe silniki w samochodach? Tam 20 letni samochód to nie jest wcale stary, a silniki są nie do zajeżdżenia praktycznie. Dlaczego ? bo nie są przeciążane, a jazda po tamtych drogach jest płynna i równa. Spalanie jest stosunkowo niewielkie wujek tam jeździ furgonetką chewroletem o mocy 450 KM i spalanie mu wychodzi 10-12l /100km. Co by było gdyby amerykanie jezdzili tak jak w Polsce? 25l to byłaby norma! a 20 letni samochód miałby wstawiony już trzeci silnik. Tak samo z silnikami w ciągnikach- może lepiej jest więcej zapłacić za większy ciągnik, by troszkę dłużej pochodził niż 6000mtg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 15:05
  •  

#322 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 10 wrzesień 2009 - 18:16

Ile pali John Deere?? Trzeba "z głową" korzystać z gazu heh,
U mnie JD5080R (80KM) przy rozsiewaczu, opryskiwaczu pali ok 4-4,5 l/h - obroty silnika mam na ok 1600, jeśli bym kręcił ponad 2100 to pewnie by palił ok 10 :)

#323 Share mreq

mreq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 10 wrzesień 2009 - 18:21

Ile pali John Deere?? Popieram:)

Nie cytuj poprzedniego posta!!

Edytowany przez robertbara, 10 wrzesień 2009 - 19:57.

#324 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 10 wrzesień 2009 - 20:03

Ile pali John Deere?? mreg ciągnik ma 5 lat, ale co za różnica jeśli w nowym miałbym 100 koni? Niby więcej spali, wytłumacz swoją hipotezę :)

To niby ile Tobie w orce ciągnika spala, pewnie 8 albo 9 l na ha :)

#325 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 wrzesień 2009 - 21:23

Ile pali John Deere?? Nie mam na myśli katowania silnik non-toper, tylko korzystania z tej rezerwy, gdy trzeba. Myślisz, że mając w perspektywie kilkunastoletnią eksploatację, będę przeciążał silnik do granic możliwości. Wychodzę z prostej zasady, jeżeli przy ciężkiej pracy ciągnik osiągnie obroty maksymalne stosunkowo płynnie, to nic mu się nie stanie jak będzie pracował przy ponad 2000obr/min. Ursus 3514 z przebiegiem 5250mth, przy takiej teorii eksploatacji dotrwał do końca bez remontu silnika. DF ma 2670mth i też nic z nim się nie dzieje.

@Slavo u mnie jak jasiek sieje nawozy, wapno, wozi się obornik, to jeżeli nie ma takiej potrzeby to pracuje się na 540ECO, wiadomo, jak jest tak, że rozsiewacz się zapada, a rozrzutnik tworzy koleiny, to nie ma rady tylko WOM przy pełnej mocy. Coś mały ten opryskiwacz, do tego Jaśka. :)

#326 Share mreq

mreq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 11 wrzesień 2009 - 20:19

Ile pali John Deere?? @robertbara popracuj nowym 100konnym to sam zobaczysz:) niby te same 100 koni... Niby... weź na testy 100 konnego a zauważysz różnicę. Znajomy ma 3 JD o takiej samej mocy nie pamiętam symboli ale wiem że najstarszy jest z 2003 roku a najmłodszego kupił w zeszłym roku. różnica w spalaniu przy tym samym pługu między najstarszym a najnowszym to 3 l/ha. Na niekorzyść nowego:/

#327 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 12 wrzesień 2009 - 21:30

Ile pali John Deere?? Dzisiejsza orka.
JD 3140 100koni + Krone Mustang 4x45 obrotowy 18 l/ha ale warunki ciezkie, troche górek i mokro, ziemia mozajkowa czyli wszystko po koleji z przewaga gliny. Obroty 2000-2100 i blokada przez 50% czasu orki wiec swoje musiał wypic. Bywało ze w tym samym plugu spalał 11-12l ha ale to juz nie w tym roku napewno.

#328 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 12 wrzesień 2009 - 23:19

Ile pali John Deere?? Ja mam 6 miesięcy JD 6230 i już robiłem kilka testów na spalanie. Głównie mam ziemie III klasy, dosyć ciężkie w uprawie. Ciągnik tankowałem w stacji, więc duzych pomyłek nie powinno być. Na zaorania kawałka 22 ha zużyłem 340 litrów ON. Dodam, że Ursusem wychodziło podobnie. Ale w tym roku orka trwała dużo krócej i w dużo lepszych warunkach. Natomiast przy agregacie uprawowo siewnym na ha wyszło poniżej 6 litrów, gdzie już ursus nie mial szans. Mierzyłem tez spalanie przy podorywce to na hektar wychodziło ponad 9 litrów, gdzie przy wuja MF-ie (podobne ziemie i ten sam zrywacz) wychodziło mu ok 12 litrów.

#329 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 16 wrzesień 2009 - 20:11

Ile pali John Deere?? JD 5620 + agregat uprawowy 3,2m.głębokość 6cm , prędkość 8-11km/h, gleby od V-IIIb
zrobiłem razem 9,2ha w ciągu 4,50h plus dojazd , przejazd i powrót do domu.
Ciągnik w tym czasie spalił 49l.
Czy to dobry wynik ?

#330 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 07 październik 2009 - 18:17

Ile pali John Deere?? Wczorajsza orka.Kawałek 10ha 4 słupy na polu ,ciagnik zatankowany pod korek (120l) pług zwezony na 4x40 warunki raczej ciezkie bo sciernisko lezało od zniw nie ruszane i troszke zarosło.Obroty silnika ustawione na 2200,głebokosc orki 25cmwielokrotnie musialem schodzic na zajaca i obroty spadały do 1500-1600.Zaorałem całe pole na jednym baku i dojechałem normalnie do domu. W połowie orki chcialem zjechac dotankowac a tu psikus i poł baku ropy było jeszcze.
Moze ktos ma logiczne wyjasnienie tego stanu rzeczy bo ostatnio w podobnych warunkach spalił mi 18l/ha.Jedyna roznica była w ustawieniu pługa i bieg. Na poprzednim polu orałem 1 szosową a teraz 4 terenową na zającu(troche szyciej niz owa jedynka).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 07 październik 2009 - 19:17

Ile pali John Deere?? ja się musze pochwalic, sam się zdziwiłem, w orce ciągnik spalił mi 10 l na ha,
Deutz-Fahr, to jest bardzo dobry wynik, w agregacie scierniskowym pali mi tak około 7l.
A co do spalania w Jelonkach to ludzie w okolic strasznie nazekają na to,
przy takich pracach jak podciągnąc gdzies przyczepe, wywiesc gnojowke , na zniwa ciągac przyczepe po polu tu uzywają u nas mniejszych ciągników zamiast John Deere, jak jeden mówił facet, ze jezdził po trawe, wywoził gnojówke itp, i troche pojezdził, i bak pusty,
ja z df mam odwrotnie, c3603p prawie cały czas stoi, bo mi Deutz pali mniej, robie nim prawie wszystko, i zawsze kiedy zaglądne do baka paliwo mam, ( w prznosni to było ;p zeby ktos mi to nie pisał ze mam fajny traktor, np robie kilka lat w polu na jednym baku)

#332 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 07 październik 2009 - 20:13

Ile pali John Deere?? @Klocek jak widzę jak niektórzy zapuszczają swój pług i gadają że im C-330 pali 10 l na ha to nie ma się co dziwić. Orka a orka to różnica i zawsze trzeba brać pod uwagę głębokość :)

Masz może na you tube filmik jak u Ciebie ten ciągnik idzie w orce, bo chętnie bym zobaczył.

#333 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 08 październik 2009 - 19:44

Ile pali John Deere?? mam filmik jak robie z agregatem, z orki nie robiłem,
tzn mam ale jeszcze ze starym df dx110 ktory paił mi litre więcej,
dodam ze w ciągniku pierscie są do zmiany , po czasami lubi przydymic,,

#334 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 13 październik 2009 - 14:14

Ile pali John Deere?? moze was zdziwie pytaniem , ale jakie jet ich nakwieksze spalanie jakie uzyskaliscie ? :) bo moze tez sie tak stac ze w JD bedzie mala rozbieznosc a w innych duza i na to samo wyjdzie . to jakie wyniki zanotowaliscie ?

#335 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 13 październik 2009 - 19:18

Ile pali John Deere?? Max to 80l ON na 3ha w agregacie aktywnym 3m, tj. 26.6 l/ha pola wiec sporo,ale uprawy na głebokosc 20cm pod ziemniaki.

#336 Share siemens75

siemens75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 13 październik 2009 - 22:03

Ile pali John Deere?? Witam
Jeśli porównujecie spalanie - porównajcie jak wysilone są te silniki. Przykładowo 5620 ma 4,5l a New Holland td80 ma chyba ok 3l. a New Holland 125 ma 4,5l. Trzeba sobie zadać pytanie: większe spalanie i legendarna trwałość czy wysilony silnik mniej trwały i mniejsze spalanie? Tu nie ma nic za darmo, 4,5l 5620 - on jest jak na wakacjach :)

#337 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 19:50

Ile pali John Deere?? Nasz JD 7920 200 km 2006 rok 1880 mtg w pługu 5x48 predkość 10 km/h pali 33l na godzine ,czyli 16,5l na hektar
Głębokość około 30 cm
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#338 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 02 grudzień 2009 - 20:05

Ile pali John Deere?? @siemens75 ma racje albo żywotność silnika , albo spalanie :blink: Co do spalnia JD to każdy JD spali inaczej w odniesieniu od gleby i innych czynników. Ja dla ciekawostki powiem że mi case w pługu pali dobre 15-16 l ON na piachach !!, ale mam dużo gazu pod nogą i nie ma ciężko i założe się ze przy 5 skibach wyszło by ekonomiczniej niż przy 4 ale kosztem wytężonej eksploatacji.

#339 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 07 grudzień 2009 - 21:26

Ile pali John Deere?? nie wiem ja zaryzykowałem i kupuje dwa JD ale one palą jak smoki....
ja mam forterre 10641 i przez cały dzień w przyczepie pottingera 4000D opali mi 160litrów
wójek ma jd 6030premium (chyba ma 145km) i w przyczepie pottingera4500D pali 280litrów!!!

wiem bo oba tankowaliśmy rano(pod korek) i wieczorem (wuj czyba i w dzień coś dolewał)
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 07 grudzień 2009 - 22:15

Ile pali John Deere?? No to jeżeli tyle spalił to czemu aż tak zaryzykowałeś ?

Dodaj odpowiedź